DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

Ac66

کاربر سایت
Jun 25, 2017
103
من خودم فقط با BB رنکمو از 200 رسوندم به 3600 اصلا چیزی به نام ریسک تو این هیرو معنایی نداره برو وسط خودشون میمیرن :D viper و necro هم واسه رنک اپ خیلی خوبن

• Like
Reactions: x-x and Vonarian

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
دوستان من از 1600 تا 4000 آپ کردم!
راهنمایی من به شما اینکه تا زیر 3500 شما باید کری برید و به معنی واقعی کلمه 1v9 بازی کنید!
کل بازی فارم کنید و اگه مطمئن نیستید فایتو میزنید ریسک نکنید! هیرو های پیشنهادی AM, Jugger, PA!
من با این 3هیرو + Mirana تونستم رنکمو آپ کنم بصورتی که میرفتم سیفلین یا جانگل فارم میکردم بعدشم اسپلیت پوش بازی میکردم!

اگه راست میگی بکشون 5000 من خودم کالیبره کردم 1700 تا 3500 راحت اومدم بالا بعد یکم گیر کردم شد 4000 ولی 7 ماه طول کشید تا شد 5000 البته زیاد بازی نمیکردم ولی میخوام بگم بلا نسبت حیوان ترین ، toxics ترین افراد تو رنج 4 تا 5k هستن:D
الانم که سیستم جدید میخواد بیاد همه mmr ها ریست میشه فک کنم

• Like
Reactions: jeenas

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
اگه راست میگی بکشون 5000 من خودم کالیبره کردم 1700 تا 3500 راحت اومدم بالا بعد یکم گیر کردم شد 4000 ولی 7 ماه طول کشید تا شد 5000 البته زیاد بازی نمیکردم ولی میخوام بگم بلا نسبت حیوان ترین ، toxics ترین افراد تو رنج 4 تا 5k هستن:D

سلام بر شما

اومده یا میخواهد بیاد من چون سربازی میرم زیاد دقت نکردم یه دست رفتم انقدر نوب بازی در اوردم همه فوشم دادن ادم انگار چند ماه بازی نکنه عینه روز اولش میشه که بازی رو شروع کرده با این همه نغییرات تو مپ...
شنیدم هر شیش ماه یه بار ریست میکنه درسته ؟

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
سلام بر شما

اومده یا میخواهد بیاد من چون سربازی میرم زیاد دقت نکردم یه دست رفتم انقدر نوب بازی در اوردم همه فوشم دادن ادم انگار چند ماه بازی نکنه عینه روز اولش میشه که بازی رو شروع کرده با این همه نغییرات تو مپ...
فک نکنم mmr ریست بشه
Rank ریست میشه همون badge که رو پروفایله
اگه mmr ریست کنن که .. انگیزه نمیمونه برای بازی کردن

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
سلام بر شما

فک نکنم mmr ریست بشه
Rank ریست میشه همون badge که رو پروفایله
اگه mmr ریست کنن که .. انگیزه نمیمونه برای بازی کردن

مطمئنی ؟ من فکر کنم مثل overwatch هر فصل ریست میشه اگه اینجوریه که تو میگی هیچ فرقی نکرده

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
من
تا 4300 رفتم بعدش دیگه حرفه ای(با هدف) بازی نکردم و دیگه تفننی میزنم!
الآنم 3600 ام البته! :/

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
مطمئنی ؟ من فکر کنم مثل overwatch هر فصل ریست میشه اگه اینجوریه که تو میگی هیچ فرقی نکرده
مطمعن نیستم ولی فک کنم اینطور باشه
Bronze rank - less than 2000 MMR
Silver rank - more than 2000, but less than 4000 MMR
Golden rank - more than 4000, but less than 5000 MMR
Diamond rank - more than 5000, but less than 7000 MMR
Platinum rank - more than 7000 MMR
اینم Badge ها بر اساس mmr

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
آقا من خیلی وقته دوتا بازی میکنم ولی هنوز نوب محسوب میشم : ))
چنتا سوال داشتم راجع به ساپورت بازی کردن ... معمولا خیلی خوب بازی میکنم ولی همیشه صدای ملت در میاد که چرا وارد نمیذارم و اینا...ولی خب از اونجایی که توی لاین نمیتونم ته یونیت بزنم و اتک آخر کنم معمولا کیل کم میگیرم و فارم هم کم میشم در نتیجه دیرتر از بقیه یا هم لاینیم لول آپ میشم...میخواستم ببینم باید چیکار کنم دقیقا؟ که هم پول دربیاد هم لول آپ بشم و عقب نیفتم هم اینکه اتک آخرهای کری ها رو نگیرم.

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
چنتا سوال داشتم راجع به ساپورت بازی کردن ... معمولا خیلی خوب بازی میکنم ولی همیشه صدای ملت در میاد که چرا وارد نمیذارم و اینا...ولی خب از اونجایی که توی لاین نمیتونم ته یونیت بزنم و اتک آخر کنم معمولا کیل کم میگیرم و فارم هم کم میشم در نتیجه دیرتر از بقیه یا هم لاینیم لول آپ میشم...میخواستم ببینم باید چیکار کنم دقیقا؟ که هم پول دربیاد هم لول آپ بشم و عقب نیفتم هم اینکه اتک آخرهای کری ها رو نگیرم.
درود.
۱.برای مشکل گلد بد نیست پول(پول و مایه تیله نه)کردن کریپ ها در جانگل رو امتحان کنی.هم لول آپ میشی هم گلد در میاری هم کریپ های خودی رو از lane خارج می کنی.
۲.ساپورت ها عموما دیر تر لول آپ میشن.اما یه سری مثل اونایی که Hand of midas میارن درست و حسابی لول آپ میشن و گلد در میارن.
۳.گیم های سطح بالا رو نگاه کن و یاد بگیر.ساپورت ها استارت گیم آیتم خاصی ندارن و بیشتر چیزای ساپورتی هست مثل وارد اسموک و ...
حتی دیدم تایم ۲۰ ساپورت فقط یک boot و یک Hand of midas داشته و بقیه وارد،اسموک و داست بودن.

Sent from my K00E using Tapatalk

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
درود
دوست عزیز این جریان کاملا طبیعی هست که شما نسبت به سایر رول های تیم دیرتر لول آپ میشین و گلد کمتری دارین. مخصوصا وقتی Hard Support هستین.
برای یک هارد ساپورت طبیعتا گلدی که دارین و بدست میارین رو باید صرف آیتم های تیم ساپورت بکنید بخصوص در اوایل بازی. منبع گلد شما در اوایل بازی کمپ ها هستن که اگر بتونید stack و pull بکنید که خیلی بهتر. شما اگر Carry تیم رو تا مید گیم خوب ساپورت کنید، بعد از اون دیگه میتونید به راحتی در فارم و پوش و تیم فایت ها شرکت کنید و با کیل گرفتن و ... gold و xp بدست بیارید و به سرعت خودتون رو به بقیه تیم برسونید.
اما اگر Roamer/Jungler ساپورت هستین، طبیعتا فارم بیشتری خواهین داشت.

آخرین ویرایش:

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
ببین وقتی sup میشی باید وارد بگیری دیگه. اینکه بگی نه بزار فلان ایتمم بیاد بعد ایتم بگیرم فایده نداره:D
بعضی ها هم میمیرن سریع میان sup ‌سرزنشت میکنن
سعی کن pull کنی
از تیم هم جدا نشو اصلا به یه Carry بچسب کمکش کن.
درگیری هم شد خودتو برو فدا کن نزار هم تیمیات بمیرن( اینکارو همیشه من میکنم):D
rune های که میادو برو بخور وقتی تو lane ( مین مثلا 1:50 برو rune تیم حریف اول بخور بعد مال طرف خودت)

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
فكر نكنم رنكو بياره پايين احتمالا نسبت به سطح بازي هايي كه انجام شده رنك و ببره بالا.
اگر بياد پايين كه اصلا منطقي نيست نمي تونيم بگيم كه طرف بازي رو نبرده،برده رنكشم رفته بالا ،حالا يه عده اي از اول بالا كاليبره شدن ولي خيليا زحمت كشيدن از همين 200,300mmr رسيدن به حداقل يه رنك معمولي قابل قبول واقعا منطقي نيست بكشه پايين اينارو.
يا ميبري رنك مثبت ميگيري يا ميبازي ديگه نمي تونيم بگيم طرف نبرده يا به ناحق كاليبره شده.بالاخره mmr خود طرف رو كه نبايد بگيرن mmrمظلوم خوردن نداره:D

• Like
Reactions: Ac66

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر