خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349
4411d7325c23853de2b807cee41e2237.jpg

دوستان به نظرتون از اين فاصله ١/٥ الي ٢ متري تلويزيون ٥٥ چشمو اذيت نميكنه؟
دنبال ٤٩ هستم كه تلويزيون درست حسابي گير نمياد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: snoko

som-fisher

کاربر سایت
Oct 25, 2008
372
دوستان نظرتون راجع به lg 43uj752 چیه ؟
من هم قبلا همین سوال رو داشتم، هفته قبل با کنسول رفتم تست کردم، اگه توقع زیادی نداشته باشی نسبت به قیمتش خوبه. رنگها و زمان پاسخگوییش خوبه، ولی توی گیم مود روشنایی تصویر خیلی پایین میاد

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
دوستان نظرتون راجع به lg 43uj752 چیه ؟
تلویزیون‌خوبیه.امکانات‌اسمارت عالی،اینپوتلگ فوق العاده.
ولی مشکلش اینه که IPS هست و کننراستش پایینه (تصویر مات و کم‌ نور میشه) و اینکه RGB نیست و‌از تکنولوژی rgbw استفاده میکنه که‌ در فاصله نزدیک نوشته ها و... کمی مات میشن.
در کل توی این سایز اصلا پیشنهاد نمیشه تا‌وقتی samsung mu6000و mu7000 هستند.حتی سری ku6000 و‌ku7000 هم بهتر از اینن...
کلا تا ۲ تومن بهترین‌انتخاب سامسونگه.
Lg فقط سری فلگشیپ که همه oled هستند...(بگذریم که باز من به شخص به دلایلی Qled رو‌الان‌بهتر از اولد میدونم)

• Like
Reactions: snoko

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
مقایسه HDR و SDR بازی Assassin's Creed: Origins

شاید اولین سوالی که بعد از مقایسه ی HDR این بازی(و البته اکثر بازی های HDR دار دیگه مثل هرایزن) به ذهنتون برسه اینه که "مگه قرار نبود در حالت HDR تصویر Vivid و روشنتر باشه؟" ولی حقیقت این هست که HDR در دنیای گیم با HDR که در ویدئوها و فیلم هایی که دیدیم فرق میکنه و این HDR در دنیای گیم قرار هست به واقعی تر جلوه دادن محتوا کمک کنه و نه لزوما به Vivid و روشنتر شدنش! و این شاید خوشایند هر کسی نباشه، ممکنه بعضی ها بگن که من فلان تلویزیون با حیطه رنگ 99% و نور 1000 نیت و کنتراست 1:30000000 نگرفتم که محدودشون کنم! پس همه تنظیماتو تا آخر زیاد و HDR رو خاموش میکنم تا خرج تلویزیونم دراد!

بازی AC Origins مثال خیلی خوبی در این زمینه هست، اگر HDR رو خاموش کنید خیلی از رنگ هارو از دست میدید و روشنایی کمتری در بازی خواهید داشت، وقتی دو عکس مقایسه ی HDR و SDR این بازیو برای افراد مختلف می فرستادم و می پرسیدم "کدوم بهتره؟" بی درنگ حالت SDR رو انتخاب میکردند.

اما من بعد از روشن کردن حالت HDR بنابه دلایلی به هیچ وجه حاضر نشدم با حالت SDR بازی کنم، این دلایل رو همراه عکس ها توضیح میدم:

1) هاله ی آبی: با خاموش کردن HDR یک هاله ی آبی سراسر بازی رو فرا خواهد گرفت و حتی مه و سایه ها به رنگ آبی تمایل پیدا خواهند کرد، این مورد بخصوص در عکس های سری (0) بخوبی مشهود هست.

2) خورشید نارنجی: با خاموش کردن HDR رنگ خورشید به نارنجی تمایل پیدا می کنه و تشابهی به طبیعت خودش نداره، این مورد بخصوص در عکس های سری (1) و (8) مشهوده.

3) سایه های بی جان: با خاموش کردن HDR خیلی از سایه هارو از دست خواهید داد و باقی سایه ها کمرنگتر بنظر میرسند، این مورد در عکس های سری (0) و (1) و (7) و (8) مشهود هست.

4) رنگ های فانتزی: با خاموش کردن HDR رنگ ها POP و فانتزی خواهند شد که البته خاطرخواهان فراوانی داره، شاید اگر بازی فانتزی و یا کار نینتندو بود این رنگ ها منطقی بنظر میرسیدند اما بازی در یک مصر واقعی جریان داره، برای مثال در سری عکس های (0) رنگ برگ درخت ها در حالت SDR بدور از واقعیت مصر و فانتزی هست ولی در HDR کاملا واقعی تر بنظر میرسند.

5) شب های روشن: شب ها یکی از زمانی هایی هستند که HDR خیلی خوب خودش رو تو این بازی نشون میده، به سری عکس های (2) و (4) نگاه کنید، در حالت SDR نور ماه همه چیز رو آبی و washed کرده و بیابان در شب مثل روز روشنه! و حتی رنگ شن به آبی متمایل شده ولی در حالت HDR فضای شب تاریکتر و تمام رنگ ها و سایه ها سر جای خودشون هستند.

6) نور یکدست و Flat: با خاموش کردن HDR نور بدون کنترل و بطور کاملا یکدستی در همه جا پخش خواهد شد و همه چیزو washed و Over blown خواهد کرد (عکس های سری 0).

7) جزئیات: در حالت SDR جزییات کمتری در بافت زمین، درخت و ... خواهید داشت که این مورد در زمین عکس های سری(2) مشهوده، و این بخاطر همون نور Flat در حالت SDR هست اما در حالت HDR به لطف سایه روشن های بیشتر و طبیعی تر در بافت و تکستچرها، جزییات عمق و برجستگی بیشتری دارند.

8) طبیعت یکنواخت: بازی AC: Origins نقشه ی بزرگ و رنگارنگی داره و رنگ و لعاب هر منطقه از اون با منطقه ی دیگه فرق میکنه، اما شما در حالت SDR رنگ و لعاب کل نقشه رو یکدست و فانتزی خواهید کرد و به مرور رنگ و لعاب بازی برای شما تکراری خواهد شد، اما با روشن کردن HDR همه رنگ ها در جای خودشون قرار می گیرند و هرمنطقه زیبایی و رنگ و لعاب خودش رو خواهد داشت. در نهایت اینکه با روشن کردن HDR هرگلی بوی خودش رو خواهد داشت.

تست شده روی: X8000d و KU7000

عکس های بیشتر از حالت HDR این بازی: بحث و گفت و گو برای خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

Attachments

• off 0.jpg
    off 0.jpg
    197.1 KB · مشاهده: 79
  • on 0.jpg
    on 0.jpg
    165.9 KB · مشاهده: 81
  • off 1.jpg
    off 1.jpg
    143.6 KB · مشاهده: 73
  • on 1.jpg
    on 1.jpg
    138.9 KB · مشاهده: 70
  • off 2.jpg
    off 2.jpg
    76.7 KB · مشاهده: 64
  • on 2.jpg
    on 2.jpg
    77.8 KB · مشاهده: 64
  • off 9.jpg
    off 9.jpg
    133.9 KB · مشاهده: 62
  • on 9.jpg
    on 9.jpg
    116.8 KB · مشاهده: 63
  • off 8.jpg
    off 8.jpg
    61.4 KB · مشاهده: 59
  • on 8.jpg
    on 8.jpg
    62.7 KB · مشاهده: 58
  • off 7.jpg
    off 7.jpg
    145.2 KB · مشاهده: 63
  • on 7.jpg
    on 7.jpg
    147 KB · مشاهده: 61
  • off 4.jpg
    off 4.jpg
    127.3 KB · مشاهده: 60
  • on 4.jpg
    on 4.jpg
    137.4 KB · مشاهده: 61
آخرین ویرایش:

Milad.ma

کاربر سایت
Nov 23, 2017
3
دوستان سلام، تلویزیون که در حد یک تومن باشه واسه گیم چی خوبه بگیرم؟! کسی پیشنهاد داره؟ تلویزیون اصلی رو نمیخوام باهاش گیم بزنم، یه 32 اینچ میخوام واسه اتاق، کسی چیزی مد نظرش هست؟!

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483
آقا یه سوال این تلویزیون های 7970 یا اونای دیگه که اسمن همین شکلند
چرا اسمشون مثلا تو سایت rting نیست؟ الان اونجا مثلا زده 7000 یا 8000؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر