Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
Dunkirk

10/10

فوقالعاده .... بهترین فیلم نولان شد برای من اصلا فک نمیکردم اینقدر خوب باشه ..
چقدر احساسی بود برای من .
از اول تا اخر استرس هیجان ..
احتمالا یه فیلم دیگه رو ندیدی؟

isapor1234

کاربر سایت
Mar 31, 2016
257
نام
امیر
فیلم دانکریک dunkirk نمره 5 از 10
خیلی سرسری بود انگار داشتی همون مدمکس رو میدیدی ولی تو اب و اسمون البته مدمکس تدوین و تایم لاین بهتری داشت نه این :| فقط فیلم برداری و نماهاش قشنگ بود با صداگذاری عالیش موسیقی متن عالی ولی اگه 2 دقیقه خفه اش میکردن خوب میشد :| خداکنه فیلم بعدی نولان اینجوری نباشه :|

• Like
Reactions: bayern_vahid

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
A Walk Among the Tombstones
images
7/10
همون سبک و سیاق فیلم های اکشن ، رازآلود و هیجانی Liam Neeson ولی با خشونت زیاد. فیلم در مورد پلیس باز نشسته ی شهر نیویورک هست که بدون مجوز به عنوان کاراگاه خصوصی فعالیت می کنه که این وسط یه قاچاقچی مواد مخدر ازش می خواد کسانی که همسرش رو دزیدین و به قتل رسوندن رو پیدا کنه و ادامه ی ماجرا...
فیلم کشش داستانی خوبی داره من خوشم اومد اگه دنبال یه فیلم هیجانی و اکشن بدون هندی بازی هستید پیشنهاد میشه :D

• Like
Reactions: stanley

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
Mother! 2017

چکار نکرد ارونوفسکی نیمه اول فیلم که انگاری داری یکی دوتا از فیلم های اصغر فرهادی رو با کمی رگه های سوررئال میبینی ولی نیمه دوم رسما WTF میشه به قول معروف فریاد ارونوفسکی رو شاهد هستیم

خیلی خیلی دوست دارم درباره این فیلم جزئی صحبت کنم ولی خب قشنگی فیلم به همین سوپرایز شدن هست (حداقل برای من اینطوری بود حتی یک تریلر هم ازش ندیده بودم)

به نظرم مادر! تا به الان در کنار قوی سیاه بهترین فیلم آرونوفسکی محسوب میشه، همه چی حساب شده و جز به جز در فیلم به کار رفته و چقدر سناریو خوبی داره. فراموش نکنم بازی لارنس پشم ریزون بود اصلا نمیفهمی که داره بازی میکنه خیلی خوب تو نقشش فرو رفته بود

9/10

پ.ن: واقعا موندم چقدر سواد سینمایی و عمومی یک منتقد میتونه نم کشیده باشه که بگه برای فهمیدن این فیلم باید بعدش گوگل کنید

آخرین ویرایش:

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,141
نام
پویان
Dunkirk
8/10

اول بگم که بهترین فیلم نولان نیست به نظر من.
ولی فیلم رو دوست داشتم. موسیقی، فیلمرداری و نماها و جلوه های ویژه فوق العاده ای داشت!
نبردهای هوایی رو بهترین از این نمیشد درآورد؛ برای من حکم یک سکانس مستند رو داشت (مثل سکانس شروع نجات سرباز رایان و D-Day).
میدونستم قراره چه فیلمی رو نگاه کنم. انتظار یک درام جنگی مثل نجات سرباز رایان یا یک فیلم مبالغه آمیز مثل صخره هکسا رو نداشتم. هدف فیلم فقط نشون دادن بقا و زنده موندن (Survive) تو جنگ هست؛ اون هم تو یکی از حساس ترین و مبهم ترین نقاط جنگ جهانی دوم. محاصره شدن 400 هزار نفر سرباز بریتانیایی توسط آلمان ها.
اون دو نمره برای این کم کردم که خشونت فیلم خیلی کم بود. اصلا خون توی فیلم نیست! حالا نولان فیلم با درجه سنی R نمیسازه ولی همین رو هم یکم خشن تر وجدی تر میتونست دربیاره.

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
Dunkirk_Film_poster.jpg

Dunkirk

دانکرک شاهکار جدید کریستوفر نولان بیشتر از اینکه فیلمی در ژانر جنگ باشد، فیلمی پر تعلیق و thriller است و مانند مسابقه ای در برابر زمان است. یکی از سر راست ترین فیلم های جنگی است که ساخته شده اما مانند تمام فیلم های نولان، دستکاری زمان در سراسر فیلم دیده می شود. در دانکرک او داستانی واحد را با هم پوشانی در سه داستان مختلف روایت می کند. داستان اول روی زمین که یک هفته به طول میکشد، داستان دوم روی دریا که یک روز طول میکشد و داستان آخر در هوا که یک ساعت پر التهاب را در بر میگیرد.
کل زمان 106 دقیقه فیلم درباره بودن در لحظه و تخلیه بندر دانکرک است و به جای تمرکز روی شخصیت ها و پرداختن به آن ها، تجربیات تک تک سرباز ها است که کل بار انسانی و احساسی فیلم را به دوش میکشد. این مورد یکی از دستاورد های نولان است و یکی از دلایلی است که او را کارگردانی مولف میکند چون دیدی دقیقا برعکس مانند فیلم نجات سرباز رایانِ اسپیلبرگ دارد و به جای قرار دادن شخصیت ها درون موقعیتی وحشتناک، خود اتفاق است که مهم است و همه عوامل ساختاری و روایی فیلم حول محورش اتفاق می افتند. این نوع روایت به مخاطب اجازه می دهد که ترس، احساس نا امیدی و تنهایی شخصیت ها را با تمام وجود درک کند و موقعیت وحشتناکی که آن ها درونش گیر افتاده اند را درک کند و غرق در فیلم شود.
این فیلم دقیقا با قوانین معمول فیلم های جنگی مقابله میکند و به بهترین شکل نیز در ارایه آن موفق است. معمولا در فیلم های جنگی ما منتظر سربازانی قهرمان هستیم که بیایند و مردم و کشوراشان را نجات دهند اما دانکرک درباره مردم معمولی است که به دنبال سربازان می آیند و تاریخ را بازنویسی می کنند.
داستان فیلم در وسط ماجرا شروع میشود چون درباره گذشته نیست و حتی درباره آینده جنگ نیز نیست، چیزی که اهمیت دارد، بودن در لحظه و تخلیه دانکرک است. تمام آن سه داستان و روایت هر کدام با هم به یک هدف می انجامد و آن تجربه آن لحظه سرنوشت ساز است.
نولان در این فیلم به واقعی ترین شکل ممکن داستانی باور نکردنی را روایت می کند. از هواپیما های جنگی واقعی که برای هر چه بیشتر واقعی شدن فیلم روی آن ها دوربین آیمکس به کار رفته تا استفاده از ماکت به جای CGI و این مورد واقعا به بردن مخاطب درون اتفاقات فیلم کمک میکند.
هانس زیمر در فیلم از تیک تاک ساعت و عنصوز زمان برای ساخت موسیقی استفاده کرده است. در فیلم مانند این است که لحظه به لحظه تنش بیشتر میشود و صدا بلند تر می شود اما واقعا همچین اتفاقی نمی افتد بلکه زیمر از روشی به نام Shepard tone استفاده کرده است. در این روش مجموعه ای از موج های سینوسی که در زمان نواخته شدن، گام بیس های آنها به سمت بالا و پایین حرکت می کند. به این ترتیب حس شنیدن یک صدای دلهره آور و بی پایان را تداعی می کند.
در نهایت جدید ترین فیلم نولان روشی غریب اما بسیار کار آمد برای روایت فیلمش استفاده کرده است و تمام عناصر فیلم از روایت هیجان انگیز تا موسیقی شاهکار زیمر و تنظیم صدای فوق العاده تا جلوه های ویژه باور پذیر همگی به غرق شدن ما، مخاطب به درون یکی از مهم ترین اتفاقات تاریخ که سرنوشت دنیا را تکان داد، کمک میکند. ممکن است بعضی ها از این نوع روایت داستان نا امید شوند اما نولان همیشه ثابت کرده است که مخاطب را با هوش فرض کرده و میگذارد مخاطب در تجریه ای شگفت انگیز غرق شود.
10/10

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
Dunkirk
خوب من از افرادی هستم که زیاد میانه خوبی با فیلم های نولان ندارم همیشه فکر می کردم به خاطر شوک های آنی (شوک های نولانی) فیلم هاش شاید برای یه بار دیدن جذاب باشن ولی بار بعدی که می خوای ببینی جذابیتشون رو از دست میدن
خوب حالا دانکرک کجای کارنامه نولان قرار می گیره تو نگاه اول فیلم نزدیک 1:40 دقیقه است و نزدیک 40 دقیقه کمتر از فیلم های دیگه نولان فیلم دیالوگ محور نیست پس شاید شما هم فکر کنید دیگه فرم متفاوتی با فیلم های قبلیش طرفید ولی کاملا اشتباه می کنید تقریبا همون سبک آشنا نولان تو این فیلم هم دیده میشه فیلم تو سه زمان مختلف روایت میشه از طرف دیگه شاید اینکه فیلم دیگه دیالوگ محور نیست شما فکر کنید حالا که دیگه از پر حرفی های همیشگی نولان خبری نیست پس شاید با شخصیت پردازی به فرم سینما کلاسیک طرفید ولی نه!!!اصلا اینطور نیست یکی از بزرگترین مشکلات فیلم اینه که هیچ شخصیتی تو فیلم شکل نمی گیره و تقریبا همه شخصیت ها پوچ هستند و اتفاقاتی که براشون می افته شاید ذره ای براتون تاثیر گذار نباشند. اگه بخوام تعریف ویژه ای از فیلم داشته باشم اینه که مثل اینه یه سری صحنه های مستند رو به صورت رندوم تدوین کردند یه اسم روش گذاشتند واقعا بیشتر از این نیست
اما بزرگترین مشکل فیلم از نظر من نه فرم درست و حسابی شکل نگرفته فیلمه نه شخصیت های پوچ و داستان فیلمه و حتی دوربین رو دست بعضا اژار دهنده فیلم بزرگترین مشکل من با فیلم دقیقا چیزیه که اکثر دوستان اونو به عنوان نقطه قوت فیلم بیان کردند موسیقی . واقعا موسیقی فیلم به طرز عجیبی در هیچ لحظه ای از فیلم خاموش نمیشه که واقعا بعضی از جاها وحشتناک برام آزار دهنده بود
اما حرف آخرم اینه از چنین شکستی(واقعه دانکرک) چنین فیلم حماسی در آوردن فقط از هالیوود و کارگردان هاش بر میاد می تونید نجات سرباز رایان بسازید و اسمتون بشه اسپیلبرگ ولی از اون طرف می تونید راه های افتخار بسازید و بشید کوبریک می تونید با دانکرک برای هالیوود و منتقد های دوزاری دلبری کنید ولی آخرش نولان می مونید و اون کسی که ارتش سایه ها می سازه اسمش میشه ملویل و جایگاهش تو سینما کجا قرار می گیره
امتیاز هم نمیدم چون دقیقا نمی دونم چه امتیازی برازنده این فیلم!!! هست

آخرین ویرایش:

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,141
نام
پویان
Dunkirk
خوب من از افرادی هستم که زیاد میانه خوبی با فیلم های نولا ندارم همیشه فکر می کردم به خاطر شوک های آنی (شوک های نولانی) فیلم هاش شاید برای یه بار دیدن جذاب باشن ولی بار بعدی که می خوای ببینی جذابیتشون رو از دست میدن
خوب حالا دانکرک کجای کارنامه نولان قرار می گیره تو نگاه اول فیلم نزدیک 1:40 دقیقه است و نزدیک 40 دقیقه کمتر از فیلم های دیگه نولان فیلم دیالوگ محور نیست پس شاید شما هم فکر کنید دیگه فرم متفاوتی با فیلم های قبلیش طرفید ولی کاملا اشتباه می کنید تقریبا همون سبک آشنا نولان تو این فیلم هم دیده میشه فیلم تو سه زمان مختلف روایت میشه از طرف دیگه شاید اینکه فیلم دیگه دیالوگ محور نیست شما فکر کنید حالا که دیگه از پر حرفی های همیشگی نولان خبری نیست پس شاید با شخصیت پردازی به فرم سینما کلاسیک طرفید ولی نه!!!اصلا اینطور نیست یکی از بزرگترین مشکلات فیلم اینه که هیچ شخصیتی تو فیلم شکل نمی گیره و تقریبا همه شخصیت ها پوچ هستند و اتفاقاتی که براشون می افته شاید ذره ای براتون تاثیر گذار نباشند. اگه بخوام تعریف ویژه ای از فیلم داشته باشم اینه که مثل اینه یه سری صحنه های مستند رو به صورت رندوم تدوین کردند یه اسم روش گذاشتند واقعا بیشتر از این نیست
اما بزرگترین مشکل فیلم از نظر من نه فرم درست و حسابی شکل نگرفته فیلمه نه شخصیت های پوچ و داستان فیلمه و حتی دوربین رو دست بعضا اژار دهنده فیلم بزرگترین مشکل من با فیلم دقیقا چیزیه که اکثر دوستان اونو به عنوان نقطه قوت فیلم بیان کردند موسیقی . واقعا موسیقی فیلم به طرز عجیبی در هیچ لحظه ای از فیلم خاموش نمیشه که واقعا بعضی از جاها وحشتناک برام آزار دهنده بود
اما حرف آخرم اینه از چنین شکستی(واقعه دانکرک) چنین فیلم حماسی در آوردن فقط از هالیوود و کارگردان هاش بر میاد می تونید نجات سرباز رایان بسازید و اسمتون بشه اسپیلبرگ ولی از اون طرف می تونید راه های افتخار بسازید و بشید کوبریک می تونید با دانکرک برای هالیوود و منتقد های دوزاری دلبری کنید ولی آخرش نولان می مونید و اون کسی که ارتش سایه ها می سازه اسمش میشه ملویل و جایگاهش تو سینما کجا قرار می گیره
امتیاز هم نمیدم چون دقیقا نمی دونم چه امتیازی برازنده این فیلم!!! هست
الان کسی ملویل رو تحویل نگرفته؟!
یا ارتش سایه ها رو ضعیف تر از آثار هالیوودی دونسته؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
الان کسی ملویل رو تحویل نگرفته؟!
یا ارتش سایه ها رو ضعیف تر از آثار هالیوودی دونسته؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
تو متوجه حرفم نشدی اصلا بحث تحویل گرفتن یا نگرفتن نبود حتی آخرش هم نوشتم جایگاه ملویل تو تاریخ سینما مشخصه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر