سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
۱- ظاهرا از فیفا ۲۰۱۸ نینتندو استقبال چندانی نشده (شاید بخاطر حذف بخش داستانی این بازی در نسخۀ مخصوص نینتندو) و بهمین دلیل الکترونیک آرتز گفته فعلا بازیهای بیشتری برای نینتندو ارائه نخواهد کرد!

۲- لیست نامزدهای بهترین بازی سال ۲۰۱۷ اعلام شد که از این قراره :

• Horizon Zero Down
  • The Legend of Zelda: Breath of The Wild
  • Persona 5‌
  • Playerunknown's Battlegrounds
  • Super Mario Odyssey
حضور دو بازی انحصاری نینتندو در بین پنج نامزد مربوطه قابل توجهه! ( و برای شخص بنده تعجب برانگیز :)) )
EA پول پرست مهم نیست، بازیاشو تو pc انجام میدیم. کسی که سوییچ میگیره برای انحصاری های جذابشه، نتیجه اش هم تو لیست مشخصه که ماریو و زلدا امسال رقیب هم شدن.

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
EA پول پرست مهم نیست، بازیاشو تو pc انجام میدیم. کسی که سوییچ میگیره برای انحصاری های جذابشه، نتیجه اش هم تو لیست مشخصه که ماریو و زلدا امسال رقیب هم شدن.

دوست عزیز برا منی که سال ها فن نینتندو هستم و تمام کنسول ها نینتندو داشتم
و یه مدت خیلی خیلی خیلی کوتاه wii u هم داشتم بازم میخوام پول دستم رسید بخرم wii u رو , چون بازی هایی داره عاشقشونم همونا برام کافیه مثل yoshi woolly world و paper ,ario و wario و ................. همینا برام کافیه و صد در صد یه wii u اک میخرم

اما اینم در نظر بگیر همین شرکت پول پرست ea , که 3 سال متوالی به عنوان منفورترین کمپانی بازی ساز معرفی شده تو سطح بین الملل همین کمپانی بازی هایی داره مثل فیفا و .... که خیلی مخاطب و خریدار داره و باید این بازیا بیان که مشتری ها بیشتری سمت کنسول ها نینتندو بیان تا نینتندو موفق شه

منی که عاشق بازی ها انحصاری نینتندو ام کل چند سال نمیخوام فقط اینا بازی کنم بلاخره منم دوست دارم برای تنوع هم شده یه کالاف جدیدی - یه شوتر خوبی - یه بازی جالبی که رو پلتفرم ها دیگه میاد و ....... هم بازی کنم

همون چیزی که wii براورده کرد تو هر سبکی کلی بازی تاپ و عالی داشت
بازیا wii بازیا انحصاری نینتندو , بازیا انحصاری کمپانی ها دیگه که براش کم نبود یه 400 عنوانی میشدن , بازی ها مولتی , بازی ها مشترک با ps2 , بازیا مشترک با psp و ...... داشت
من خودم wii رو 11 سال داشتم و بازی کردم چند هفته پیش سوخت بلاخره :Cheesygrin:

• Like
Reactions: snoko and Pooya HL

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
آنتی ویروس من اویراست و هیچ اخطاری نداد، ضمنا این برنامه نصبی نیست، فقط اول کار فایلاشو دانلود میکنه، آموزش کارش هم تو یوتیوب هست.
کلا بیخیالش شدم الان که پاکش کردم مشکلی ایجاد نمیشه که اخه با شرایط برنامه موافقت کردم؟

• Like
Reactions: Pooya HL

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
دوست عزیز برا منی که سال ها فن نینتندو هستم و تمام کنسول ها نینتندو داشتم
و یه مدت خیلی خیلی خیلی کوتاه wii u هم داشتم بازم میخوام پول دستم رسید بخرم wii u رو , چون بازی هایی داره عاشقشونم همونا برام کافیه مثل yoshi woolly world و paper ,ario و wario و ................. همینا برام کافیه و صد در صد یه wii u اک میخرم

اما اینم در نظر بگیر همین شرکت پول پرست ea , که 3 سال متوالی به عنوان منفورترین کمپانی بازی ساز معرفی شده تو سطح بین الملل همین کمپانی بازی هایی داره مثل فیفا و .... که خیلی مخاطب و خریدار داره و باید این بازیا بیان که مشتری ها بیشتری سمت کنسول ها نینتندو بیان تا نینتندو موفق شه

منی که عاشق بازی ها انحصاری نینتندو ام کل چند سال نمیخوام فقط اینا بازی کنم بلاخره منم دوست دارم برای تنوع هم شده یه کالاف جدیدی - یه شوتر خوبی - یه بازی جالبی که رو پلتفرم ها دیگه میاد و ....... هم بازی کنم

همون چیزی که wii براورده کرد تو هر سبکی کلی بازی تاپ و عالی داشت
بازیا wii بازیا انحصاری نینتندو , بازیا انحصاری کمپانی ها دیگه که براش کم نبود یه 400 عنوانی میشدن , بازی ها مولتی , بازی ها مشترک با ps2 , بازیا مشترک با psp و ...... داشت
من خودم wii رو 11 سال داشتم و بازی کردم چند هفته پیش سوخت بلاخره :Cheesygrin:
حرف شما صحیح ولی چون من برای اون سبک گیم ها پی سی دارم اصولا منظورم از سوییچ خریدن چیز دیگه ای بود. متأسفانه فیفای نینتندو از یه موتور متفاوت استفاده میکنه و خیلی ضعیف تر از سایز کنسول هاست و حقشه که نفروشه

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
حرف شما صحیح ولی چون من برای اون سبک گیم ها پی سی دارم اصولا منظورم از سوییچ خریدن چیز دیگه ای بود. متأسفانه فیفای نینتندو از یه موتور متفاوت استفاده میکنه و خیلی ضعیف تر از سایز کنسول هاست و حقشه که نفروشه

هنوز یادم نرقته ea یه روز میگفت wii u مثل یه pc قدرتمنده , یه روز میگفت wii u بسدت ضعیفه و ارزش بازی ساختن نداره
یادمه وقتی بازی Mass Effect 3 اومد رو wii u ناراحت بودن چرا بازی کم فروخته , یه منتقد خارجی نوشته بود بازی خوب بسازید تا خوب فروش بره
و نقد کرده بود بازی خیلی نقص ها داره روی wii u

دوست عزیز من pc قدیمی دارم بدرد گیم نمیخوره - گرافیک 1 گیگ - رم 4 گیگ و .........
من کنسول میخرم و کنسولی میخرم فقط یکی میخرم - پولشو ندارم بیشتر بخرم
به طبع کنسول نینتندو میخرم پس تنوع بازی برام مهم میشه

• Like
Reactions: Pooya HL

Jahandar

کاربر سایت
Nov 10, 2017
6
بنده هم به مانند دوستان معتقدم شرم بر EA :))

چند تا فیلم مقایسۀ فیفا ۲۰۱۸ روی ps4 و ps3 و سوییچ دیدم. شخصا بنظرم کیفیت این بازی حتی در ps3 هم بهتر از سوییچ بود. نمیدونم EA دارندگان سوییچ رو چی فرض کرده. فقط باید امیدوار بود با اومدن بازیهای با گرافیک خوب، شرکتهایی مثل EA فکر نکنن هر آشغالی ارائه بدن فروش خواهد رفت!

دو نمونه از مقایسه های مذکور :

نکته : تفاوت اصلی کیفیت در نماهای باز و گسترده به چشم میاد. مثلا وقتی که تموم زمین نشون داده میشه یا موقع نمایش تماشاگرها.
ضمنا بنده مقایسۀ بازی doom روی ps4 و سوییچ رو هم دیدم. تفاوت کیفیت گرافیک در این بازی بنظرم خیلی کمتر از تفاوت کیفیت فیفا بود !

Jahandar

کاربر سایت
Nov 10, 2017
6
۱- ظاهرا از فیفا ۲۰۱۸ نینتندو استقبال چندانی نشده (شاید بخاطر حذف بخش داستانی این بازی در نسخۀ مخصوص نینتندو) و بهمین دلیل الکترونیک آرتز گفته فعلا بازیهای بیشتری برای نینتندو ارائه نخواهد کرد!

۲- لیست نامزدهای بهترین بازی سال ۲۰۱۷ اعلام شد که از این قراره :

• Horizon Zero Down
  • The Legend of Zelda: Breath of The Wild
  • Persona 5‌
  • Playerunknown's Battlegrounds
  • Super Mario Odyssey
حضور دو بازی انحصاری نینتندو در بین پنج نامزد مربوطه قابل توجهه! ( و برای شخص بنده تعجب برانگیز :)) )

بازی انحصاری نینتندو یعنی Zelda چهار جایزه از مراسم انتخاب بهترین بازی ها که توسط انگلیسی ها برگزار میشه (گلدن جویستیک) رو برد و بهترین بازی سال ۲۰۱۷ شد !!!

ظاهرا امسال انتخاب برنده های نهایی از میان نامزدها به عهدۀ عموم مردم گذاشته شده بوده! ما که ندیدیم، اما شوما بگید دیدید کجا رای میگیرن رفتید رای دادید :))

Zelda: Breath of the Wild nabs Ultimate Game of the Year at 2017 Golden Joystick Awards

vdiablov

کاربر سایت
Jul 4, 2013
17
من میتونم اکانت خودمو بدم کس دیگه ای استفاده کنه؟بازیامو دانلود کردم فقط هم دارم آفلاین بازی میکنم
سلام ، هم آره هم نه! اگه منظورت share کردن بازی هاست، خیر، چون هر اکانت روی هر دستگاهی که باشه فقط روی همون کنسول active هست، ولی میشه هر اکانتیرو روی باقی دستگاه ها استفاده کرد، خلاصه کنم مثل اکانت psn قابلیت share کردن بازی ها وجود ندارن.

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
سلام ، هم آره هم نه! اگه منظورت share کردن بازی هاست، خیر، چون هر اکانت روی هر دستگاهی که باشه فقط روی همون کنسول active هست، ولی میشه هر اکانتیرو روی باقی دستگاه ها استفاده کرد، خلاصه کنم مثل اکانت psn قابلیت share کردن بازی ها وجود ندارن.
الآن برای منم سواله، اگه کنسولو عوض کنم و اکانتم رو از روی این دیوایس پاک کنم میشه بازیامو رو کنسول جدید نصب کنم که؟ بعد تو آپدیت 4 انگار سیو بازی ها رو هم میشه منتفل کرد.

• Like
Reactions: alisantori

vdiablov

کاربر سایت
Jul 4, 2013
17
الآن برای منم سواله، اگه کنسولو عوض کنم و اکانتم رو از روی این دیوایس پاک کنم میشه بازیامو رو کنسول جدید نصب کنم که؟ بعد تو آپدیت 4 انگار سیو بازی ها رو هم میشه منتفل کرد.
بله، می تونید و تمامی saveهارو هم همونطور که گفتین میشه به switch جدید انتقال داد، فقط متاسفانه هنوز نمی شه از روی save ها backup گرفت مثلا روی فلش مموری.

• Like
Reactions: alisantori

s@m@n

کاربر سایت
Feb 27, 2009
34
نام
saman
سلام دوستان
بازى reyman legends رو برايه كنسول گرفتم به اميد انلاينش ولى الان هرچى رو سرچ ميزارم كسيو پيدا نميكنه dns خاصى بايد set كنم يا سرور نينتندم فيلتر يا هر مشكله ديگه؟!

mikael1026

کاربر سایت
May 24, 2014
528
دوستان من تازه کنسول گرفتم در طول روز خیلی کم استفاده میکنم برای مواقعی که استفاده نمیکنم روی حالت sleep modeباشه بهتره یا turn offکنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر