مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,474
سلام
دوستان خبره نظرتون درباره این دو تا لب تاپ چیه؟
Dell INSPIRON 15-5567 - B و MSI GP62 7RD Leopard - A
یه لب تاپ تو رنج چهار تومن الی چهار و پونصد میخوام. من استفاده بیشترم برای وب گردی، فیلم دیدن، گیم و تایپ و کار با وورد و... هست.
یکی از دوستان تو هیمن تاپیک این لب تاپ MSI رو معرفی کرد. الان که یک بیشتر گشتم، این لب تاپ دل رو هم یپدا کردم که مشخصات قوی تری مثل هارد دو ترا بایت و شونزده گیگ رم (لب تاپ MSI یک ترابایت حافظه داخلی و هشت گیگ رم) و ارزون تر هم هست.
میشه راهنمایی کنید؟
لب تاپ دیگه ای هم تو این رنج قیمت و این مشخصات میشناسید معرفی کنید لطفا.
سپاس گزارم.
لپ تاپ acer a715 یه نگاه بنداز مدل 8gb رم و نظرت عوض میشه

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
سلام
شرمنده من هی تاپیک رو بالا میارم. بار اولمه که میخوام لب تاپ بگیرم، اطلاعاتم هم پایینه. مجبورم هی بگرد مو هی بیام سوال بپرسم.
سه تا لب تاپ جدید پیدا کردم
MSI PE60 7RD - B
ASUS FX553VD - A
Acer Aspire A715-71G-704Q

هر سه تاشون از لحاظ سخت افزار (cpu & ram & graphic card) شبیه هم هستند ولی یک سری تفاوت های ریزی دارند.

اون لب تاپ msi
هارد یک ترابایت، 128 گیگ ssd
دو تا پورت usb3 و یک پورت usb3 + درایو نوری
بدنه آلمینیومی
تو همه نقد ها اشاره شده بود که باتری خیلی ضعیفی داره و همچنین یک فن خنک کننده خیلی پر سر و صدا (البته قوی) داخل لب تاپ هست که باعث اذیت میشه. از صفحه نمایشش هم ایراد گرفته بودند.

لب تام asus
هارد دو ترا بایت داره و 128 گیگ ssd
بدنه پلاستیکی
باتری قوی تری داره به نسبت اون لب تاپ msi ولی باز هم چنگی به دل نمیزنه.

این لب تاپ acer
هارد دو ترا بایت، هارد ssd نداره
یک پورت usb3 و دو تا پورت usb3 + درایو نوری نداره
بدنه آلمینومی
باتری این یکی از اون دو تا لب تاپ msi و asus قوی تره

میخوام نظر دوستان رو درباره این سه تاپ لب تاپ بدونم
چند تا سوال هم داشتم.
بدنه فلزی یک مزیت محسوب میشه؟ فاکتور هایی مثل اینکه دستگاه مقاوم تری هست. زودتر خنک میشه نسبت به پلاستیک و اینکه اثر انگشت و چربی کمتری رو جذب میکنه نسبت به پلاستیک.
این لب تاپ acer نداشتن درایو نوری مشکل ساز نمیشه؟ خیلی کم استفاده میکنم این چند ساله از dvd و cd ولی از کجا معلوم شاید یک روز نیاز پیدا کردم.
اینکه فقط یک پورت usb3 داره نقطه ضعف جدی ای هست؟

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام
شرمنده من هی تاپیک رو بالا میارم. بار اولمه که میخوام لب تاپ بگیرم، اطلاعاتم هم پایینه. مجبورم هی بگرد مو هی بیام سوال بپرسم.
MSI PE60 7RD - B
ASUS FX553VD - A

هر سه تاشون از لحاظ سخت افزار (cpu & ram & graphic card) شبیه هم هستند ولی یک سری تفاوت های ریزی دارند.

اون لب تاپ msi
بدنه آلمینیومی
تو همه نقد ها اشاره شده بود که باتری خیلی ضعیفی داره و همچنین یک فن خنک کننده خیلی پر سر و صدا (البته قوی) داخل لب تاپ هست که باعث اذیت میشه. از صفحه نمایشش هم ایراد گرفته بودند.

لب تام asus
بدنه پلاستیکی

این لب تاپ acer
بدنه آلمینومی

چند تا سوال هم داشتم.
بدنه فلزی یک مزیت محسوب میشه؟ فاکتور هایی مثل اینکه دستگاه مقاوم تری هست. زودتر خنک میشه نسبت به پلاستیک و اینکه اثر انگشت و چربی کمتری رو جذب میکنه نسبت به پلاستیک.
این لب تاپ acer نداشتن درایو نوری مشکل ساز نمیشه؟ خیلی کم استفاده میکنم این چند ساله از dvd و cd ولی از کجا معلوم شاید یک روز نیاز پیدا کردم.
اگر درست یادم باشه ایسر بنده اش تمام فلزی نیست قسمت lid پلاستیکیه. در ضمن بنده فلزی بیشتر اثر انگشت جذب می کنه نسبت به پلاستیک مات. ولی در مل بدنه فلزی مزیته چون محکم تره خنک کردنش راحت تره.
ایسوس سری fx مشکلات داره معمولا. چون این سری در واقع ضعیف شده و ارزون شده ی سری g هست با سخت افزار مشابه. معمولا کیفیت صفحه شون خیلی بده و کیفیت ساخت بدنه و تاچ پد هم چندان تعریفی ندارن. حالا در مورد این مدل خاص اطلاعی ندارم ولی سری fx معمولا این ضعف ها رو داره در قبال قیمت پایین ترش نسبت به سری G. (البته جالبه برام که این مدل همچین قیمت مناسبی هم نداره!)
صفحه نمایش هم پارامتر خیلی مهمیه. اگر حضوری خرید می کنی حتما چک کن که کیفیت خوبی داشته باشه و اگر ips باشه خیلی بهتره. اگر هم اینترنتی می خری ازشون سوال کن و به شرط بگیر چون کانفیگ های این لپ تاپ ها این قدر متنوعه که با سرچ کردن تو سایت های دیگه اصلا نمی تونی مطمئن بشی همین کانفیگی که این جا داره فروخته می شه رو پیدا کردی. تفاوت ips با tn هم کاملا محسوسه. ساده ترین راه برای تشخیص پنل های ips زاویه دید بسیار زیادشونه به طوری که از هر زاویه ای نگاه کنی رنگ ها تغییری نمی کنن ( فقط روشنایی صفحه تغییر می کنه)
درایو نوری هم اصلا مهم نیست نگرانش نباش. نهایتش اگر نیاز داشتی یه 100 تومن خرج می کنی اکسترنال می گیری.
در مجموع من انتخابم ایسره. ارزون تره باتریش بهتره گرافیکش قوی تره و کیفیت ساختشم حداقل از ایسوس بهتره. در مورد صفحه نمایش احتمالا بدترینشون ایسوس باشه ولی باز هم باید خودت ببینی.

• Like
Reactions: Alkazar

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
اگر درست یادم باشه ایسر بنده اش تمام فلزی نیست قسمت lid پلاستیکیه. در ضمن بنده فلزی بیشتر اثر انگشت جذب می کنه نسبت به پلاستیک مات. ولی در مل بدنه فلزی مزیته چون محکم تره خنک کردنش راحت تره.
ایسوس سری fx مشکلات داره معمولا. چون این سری در واقع ضعیف شده و ارزون شده ی سری g هست با سخت افزار مشابه. معمولا کیفیت صفحه شون خیلی بده و کیفیت ساخت بدنه و تاچ پد هم چندان تعریفی ندارن. حالا در مورد این مدل خاص اطلاعی ندارم ولی سری fx معمولا این ضعف ها رو داره در قبال قیمت پایین ترش نسبت به سری G. (البته جالبه برام که این مدل همچین قیمت مناسبی هم نداره!)
صفحه نمایش هم پارامتر خیلی مهمیه. اگر حضوری خرید می کنی حتما چک کن که کیفیت خوبی داشته باشه و اگر ips باشه خیلی بهتره. اگر هم اینترنتی می خری ازشون سوال کن و به شرط بگیر چون کانفیگ های این لپ تاپ ها این قدر متنوعه که با سرچ کردن تو سایت های دیگه اصلا نمی تونی مطمئن بشی همین کانفیگی که این جا داره فروخته می شه رو پیدا کردی. تفاوت ips با tn هم کاملا محسوسه. ساده ترین راه برای تشخیص پنل های ips زاویه دید بسیار زیادشونه به طوری که از هر زاویه ای نگاه کنی رنگ ها تغییری نمی کنن ( فقط روشنایی صفحه تغییر می کنه)
درایو نوری هم اصلا مهم نیست نگرانش نباش. نهایتش اگر نیاز داشتی یه 100 تومن خرج می کنی اکسترنال می گیری.
در مجموع من انتخابم ایسره. ارزون تره باتریش بهتره گرافیکش قوی تره و کیفیت ساختشم حداقل از ایسوس بهتره. در مورد صفحه نمایش احتمالا بدترینشون ایسوس باشه ولی باز هم باید خودت ببینی.
این نبود هارد ssd تو لب تاپ acer رو چجوری میشه جبران کرد؟ میشه یک هارد ssd رو داخل خود دستگاه گذاشت؟

دو تن از دوستان فعال تو این تاپیک بودن که درباره msi و asus اطلاعات زیادی داشتند.
میشه راهنمایی کنند؟
@Vonarian
@Gabit0

آخرین ویرایش:

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
این نبود هارد ssd تو لب تاپ acer رو چجوری میشه جبران کرد؟ میشه یک هارد ssd رو داخل خود دستگاه گذاشت؟

nو تن از دوستان فعال تو این تاپیک بودن که درباره msi و asus اطلاعات زیادی داشتند.
میشه راهنمایی کنند؟
@Vonarian
@Gabit0
ظاهرا پورت m.2 داره. مس شه اس اس دی اضافه کرد البته لپ تاپ های ایسر از نظر قابلیت تعمیر و تعویض قطعات خیلی خوش دست نیستن ولی نمایندگی ها معمولا این کار رو انجام می دن اگر بخوای.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
ظاهرا پورت m.2 داره. مس شه اس اس دی اضافه کرد البته لپ تاپ های ایسر از نظر قابلیت تعمیر و تعویض قطعات خیلی خوش دست نیستن ولی نمایندگی ها معمولا این کار رو انجام می دن اگر بخوای.
نقد و بررسی این مدل acer 7 A715-71G رو تو این لینک پیدا کردم. Acer Aspire 7 A715-71G review - powerful multimedia laptop with tamed-down looks
این تصویر پشت لب تاپه.
الان میشه تو این هارد ssd گذاشت؟

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
نقد و بررسی این مدل acer 7 A715-71G رو تو این لینک پیدا کردم. Acer Aspire 7 A715-71G review - powerful multimedia laptop with tamed-down looks
این تصویر پشت لب تاپه.
الان میشه تو این هارد ssd گذاشت؟

اون قسمت سمت راست که برای رم هست. قسمت سمت چپ هم هارد 2.5 اینچی. این پورت m.2 احتمالا یا باید زیر هارد باشه یا داخل دستگاه باشه.
الان این ریویویی که لینک دادی رو هم نگاه کردم نوشته m.2 داره
with an M.2 80 mm SSD and a 2.5″ HDD
نگران اس اس دی نباش گفتم نمایندگی ها معمولا این خدمات رو ارایه می دن.
فقط احیانا اگر اینو خریدی حواست باشه اس اس دی رو بهت نندازن! خیلی از فروشنده ها اس اس دی های m.2 رو با قیمت نجومی می فروشن حتی اگر بفهمن اطلاع نداری یه ذره خالی برات می بندن.

• Like

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد

دو تن از دوستان فعال تو این تاپیک بودن که درباره msi و asus اطلاعات زیادی داشتند.
میشه راهنمایی کنند؟
@Vonarian
@Gabit0
درود بر دوست خوبم.
سری fx ضعیف شده نیستند.
برای ساخت سری g و ROG از متریال های بسیار عالی استفاده میشه.و فقط طراحی بدنه و سیستم خنک کننده حسابی هزینه میبره.
اما توی سری fx شما طراحی خفن و سیستم کولینگ عالی سری G نمی بینید.
در کل هر کی پول نداره لپ تاپ با طراحی،کولینگ و قطعات گیمینگ ویژه بخره سری FX رو پیشنهاد میدم.
موفق باشید.

Sent from my K00E using Tapatalk

• Like

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
سلام
دوستان نظرتون درباره این لب تاپ HP Omen 15- AX201 چیه؟!
امکانات خیلی خوبی داره. سیستم قوی. صفحه نمایش IPS که برای من که فیلم زیاد نگاه میکنم خیلی نکته مثبتی محسوب میشه. باتری قوی تری هم داره نسبت به اون سه تا لب تاپی که چند پست بالاتر درباره شون بحث کردیم. یه ویژگی ای هم براش نوشته که انگار قابلیت فست شارژ داره که 50 درصد باتری تو 30 دقیقه شارژ میشه. من این رو تو هیچ لب تاپ دیگه ای ندیده بودم. درسته این؟
سری Omen خوب اند؟ کیفیت ساخت شون چطوره؟ کلا لب تاپ های HP لب تاپ های خوبی هستند؟
من یه چیزی می خوام تا 6 -5 سال برام کار کنه.

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
سلام
MSI PE60 7RD - B
ASUS FX553VD - A

اون لب تاپ msi
بدنه آلمینیومی

لب تام asus
بدنه پلاستیکی

این لب تاپ acer
بدنه آلمینومی

چند تا سوال هم داشتم.
ببین دوست عزیزم
من همین 1 ماه پیش با همین بودجه شما بین همین چند مدل گیر کرده بودم:))
بنظرم اولا برو سراغ اون دو مدل msi و asus
چون این دو برند معتبر تر هستن! واسه لپ تاپ خدمات پس از فروش و گارانتی و معتبر بودن شرکت سازنده خیلی مهمه!!
برند های ایسر و ... شاید ایراد پیدا کنن و در کل اعتبار و اطمینان بیشتری به ام اس ای و ایسوس هست تو بازار خصوصا که داری 4.4 میلیون خرج می کنی

پس انتخابت رو بذار بین این سه مدل
1- msi gp62 7rd
2-msi pe60 7rd
3-assu fx553vd با کانفیگ cpu i7 7700 hq

از نظر گرافیک و سی پی یو کاملا" مشابه هستن پس این یعنی تا حدود زیادی یکسان هستن هر سه تا شون ولی:

هیچ کدوم پنل نمایشگرشون ips نیست و همگی 60 هرتز هستن فک کنم ولی کیفیت قابل قبولی دارن ، ایسوس پنل tft میذاره که از هر جهت چه افق و چه عمودی زاویه دید خوبی داره ولی msi پنل tn میذاره که زاویه دید افقیش خوبه ولی زاویه دید عمودی افتضاحه! در عوض تاخیر کم تری داره و اگر پرو گیمر بازی های آنلاین هستی واست باید مهم باشه و شاید هم کیفیتش کمی بهتر باشه! باید خودت از نزدیک ببینی

بعضی ها میگفت برند ایسوس به مراتب عمر قطعات و کارکردش بهتر و بیتشر از ام اس آی هست( این که میگم بعضی ها منظورم هر جوجه کاسب دو زاری نیست که واسش خودش نظر میده! من با آدمای خیلی حرفه ای و آگاهی بحث کردم نمومنش مدیر پخش برند ایسوس تو کل جنوب کشور!!!)

باتری های ایسوس 4 سلولی هست ولی باتری های ام اس آی 6 سلولیه که احتمالا بیشتر عمر میکنه!

ssdهای توی ام اس آی خیلی گویا خفن هست و با نام nvme شناخته میشن و خیلیییی سرعت بالایی دارن و گویا فعلا توی بازار هم جدا واسه فروش موجود نیستن!

ام اس آی ها یه مینی دیسپلی پورت هم دارن که باید ببینی بدردت میخوره یا نه؟

و اما قیاس بین اون مدل ام اس آی یکم جزئی میشه
اگر چه هر دوشون 80% یکسان هستن ولی :
msi pe60 ظاهر گیمینگ نداره و ظاهر با پرستیژی داره (اصلا اسم سریش هم پرستیژهست!)
از نظر اسپیکر قوی تره چون 4 تا اسپیکر دو واتی داره به علاوه ساب ووفر! این یعنی اتاقت رو می لرزونه این لپ تاپ!
حنس بدنه پلاستیک هست به علاوه یک روکش فلز نقره ای رنگ داره که به طرز فوق العاده ای اثر انگشت روش اصلا نمیمونه!!!!8->
(هر دو مدل msi gp62 و asus fx553vd اثر انگشت روشون میمونه)
رنگ پس زمینه کیبورد سفید مایل به نقره ای جالبی هستش
احتمالا کیفیت صفحه نمایشش بهتر از مدل gp62 باشه (باید قیاس کنی)
متاسفانه 1 سال گارانتی بیشتر نداره که تازه وقتی کارتونش رو باز میکنی میبینی حدود 3-4 ماه هم از تاریخ شروعش گذشته یعنی میشه 9 ماه گارانتی!!( این موردش دل منو زد!)
اون مدل gp62 یه قطعه توی پورت دستگاه گذاشته که باعث میشه توی بازی های آنلاین کمتر بازی تیک بزنه که طبیعتا این سری pe60 اونو نداره
مادر بود pe60 گیمینگ نیست و احتمالا توان روشن موندن های خیلی طولانی رو نداشته باشه!
اون نمایندگی msi که من رفتم مدل pe60 رمش 2300mhz بود ولی gp62 رم 2133hz بود که یعنی pe60 بهتره

gp62 7rd ولی ظاهر گیمینگ جذابی داره
چند امکان خاص واسه گیمینگ داره که یعنی بهتره واسه گمینگ
بلندگو هاش به خوبی pe60 نیستن

خودم نهایتا" fx553vd رو خریدم

اما دو تا نکته خیلی مهم:
هیچ کدوم از 3 مدل بالا بیشتر از دو ساعت شارژ نگه نمیدارن چون سخت افزار شون قوی و پر مصرف هست! من همین الان دارم با اتصال به شارژ واست تایپ میکنم!
تحت هیچ عنوان از فروشنده ها مشورت نگیر! فروشنده ها فقط اعتماد به نفس دارن! اطلاعات در حد بوق! مگر در حالات خیلی خاص و کم یاب!

بازم سوالی بود بپرس!

• Like
Reactions: Vonarian

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
ببین دوست عزیزم
من همین 1 ماه پیش با همین بودجه شما بین همین چند مدل گیر کرده بودم:))
بنظرم اولا برو سراغ اون دو مدل msi و asus
چون این دو برند معتبر تر هستن! واسه لپ تاپ خدمات پس از فروش و گارانتی و معتبر بودن شرکت سازنده خیلی مهمه!!
برند های ایسر و ... شاید ایراد پیدا کنن و در کل اعتبار و اطمینان بیشتری به ام اس ای و ایسوس هست تو بازار خصوصا که داری 4.4 میلیون خرج می کنی

پس انتخابت رو بذار بین این سه مدل
1- msi gp62 7rd
2-msi pe60 7rd
3-assu fx553vd با کانفیگ cpu i7 7700 hq

از نظر گرافیک و سی پی یو کاملا" مشابه هستن پس این یعنی تا حدود زیادی یکسان هستن هر سه تا شون ولی:

هیچ کدوم پنل نمایشگرشون ips نیست و همگی 60 هرتز هستن فک کنم ولی کیفیت قابل قبولی دارن ، ایسوس پنل tft میذاره که از هر جهت چه افق و چه عمودی زاویه دید خوبی داره ولی msi پنل tn میذاره که زاویه دید افقیش خوبه ولی زاویه دید عمودی افتضاحه! در عوض تاخیر کم تری داره و اگر پرو گیمر بازی های آنلاین هستی واست باید مهم باشه و شاید هم کیفیتش کمی بهتر باشه! باید خودت از نزدیک ببینی

بعضی ها میگفت برند ایسوس به مراتب عمر قطعات و کارکردش بهتر و بیتشر از ام اس آی هست( این که میگم بعضی ها منظورم هر جوجه کاسب دو زاری نیست که واسش خودش نظر میده! من با آدمای خیلی حرفه ای و آگاهی بحث کردم نمومنش مدیر پخش برند ایسوس تو کل جنوب کشور!!!)

باتری های ایسوس 4 سلولی هست ولی باتری های ام اس آی 6 سلولیه که احتمالا بیشتر عمر میکنه!

ssdهای توی ام اس آی خیلی گویا خفن هست و با نام nvme شناخته میشن و خیلیییی سرعت بالایی دارن و گویا فعلا توی بازار هم جدا واسه فروش موجود نیستن!

ام اس آی ها یه مینی دیسپلی پورت هم دارن که باید ببینی بدردت میخوره یا نه؟

و اما قیاس بین اون مدل ام اس آی یکم جزئی میشه
اگر چه هر دوشون 80% یکسان هستن ولی :
msi pe60 ظاهر گیمینگ نداره و ظاهر با پرستیژی داره (اصلا اسم سریش هم پرستیژهست!)
از نظر اسپیکر قوی تره چون 4 تا اسپیکر دو واتی داره به علاوه ساب ووفر! این یعنی اتاقت رو می لرزونه این لپ تاپ!
حنس بدنه پلاستیک هست به علاوه یک روکش فلز نقره ای رنگ داره که به طرز فوق العاده ای اثر انگشت روش اصلا نمیمونه!!!!8->
(هر دو مدل msi gp62 و asus fx553vd اثر انگشت روشون میمونه)
رنگ پس زمینه کیبورد سفید مایل به نقره ای جالبی هستش
احتمالا کیفیت صفحه نمایشش بهتر از مدل gp62 باشه (باید قیاس کنی)
متاسفانه 1 سال گارانتی بیشتر نداره که تازه وقتی کارتونش رو باز میکنی میبینی حدود 3-4 ماه هم از تاریخ شروعش گذشته یعنی میشه 9 ماه گارانتی!!( این موردش دل منو زد!)
اون مدل gp62 یه قطعه توی پورت دستگاه گذاشته که باعث میشه توی بازی های آنلاین کمتر بازی تیک بزنه که طبیعتا این سری pe60 اونو نداره
مادر بود pe60 گیمینگ نیست و احتمالا توان روشن موندن های خیلی طولانی رو نداشته باشه!
اون نمایندگی msi که من رفتم مدل pe60 رمش 2300mhz بود ولی gp62 رم 2133hz بود که یعنی pe60 بهتره

gp62 7rd ولی ظاهر گیمینگ جذابی داره
چند امکان خاص واسه گیمینگ داره که یعنی بهتره واسه گمینگ
بلندگو هاش به خوبی pe60 نیستن

خودم نهایتا" fx553vd رو خریدم

اما دو تا نکته خیلی مهم:
هیچ کدوم از 3 مدل بالا بیشتر از دو ساعت شارژ نگه نمیدارن چون سخت افزار شون قوی و پر مصرف هست! من همین الان دارم با اتصال به شارژ واست تایپ میکنم!
تحت هیچ عنوان از فروشنده ها مشورت نگیر! فروشنده ها فقط اعتماد به نفس دارن! اطلاعات در حد بوق! مگر در حالات خیلی خاص و کم یاب!

بازم سوالی بود بپرس!
شما چند گرفتی لپتاپتو ؟
راضی هستی ؟ یه نقد بگو ازش

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
سلام
دوستان نظرتون درباره این لب تاپ HP Omen 15- AX201 چیه؟!
امکانات خیلی خوبی داره. سیستم قوی. صفحه نمایش IPS که برای من که فیلم زیاد نگاه میکنم خیلی نکته مثبتی محسوب میشه. باتری قوی تری هم داره نسبت به اون سه تا لب تاپی که چند پست بالاتر درباره شون بحث کردیم. یه ویژگی ای هم براش نوشته که انگار قابلیت فست شارژ داره که 50 درصد باتری تو 30 دقیقه شارژ میشه. من این رو تو هیچ لب تاپ دیگه ای ندیده بودم. درسته این؟
سری Omen خوب اند؟ کیفیت ساخت شون چطوره؟ کلا لب تاپ های HP لب تاپ های خوبی هستند؟
من یه چیزی می خوام تا 6 -5 سال برام کار کنه.
کسی در این باره نظری یا اطلاعاتی نداره؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
سلام به همه اساتید
میخواهم یه لپتاپ خوب تا مرز 4 میلیون بگیرم
ممنون میشم بهم معرفی کنید