مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Mohamad.hosein

کاربر سایت
Oct 28, 2017
7
کی گفته مچ نیست؟ برای چی؟
به نظرات غیر کارشناسی و متفرقه توجه نکنید

گرافیک رو هم 4 گیگ بردارید
رم هم باید پک دوتایی باشه، نه یه دونه ماجول تکی.
چی بگم والا. حالا یک سوال، چرا ویندوز 10 روش نصب میکنم درایور کارت گرافیکم نصب نمیشه؟

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
دستگاهیی که 2500 باشه سرعت و روان بودن رو نمی تونه اولویت داشته باشه، اتفاقا کنده چون حتما HDD داره و سرعت پردازندشم پایینه و کم مصرف
با این بودجه این اواخر بیشتر Acer Aspire E5-575G رو توصیه کردم که Core i7 - 8GB-1 TB HDD هست.
خب برند ایسر خرابی و مشکل خاصی نداره؟
تا ۳ تومن چی پیشنهاد میدین اقا فرشید که از لحاظ کیفیت صفحه نمایش هم خوب باشه..ممنون

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
728
نام
مهدی
آقا سیستم من
Core i3 4130
Mb: Asus b85 plus
Ram 2*4 gig ddr3
Graphic: r7 260 x

این سیستم منو میشه ارتقاع داد؟یا امیدی بهش نیس دیگه؟
یه تی وی 4k دارم.با یه مانیتور ultra wide...
یه مشکلی هم که دارم اینه که،فیلم 4k میخوام باهاش ببینم، لگ داره،اصلا نمیشه نگاه کرد.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
چی بگم والا. حالا یک سوال، چرا ویندوز 10 روش نصب میکنم درایور کارت گرافیکم نصب نمیشه؟

دلایل زیادی می تونه داشته باشه
از دیسک همراهش نصب نکنید، آخرین درایور رو از سایت انویدیا یا سایتای معتبر دانلود و نصب کنید.

خب برند ایسر خرابی و مشکل خاصی نداره؟
تا ۳ تومن چی پیشنهاد میدین اقا فرشید که از لحاظ کیفیت صفحه نمایش هم خوب باشه..ممنون

خیر، مدلهای جدید از این نظر تفاوتی با هم ندارن و خرابی خاصی گزارش نشده

ASUS X541UV و ASUS K556UQ مدلهایی توی این رده دارن.

کم صداترین و با کیفیت ترین برند هارد دیسک اینترنال تو ایران چیه؟
یه هارد 2 ترابایتی میخوام که هیچ وقت صدا نده و سرعتش هم زیاد باشه.

SEAGATE Baracuda 7200 64MB ST2000DM001/3/8

مدلی که اصلا صدا نده نداریم
سرعتش ولی بیشترین هست.

آقا سیستم من
Core i3 4130
Mb: Asus b85 plus
Ram 2*4 gig ddr3
Graphic: r7 260 x

این سیستم منو میشه ارتقاع داد؟یا امیدی بهش نیس دیگه؟
یه تی وی 4k دارم.با یه مانیتور ultra wide...
یه مشکلی هم که دارم اینه که،فیلم 4k میخوام باهاش ببینم، لگ داره،اصلا نمیشه نگاه کرد.

خب دستگاه برای 4K ضعیفه،
برای ارتقا هم باید بیشتر قطعاتش عوض بشه

اما اگر هدف فقط دیدن فیلم 4K هست و نه بازی، که پردازنده جوابگو هست، فقط باید کارت گرافیک رو ارتقا بدید به RX 460 مثلا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام. لطفاً یه سیستم با بودجه 5تومن برای گیم پیشنهاد بدید, بدون کیس و مانیتور و کیبورد و ... .

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
MSI B250 GAMING PRO CARBON MotherBoard
GSkill Ripjaws V (2*4GB) DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1070 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 600W
GREEN Z2 Honor Case

اگه بودجه برسه یه SAMSUNG 850 EVO 250GB هم اضافه کنید. سیستم 5 تومنی بینابینی میشه، یعنی فقط میشه گرافیک رو 1060 گرفت یا 1070، تغییر دیگه ای نمیشه داد.

دوستان تا جایی که امکان داره سقف بودجه ها رو بالا ببرید، برخی قطعات این دو ماه تا 30 درصد هم گرون شدن و کیسی که قبلا 5 تومن بود الان درمیاد 5800 حداقل.

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
MSI B250 GAMING PRO CARBON MotherBoard
GSkill Ripjaws V (2*4GB) DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1070 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 600W
GREEN Z2 Honor Case

اگه بودجه برسه یه SAMSUNG 850 EVO 250GB هم اضافه کنید. سیستم 5 تومنی بینابینی میشه، یعنی فقط میشه گرافیک رو 1060 گرفت یا 1070، تغییر دیگه ای نمیشه داد.

دوستان تا جایی که امکان داره سقف بودجه ها رو بالا ببرید، برخی قطعات این دو ماه تا 30 درصد هم گرون شدن و کیسی که قبلا 5 تومن بود الان درمیاد 5800 حداقل.
ممنون, فقط رم 8 کم نیست بنظرتون ؟ چون من الان خودم با استفاده از این قابلیت rapid mode اس اس دی سامسونگ در حالت عادی 5 گیگ از رمم اشغاله. رم 16 ddr3 با فرکانس پایینتر بهتر نیست ؟

kamyar1qaz

کاربر سایت
Jul 10, 2016
35
سلام دوستان

من دیروز (واقعا دیروز) کارت gtx 1070 msi armor خریدم
ولی امروز میخوام بفروشمش. نیاز مالی ندارم ولی دلیلی که برای خرید کارت داشتم از بین رفته برای همین نگه داشتنش بیخوده
کارت سه سال گارانتی داره و کلا هیچ استفاده ای ازش نکردم (فقط جعبه باز شده)

من این رو با چه قیمتی و کجا میتونم بفروشمش؟ قیمت خریدم 2 میلیون تومان بوده

یک دنیا ممنون

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
دوستان کسی از مودم های 4G همراه یا رومیزی اطلاعاتی داره؟
می خوام یه مودم بگیرم که نسل 4.5 ساپورت کنه و انتن خروجی برای تقویت سیگنال های ورودی هم داشته باشه
خیلی مودم دیدم ولی همه 4G هستن. 4.5G نیست. فقط ایرانسل 1-2 مدل داره که به درد سیم کارت های دیگه نمی خوره

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون, فقط رم 8 کم نیست بنظرتون ؟ چون من الان خودم با استفاده از این قابلیت rapid mode اس اس دی سامسونگ در حالت عادی 5 گیگ از رمم اشغاله. رم 16 ddr3 با فرکانس پایینتر بهتر نیست ؟

دیگه با محدودیتِ بودجه تدارک دیده شده، وگرنه اگر بتونید 16 بگیرید که عالیه

سلام دوستان

من دیروز (واقعا دیروز) کارت gtx 1070 msi armor خریدم
ولی امروز میخوام بفروشمش. نیاز مالی ندارم ولی دلیلی که برای خرید کارت داشتم از بین رفته برای همین نگه داشتنش بیخوده
کارت سه سال گارانتی داره و کلا هیچ استفاده ای ازش نکردم (فقط جعبه باز شده)

من این رو با چه قیمتی و کجا میتونم بفروشمش؟ قیمت خریدم 2 میلیون تومان بوده

یک دنیا ممنون

می تونید با 10 درصد کسر از قیمت در انجمن های سخت افزاری بزارید برای فروش.

با سلام. به نظرتون کارت گرافیک msi gtx 1050ti که برق شش پین نخواد. دسته دومش پیدا میشه؟ و قیمتش چنده

ممکنه پیدا بشه ولی اینکه برق 6 پینی نخواد فکر نکنم، مدلهای کمی هستن بدون کانکتور برق.
قیمت 550 تا 600 مناسبه.

دوستان کسی از مودم های 4G همراه یا رومیزی اطلاعاتی داره؟
می خوام یه مودم بگیرم که نسل 4.5 ساپورت کنه و انتن خروجی برای تقویت سیگنال های ورودی هم داشته باشه
خیلی مودم دیدم ولی همه 4G هستن. 4.5G نیست. فقط ایرانسل 1-2 مدل داره که به درد سیم کارت های دیگه نمی خوره

اصولا نسل 4.5 فقط اختراع اپراتورهای تلفن همراه هست و در واقع همون 4G هست با پشتیبانی از سرعت‌های بالاتر و مثلا گیگابیتی
مودمهای همراه ایرانسل 4.5G دارن ولی مودمهای 4G بازار ندیدم بالاترین سرعت رو ساپورت کنن، شایدم باشن اطلاع ندارم.

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
سلام دوستان من میخوام گرافیک بخرم بین سه گزینه موندم کدوم رو بخرم . کدوم برند بهتره و معتبر قیمت رو جلوشون نوشتم
Gigabyte GTX 1050 Ti OC G1 Gaming= 860
Zotac GeForce GTX 1050 Ti OC Edition 4GB=800
MSI GTX 1050 Ti 4GT LP=780
گرافیک گیگا و ام اس آی سه سال گارانتی و زوتک 18 ماه و قیمت زوتک هم ارزونتره از گیگا

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
دوستان این پاور گرین 850 وات رو خریدم اما چرا 2 تا دکمه داره یکی که واسه قطع و وصل کردن جریان برقه یه دکمه کوچیک هم داره پایینش اونو باید روشن بزارم یا خاموش؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر