AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
از روی درصد هم نمیشه گفت چون این مقدار نژاد هست پس همون نسبت هم باید بازیگر رنگی در فیلمها باشه ... پس باید با حساب حرف شما اگر من 6 بار یک تاس را بندازم حتما یکبار 1 یکبار 2 یکبار .... تا 6 باید بیاد دیگه ؟!!
من خودم قبول دارم که این تفکرات در این چند ساله خیلی پر رنگ شده و همون فیلم moonlight تحت تاثیر این موضوع اسکار میگیره
ولی دیگه درصد و احتمال رو نمیشه زیر سوال برد !
شما یک تاس رو 6000 بار بندازی با تقریب خیلی نزدیکی 1000 بار 1 میاد 1000 بار 2 و.....

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
دقیقا. چیزی که خیلی برای من آزار دهندست اینه که شخصیت هایی که از اول سفید پوست بودن ( مثلا هیومن ترچ تو Fantastic Four ) رو هم دارن کم کم سیاه می کنن. اگه کسی چیزی بگه میگن نژاد پرستی تو. اگه کلا عکس این قضیه اتفاق بیفته که دیگه هیچی...
دوزدخمل اسپایدرمن رو هم نیگا کردن ( البته این یه مورد رو کاملا راضیم:D )

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
بابا خیلی خنده‌داره چنتا خاورمیانه‌ای دور هم نشستین و از نمایش اقلیتها تو فیلم و سریالهایی که صد سال تو قبضۀ کارکترهای سفید پوست استریت و معمولاً مرد بوده، ناراحتین.
جوری می‌گه اگه از این چیزا ببینم دراپ می‌کنم انگار تا الان با دیدن غیرقانونیش داشته به کسی سودی می‌رسونده.
اتفاقاً اینجور مخالفتهاتون نشون دهندۀ نژادپرست و هموفوب بودنتون. همۀ نژادپرستها اینجوری حرف می‌زنن : "من نژادپرست نیستم ولی ..."
والا ، یحوری گفت دراپ میکنم من گفتم الان کارگردانا صف میکشن بهش میگن "آقا تورو خدا دراپ نکن"

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من خودم رنگ پوستم سبزه هست و بخاطر جنوب بودن و افتاب شدید، پوستم افتاب سوخته هم شده !! چشم رنگی هم نیستم، فدم 170 هست، هیکل ارنولدم ندارم، پولدارم نیستم ولی نمیتونم هم پاپ کرن دستم بگیرم و فقط فیلم ببینم ... فیلم انابل 2 فقط نمونه خیلی کوچک بود اما یک فیلمی مثل moonlight دیگه اسکار میگیره، دیگه اوج این موضوع هست

اکثر فیلم هایی که می بینیم، تهیه کنندشون شرکتهای بزرگ هستند که مسلما توانایی پرداخت دستمزد هر بازیگری را دارند پس وفتی یکی مثل ساموئل ال جکسون در فیلمش استفاده میکنه ( مثل فیلم 8 نفرت انگیز ) بخاطر تواناییش در بازیگری هست اما وقتی همون شرکتها 4 تا بازیگر معمولی را صرفا جهت اینکه نشون بدهند ما از بازیگران رنگین پوست استفاده می کنیم، من این را فقط به حساب این میزارم تا انتفادی بهشون نشه که ضربه ای به فیلمشون وارد نکنه یا از سیاست هالیوود خارج نشوند
از روی درصد هم نمیشه گفت چون این مقدار نژاد هست پس همون نسبت هم باید بازیگر رنگی در فیلمها باشه ... پس باید با حساب حرف شما اگر من 6 بار یک تاس را بندازم حتما یکبار 1 یکبار 2 یکبار .... تا 6 باید بیاد دیگه ؟!!
در پستم هم جمله "من نژادپرست نیستم ولی ..." را هم نمی بینیم .. شما می بینید ؟
الان مونلایت اسکار گرفت، چرا کوهستان بروکبک اسکار نگرفت؟ چرا شکسپیر عاشق اسکار گرفت ولی رایان نگرفت؟ چرا دره من چه سبز بود اسکار گرفت ولی همشهری کین اسکار نگرفت؟ چرا هیچکاک و کوبریک اسکار کارگردانی نگرفتن؟ چرا نولان حتی یه بار هم کاندید نشده؟ چرا فینجر تا حالا اسکار نگرفته؟ اینکه چرا اسکار میدن و چرا نمیدن بحث نامربوطیه.
بحث سر Representation هست و اینکه افرادی که درصدی از یه جامعه هستن حق داره تو مدیایی که بابتش می‌خواد هزینه کنن خودش رو ببینه. این جمله رو احتمالاً زیاد شنیدی که "مردم ما خودشون رو توی سریالهای صدا و سیما نمی‌بینن"، بحث representation هم چیزی مثل این جمله‌ست.
فیلمی مثل مونلایت یه فیلم مستقله. کارگردان نویسنده‌ش بر اساس تجارب شخصیشون ساختنش. کاملاً خارج از اون جریانیه که بهش میگید هالیوود.
اونجایی که قرمز کردم دقیقاً مصداق بارز "من نژادپرست نیستم ولی ..." محسوب می‌شه. جوری داری مطرحش می‌کنی که انگار تا حالا هیچ بازیگر سفیدپوست بدی در طول تاریخ تو هیچ فیلمی نبوده. کامرون دیاز وسط Gangs of NY چی کار می‌کنه؟ یا چنینگ تیتوم که خدای بی استعدادیه و توی گیشه هم چندان نمیشه روش حساب کرد ولی بازم فیلمای آنچنانی گیرش میاد!
یه سری آمار هست سالیانه میاد مثل تعداد کارگردانهای زن یا اقلیتی که فیلمهای با بودجه‌های زیاد رو می‌سازن که در مقابل کارگردانهای مرد خیلی رقم پایینی دارن.
الان سالانه چنتا فیلم تو سینماهای آمریکا اکران میشه؟ سال گذشته 700 و خرده‌ای فیلم اکران سینمایی داشتن، هم فیلمهای جریان اصلی، هم مستقل و هم غیرآمریکایی. تو این 700 و خرده‌ای چنتا فیلم مستقیماً در مورد اقلیتهای نژادی یا جنسیتی وجود داره؟ به 70 تا می‌رسه که بگیم حدود 10 درصد؟ ولی اقلیت‌های مختلف مطمئناً بیش از 10 درصد جمعیت جهان رو تشکیل می‌دن.
اینکه شما و دیگران روی این مسائل که در درصد پایینی از فیلمها وجود دارن حساس می‌شین، نتیجۀ همون مسئلۀ نژادپرستی و هموفوب بودنه که می‌تونه کاملاً ناخودآگاه باشه. یک فرد می‌تونه مثلاً انسان از خودگذشته و و در جنبه‌های مختلف فوق‌العاده‌ای باشه، میتونه یه مدیر خوب باشه، میتونه یه پدر خوب باشه و ... اما ممکنه نسبت به بعضی مسائل تحجر ناخودآگاه داشته باشه و تا زمانی که نپذیره چنین خصیصه‌ای در وجودش هست یا زمانی که پذیرفته ولی می‌خواد روی تحجرش پافشاری کنه، حداقل باید برچسب نژاد پرست و هموفوب و ... رو هم قبول کنه.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
الان مونلایت اسکار گرفت، چرا کوهستان بروکبک اسکار نگرفت؟ چرا شکسپیر عاشق اسکار گرفت ولی رایان نگرفت؟ چرا دره من چه سبز بود اسکار گرفت ولی همشهری کین اسکار نگرفت؟ چرا هیچکاک و کوبریک اسکار کارگردانی نگرفتن؟ چرا نولان حتی یه بار هم کاندید نشده؟ چرا فینجر تا حالا اسکار نگرفته؟ اینکه چرا اسکار میدن و چرا نمیدن بحث نامربوطیه.
بحث سر Representation هست و اینکه افرادی که درصدی از یه جامعه هستن حق داره تو مدیایی که بابتش می‌خواد هزینه کنن خودش رو ببینه. این جمله رو احتمالاً زیاد شنیدی که "مردم ما خودشون رو توی سریالهای صدا و سیما نمی‌بینن"، بحث representation هم چیزی مثل این جمله‌ست.
فیلمی مثل مونلایت یه فیلم مستقله. کارگردان نویسنده‌ش بر اساس تجارب شخصیشون ساختنش. کاملاً خارج از اون جریانیه که بهش میگید هالیوود.
اونجایی که قرمز کردم دقیقاً مصداق بارز "من نژادپرست نیستم ولی ..." محسوب می‌شه. جوری داری مطرحش می‌کنی که انگار تا حالا هیچ بازیگر سفیدپوست بدی در طول تاریخ تو هیچ فیلمی نبوده. کامرون دیاز وسط Gangs of NY چی کار می‌کنه؟ یا چنینگ تیتوم که خدای بی استعدادیه و توی گیشه هم چندان نمیشه روش حساب کرد ولی بازم فیلمای آنچنانی گیرش میاد!
یه سری آمار هست سالیانه میاد مثل تعداد کارگردانهای زن یا اقلیتی که فیلمهای با بودجه‌های زیاد رو می‌سازن که در مقابل کارگردانهای مرد خیلی رقم پایینی دارن.
الان سالانه چنتا فیلم تو سینماهای آمریکا اکران میشه؟ سال گذشته 700 و خرده‌ای فیلم اکران سینمایی داشتن، هم فیلمهای جریان اصلی، هم مستقل و هم غیرآمریکایی. تو این 700 و خرده‌ای چنتا فیلم مستقیماً در مورد اقلیتهای نژادی یا جنسیتی وجود داره؟ به 70 تا می‌رسه که بگیم حدود 10 درصد؟ ولی اقلیت‌های مختلف مطمئناً بیش از 10 درصد جمعیت جهان رو تشکیل می‌دن.
اینکه شما و دیگران روی این مسائل که در درصد پایینی از فیلمها وجود دارن حساس می‌شین، نتیجۀ همون مسئلۀ نژادپرستی و هموفوب بودنه که می‌تونه کاملاً ناخودآگاه باشه. یک فرد می‌تونه مثلاً انسان از خودگذشته و و در جنبه‌های مختلف فوق‌العاده‌ای باشه، میتونه یه مدیر خوب باشه، میتونه یه پدر خوب باشه و ... اما ممکنه نسبت به بعضی مسائل تحجر ناخودآگاه داشته باشه و تا زمانی که نپذیره چنین خصیصه‌ای در وجودش هست یا زمانی که پذیرفته ولی می‌خواد روی تحجرش پافشاری کنه، حداقل باید برچسب نژاد پرست و هموفوب و ... رو هم قبول کنه.
کریس راک مجری اسکار 2016 هالیوود را به نژادپرستی محکوم کرد، کسی که سالهاست داره در امریکا زندگی میکنه و سالهاست فعالیت هنری داره
اسکار 2016: کریس راک، مجری مراسم، از نژاد پرست بودن هالیوود گفت! - زومجی
بعد که اون چنین حرفی را در چنین تریبونی میزنه سال بعدش تنوع سیاه پوستها افزایش پیدا میکنه ولی البته با حساب حرف تو اون هم نژاد پرست هست و اصلا هالیوود از این کارها نمیکنه و اصلا اون موقع چیزی زده بوده !!

در مورد قسمت قرمز کردی خوشم میاد خیلی قشنگ همه چیز بی ربط را بهم ربط میدی !! من میگم از اینکه از یک بازیگر مشهور یا با استعداد سیاه پوست در فیلم ببینم مشکلی ندارم مشکل من این هست اینها دیگه بعد از حرف کریس راک دیگه کاری کردند هر فیلمی تنوع نژادی داشته باشه

بعضی فیلمها براساس بازیگرش هم طرفدار خاص خودش پیدا میکنه یعنی شما وقتی جکی چان را در فیلمی میدیدی میگفتی این به قول خودمون کارته ای هست، جان استاتام بزن بزن هست، ارنولد میدیدی اکشن خالص هست یا هر چیز دیگه ... اخرین فیلم ساموئل ال جکسون hitman bodyguard بود که دیدم .. چه من چه هرکس دیگه وقتی تریلر فیلم را میبینه، وقتی بازیگر مشهور داخلش هست میگه خوب این حتما فیلم خوبیه و باید ببینم ساموئل و رایان درونش بازی میکنه پس فیلم قشنگیه اما کافیه یک فیلم بازیگر کمتر شناخته شده برای اون قرد باشه میگه خوب بزار میزان فروش و نمرات منتقدها و تماشگرها بیاد اگر خوب بود میبینم میشه یکی مثل Get Out برای من که بازیگر اصلی سیاه پوست و با استعداد هست که به زیبایی نقشش را بازی میکنه و حتی اگر قرار بازیگر غیر از سیاه پوست می بود اون مفهوم اصلی فیلم از بین میرفت ... اگر فیلمی هم خراب میشه مثل Suicide squad هیچ کس نمیاد بگه هی ویل اسمیت سیاه پوست، این فیلم خراب شد چون تو توش بازی کردی! چون همه به بازی ویل اسمیت مطمئن هستند که بازیگر خوبیه .. یا فیلم Straight Outta Compton که همه بازیگر سیاه پوست هستند باعث شدند شخصا به سیک موزیکال کمی علاقه مند بشم

حرف من این هست وقتی بازیگر با استعداد و معروف شناخته شده باشه هیچ کس نمیتونه ایراد بگیره اما وقتی سیاه لشکر قرار میدهند تا کسی ازشون ایراد نگیره اون دیگه بحثش جداست که قبلش گفتم !

در خصوص همجنسگرایی هم موضوع اصلی من نبود اما کور نیستیم یا مثل کبک سرمون زیر برف نکردیم و داریم می بینیم که بعد از تصویب قانون مجاز بودن این موضوع چقدر افزایش پیدا کرده ... اگر متهمون نمیکنی ما هم حرفش میزنیم پس رنگین کمونی هستیم :|

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318

شما اگه خیلی ناراحت اقلیت ها هستی میتونی بری سینمای زامبیا و نیجریه رو دنبال کنی.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
کریس راک مجری اسکار 2016 هالیوود را به نژادپرستی محکوم کرد، کسی که سالهاست داره در امریکا زندگی میکنه و سالهاست فعالیت هنری داره
اسکار 2016: کریس راک، مجری مراسم، از نژاد پرست بودن هالیوود گفت! - زومجی
بعد که اون چنین حرفی را در چنین تریبونی میزنه سال بعدش تنوع سیاه پوستها افزایش پیدا میکنه ولی البته با حساب حرف تو اون هم نژاد پرست هست و اصلا هالیوود از این کارها نمیکنه و اصلا اون موقع چیزی زده بوده !!

در مورد قسمت قرمز کردی خوشم میاد خیلی قشنگ همه چیز بی ربط را بهم ربط میدی !! من میگم از اینکه از یک بازیگر مشهور یا با استعداد سیاه پوست در فیلم ببینم مشکلی ندارم مشکل من این هست اینها دیگه بعد از حرف کریس راک دیگه کاری کردند هر فیلمی تنوع نژادی داشته باشه

بعضی فیلمها براساس بازیگرش هم طرفدار خاص خودش پیدا میکنه یعنی شما وقتی جکی چان را در فیلمی میدیدی میگفتی این به قول خودمون کارته ای هست، جان استاتام بزن بزن هست، ارنولد میدیدی اکشن خالص هست یا هر چیز دیگه ... اخرین فیلم ساموئل ال جکسون hitman bodyguard بود که دیدم .. چه من چه هرکس دیگه وقتی تریلر فیلم را میبینه، وقتی بازیگر مشهور داخلش هست میگه خوب این حتما فیلم خوبیه و باید ببینم ساموئل و رایان درونش بازی میکنه پس فیلم قشنگیه اما کافیه یک فیلم بازیگر کمتر شناخته شده برای اون قرد باشه میگه خوب بزار میزان فروش و نمرات منتقدها و تماشگرها بیاد اگر خوب بود میبینم میشه یکی مثل Get Out برای من که بازیگر اصلی سیاه پوست و با استعداد هست که به زیبایی نقشش را بازی میکنه و حتی اگر قرار بازیگر غیر از سیاه پوست می بود اون مفهوم اصلی فیلم از بین میرفت ... اگر فیلمی هم خراب میشه مثل Suicide squad هیچ کس نمیاد بگه هی ویل اسمیت سیاه پوست، این فیلم خراب شد چون تو توش بازی کردی! چون همه به بازی ویل اسمیت مطمئن هستند که بازیگر خوبیه .. یا فیلم Straight Outta Compton که همه بازیگر سیاه پوست هستند باعث شدند شخصا به سیک موزیکال کمی علاقه مند بشم

حرف من این هست وقتی بازیگر با استعداد و معروف شناخته شده باشه هیچ کس نمیتونه ایراد بگیره اما وقتی سیاه لشکر قرار میدهند تا کسی ازشون ایراد نگیره اون دیگه بحثش جداست که قبلش گفتم !

در خصوص همجنسگرایی هم موضوع اصلی من نبود اما کور نیستیم یا مثل کبک سرمون زیر برف نکردیم و داریم می بینیم که بعد از تصویب قانون مجاز بودن این موضوع چقدر افزایش پیدا کرده ... اگر متهمون نمیکنی ما هم حرفش میزنیم پس رنگین کمونی هستیم :|
موافقم واقعا چه دلیلی داره هر بحثی رو به زور بچپونند تو فیلم هاشون یکی هم که مثل ایشون درست و حسابی انتقاد می کنه مدافعان حقوق گی ها و لز ها و سیاهپوست ها می ریزند سرش (جالبه تعداد اینطور آدما تو ایران بیشتر از خود آمریکاست) و سریع طرف رو متهم می کنند که نژادپرسته والا اینجا همه عاشق بازی های مورگان فریمن هستند عاشق ویل اسمیتند عاشق ساموئل ال جکسونند مشکل من و این دوستمون زور چپونی بیخودی یه سری مباحث تو فیلم هاست
یه نکته دیگه هم اینه که اینا همش ادا اطواره کمپانی ها و تهیه کننده هایی دارند از احترام به حقوق همجنس گرا ها و سیاه پوست و اقلیت ها فیلم در میارن که خودشون هزار تا کثافت کاری دارن تو اون هالیوود انجام میدن و همین دو هفته اخیر گند کلی از کاراشون در اومده و زنی تو هالیوود نمونده که کاریش نکرده باشند والا دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو یکی به اینا بگه به زنای مردم تجاوز و دست درازی نکنید حمایت از حقوق اقلیت ها پیشکش

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
من سایر دوستان رو نمی‌دونم ولی مشکل من با نمایش بیش‌ از اندازه‌ی بعضی از اقلیت‌ها و نادیده گرفتن عده‌ای دیگه‌است. یهودی‌ها حدود دو درصد و همجنسگراها و سایر اقلیت‌های جنسیتی و گرایشی ۴ درصد از جمعیت آمریکا رو تشکیل می‌دن؛ با این وجود در اکثر فیلم‌ها نماینده دارند. ولی از اون‌طرف سیاه‌پوست‌ها که ۱۳ درصد اون جامعه رو تشکیل می‌دن، حضورشون به‌اون شکل چشمگیر نیست. وضعیت لاتینو‌ها که بدتر هم هست و با جمعیت بالای ۱۵ درصدی، به‌ندرت توی فیلم‌ها حضور دارند، چه برسه به اینکه نقش اصلی رو داشته باشند. آسیایی هم همینطور و با جمعیت بالای ۵ درصدی، حتی نقش‌های خودشون رو هم با Whitewash کردن کاراکترها ازشون می‌گیرند.

من خودم به‌شخصه از حضور این همه کاراکتر سفیدپوست (خصوصا در نقش‌های اصلی) خسته شدم ولی وضعیت فعلی فقط چربش قدرت بعضی از اقلیت‌ها بر اقلیت‌های دیگه رو نشون می‌ده و برای یکی مثل من اصلا ایده‌آل نیست‌.

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
چون توی آمریکا 17 درصد مردم مکزیکی و 13 درصد مردم سیاه پوست هستن. یه ضرب و تقسیم ساده نشون می ده بخوای عادلانه تقسیم کنی از یه جمعیت 10 نفره 2-3 نفری باید رنگین پوست باشن در حالت عادی!
پ.ن: عجیب ترین چیز دنیا اینه ما ایرانیا خودمونو سفید پوست می دونیم و هیچوقت به این فکر نمی کنیم که ما هم توی آمریکا از اون اقلیت هایی محسوب می شیم که هالیوود داره حمایت می کنه ازشون:))
و آیا این 30 درصدی که تو آمریکا سفید پوست نیستن، زندگیشون رو با سفید پوستا می گذرونن؟ و به همون اندازه که با هم رنگ خودشون امرار معاش میکنن با بقیه هم رابطه دارن؟

به نظر من اون اجرای کریس راک توی اسکار دو سال پیش بیشتر بجای جنبه اعتراض داشتن، جنبه ی پیشنهادی برا فیلمسازای هالیوود داشت. توی مراسم و کلیپایی که به نمایش دراومد فقط ما مردم سیاه پوستی رو دیدیم که دارن نسبت به وجود نداشتن اقلیت ها توی فیلماشون اعتراض میکنن، در حالی که مشکل ریشه ای تره، انگار که نژاد پرستی فقط تو همین نبودن اقلیت ها در فیلمای هالیوود خلاصه میشه. چرا چیزی در مورد حقایق خیابونای امریکا مطرح نشد؟ این که هزار جور تبعیض ضد اقلیت ها بوجود میاد که نبودنشون توی فیلمای هالیوودی مشخصاً کم اهمیت ترینه. بعد از این اعتراض نمایشی اسکار چون چند صد میلیون نفر یا شاید میلیاردی (نمیدونم دقیق چقد بیننده داره مراسم اسکار) این مراسم رو دیدن، یهویی افرادی که در اقلیت هستن؛ اعم از مکزیکی، سیاه پوست، همجنسگرا در پروژه های بعدی هالیوود رشد چشمگیری پیدا میکنه و این رشد پیدا کردن هم در صدد همون تبلیغ و شو هست و هیچ حقیقتی از تبعیض هایی که صورت میگیره نشون داده نمیشه و برعکس توی فیلمای پر فروش (شاید فیلمایی حتا از سوی همین هالیوود هم ساخته بشه که از حقایق حرف میزنه که خب دست خوش به فیلمنامه نویسش، روی صحبتم با این فیلما نیست) ما می بینیم که یه پسر سیاه پوست با یه دختر مو بلوند چشم آبی دوستی عاشقانه دارن یا یه جمع دوستانه متشکل از یه فرد چینی، یه مکزیکی، یه سیاه پوست و یه سفید پوست که اتفاقا خیلی مظلوم هم هست و حاضره جونش رو به خاطر اون سه تا فدا کنه رو می بینیم، آیا حقیقت هم همینه؟ به طور عادی امکان نداره توی اکثریت مردم همچین اتفاقایی بیوفته، مگر اینکه توی جامعه خیلی کم دغدغه ای شاهدش باشیم که مربوط به همون مردم «برگزیده» هالیوود میشه. (به مراسم ها و نمایش هاشون عمیق تر نگاه کنید؛ آیا حالتون از این همه تجمل و اینکه اینا فک میکنن برگزیده ان بهم نمیخوره؟)
علاوه بر این نمایش کریس راک یه تبلیغ گسترده جهانی بود که مستقیم داشت میگفت آآآآی مردم چین، آآآی مردم خاورمیانه، آآآی مردم هند و خلاصه مردمی که مثل ما پوستتون سفید نیست ما قراره از این به بعد به شما بیشتر توجه کنیم تو فیلمامون. و این چنین میشه بیننده ای که از اونور دنیا نشسته مراسم اسکار رو دیده تحت تاثیر قرار میگیره دید منفی ای که به مرور داشت نسبت به هالیوود پیدا میکرد عوض میشه و باز هم میره میشینه پای فیلماشون. همونطور هم که میدونید بزرگترین بازار ها رو هم همین کشور های آسیا دارن هرچه بیشتر بتونن مردمشون رو به سینماها بکشونند، جیبشون از پول پر تر میشه. جذب کردن اقلیت ها هم به همین صورته... اون نمایش اسکار مشخصه اعتراض نبود، بلکه ابتذال محض بود.

• Like
Reactions: Cloud Strife

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
نه عزیزان، شما مشکلتون "زیاد بودن سیاه پوست ها و دیگر اقلیت ها" توی فیلم ها نیست و "اگه اینقدر زورچپونشون نکنن" مشکلتون حل نمی شه. اگه به گفته خودتون واقعا فرقی براتون نمی کرد و "من نژاد پرست نیستم اصلا!" مهم نبود براتون که از هر صد فیلم یکیش جای فلان آقای سفید پوست مو بلوند چشم آبی یه بنده خدایی با ملانین بیشتر بازی کنه. ساده بگم، نژاد پرستید. کنار بیاین با قضیه و سعی کنید رفعش کنید جای بحث کردن!
یه پسر سیاه پوست با یه دختر مو بلوند چشم آبی دوستی عاشقانه دارن یا یه جمع دوستانه متشکل از یه فرد چینی، یه مکزیکی، یه سیاه پوست و یه سفید پوست که اتفاقا خیلی مظلوم هم هست و حاضره جونش رو به خاطر اون سه تا فدا کنه رو می بینیم، آیا حقیقت هم همینه؟
حقیقت چیه دیگه پس؟ بابا دارین در مورد یه مدیومی صحبت می کنید که داستان های تخیلی رو بیان می کنه. مستند نگاه می کنی مگه؟ بله توی اون فیلم حقیقت اینه، همونطور که توی Star Wars حقیقت اینه پرنسس کهکشان با بیکینی توی غار یه هیولای چاغ به بردگی مشغوله! مسئله این به قول شما "زورچپون" کردن اقلیت ها توی فیلم اینه که تا چند وقت پیش فرضا بچه ای که از این اقلیت هاست سمت هر سرگرمی بره همه سفید پوست چشم آبین و عملا هیچ الگویی توی زندگیش نداره، و از طرف دیگه هیچکس هم به دلیل پرداخته نشدن بهش، ایده ای از نحوه زندگیشون نخواهد داشت. یا به قول دوستمون:
-------------
همین مورگان فریمنی که سنگشو اینقدر به سینه می زنید (با وجود مخالف بودن با این قضایای آکادمی) موافق صد در صد این جریان Diverse شدن فیلم هاست:
s Hollywood getting better or worse when it comes to diversity?
Of course it’s getting better. Don’t look at the few movies we make nowadays. Look at television, where you’re resting in your living room every night. It’s full of diversity. That reflects Hollywood.
و حتی به نظرش فیلم ها به اندازه کافی Diverse نیستن. خلاصه فکر نکنم راضی باشه اسمشو کنار این حرفاتون بیارید:)

یه مدیوم قوانین خودشو داره؟ عهههه؟ :D گیر اوردی؟ :D ببین متوجه منظور من نشدی اصلاً. اگه فک میکنی هالیوود صرفاً فقط بخاطر اینکه اقلیت هایی که بهشون ظلم شده داره هی براشون فیلم میسازه و بهشون نقش میده و اون فاکتور «پول سازی» مهم نیست من لزومی به ادامه بحث نمی بینم. ساده است دیگه هالیوود می بینه اقلیت ها ناراضی ان که چرا تو متن نیستن و برا اینکه مشتری رو از دست نده شخصیت سیاه پوست و همجنسگرا و مکزیکی و چینی هم تو فیلمش قرار میده. مشکل این جزء نیست که چرا شخصیتای سیاه پوست زیاد شدن و... حداقل حرف من این نیست، مشکل خود اون کارخونه سرمایه داریه که به هر دری میزنه که پول ریخته بشه تو خزانش و خودشو مادر ترسا نشون میده بس پاکه. دیگه یه فیلم باز درست حسابی که از جریانات تبلیغاتی هالیوود جدا شده باشه و بدونه چه چیزی سینمای نابه، می فهمه چه لجن زاریه این هالیوود، آخرین لجنش هم اون **** زاده ای که کثافت کاریاش مشخص شد.
اون تیکه اول کامنتت هم فک کنم با من نبودی.:D
درست میگی منظورتو دقیق نگرفتم، چون چیزی که داری میگی کلا با بحث تاپیک فرق می کنه آخه:D من دارم از اینکه Diversity بد نیست می گم، شما از اینکه دلیل Diverse شدن هالیوود خوش قلبی نیست می گی. هر چند نظر شخصیم اینه که به جهنم که هالیوود توی این قضیه داره سر پول این کارا رو می کنه. هدف کار خوبه و وسیله استفاده شده هم خیلی بد نیست که بگیم هدف وسیله رو نتونه توجیه کنه:D اون قسمت های اول و آخر هم منظورم شما نبودی، فقط همونی که نقل قول کردی:D

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
شما اگه خیلی ناراحت اقلیت ها هستی میتونی بری سینمای زامبیا و نیجریه رو دنبال کنی.
الان خواستی تیکه بندازی؟ من Theeb، Timbuktu ، Tanna ، Outside the Law و کلی فیلمای دیگه از کشورهایی که کمتر سینمای شناخته شده‌ای دارن رو هم می‌بینم. من فیلمی که به نظر خوب بیاد بر اساس چیزایی که ازش مطرح شده رو می‌بینم، کار ندارم ساخت کجاست. کافیه فیلم برای دانلود موجود باشه و زیرنویسش به زبونی که من می‌تونم بخونم وجود داشته باشه.
==
ببینید باز تو این صفحه دو نفر دارن میگن بازیگر سیاهپوست اگه می‌خواد فیلم بازی کنه بازی باید حتماً در حد بهترینهای تاریخ سینما باشه و حق نداره بازیگر متوسط یا بدی باشه اما در مورد بازیگرای سفیدپوست این رو نمی‌گن

بعد الان حرفتون چیه دقیقاً؟ اینکه تو فیلماشون مسائل مربوط به اقلیتها رو می‌ذارن که چه اتفاقی براشون بیفته؟
چنتا از فیلمایی که باعث شده طرحوارۀ فانتزی هالیوود همیشه سفیدتون آسیب ببینه، بخشی از جریان اصلی هستن که بخوایم تا حدودی قبول کنیم سیاست خاصی پشتشون بوده؟
سیاهپوستها تا 50 سال پیش تو خیلی از ایالتهای آمریکا حق استفاده از رستورانهای سفیدپوستا رو نداشتن! حق استفاده از دستشویی و آبخوری‌ای که سفیدپوستها ازشون استفاده می‌کردن رو نداشتن! الان به مرور زمان دارن تو فیلمها نقش مناسب می‌گیرن یا بعضی کارگردانها فرصت کارگردانی فیلمهای مهمتر براشون پیش میاد، چه اتفاقی این وسط داره میفته که انقدر بهش معترضین؟
بازم می‌گم، سالی چنتا فیلم با محوریت چیزهایی که داره آزرده‌تون می‌کنه میاد؟ (با آمار و ارقام حرف بزنین) اینکه تمرکز می‌کنین روی همون درصد کم و نسبت بهش معترضین و ازش خرده می‌گیرین، نشونۀ چیه؟

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
حقیقت چیه دیگه پس؟ بابا دارین در مورد یه مدیومی صحبت می کنید که داستان های تخیلی رو بیان می کنه. مستند نگاه می کنی مگه؟ بله توی اون فیلم حقیقت اینه، همونطور که توی Star Wars حقیقت اینه پرنسس کهکشان با بیکینی توی غار یه هیولای چاغ به بردگی مشغوله! مسئله این به قول شما "زورچپون" کردن اقلیت ها توی فیلم اینه که تا چند وقت پیش فرضا بچه ای که از این اقلیت هاست سمت هر سرگرمی بره همه سفید پوست چشم آبین و عملا هیچ الگویی توی زندگیش نداره، و از طرف دیگه هیچکس هم به دلیل پرداخته نشدن بهش، ایده ای از نحوه زندگیشون نخواهد داشت. یا به قول دوستمون:
یه مدیوم قوانین خودشو داره؟ عهههه؟ :D گیر اوردی؟ :D ببین متوجه منظور من نشدی اصلاً. اگه فک میکنی هالیوود صرفاً فقط بخاطر اینکه اقلیت هایی که بهشون ظلم شده داره هی براشون فیلم میسازه و بهشون نقش میده و اون فاکتور «پول سازی» مهم نیست من لزومی به ادامه بحث نمی بینم. ساده است دیگه هالیوود می بینه اقلیت ها ناراضی ان که چرا تو متن نیستن و برا اینکه مشتری رو از دست نده شخصیت سیاه پوست و همجنسگرا و مکزیکی و چینی هم تو فیلمش قرار میده. مشکل این جزء نیست که چرا شخصیتای سیاه پوست زیاد شدن و... حداقل حرف من این نیست، مشکل خود اون کارخونه سرمایه داریه که به هر دری میزنه که پول ریخته بشه تو خزانش و خودشو مادر ترسا نشون میده بس پاکه. دیگه یه فیلم باز درست حسابی که از جریانات تبلیغاتی هالیوود جدا شده باشه و بدونه چه چیزی سینمای نابه، می فهمه چه لجن زاریه این هالیوود، آخرین لجنش هم اون **** زاده ای که کثافت کاریاش مشخص شد.
اون تیکه اول کامنتت هم فک کنم با من نبودی.:D

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
کسی که به روند فعلی هالیوود انتقاد میکنه که چرا به رنگین پوست ها یا همجنس بازا زیاد بها میدن مشکلی با همجنس بازی نداره. یا نژاد پرست هم نیست. بحث زورچپون کردن یه سری ایدهست.
تو دنیای فعلی اگه سیاه پوستا بیشتر سفید پوستا نژاد پرست نباشن کمترم نیستن.
یا اینکه تو ۳۰ ۴۰ سالگی یهو بشکفی و همجنس باز بشی رو با کارکردان های مختلف و بازیگرای مختلف تجربه کردیم. دیگه وقتشه که از این قضیه بگذریم و بریم دنبال یه ایده بهتر.

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
فکر میکنم دوستان دنبال فضایی شبیه به فضای سینما و تلویزیون وطنی هستن که حداکثر تلاشش رو میکنه بگه همچین چیزهایی تو جامعه وجود نداره .
اونجا که آزادی کامله . وقتی همچین چیزهایی وجود داره و اتفاقاً الان با تغییر قوانین توی خیلی از کشورها دارن راحت تر هم بروزش میدن ؛ طبیعیه که توی فیلمها و سریالها هم بهش بپردازن .
بحث درآمد هم هست . قطعاً اگر احساس کنن یه جا با یه هنرپیشه از یه نژاد خاص میتونن توی گیشه موفق تر باشن خب استفاده میکنن از اون هنرپیشه . نمیشه به این هم خورده گرفت .
تنها بحثی که هست و خیلی خوشایند نیست ، تغییراتیه که توی بعضی شخصیتهای کلاسیک میدن که پیشینه خاص خودشون رو مثلاً توی کتاب یا کامیک دارن .
مثل اون تغییر توی Fantastic four . اونجا تغییر توی نژاد هنرپیشه روی کارکتر و شخصیت پردازی و کلی چیز دیگه هم اثر میذاره که این نمیتونه خوشایند باشه .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر