Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
خیلی جالبه همه خبر از مرگ بازیهای تکنفره میدن بعد چنتا بازی اول پرفروش ماه رو نگاه میکنیم همه بازیهای تکنفره ! بازیهای ورزشی که رتبه های بعدی تو لیست هستند هم بخش افلاین و هم بخش انلاین غنی دارند

در نهایت هم تقابل Gt Sport به عنوان بازی ایی که فقط روی بخش مولتی پلیر تمرکز کرده در مقابل FM7 که در کنار بخش مولتی یک محتوای غنی تکنفره داره هم خیلی جالبه
البته مقایسه گرن تریسمو با فورزا7 نتیجه اش معلومه تو فروش که به نفع گرن تریسمو باید هم میبود
روی ایکس باکس بازی مولتی پلیر و سبک ریسینگ کاملا اشباع شدن و تقریبا هر یوزر ایکس باکس وان حداقل یک یا دوتا ریسینگ تاپ داره
در حالی که برعکس اش رو پلی استیشن صدق میکنه و همه تشنه یه ریسینگ درست حسابی بودن این جی تی با این کیفیت و محتوا و گیم پلی اگر الان بجای پلی استیشن روی ایکس باکس منتشر میشد بعید بود فروش خاصی داشته باشه

• Like
Reactions: Deliverer

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
البته مقایسه گرن تریسمو با فورزا7 نتیجه اش معلومه تو فروش که به نفع گرن تریسمو باید هم میبود
روی ایکس باکس بازی مولتی پلیر و سبک ریسینگ کاملا اشباع شدن و تقریبا هر یوزر ایکس باکس وان حداقل یک یا دوتا ریسینگ تاپ داره
در حالی که برعکس اش رو پلی استیشن صدق میکنه و همه تشنه یه ریسینگ درست حسابی بودن این جی تی با این کیفیت و محتوا و گیم پلی اگر الان بجای پلی استیشن روی ایکس باکس منتشر میشد بعید بود فروش خاصی داشته باشه
این ترول ها برا GT خیلی خندس ! GT کلا یعنی فروش بالا ، پر فروش ترین ریسینگ هر نسل و تاریخ بوده, GT SPORT اگه نصف اینم محتوا میداشت و PS4 ده تا ریسینگ دیگه هم میداشت بازم عالی میفروخت چون اسمش GT هست . با توجه به اینکه معمولا اکثره فروش GT اروپا و بعدش آسیا بوده و با توجه به فروش بالای PS4 در این مناطق پس پر فروش ترین ریسینگ این نسل هم میتونه بشه (چون حداقل تا الان عملکردش در فروش از GT6 که خودش بالای 5 میلیون فروخته بهتر بوده) . در امریکا هم آمارش بد نبوده با این حال که دو هفته دیرتر از فورتزا ۷ ریلیز شده شونه به شونه در فروش پیش رفته . بعید میدونم در بدترین حالت زیره 5 یا 6 میلیون بفروشه چه بسا بیشتر بفروشه چون تازه برا تعطیلات باندل PS4pro هم داره

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
این ترول ها برا GT خیلی خندس ! GT کلا یعنی فروش بالا ، پر فروش ترین ریسینگ هر نسل و تاریخ بوده, GT SPORT اگه نصف اینم محتوا میداشت و PS4 ده تا ریسینگ دیگه هم میداشت بازم عالی میفروخت چون اسمش GT هست . با توجه به اینکه معمولا اکثره فروش GT اروپا و بعدش آسیا بوده و با توجه به فروش بالای PS4 در این مناطق پس پر فروش ترین ریسینگ این نسل هم میتونه بشه (چون حداقل تا الان عملکردش در فروش از GT6 که خودش بالای 5 میلیون فروخته بهتر بوده) . در امریکا هم آمارش بد نبوده با این حال که دو هفته دیرتر از فورتزا ۷ ریلیز شده شونه به شونه در فروش پیش رفته . بعید میدونم در بدترین حالت زیره 5 یا 6 میلیون بفروشه چه بسا بیشتر بفروشه چون تازه برا تعطیلات باندل PS4pro هم داره
کاملا درسته . GT به دلیل سابقه و فن بیس عظیمی که داره همیشه بهتر از forza فروخته و خواهد فروخت ! فقط اون زمانی که ما به یه سری از دوستان سینه چاک مایکرو فن می گفتیم فروش بیشتر دلیلی بر برتری فنی یک IP نیست قبول نمی کردن این موضوع رو ! الان با فرمول خودشون بخوایم حساب کنیم GT بزرگترین و بهترین ریسینگ همه نسل هاست چون gt از همه بیشتر می فروشه !!

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
در مورد فروش این ماه Gran Turismo Sport و Forza Motorsport 7 در آمریکا اطلاعاتی اومده:
Gran Turismo Sport حدود 15 هزار نسخه این ماه از Forza Motorsport 7 تو آمریکا بیشتر فروخته اما به دلیل اینکه نسخه های مخصوص Forza Motorsport 7 بیشتر و گرون تر بوده و در نتیجه درآمد زایی بیشتری داشته این بازی در جدول کلی بالاتر قرار گرفته

Forza Motorsport 7 دو نسخه فیزیکی و سه نسخه دیجیتالی داشته به قیمت های:
$59.99 Standard Edition (physical + digital)
$79.99 Digital Deluxe Edition (digital only)
$99.99 Ultimate Edition (physical + digital)

Gran Turismo Sport دو نسخه فیزیکی و دو نسخه دیجیتالی داشته به قیمت های:
$59.99 Standard Edition (physical + digital)
$69.99 Limited Edition (physical only)
$79.99 Digital Deluxe Edition (digital only)

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
خب معلومه فروشgtبا فورتزا قابل مقایسه نیست.
فک کنم کم فروش ترین gtهم از پرفروش ترین فورتزا بیشتر فروخته باشه:D
ولی مشخصه فروش gtsنسبت به بقیهgtها کمتره و حتی برای فن هایgtخبر خوبیه
gtکه 700.800تا ماشین و کلی پیست و careerدرست حسابی نداشته باشه کهgtنیست شتاب در شهره:D

• Like
Reactions: IMANOKA

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
شما هنوز فلسفه عرضه GTS نمیدونین با یک بازی کامل مقایسش میکنین از اول هم قرار نبود این GTS یک بازی کامل مثل GT6 یا حتی FM7 باشه قرار بود برای لایسنس و آموزش نیرو باشه قرار نبود Career و یا کلی ماشین و کلی پیست داشته باشه .
دوستان چنان انتظاری از بازی داشتن که حد نداشته وقتی روز اول گفتن یک بازی آنلاین و برای آموزش و دریافت لایسنس هستش مشخصا باید متوجه این موضوع میشدین حالا بازم بگین این بازی کمتر از قبلی ها فروخته اصلا بحث این بازی چیز دیگه ای بوده قرار نبوده بیاد آینده Gt6 باشه یا Prologue باشه که این همه انتظار از بازی داشتین چه از نظر فروش چه از نظر محتوا .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
شما هنوز فلسفه عرضه GTS نمیدونین با یک بازی کامل مقایسش میکنین از اول هم قرار نبود این GTS یک بازی کامل مثل GT6 یا حتی FM7 باشه قرار بود برای لایسنس و آموزش نیرو باشه قرار نبود Career و یا کلی ماشین و کلی پیست داشته باشه .
دوستان چنان انتظاری از بازی داشتن که حد نداشته وقتی روز اول گفتن یک بازی آنلاین و برای آموزش و دریافت لایسنس هستش مشخصا باید متوجه این موضوع میشدین حالا بازم بگین این بازی کمتر از قبلی ها فروخته اصلا بحث این بازی چیز دیگه ای بوده قرار نبوده بیاد آینده Gt6 باشه یا Prologue باشه که این همه انتظار از بازی داشتین چه از نظر فروش چه از نظر محتوا .

این حرف ها همش توجیه هست علی:D من تو کتم نمیره اصلا.

GTS بعد از چند سال انتظار و عملا تو نیمه دوم عمر کنسول ها منتشر شده، پس طبیعی هست که همه ازش انتظار یه بازی کامل رو داشته باشن! اگه این بازی اول نسل میومد، با قیمت خیلی کم، اون وقت میشد پذیرفت که بازی کامل نیست و نباید ازش ایراد گرفت که چرا کمه یا ناقصه یا... اما در شرایط فعلی، یعنی زمانی که مایکرو این همه ریسینگ تاب و فوق خفن داره و اینور بعد بسته شدن ES همه منتظر امدن یه GT خوب هستن، اینکه باز بگیم GTS بازی کامل نیست و برای آموزش نیرو ساخته شده و... خیلی غیر منطقیه. حتی اگه واقعا اینی که میگی درست باشه و PD با این هدف GTS رو ساخته باشه باز یک تصمیم احمقانه و بسیار غلطه.

الان دو نسله که PD داره پشت سر هم گند میزنه و عملا این سری رو به گند کشیده، میشه بفرمایید پس کی اینا قرار هست یه GT درست حسابی که در خورد اسم بازی باشه بدن بیرون؟ نسل بعد؟ دو نسل بعد؟ هیچ وقت؟ کی؟ این آموزش نیرو و کلا این مدل بهانه آوردن ها کی نموم میشه؟

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
این حرف ها همش توجیه هست علی:D من تو کتم نمیره اصلا.

GTS بعد از چند سال انتظار و عملا تو نیمه دوم عمر کنسول ها منتشر شده، پس طبیعی هست که همه ازش انتظار یه بازی کامل رو داشته باشن! اگه این بازی اول نسل میومد، با قیمت خیلی کم، اون وقت میشد پذیرفت که بازی کامل نیست و نباید ازش ایراد گرفت که چرا کمه یا ناقصه یا... اما در شرایط فعلی، یعنی زمانی که مایکرو این همه ریسینگ تاب و فوق خفن داره و اینور بعد بسته شدن ES همه منتظر امدن یه GT خوب هستن، اینکه باز بگیم GTS بازی کامل نیست و برای آموزش نیرو ساخته شده و... خیلی غیر منطقیه. حتی اگه واقعا اینی که میگی درست باشه و PD با این هدف GTS رو ساخته باشه باز یک تصمیم احمقانه و بسیار غلطه.

الان دو نسله که PD داره پشت سر هم گند میزنه و عملا این سری رو به گند کشیده، میشه بفرمایید پس کی اینا قرار هست یه GT درست حسابی که در خورد اسم بازی باشه بدن بیرون؟ نسل بعد؟ دو نسل بعد؟ هیچ وقت؟ کی؟ این آموزش نیرو و کلا این مدل بهانه آوردن ها کی نموم میشه؟
ببین ماکان حرفت قبول دارم اما به نظر من استدیو PD اصلا GTS نساخته برای رقابت با FM واقعا دارم میگم احساس من از نوع کار کردن استدیو اینکه این استدیو نگاه خودش داره به بازی اصلا مشخص بود وقتی بازی معرفی کردن نه به صرف ساخت بازی بوده بلکه برای بخش اتوموبایل رانی بوده یعنی اصلا براشون ما مهم نبودیم ماکان دیدگاه استدیو از ساخت GTS چیز دیگه ای بوده درسته غیر منطقی یا غلط میاد از نظر ما اما این اتفاقی هستش که افتاده چطور میشه از بازی GT6 با اون همه ماشین باکیفیت بگو کم کم 300 تا ماشین نسل جدیدی طراحی کرده بودن دیگه یعنی تا الان نتونسته بودن برای GTS 200 تا بعدش طراحی کنن ؟ که هم پیست کم نباشه هم ماشین دقت کنی پیست های قبلی GT6 کیفیت خیلی بالای داشته و اطلاعات و ... به صورت خیلی بالای از پیست ها داشتن چطور میشه تعداد یک دفعه افت کنه مشخصا دیدگاه چیز دیگه ای بوده ماکان .

• Like
Reactions: Arima Kishou

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
ببین ماکان حرفت قبول دارم اما به نظر من استدیو PD اصلا GTS نساخته برای رقابت با FM واقعا دارم میگم احساس من از نوع کار کردن استدیو اینکه این استدیو نگاه خودش داره به بازی اصلا مشخص بود وقتی بازی معرفی کردن نه به صرف ساخت بازی بوده بلکه برای بخش اتوموبایل رانی بوده یعنی اصلا براشون ما مهم نبودیم ماکان دیدگاه استدیو از ساخت GTS چیز دیگه ای بوده درسته غیر منطقی یا غلط میاد از نظر ما اما این اتفاقی هستش که افتاده چطور میشه از بازی GT6 با اون همه ماشین باکیفیت بگو کم کم 300 تا ماشین نسل جدیدی طراحی کرده بودن دیگه یعنی تا الان نتونسته بودن برای GTS 200 تا بعدش طراحی کنن ؟ که هم پیست کم نباشه هم ماشین دقت کنی پیست های قبلی GT6 کیفیت خیلی بالای داشته و اطلاعات و ... به صورت خیلی بالای از پیست ها داشتن چطور میشه تعداد یک دفعه افت کنه مشخصا دیدگاه چیز دیگه ای بوده ماکان .

ببین علی دیدگاه هرچی بوده غلطه. اوکی، برای رقابت با FM ساخته نشده (هرچند اینم قابل بحثه) اما مسلما برای رضایت فن های بازی که ساخته شده، نه؟ آیا فن ها از این بازی راضین؟ من قبول دارم حتما سونی و PD یه پلن خاصی برای بازی داشتن و با یه دید مارکتینگ خاصی استرات زدن اما اون دلیل هرچی که بوده ظاهرا غلطه. GTS نه منتقد پسنده و نه فن ها راضین ازش. فروشش هم به نسبت خودش افت داشته. من به این میگم تصمیم اشتباه. حالا هر فکر و ایده ای که میخواد پشت باشه، باشه!

باز میگم اگه GTS اوایل نسل میومد، مثلا همون سال اول و با قیمت 40 دلار عرضه میشد اصلا بحثی درش نبود. میشد پذیرفت پرولوگی برای GT7 بوده اما با توجه به شرایط فعلی... ؟

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
من کلا برام سواله یعنی نمیشد GTیی ساخت که مثل همیشه باشه و بخش آنلاینش هم اینجوزی که الان هست باشه؟
که بهانه ی تمرکز گزاشتن رو بخش مولتی و مخصوص آموزش راننده و ... نباشه!

کلا درک نمیکنم چه سیستمی داره که مثلا توی GT7 نمیشد پیاده بشه؟:D

• Like
Reactions: NaViiDii

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من کلا برام سواله یعنی نمیشد GTیی ساخت که مثل همیشه باشه و بخش آنلاینش هم اینجوزی که الان هست باشه؟
که بهانه ی تمرکز گزاشتن رو بخش مولتی و مخصوص آموزش راننده و ... نباشه!

کلا درک نمیکنم چه سیستمی داره که مثلا توی GT7 نمیشد پیاده بشه؟:D
که وقتی GT7 اومد شما مجبور شی دوباره بخری

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
که وقتی GT7 اومد شما مجبور شی دوباره بخری
اون رو با 4تا ماشین به روز و چندتا پیست جدید و ... باز همه میرن طرفش:D
حداقل بهانه بیخود نیارن که نه حتما باید GTS باشه تا آنلاینش خوب باشه! و اگر GT7 میشد مفت نمی ارزید بخش آنلاینش:-" (حالا همینطور که گفتی، وقتی GT7 معرفی بشه میگن آنلاین این از GTSم خفن تره:-" )

البته من که کلا GT نمیخرم و درشون هم تخته بشه برام فرقی نداره، GT5 رو گرفتم و فهمیدم سیمولیشن به گروه خونیم نمیخوره اصلا:-" چیه ملت بازی میکنند!|-)|-)|-)

• Like
Reactions: RohFa and Milad_HW

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
از اون حرفاس ها.یعنی ملت بیان 60 دلار بدن برای بخش آموزش و امتحانی و بازی ناتمام؟!!خب مجانی میکردنش رو PS4.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
اون رو با 4تا ماشین به روز و چندتا پیست جدید و ... باز همه میرن طرفش:D
حداقل بهانه بیخود نیارن که نه حتما باید GTS باشه تا آنلاینش خوب باشه! و اگر GT7 میشد مفت نمی ارزید بخش آنلاینش:-" (حالا همینطور که گفتی، وقتی GT7 معرفی بشه میگن آنلاین این از GTSم خفن تره:-" )

البته من که کلا GT نمیخرم و درشون هم تخته بشه برام فرقی نداره، GT5 رو گرفتم و فهمیدم سیمولیشن به گروه خونیم نمیخوره اصلا:-" چیه ملت بازی میکنند!|-)|-)|-)
همیشه فروش نسخه دوم تو هر نسل پایینتر از نسخه اول بوده

GT صرفا سیمولیشن نیست. یعنی تا قبل از این نبوده . چیزی که خیلی از طرفدارای بازی منجمله من رو جذب کرده بود سیستم شبه RPG بود که درش وجود داشت. کاری میکرد که با ماشینهای تو گارراژت ارتباط عاطفی برقرار میکردی. تو بازی پیشرفت میکردی رقابتهای کلاس بالاتر میرفتی و.... وگرنه سیمولیشن تو بازار زیاده.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
از اون حرفاس ها.یعنی ملت بیان 60 دلار بدن برای بخش آموزش و امتحانی و بازی ناتمام؟!!خب مجانی میکردنش رو PS4.
نه بازی نه ناتمام نه ناقص نه چیزی فقط مخاطب این چیز دیگه ای بوده و نه برای بازی کردن بلکه برای دریافت لایسنس واقعی در دنیای واقعی بوده و پیدا کردن بهترین افراد برای مسابقات واقعی اینکه میگین مجانی باید می شده و ... هم از اون حرف ها هستش بازی باید پشتیبانی بشه سرور میخواد بعدم تو دنیای واقعی باید پول افرادی که وظیفه صادر کردن لایسنس واقعی برای افراد دارن بدن بعدم باید مکان مشخص کنن برای افراد برتر برای آموزش و ... شما مثل اینکه اصلا بخش های خارج از بازی اصلا در نظر نمیگیرین .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر