مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,477
دوستان میخواستم بپرسم اگر دو کارت گرافیک مدل برابری داشته باشند ولی یکی vram 2gb و اون یکی vram 4gb این تفاوت vram توی رزولوشن اجرای بازی تاثیری میذاره.مثلا یکی تو 1080 فریم بهتری بده و یکی دیگه کمتر فریم بده؟ کلا افزایش vram چه مزایایی داره(کلیه حالت هارو برابر فرض کنید فقط vram تفاوت کنه)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام ،

یک کیس با بودجه ای نزدیک به 2 تومن برای گیم میخوام ، فقط میخوام بازی بتلفیلد 1 رو بخوبی اجرا کنه

مدل نام قطعه
Intel Core i3 7100 CPU
MSI B250M GAMING PRO MotherBoard
2X GSkill AEGIS 4GB DDR4 2400 RAM
GIGABYTE RX 460 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010 HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2500

کمتر از این توصیه نمیشه.

دوستان میخواستم بپرسم اگر دو کارت گرافیک مدل برابری داشته باشند ولی یکی vram 2gb و اون یکی vram 4gb این تفاوت vram توی رزولوشن اجرای بازی تاثیری میذاره.مثلا یکی تو 1080 فریم بهتری بده و یکی دیگه کمتر فریم بده؟ کلا افزایش vram چه مزایایی داره(کلیه حالت هارو برابر فرض کنید فقط vram تفاوت کنه)

الان دیگه 4 گیگ به عنوان کمترین رم گرافیکی برای همون رزولوشن 1080 توصیه میشه.
توی فریم و برخی جاها کیفیت بافتها تاثیر میزاره

این دستگاهها هم خیلی قدیمی هستن وهم احتمالا کارکرده و از رده خارج، برا همینه ارزون فروخته میشن، شرکتی جایی بوده اینا رو فقط ارتقا داده رد کرده رفته

به در بازی که نمی خورن، کار اداری و فیلم چرا.

آخرین ویرایش:

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
با خدمت دوستان و آقا فرشید
یکی از دوستان میخواست روتر لینک سیس مدل wrt1900acs بگیر دنبال یه مودم adsl میگشت که بتونه از حداکثر کیفیت خط و روتر برخوردار باشه میشه یه راهنمایی و مدل معرفی کنید ؟

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
سلام دوستان. داشتم در مورد هارد دیسک‌ها تحقیق میکردم که به این دو مقاله رسیدم، شاید به درد شما هم بخوره:

1
2

والا من هر منبعی رو که بررسی کردم توصیه کرده بود از هارد‌های seagate حذر کنید و فقط WD ببخرید! (خودتون هم اگه سرچ کنید به همین نتایج خواهید رسید). مخصوصاً مقاله دوم رو به شدت توصیه میکنم بخونید چون توسط یک تیمِ بازیابی اطلاعات نوشته شده که کارش جراحی هارد دیسک‌هاست.

از اونجایی که این تاپیک برای ارتقای سخت افزار هست، داشتن اطلاعات در مورد هارد دیسک‌ها میتونه برای دوستان مفید باشه.

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام دوستان. داشتم در مورد هارد دیسک‌ها تحقیق میکردم که به این دو مقاله رسیدم، شاید به درد شما هم بخوره:

1
2

والا من هر منبعی رو که بررسی کردم توصیه کرده بود از هارد‌های seagate حذر کنید و فقط WD ببخرید! (خودتون هم اگه سرچ کنید به همین نتایج خواهید رسید). مخصوصاً مقاله دوم رو به شدت توصیه میکنم بخونید چون توسط یک تیمِ بازیابی اطلاعات نوشته شده که کارش جراحی هارد دیسک‌هاست.

از اونجایی که این تاپیک برای ارتقای سخت افزار هست، داشتن اطلاعات در مورد هارد دیسک‌ها میتونه برای دوستان مفید باشه.
:|
همین وسترن نبود مدلای دیگشو جای black و blue می فروخت؟اونوقت از seagate حذر کنیم؟:|
10 ساله یه سیگیت دارم سه تا سیستم عوض کردم ولی هاردم هنوز مثل روز اولش کار میکنه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
با خدمت دوستان و آقا فرشید
یکی از دوستان میخواست روتر لینک سیس مدل wrt1900acs بگیر دنبال یه مودم adsl میگشت که بتونه از حداکثر کیفیت خط و روتر برخوردار باشه میشه یه راهنمایی و مدل معرفی کنید ؟

مودمهای DSL از نظر کیفیت تفاوت زیادی ندارن و امکانات جنبی مثل سرعت وایرلسشون و تعداد دستگاههایی که همزمان می تونن وصل بشن و با سرعت مورد نظر کار کنن تفاوت می کنن.

اون روتری که در نظر دارید عالیه، اگر فقط به یه مودم نیاز دارید بدون امکاناتِ دیگه که خب مودم های کابلی ارزون قیمت هم جوابگو هستن. اما اگه یه مودم روتر حرفه ای یکجا داشته باشید از نظر سهولتِ مدیریت خیلی بهتره.

داشتن اطلاعات هم مفیده ولی ممکنه همون چیزی نباشه که ما فکر می کنیم.
این صحبت ها در مورد هاردهای قدیمی و عمدتا مدلهای سروری سی گیت هست و به مدلهای جدید و دسکتاپی تعمیم داده نمیشه، بنابراین دلیلی نداره به این مطالب اهمیت بدیم
وگرنه از سالها پیش این قبیل گزارشها هر از گاهی دیده میشدن.

لینک های شما هم فقط اطلاعات تجربی و غیر دقیق رو نقل کردن که ارزش فنی نداره.

آخرین ویرایش:

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
این صحبت ها در مورد هاردهای قدیمی و عمدتا مدلهای سروری سی گیت هست و به مدلهای جدید و دسکتاپی تعمیم داده نمیشه، بنابراین دلیلی نداره به این مطالب اهمیت بدیم
وگرنه از سالها پیش این قبیل گزارشها هر از گاهی دیده میشدن.

لینک های شما هم فقط اطلاعات تجربی و غیر دقیق رو نقل کردن که ارزش فنی نداره
قدیمی نیست، مقاله ها تاریخ داره. تو لینک دوم که به صراحت گفته شده برا سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بهترین برند از نظر اونها wd هست (آخرای مقاله).
خب چه اشکالی داره مقالات بر اساس اطلاعات تجربی باشه؟ اتفاقاً مهم اینه که ببینیم یه محصول در عمل چی از آب در میاد، نه روی کاغذ.
تو لینک اول یه شرکت خارجی به نام backblaze که مصرف هاردش بالاست آمار خرابی هاردهاش رو منتشر کرده توی لینک دوم هم یه گروه ریکاوری دیتا که این قطعات رو زیاد باز کرده از مشاهداتش گفته. این قبیل شرکتها که مصرف هاردشون خیلی بالاست یا روزی سی چهل تا هارد رو باز میکنن قطعاً اطلاعاتشون موثقتر از مثلاً بنده هست که دو تا هارد خریدم انداختم به سیستمم و داره درست کار میکنه. اونا با تعداد خیلی زیاد سر و کار دارن و آمار خرابی‌ها دستشون میاد. دیگه نمیدونم لینک معتبر از نظر شما چیه. اگه خودتون یه لینک معتبرتر دارید که این حرفها رو رد کرده یا گفته seagate بهتره آدرسشو بزارید بریم بخونیمش. برای تایید حرف بنده لینکهای خیلی بیشتری هم موجود هست که گفته هاردهای wd خرابیش کمتر از seagate هست، اگه خواستید لینک میدم. و همونطور که عرض کردم، اگه خودتون هم یه سرچ بزنید به همین نتایج میرسید.

:|
همین وسترن نبود مدلای دیگشو جای black و blue می فروخت؟اونوقت از seagate حذر کنیم؟:|
10 ساله یه سیگیت دارم سه تا سیستم عوض کردم ولی هاردم هنوز مثل روز اولش کار میکنه
دوست عزیز کسی نگفت هاردهای seagate همشون خراب هستن. لطفاً اول لینکها رو دقیق بخونید بعد ریپلای بزنید. هارد خودم هم سیگیته چند ساله دارمش محض اطلاعتون. اونایی که با تعداد زیادی هارد سر و کار دارن گفتند هاردهای seagate درصد خرابیش و بد سکتور شدنش بیشتر از هاردهای wd هست، یعنی مثلاً سیگیت تو هزارتاش ۲۰ تاش کارش به خرابی میکشه وسترن ۱۰ تاش.

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
یه کابل لن cat6 ارزون میخوام ،یکی دو متر بیشتر نباشه ،قیمتش چقد میشه تقریبا؟!
از کجا بفهمم cat 6 هست؟ روش نوشته؟
سلام
پچ کورد 2 متر Cat6 شروع قیمتش از 4 هزار به بالاس ، تو این متراژ مدلای بالاتر (از نظر قیمت) خیلی تفاوت خاصی برای شما ایجاد نمیکنه.
روی بدنه ی کابل مشخصاتش چاپ شده ، ولی بصورت فیزیکی ضخامت کابل نسبت به Cat5e بیشتره یعنی طرف اگر هر 2 کابل رو جلوی شما بذاره تفاوتش در حالت عادی مشخصه و همینطور تو سر سوکت ها هم نحوه ی جا خوردن رشته های کابل با سوکت Cat5 فرق میکنه.
در آخر تو این متراژ اگر نوع استفاده صرفا دیتا باشه بین Cat5e و Cat6 تفاوت خاصی برای شما ایجاد نمیشه. (فرض رو بر این میگیریم که شما میخوای این کابل رو بین یه سیستم و یه مودم برای اتصال نت استفاده کنی)

آخرین ویرایش:

m_a_q

کاربر سایت
Oct 1, 2010
214
نام
مهدی
سلام فرشید خان
من قصد خرید ssd دارم 120گیگ حدودا 300تومن
فقط میخام بعد یه مدت افت کار کرد و سرعت نداشته باشه
مثلا گوشی سامسونگ بخاطر نوع حافظشون بعد یه مدتی کند میشن
مررسی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام فرشید خان
من قصد خرید ssd دارم 120گیگ حدودا 300تومن
فقط میخام بعد یه مدت افت کار کرد و سرعت نداشته باشه
مثلا گوشی سامسونگ بخاطر نوع حافظشون بعد یه مدتی کند میشن
مررسی

اتفاقا پیشنهاد من برای SSD هم سامسونگ هست!
مدل 250 گیگی 850 EVO
مدل های 120 گیگی فقط برندهای متفرقه هستن که خیلی کندتر کار می کنن

افت سرعت گوشی شما هم مشخصا از نوع حافظه نبوده و از نرم افزار و سیستم عامل هست بیشتر.

H^D^

کاربر سایت
Apr 5, 2013
114
نام
HADI
دوستان یه موس گیمینگ می خواستم بخرم واسه بازی های FPS بودجه نهایت تا 160
اگه لینک خرید هم داشتید ممنون میشم پ.خ کنید

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
مدل نام قطعه
Intel Core i3 7100 CPU
MSI B250M GAMING PRO MotherBoard
2X GSkill AEGIS 4GB DDR4 2400 RAM
GIGABYTE RX 460 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010 HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2500

کمتر از این توصیه نمیشه.
سلام ، نظرتون با پردازنده های ریزن چی هست ؟

مادربرد : MSI B350M Gaming PRO به همراه AMD Ryzen 3 1200 AM4

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
دوستان یه موس گیمینگ می خواستم بخرم واسه بازی های FPS بودجه نهایت تا 160
اگه لینک خرید هم داشتید ممنون میشم پ.خ کنید

مدل G402 از Logitech و G300s در این رده قیمتی انتخابهای خوبی هستن.
ASUS CERBERUS هم گزینه ی خوبیه.

سلام ، نظرتون با پردازنده های ریزن چی هست ؟

مادربرد : MSI B350M Gaming PRO به همراه AMD Ryzen 3 1200 AM4

برای سیستم بازی در این رده پردازنده Core i3 توصیه میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر