مشکلات نرم افزاری

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
سلام
من لپتاپ asus n551vw دارم دایرکت x و درایور گرافیک اپدیته ولی فیلمهای 4k hevc x265 مثلا 50 گیگی و با افت فریم و لگ نشون میده؟ مشکل کجاست بنظرتون؟ در حالی ک تو یوتیوب به راحتی ویدیوهای 4k و میبینم
تو همه پلیرها همینطوریه
در ضمن پلیرها هم با run nvidia اجرا میکنم

رزولوشن 4k کارت گرافیک nvidia gtx 960m

35l_untitled10256.jpg
شما تو تنظیمات پلیری که استفاده می کنی بگرد دنبال hardware acceleration و فعالش کن.
کسی میدونه چطور میشه از آپدیت خودکار H*tspot Shi*ld جلوگیری کرد؟!
با استفاده از فایروال به جز فایل hydra.exe به هیچ کدوم دیگه از فایل های مربوط به این برنامه اجازه دسترسی به اینترنت رو نده.

• Like
Reactions: kamivh1

mafia.gta

کاربر سایت
Mar 14, 2013
1,042
نام
sal
دوستان یه نرم افزاری میخوام که بشه باهاش فایلهای rar,zip ,7zip از این قبیل رو تعمیر کرد، همچین چیزی هست؟(یه چند تایی گرفتم ولی کار نمیکنه!!)

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,726
نام
Javad
دوستان یه نرم افزاری میخوام که بشه باهاش فایلهای rar,zip ,7zip از این قبیل رو تعمیر کرد، همچین چیزی هست؟(یه چند تایی گرفتم ولی کار نمیکنه!!)
تنها زمانی میشه این فایل هارو تعمیر کرد که ریکاوری رکورد داشته باشند !

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mafia.gta

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
تنها زمانی میشه این فایل هارو تعمیر کرد که رکاوری رکورد داشته باشند !

البته zip و 7z از recovery record پشتیبانی نمی کنن. در حالِ حاضر, تنها فرمت فشرده ای که به روز هست و از recovery record پشتیبانی می کنه, rar هستش.

• Like
Reactions: mafia.gta

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
سلام دوستان
من خواستم ویندوز رو از روی فلش نصب کنم. لبتاب asus هست و بعدش احتیاج بود که بوت از روی فلش بیاد بالا. من حقیقتش توی قسمت بوت و قسمت اولویت بوت نمیدونستم کدوم فلشه ( یکی نوشته بود smi usb اگه اشتباه نکنم که اونم میزدم بازم بالا نمیومد بهرحال) بعد یکی یکی گذاشتم اولیت اصلی تا ببینم کدومه تا اینکه یهو دیدم الان اصلا قسمت boot priorities غیرفعاله و هیچ گزینه ای نیست! و هربار ریستارت قسمت بایوس میاد بالا و در قسمت بوت غیر از fast boot همه چیز غیرفعاله! لازم به گفتنه که قبلش ویندوز رو پاک کرده بودم! حالا من چیکار باید انجام بدم؟
........
مشکل حل شد.

آخرین ویرایش:

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
درود

دوستان من ویندوز 8.1 update 07/2017 نصب کردم یه مشکل تازه داره سیستم با ماوس اینکه همینجور به صورت اتفاقی یهو موس اسلو موشن میشه و چراغ هارد ثابت میمونه (هارد هم کاملا درگیر میشه) و بعد از یه مدت مثلا 4-5 ثانیه ای دوباره درست میشه، بعضی وقتا زیاد اتفاق میوفته(مخصوصا تو بازی) بعضی وقتا هم کم و بیش

راه حل ارائه بدین لطفا
مرسی

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
درود

دوستان من ویندوز 8.1 update 07/2017 نصب کردم یه مشکل تازه داره سیستم با ماوس اینکه همینجور به صورت اتفاقی یهو موس اسلو موشن میشه و چراغ هارد ثابت میمونه (هارد هم کاملا درگیر میشه) و بعد از یه مدت مثلا 4-5 ثانیه ای دوباره درست میشه، بعضی وقتا زیاد اتفاق میوفته(مخصوصا تو بازی) بعضی وقتا هم کم و بیش

راه حل ارائه بدین لطفا
مرسی

کلی دلیل میتونه داشته باشه:

- ویروسی شدن
- خراب شدن هارد
- خراب شدن رم
- خراب شدن cpu
- خراب شدن power
- خراب شدن هر یک از fan های داخل کیس
- باگ ویندوز 8.1

پیشنهاد اول من اینه که ویندوزتو مستقیم آپدیت کنی به 10

• Like
Reactions: MOSTAFA VI

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
کلی دلیل میتونه داشته باشه:

- ویروسی شدن
- خراب شدن هارد
- خراب شدن رم
- خراب شدن cpu
- خراب شدن power
- خراب شدن هر یک از fan های داخل کیس
- باگ ویندوز 8.1

پیشنهاد اول من اینه که ویندوزتو مستقیم آپدیت کنی به 10

مرسی عزیزم

این تغییراتو ایجاد کردم و تغییری حاصل نشد:

1. تعویض ویندوز از 8.1 به 10 و برعکس
2. تعویض هارد دیسک های بسیار قدیمی و نصب HDD جدید

بنظرت مشکل از چی میتونه باشه حالا؟

مرسی بابت راهنمایی

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
مرسی عزیزم

این تغییراتو ایجاد کردم و تغییری حاصل نشد:

1. تعویض ویندوز از 8.1 به 10 و برعکس
2. تعویض هارد دیسک های بسیار قدیمی و نصب HDD جدید

بنظرت مشکل از چی میتونه باشه حالا؟

مرسی بابت راهنمایی

سیستمتو با یه آنتی ویروس آپدیت شده, اسکن کردی؟

Task Manager رو باز کن و برو به قسمت details بر اساس cpu مرتب کن و ببین موقع کند شدن, کدوم process مصرفش میره بالا.

این شاید عجیب باشه ولی ممکنه ماوس هم باعث این کندی بشه. برای یه مدت ماوستو عوض کن ببین چی میشه.

• Like

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سیستمتو با یه آنتی ویروس آپدیت شده, اسکن کردی؟

Task Manager رو باز کن و برو به قسمت details بر اساس cpu مرتب کن و ببین موقع کند شدن, کدوم process مصرفش میره بالا.

این شاید عجیب باشه ولی ممکنه ماوس هم باعث این کندی بشه. برای یه مدت ماوستو عوض کن ببین چی میشه.
avira دارم و سیستمو تمیز نشون میده، task manager هم هیچی موقع کند شدن نشون نمیده همه پروسه ها عادین

ولی این مشکل موقع بازی کردن خیلی بیشتر میشه و شدتش تصاعدی میره بالا جوری که اصلا نمیشه بازی کرد

ماوس هم قبلا عوض کردم فکر میکردم خرابه ولی بازم حل نشد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
avira دارم و سیستمو تمیز نشون میده، task manager هم هیچی موقع کند شدن نشون نمیده همه پروسه ها عادین

ولی این مشکل موقع بازی کردن خیلی بیشتر میشه و شدتش تصاعدی میره بالا جوری که اصلا نمیشه بازی کرد

ماوس هم قبلا عوض کردم فکر میکردم خرابه ولی بازم حل نشد

اگه موقع بازی بیشتر میشه. پس احتمالش زیاده که مشکل سخت افزاری باشه. همونجور که پست اول گفتم. به ترتیب باید موارد زیر رو چک کنی:

رم
فن ها
پاور
cpu

یعنی اگه بتونی هر کدوم از این مواردو جدا کنی و جایگزین کنی با زاپاسی از خودت یا دوست و فامیل و چک کنی بعدش.

تو تاپیک زیر هم بپرس مشکلتو. شاید راه حل بهتری کسی بلد باشه:

تاپیک مشکلات سخت افزار

آها. یه کار دیگه که یادم اومد الان. ویندوز رو ببر تو حالت safe mode و یه مدت اونجا سر کن. و هی با ماوس کار کن و ببین مشکل داری اونجا هم یا نه.

7 ways to boot into Safe Mode in Windows 10 | Digital Citizen

• Like

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
این سوالو نمدونم کجا باید میپرسیدم اینجا یکم مرتبط تر بنظر میرسید:D

آقا من یک مادربرد B350 gaming pro مارک MSI گرفتم که تو مشخصاتش Mystic light ـم داره واسه کنترل رنگ LED ـای رم و مادربرد و ... ، حالا هر چی میگردم رو نت هیچی پیدا نمیشه تو خود سایتشم نیست لینکی برای دانلود، توی پشتیبانی دانلود مادربرد هم چیزی نیست، در صورتی که در و دیوار تبلیغشو میکنه.

الان موندم بالاخره این اپو از کجا باید گیر بیارم :|

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
این سوالو نمدونم کجا باید میپرسیدم اینجا یکم مرتبط تر بنظر میرسید:D

آقا من یک مادربرد B350 gaming pro مارک MSI گرفتم که تو مشخصاتش Mystic light ـم داره واسه کنترل رنگ LED ـای رم و مادربرد و ... ، حالا هر چی میگردم رو نت هیچی پیدا نمیشه تو خود سایتشم نیست لینکی برای دانلود، توی پشتیبانی دانلود مادربرد هم چیزی نیست، در صورتی که در و دیوار تبلیغشو میکنه.

الان موندم بالاخره این اپو از کجا باید گیر بیارم :|

شما این برنامه ی Gaming APP MSI رو که بگیری, داخلش قسمت LED تنظیمات RGB رو داره:

http://download.msi.com/uti_exe/gaming_app_6.zip

البته app android هم داره. حالا نمیدونم با چی متصل میشه به مادربورد! بلوتوث شاید!

Mystic Light for X99 – Android Apps on Google Play

• Like
Reactions: majidred2011

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
شما این برنامه ی Gaming APP MSI رو که بگیری, داخلش قسمت LED تنظیمات RGB رو داره:

http://download.msi.com/uti_exe/gaming_app_6.zip

البته app android هم داره. حالا نمیدونم با چی متصل میشه به مادربورد! بلوتوث شاید!

Mystic Light for X99 – Android Apps on Google Play
ممنون
اینو هم گرفتم این برا من فقط تو بخش LED ـش مال LED ـای مادربرد رو داره که مادربرد هم اصلا RGB نیست و فقط قرمز داره برا همین فقط قابلیت خاموش و روشن کردنش توی این بخش هست، این Mystic light که اینقد در موردش مطلب گذاشته رو سایتش رما رو هم ساپورت میکنه و میشه تغییر داد همه چیو باهاش، اپ اندرویدشم که گرفتم میخواد که با اپ کامپیوتر کانکت بشه تا به کار بیوفته نکته اینجاس اپ کامپیوترش گیر نمیاد :| گوگل زیر و رو کردم تو سایت خودشم فقط یک SDK گذاشته که اونم نوشته اول اپو دانلود کنید بعد اینو و نگفته اپو از کجا بگیری :|

ویرایش: بزور یکی تونستم گیر بیارم که اونم تو فایل تکستش نوشته بود مال مدلاش X399 و X299 ـه AMD و Z370 ـه اینتله فقط و نصب نمیشد واسم، تو اطلاعات مادربردمم نوشته بود که ساپورت میشه اما همین که واسه این مدل اپش گیر نمیاد عجیبه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر