یک گزارش خبر از ساخت PS5 / PS5 Portable / PS6 در آینده می دهد

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
شرکت ها همیشه روی طراحی ها و ایده های بلند مدت شون فکر می کنن (مثلن شاید روی همین پرو قبل از لانچ ps4 معمولی فکر کرده باشن) غیر طبیعی نیست حتی اگه به ps6 و تاریخ لانچ هم فکر کرده باشه سونی
درباره ی ps5 پرتابل باید بگم اون موقع دیگه دغدغه ی 4k حل شده و باید به دنبال ایده های جدید باشن برای سود بیشتر ! و هیچ بعید نیست با تکنولوژی اون روز بخوان کنسول پرتابلی بسازن با قدرت ps5 که این خودش کم چیزی نیست و اگه استقبال از کنسول های پرتابل خوب باشه احتمال داره سونی سمتش بره

Sent from my iPhone using Tapatalk
در اینکه شرکت ها به فکر آینده هستن اصلا شکی درش نیست اما شرکت ها هیچ وقت دوتا سه تا جلو جلو پیش نمیرن بلکه یک هدفی در نظر میگیرن بعد پیشرفتش میدن در صورت موفق بودنش همون رویه ادامه میدن تا زمانی که نظر به این باشه که این ایده دیگه موفق نیست و داره روند رشدش کم میشه .
کجا دغدغه 4k حل شده دقیقا ؟ حتی X1X با قدرتش نمیتونه بگه من کاملا همه بازی ها رو با هر کیفیتی که بخوام پیشرفت بدم 4k اجرا میکنم چه برسه که داریم به طرف 8K پیش میریم که به نظر خودم 4k کافی هستش برای بازی از اینجا به بعد باید باقی موارد بالا ببرن مثل فریم و AI و... .
عزیز من همین الانش داریم صحبت میکنیم شایعه های PS5 از 15 ترا فلاپس شروع میشه تا ... بعد کدام سخت افزاری الان میتونه حتی PS4 به اندازه کنسول دستی ارائه بده که قرار باشه 5 سال دیگه PS5 ارائه بده منطق چیز خوبیه مورد بعدی اینکه کنسول پرتابل هیچ وقت نمیتونه به قدرت کنسول مثل PS4 یا PS5 باشه اینجاست که ریزش user پیدا میکنه طرفدار های سونی طرفدار های نینتندو نیستن سونی بازار خودش داره نینتندو بازار خودش شما هنوز نمیدونین اگه قرار بود سونی بازار خودش ول کنه بیاد طرف نینتندو چند سال پیش این کارو میکرد نه اینکه کنسول دستیش به خاطر بازار اصلیش ول کنه.

• Like
Reactions: IMANOKA

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
شما کلا معنای مولتی پلتفرم رو یه تنه بردی زیر سوال:D چیزی که سرمایه خیلی از ناشر ها تکیه به اونه.
شرکت های بازیسازی هدفشون پوشش حداکثر پلتفرم ها و گیمرهاست.
نکته بعدی اینکه بازی های 3rd party زیادی هستند که مثال نقض برای فرمایشات شما هستند.
و در آخر من هاردکور گیمری نمیشناسم که PC یا کنسولش رو بفروشه و بگه اینا دیگه بدرد نمیخورن. دوره، دوره ی گوشی های موبایل و پرتابله!

کسی که همچین حرفی رو زده , یه بچه کم سن و از نوب ها رده بالا هست که نمیشه بهشون گیمر گفت

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
کجا دغدغه 4k حل شده دقیقا ؟ حتی X1X با قدرتش نمیتونه بگه من کاملا همه بازی ها رو با هر کیفیتی که بخوام پیشرفت بدم 4k اجرا میکنم چه برسه که داریم به طرف 8K پیش میریم که به نظر خودم 4k کافی هستش برای بازی از اینجا به بعد باید باقی موارد بالا ببرن مثل فریم و AI و... .
عزیز من همین الانش داریم صحبت میکنیم شایعه های PS5 از 15 ترا فلاپس شروع میشه تا ... بعد کدام سخت افزاری الان میتونه حتی PS4 به اندازه کنسول دستی ارائه بده که قرار باشه 5 سال دیگه PS5 ارائه بده منطق چیز خوبیه مورد بعدی اینکه کنسول پرتابل هیچ وقت نمیتونه به قدرت کنسول مثل PS4 یا PS5 باشه اینجاست که ریزش user پیدا میکنه طرفدار های سونی طرفدار های نینتندو نیستن سونی بازار خودش داره نینتندو بازار خودش شما هنوز نمیدونین اگه قرار بود سونی بازار خودش ول کنه بیاد طرف نینتندو چند سال پیش این کارو میکرد نه اینکه کنسول دستیش به خاطر بازار اصلیش ول کنه.

دوست عزیز یه کم با دقت پست من رو میخوندید، بنده گفتم تا اون موقع (یعنی سال 2020 به بعد) دغدغه ی 4k حل شده نه الآن با وان ایکس و یا پرو
و با شما در این زمینه موافقم نسل بعد دیگه سونی و مایکرو احتمالن دغدغه ی 8k نخواهند داشت ! و همون 4k پایه و استاندارد باقی می مونه و بنده با این استدلال که ps5 مشکلی در 4k نداره دیگه ، اومدن کنسول پرتابل رو (مشابه پرو در این نسل) غیر منطقی نمی دونم
و دوم اینکه در صورت وجود کنسول پرتابل قدرتمند قرار نیست جای کنسول اصلی و خانگی گرفته بشه (یعنی سونی بازار اصلی رو ول کنه به قول شما) اون میشه یه گزینه ی اضافه برای سود بیشتر و اینکه شما باید این نکته رو در نظر بگیری که با این نسل دیگه تموم شد دورانی که یه سخت افزار بدن تا 6-7 سال ، و حتمن بین نسل شاهد کنسولی متفاوت خواهیم بود و با توجه به حل شدن قضیه ی 4k می تونه این بار همچین ایده ای باشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: alisantori

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
به نظر من PS5 Portable اصلا بعید نیست. سونی تبحر ویژه ای در اسکی رفتن از نینتندو داره و با توجه به موفقیت سوییچ اصلا بعید نیست برن سراغ یه همچین کلونی! اون ساتورو ایواتا خدا بیامرز یه چیزی میدونست میگفت NX رو زود معرفی کنیم سونی رو هوا میزنه زودتر از خودمون ایده رو میده بیرون:D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
PS5 Portable خیلی ایده خوبیه یعنی یه کنسول پرتابل یا یه چی مثل تبلت بدن بشه همون بازی های PS5 رو باهاش بازی کرد
129fs370785.gif

باید معماریشون هم یکی باشه که اصلا نیاز به پورت بازی هم نباشه فقط همون بازی رو اجرا کنه ولی کیفیت کمتر
129fs370785.gif

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
یه لحظه با خوندن اسم PlayStation 6 حس پیری بهم دست داد انگار همین دیروز بود که PlayStation 1 خریده بودم و فکر میکردم انتهای تکنولوژی همینجاست:D
یادش به خیر آخر سر هم پولم نرسید "سونی1" بخرم.

• Like

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اگه سونی بتونه کنسول دستی بده بیرون که خودش توانایی اجرای کنسول خونگی همون نسل رو داشته باشه ! میتونه موفق باشه ! و از لحاظ بازی هم کم نمیاره دیگه قطعا و بلای ویتا سرش نمیاد ! کسی که میخواد پای تلویزیون ۵۵ اینچ بشینه و لم بده بازی کنه ! کنسول خونگیش رو میگیره یکی هم مث من که وقت نداره دستیش رو میگیره ! امیدوارم واقعا همچین ایده ای وجود داشته باشه !

• Like

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
به نظر من PS5 Portable اصلا بعید نیست. سونی تبحر ویژه ای در اسکی رفتن از نینتندو داره و با توجه به موفقیت سوییچ اصلا بعید نیست برن سراغ یه همچین کلونی! اون ساتورو ایواتا خدا بیامرز یه چیزی میدونست میگفت NX رو زود معرفی کنیم سونی رو هوا میزنه زودتر از خودمون ایده رو میده بیرون:D
ماکان نزن این حرف رو خو ! جالبه ایده نینتندو کلون ارتقا یافته ایده ۵ سال پیش کراس پلی ویتا و ps3 ه کدوم اسکی صورت خواهد گرفت الان!
دقیقا وقتی سویچ معرفی شد اکثرا تو فضای مجازی حرف این بود که همچین چیز جدید و منحصر به فردی نینتندو معرفی نکرده که هی حرف از دزدی ایده هاش میزد !

آخرین ویرایش:

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
اگه سونی بتونه کنسول دستی بده بیرون که خودش توانایی اجرای کنسول خونگی همون نسل رو داشته باشه ! میتونه موفق باشه ! و از لحاظ بازی هم کم نمیاره دیگه قطعا و بلای ویتا سرش نمیاد ! کسی که میخواد پای تلویزیون ۵۵ اینچ بشینه و لم بده بازی کنه ! کنسول خونگیش رو میگیره یکی هم مث من که وقت نداره دستیش رو میگیره ! امیدوارم واقعا همچین ایده ای وجود داشته باشه !

ایده اش که هست
اما این نسل وقتی شروع شد به نسل مرگ کنسول ها معروف شد , سونی دیگه ترمزکشو گذاشت فقط روی ps4 و ویتا ول کرد
ویتا همین الانشم سونی بازی ها جدید براش بده پتانسیل موفق شدن از سوییچ بیشتره

پس اول ps5 میاد مثلا 2018 یا 2019 که بعد ps5 پرتابل میده

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
ماکان نزن این حرف رو خو ! جالبه ایده نینتندو کلون ارتقا یافته ایده ۵ یال پیش کراس پلی ویتا و ps3 ه کدوم اسکی صورت خواهد گرفت الان!
دقیقا وقتی سویچ معرفی شد اکثرا تو فضای مجازی حرف این بود که همچین ویز جدید و منحصر به فردی نینتندو معرفی نکرده که هی حرف از دزدی ایده هاش میزد !

باهات موافق نیستم اصلا
اصلا کپی از کراس ویتا و فلان بیسار نیست

سوییچ کپی از یه تبلت اندرویدی بود که سال 2015 وارد بازار شده بود و کل اینترنت و بخصوص یوتیوب و سایت ها گیمینگ مسخره کرده بودن که نینتندو ایده اون تبلت رو دزدیده
حتی از شایعاتی که از یه منبع موثق قبل از عرضه سوییچ گفته بود nx ( رمز کنسول nintendo switch بود ) با همکاری یه کمپانی تبلت ساز درست میشه

uk3l_china-nintendo-switch-640x478.jpg
8y3m_nintendo-nx-morphus-x300-1.jpg

of6m_67657.jpg
ndgg_%D9%81%D8%BA%D8%B9%D8%BA%D9%81%D8%B9.jpg

جالبه بدونید این تبلت گیم پد هاش هم شارژیه هم بلوتوثی - هم جدا میشن و جدا استفاده کرد
خروجی تلویزیون tv داره - داک جدا داره ( لوازم اضافی و قابل خرید هست ) که تبلت میرفت توش هم شارژ میشه هم میشد کنسول خونگی مانند شه

و سوییچ کپی از اینه

----------------------------------

کنسول nintendo switch دقیقا همین تبلت هست

حالا ممکنه دوستانی بگن nintendo switch تبلت نیست - پس بهتره عکس زیر نگاه کنن

p0yf_%DB%8C%D8%A8%DB%8C%D9%84.jpg

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
من واقعاً نمیفهمم مالتی پلتفرم و 3rd پارتی چه ربطی به حرفهایی که من زدم داشت؟ یا اصلاً چه منافاتی با حرفای من داشت؟ من حرفم این بود که کنسولها حالت portable ندارن و تاحالا شکل سنتی‌شون رو حفظ کردن، اما در اینده باید به سمت portable شدن پیش برن، همون کاری که نینتندو با جدیدترین کنسولش کرد. خب شما میخوای بگی اگه این کنسولا پرتابل بشن، پلتفرم بودنشون از بین میره؟!! :)) بعد اونوخ این صحبتا چه ربطی به بازیها و استدیو‌های 3rd پارتی داشت؟؟؟ :|:(( اونا بر اساس سخت افزار، بازیشون رو پورت میکنن. اون چس‌ناله هاشون هم همش الکیه. بوی پول به دماغشون بخوره همه جوره پایه ان.
فقط اون قسمت صحبتت در مورد گیمرای هاردکور به صحبتای من مربوط میشد که در این مورد هم عرض شود هاردکورها هم یه درصد مشخصی از گیمرا هستن نه کل جماعت گیمرا، که از همون اول بیشتر به pc تمایل دارشتن نه به کنسول. و قرار هم نیست یک کنسول بتونه همه رو راضی نگه داره، چون سلایق مختلف هست.
یادمون نره که محبوبیت کنسولها بخاطر بازیهای اختصاصی‌شونه نه قدرت پردازش.
اتفاقا یکی از دلایل محبوبیت کنسول ها قدرت پردازش نسبتا بالا به هزینه اولیه نسبتا پایینشون هست و تضمینی که برای اجرای تقریبا باکیفیت بازیا برای مدت طول عمر سه چهار سالشون میدن هست وگرنه الان بیشتر از هشتاد درصد بازار فروش بازیای کنسولی رو مولتی پلتفرما تشکیل میدن، بحث پلتفرم پرتابل کلا از پلتفرم خونگی جداست.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
ضمناً تا چند سال دیگه پردازش نوری جای پردازش الکترونیکی رو میگیره و یه تحول عظیم در قدرت دیوایسها به‌وجود میاره. در پردازش نوری (optical computing) به جای اینکه اطلاعات توسط الکترونها منتقل بشن، توسط فوتونها منتقل میشن و این یعنی با یه باتری ای که الان رو گوشیتونه و ۸ ساعت شارژ نگه میداره میشه دو هفته کار کرد. همینطور این تکنولوژی توی قدرت پردازشی تحول عظیمی رو به‌‌وجود میاره به‌طوری که کاربران خانگی روی موبایلشون هرچقدر قدرت پردازشی نیاز داشته باشن در اختیار دارن و فقط مراکز خاصی باقی میمونه که به پردازشهای قویتر و استفاده از کامپیوترهای کوانتومی نیاز خواهند داشت.

• Like
Reactions: raya2

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
اتفاقا یکی از دلایل محبوبیت کنسول ها قدرت پردازش نسبتا بالا به هزینه اولیه نسبتا پایینشون هست و تضمینی که برای اجرای تقریبا باکیفیت بازیا برای مدت طول عمر سه چهار سالشون میدن هست وگرنه الان بیشتر از هشتاد درصد بازار فروش بازیای کنسولی رو مولتی پلتفرما تشکیل میدن، بحث پلتفرم پرتابل کلا از پلتفرم خونگی جداست.

موافقم , خود من یه بار قشنگ نشستم فکر کردم به این نتیجه رسیدم کنسول بخرم
چون مقایسه کردم بین هزینه یه pc جدید جمع کردن و یه کنسول خریدن , که دیدم کنسول خریدن به نفعمه هم ارزونتره و ..........
همین ps2 ببین سال 2000 لانچ شد تا 2013 تولید شد و تا 2014 براش بازی اومد ( خودش 3 نسل میشه ) حالا تو این 14 سال باید حداقل 5 بار pc ارتقا میدادی ئگرنه بازی ها در کمترین حالت اجرایی هم بازم بازی ها نیازشون بالا میره و سخت افزار قویتر میخوان

الانم مگه خرم مثلا 5 میلیون بدم برم سیستم جمع کنم - pc قدیمی فقط برای کارا عادی دارم و برا گیم ps4 میخری آکش 1 میلیونه- یا xbox one s میخری 950 تا 1 میلیون
اصلا بگو xbox one x میخری 2.400 ه
بازم هر چی حساب کنی کنسول قویی به نفع تره

• Like
Reactions: Ps42014

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
ضمناً تا چند سال دیگه پردازش نوری جای پردازش الکترونیکی رو میگیره و یه تحول عظیم در قدرت دیوایسها به‌وجود میاره. در پردازش نوری (optical computing) به جای اینکه اطلاعات توسط الکترونها منتقل بشن، توسط فوتونها منتقل میشن و این یعنی با یه باتری ای که الان رو گوشیتونه و ۸ ساعت شارژ نگه میداره میشه دو هفته کار کرد. همینطور این تکنولوژی توی قدرت پردازشی تحول عظیمی رو به‌‌وجود میاره به‌طوری که کاربران خانگی روی موبایلشون هرچقدر قدرت پردازشی نیاز داشته باشن در اختیار دارن و فقط مراکز خاصی باقی میمونه که به پردازشهای قویتر و استفاده از کامپیوترهای کوانتومی نیاز خواهند داشت.

این صحبتی که کردید یاد فیلم ها دهه 60 تا 90 میلادی افتادم
تو فیلما اون دوران مثل اودیسه فضایی که دهه 60 میلادی اومده بود حدس میزدن سال 2000 همه انسان ها رفتن فضا و رو سیاره ها دیگه خونه دارن
یا همین فیلم ها مثل ترمیناتور 1 که دهه 80 میلادی اومد تو بخشی میگه 2015 ربات ها با انسان ها مینجنگن
و خیلی از این فیلم ها تخیلی بودن که همچین پیشگویی هایی میکردن
اما الان واقعیت اینه داریم میریم 2018 هیچ فرقی بین قدیم و جدید نیست جز پیشرفت موبایل و اینترنت همین

سعی کنید زیاد فیلم ها تخیلی نگاه نکنید آثار مخربی رو سیسم مغزیتون داشتن , دیگه مرز واقعیت و رویا و توهم متوجه نمیشه

بهتره از الان زندگیتون لذت ببرید و درباره آینده نرسیده که به این زودی هام نمیرسه فکر نکنید

فرق آرزو با رویا میدونی چیه؟
آرزو دوره اما رسیدنی و دست یافتنی هست
رویا هیچ وقت دست یافتنی نیست
بعدش میشه توهم
مرحله آخر جنون هستش
بهتره کنترل کنید افکار خودتونو

نمونه اش من گوشی i-mate گوشی هوشمندی داشتم که 12 سال پیش وای فایو داشت - سیستم عامل ویندوز موبایل و ......... الان گوشی اندرویدی جدیدمم همونه هیچ فرقی نکرده جز سیستم عاملش شده اندروید
اگر به طرز فکر شما اون موقع که گوشی خریدم بود الان باید خودم دیجیتالی میشدم میرفتم تو گوشی خودمو منتقل میکردم
واقع بین باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ps42014

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر