انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
سوپر پایپ لاین روی کومودور64 که بخوایم حساب کنیم بمعنای لغوی کلمه خیلی لوله‌کش‌مآبانه‌تر از سوپر ماریوی نینتندو هست که تو سرزمین قارچی دنبال نجات دوست دخترشه. توی این بازی واقعا تنها هدف لوله کشی و رسیدن به آب هست!! :D

Superpipeline_cover.jpg

hqdefault.jpg

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
خب من منتظر موندم یکی از بچه های بامعلومات BC بیاد قضیه اون نوار کاست ها رو توضیح بده اما خبری نشد پس این ویدئو را از آقای 8-بیتی (The 8-bit Guy) داشته باشید:

نحوه کار نوار کاست:
watch?v=_9SM9lG47Ew

بعدا از مشاهده ویدئو متوجه میشید #نسل_سوخته اینان ما در برابرشون هیچی نیستیم! :Praying::D

The_8-bit_Guy_80_Column_C64.jpg

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
خب من منتظر موندم یکی از بچه های بامعلومات BC بیاد قضیه اون نوار کاست ها رو توضیح بده اما خبری نشد پس این ویدئو را از آقای 8-بیتی (The 8-bit Guy) داشته باشید:

نحوه کار نوار کاست:
watch?v=_9SM9lG47Ew

بعدا از مشاهده ویدئو متوجه میشید #نسل_سوخته اینان ما در برابرشون هیچی نیستیم! :Praying::D

The_8-bit_Guy_80_Column_C64.jpg

تو کمودور 64 با نوار کاست خودم بازی میکردم
بازیا رو نوار کاست بود :-?:D
حساب کن فلاپی بدرد نخور در مقابل نوار کاست خدا بود:blink:

آخرین ویرایش:

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
تو کمودور 64 با نوار کاست خودم بازی میکردم
بازیا رو نوار کاست بود :-?:D
حساب کن فلاپی بدرد نخور در مقابل نوار کاست خدا بود:blink:
بهت ایمان آوردم :D مارو به شاگردی بپذیر :D
ولی توی همون ویدئو یه جا نشون میده اون موقع کُد برنامه ویسی بازیا رو تو مجله ها چاپ میکردن اینا هم برای یه رُبع بازی کردن، می نشستن یکی دو ساعت کل کُد رو تایپ میکردن!! :Cursing: رودست این حرکت نداریم دیگه :D

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
بهت ایمان آوردم :D مارو به شاگردی بپذیر :D
ولی توی همون ویدئو یه جا نشون میده اون موقع کُد برنامه ویسی بازیا رو تو مجله ها چاپ میکردن اینا هم برای یه رُبع بازی کردن، می نشستن یکی دو ساعت کل کُد رو تایپ میکردن!! :Cursing: رودست این حرکت نداریم دیگه :D

:Cheesygrin: :lol:
سیستم کمودور رو بیسیک سوار بود , درباره کد نویسی باید بگم ببین مثلا تو بازی داری حالا با یه افزنه مثل Tape drive یا Floppy drive و ......... بازی میزاشتی دستور فراخوان بازی میدادی تموم بود یه چیزی تو مایه ها dos
اون کد نویسی بستر خود بیسیک بود - یعنی یه چیز باز بود مثل اوپن سورس الان
راحت میتونستی خودت به بازی یه برنامه بسازی یا یه برنامه تغییر بدی , خیلی ها برای علاقه خودشون کد نویسی میکردن بازی میکردن

آره تو مجله - علم الکترونیک و کامپیوتر - بزرگراه رایانه و ............ کد ها کمودور برای ساخت فلان برنامه میذاشتن

تازه قبل از کمودور 64 یه کمودور اومده بود کارتریجی بود به قول بچه ها دهه 60 و اون روزا فیلم میخورد :Angel: به اسم Commodore VIC 20

آخرین ویرایش:

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
:Cheesygrin: :lol:
سیستم کمودور رو بیسیک سوار بود , درباره کد نویسی باید بگم ببین مثلا تو بازی داری حالا با یه افزنه مثل Tape drive یا Floppy drive و ......... بازی میزاشتی دستور فراخوان بازی میدادی تموم بود یه چیزی تو مایه ها dos
اون کد نویسی بستر خود بیسیک بود - یعنی یه چیز باز بود مثل اوپن سورس الان
راحت میتونستی خودت به بازی یه برنامه بسازی یا یه برنامه تغییر بدی , خیلی ها برای علاقه خودشون کد نویسی میکردن بازی میکردن

آره تو مجله - علم الکترونیک و کامپیوتر - بزرگراه رایانه و ............ کد ها کمودور برای ساخت فلان برنامه میذاشتن

تازه قبل از کمودور 64 یه کمودور اومده بود کارتریجی بود به قول بچه ها دهه 60 و اون روزا فیلم میخورد :Angel: به اسم Commodore VIC 20

یا مولا. بزرگوار چند ساله ای؟! :D
البته اینو بگم این قضیه نسل سوخته و اینا بیشتر تابو هست. چه بسا لذتی که بروبچ اون زمان حتی با همین کدنویسی میبردن خیلی ها الان با لقمه های حاضروآماده و گرافیک های آنچنانی نبرن.

• Like
Reactions: ROONEY190

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
یا مولا. بزرگوار چند ساله ای؟! :D
البته اینو بگم این قضیه نسل سوخته و اینا بیشتر تابو هست. چه بسا لذتی که بروبچ اون زمان حتی با همین کدنویسی میبردن خیلی ها الان با لقمه های حاضروآماده و گرافیک های آنچنانی نبرن.

بالا 30 بقیشو بیخیال :Guitar:
تابو نیست چون جمعیت کشور زمان قبل از انقلاب 23 میلیون نفر بوده کلا , یهو جمعیت رسوندن به 80 میلیون نفر بعد از انقلاب :blink:
خوب مدارس زیاد کردن؟ نه
شرکت ها زیاد کردن؟ نه تازه هر چی بود هم مصادره شده بود که فروختن و ......... جمیعت زیاد شد زیر ساخت ها قدیمی هم بجا افزایش بدن کاهش پیدا کرد
اون موقع شد نسل سوخته
زمانی که مدارس 3 شیفته بود - زمانی که تو هر نیمکت 3 نفر میشت - زمانی که معلم راحت مثل سگ کنک میزد کسی نمیتونست چیزی بگه و ...........

درسته زیبایی ها خودشم داشت , من تا یاد قدیم میفتم 4 چیز سریع میاد تو ذهنم :love:
1- آژانس دوستی 2- زمانی که میکرو برام از سنگاپور آوردن 3- خانه سبز 4- کلوپ اکبر :Cheesygrin:

آره چون چیز جدید بود و کم بود واقعا لذت بخش بود :Angel: یه دنیا جدید و متفاوت تجربه میکردی

آخرین ویرایش:

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
بالا 30 بقیشو بیخیال :Guitar:
تابو نیست چون جمعیت کشور زمان قبل از انقلاب 23 میلیون نفر بوده کلا , یهو جمعیت رسوندن به 80 میلیون نفر بعد از انقلاب :blink:
خوب مدارس زیاد کردن؟ نه
شرکت ها زیاد کردن؟ نه تازه هر چی بود به اسم فرمان امام مصادره شده بود که فروختن و ......... جمیعت زیاد شد زیر ساخت ها قدیمی هم بجا افزایش بدن کاهش پیدا کرد
اون موقع شد نسل سوخته
زمانی که مدارس 3 شیفته بود - زمانی که تو هر نیمکست 3 نفر میشت - زمانی که معلم راحت مثل سگ کنک میزد کسی نمیتونست چیزی بگه و ...........

درسته زیبایی ها خودشم داشت , من تا یاد قدیم میفتم 3 چیز سریع میاد تو ذهنم :love:
1- آژانس دوستی 2- زمانی که میکرو برام از سنگاپور آوردن 3- خانه سبز

آره چون چیز جدید بود و کم بود واقعا لذت بخش بود :Angel: یه دنیا جدید و متفاوت تجربه میکردی
بله درسته اما من میخواستم بگم هر سکه ای دورو داره. زندگی های آپارتمانی کوچک و تک فرزندی و تنهایی و اینکه دیگه کسی با توپ پلاستیکی تو کوچه ها فوتبال نمیزنه رو میشه در مورد زندگی های امروزی گفت.
یه روزم میرسه بچه های الان بیان بگن ما همش 32GB رم داشتیم با دیسک های مزخرف بلوری که همش 50GB ظرفیت داشتن. واقعا دوران محدودی بود!!! :eek::D:D

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
بله درسته اما من میخواستم بگم هر سکه ای دورو داره. زندگی های آپارتمانی کوچک و تک فرزندی و تنهایی و اینکه دیگه کسی با توپ پلاستیکی تو کوچه ها فوتبال نمیزنه رو میشه در مورد زندگی های امروزی گفت.
یه روزم میرسه بچه های الان بیان بگن ما همش 32GB رم داشتیم با دیسک های مزخرف بلوری که همش 50GB ظرفیت داشتن. واقعا دوران محدودی بود!!! :eek::D:D

درسته موافقم
البته همینم صدق میکنه - چند روز پیش بحثم شد با یه گیمر جدید , همش میگفت فیفا بازی کنم فوتبال واقعی حال نمیده
حتی درک و شعورش انقدر پایین بود یه ورزش همگانی که لازمه سلامت بدنه رو با بازی مجازیش یکی میدونست حتی برتر میدونست
بهش میگفتم مثلا میری دکتر , دکتر میگه فلان مریضی داری باید پیاده روی کنی و فلان دارو بخوری - تو بازی مجازیشو میری بازی پیاده روی؟ میگفت آره بازی پارکور هست :lol:

:D

حالا چون جیگرت حال بیاد صدا کانکت شدن مودم دایال آپ بشنو :clap:
صدای نوستالژیک مودم دایال آپ

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
آخرین ویرایش:

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
واقعا بهترین مجله در مورد بازی بود و بهترین دوره گیمر بودن زندگیم رو با این مجله گذروندم :D
حیف که چندین شماره اش رو چند سال قبل گم کردم و ارشیوم ناقص شد :((

نه دیگه چندسالی میشه چاپش متوقف شده

واقعا یادش بخیر :love:
تا مجله ها میومدن میرفتم میخریدم بعد خوندم لحظه شماری میکردم تا شماره بعد بیاد :Lovestruck:
مجله ها بازی رایانه - دنیا بازی - بازی نما - بازی کام - بازی کده - پردازش و ............... میخریدم :Guitar:
غیر از مجله ها کامپیوار که میخریدم مثل علم الکترونیک و کامپیوتر - بزرگراه رایانه و .................... که میخریدم :pepsi:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر