The Evil Within 2

198167

ناشر: Bethesda Softworks
استدیو: Tango Gameworks
تهیه کننده: Shinji Mikami
کارگردان: John Johanas
پلتفرم: PS4 ,XBOX ONE,PC
تاریخ انتشار: 13 اکتبر 2017 (21 مهر 1396)

بعد از سه سال انتظار نسخه دوم The Evil Within در کنفرانس E3 2017 شرکت bethesda معرفی شد. داستان نسخه اول سه سال بعد از اتفاقات نسخه اول اتفاق میفتد شخصیت اصلی بازی باز هم مانند نسخه اول سباستین کستلانوس هست. سباستین که همه چیز خود به علاوه دخترش "لیلی" را از دست داده بعد فهمیدن اینکه ممکن او زنده باشد باز هم به امید اینکه دخترش را نجات دهد وارد دستگاه stem میشود نجات دادن دخترش شاید اخرین امید سباستین برای این باشد که دوباره به زندگی قبلی خود برگردد.​

آخرین ویرایش:

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
بازی رو چند ساعت جلو بردم.توضیحاتی که میدم سعی میکنم مختصر باشه بدون اسپویل خاص چون این عنوان رو باید خودتون شخصا تجربه کنید تا لذتش رو ببرید و پیشنهاد میکنم هیچ تریلری هم ازش نبینید.
بازی با استارت داستانی گسترده و عمیق شروع میشه و بدون درنگ میره سر اصل مطلب.دوست دارم بگم چجور شروع میشه ولی خب اسپویل میشه اما در همون شروع به سوالاتی در مورد پایان نسخه اول و اللخصوص پایان dlc دومه نسخه اول جواب میده و مهمترینش اینه که ما وقتی داشتیم با رییس سازمان موبیوس میجنگیدیم ایا واقعا با رییس میجنگیدیم یا با روییک میجنگیدیم که خودش رو به کالبد رییس دراورده بود ! مکان هایی هم دیدار میکنید که فقط توی dlc ها بودن حتی اون گربه مشکی رنگ که روبان قرمز دور گردنش بود برای save هر دو dlc هم هستش پس قاعدتا افرادی که سیزن پس نسخه اول رو بازی نکردن ابهاماتی ممکنه براشون بوجود بیاد.وقتی بازی از رفع برخی سوال های نسخه قبل خودشو میکشه بیرون رسما شما رو وارد دنیای جدید میکنه و جالبیش اینجاست با نوع دیالوگ ها به شما اثبات میکنه با خواست خودتون برای بار دوم وارد دستگاه stem شدید نه به اجبار یا اتفاقی.
در تمام دنیای جدید مامور کیدمن با بیسیم با شما در ارتباط هست و هر نوع عکس یا فایل و هر اطلاعاتی که بخواین میتونید ازش بپرسید و کامل پاسختون میده.حتی عکس های خانوادگی سباستین و همسر و دخترش رو هم در بازی وقتی پیدا کردید میتوینید بزاریدش در پروژوکتور و ببینید.
راجع به گیم پلی اول از خوده سباستین شروع کنم، بسیار شخصیتش رو عالی ساختن.نوع تن صداش در بازی مخلوتی از یه پدر خسته و شکسته که دنبال دخترش هست و همچنین به اضافه یه مرد قوی کارگاه پلیس هرچند اخراج شده هست که حاظره با کل دنیا بجنگه.این مساله باعت شده موقع صحبت کردنش ادم هم لذت ببره هم خیلی بهتر با شخصیت اصلی ارتباط برقرار کنه.من مطمنم سباستین جزء شخصیت های محبوب دنیای گیم میشه.فیزیک حرکاتش فوق العاده طراحی شدن و با کوچکترین حرکات و اتفاقات عکس العمل نشون میده و قشنگ حس زنده بودن میده مثلا یه کمد رو جابجا میکنه بعد مچ دستش رو میچرخونه میگه چه سنگین بود یا کتفش آسیب میبینه همش بازوشو به صورت دایره حرکت میده میگه چه ضربه دردناکی خوردم یا از پشت سرش صدای مهلک و عجیب میاد صورتش رو سریع با تعجب برمیگردونه ببینه چه اتفاقی افتاده.یا لباس و موها و ریش های زیر بارون خیلی طبیعی خیس میشن.
گان پلی بازی خیلی عالی طراحی شده.اسلحه ها موقع نشونه گیری حس یه درگیری تاکتیکال میدن و نوع آتیشی که از دهانه بیرون میاد و صدای اسلحه و لگدی که بسته به نوع سلاح میزنه همه طبیعین.شما با هر گلوله یه مسلسل اتوماتیک فشاری که میاد به سباستین رو حس میکنید که دستش میزنه عقب یا با کلت که لگد خیلی کمی میزنه.همچنین جای گلوله ها به بدن دشمن ها میمونه و مشخصه کجاشون خرده.
در دنیای جدید با شخصیت های جدیدی رو برو میشین که از هرکدوم میتونید ماموریت های فرعی ای بگیرین که پاداش های قابل توجه ای هم بهتون میدن.همه دیالوگ ها رو هم میشه اسکیب کرد ولی پیشنهاد میکنم اینکارو نکنید که به درک داستان لطمه میزنه.اتاق های امن هم در بازی هست و همچنین نوع save کردنم تغییر کرده.سیستم ساخت و ساز اسلحه و آپگرید خوده درخت شخصیت سباستین هم من هنوز خیلی جلو نرفتم که بتونم شخصیتمو خیلی اپگرید کنم که بتونم نظری بدم ولی از نسخه قبل گسترده تره.
مورد بعدی مکان های بازی هست.مکان ها بی نظیر به همراه یه اتمسفر بسیار سنگین و خوفناک طراحی شدن.شما هم در محیط بسته و هم در محیط های سرباز و وسیع بازی عناصر مختلف ترسناک رو میبینید و هیچ جایی نیست که احساس امنیت کنید و خوشبخاته هیچ چیز تکراری ای رخ نمیده و همه مکان ها و اتفاقات منحصر به فردن.
موسیقی متن بازی خیلی لذت بخشه در جاهای خطر یه جوره در مرور خاطرات سب کنار خانوادش یه جورا هنگام نقل داستان یجوره اصلا موسیقیش هر ثانیه با شرایط خودشو وقف میده واقعا عالی کار شده.
گرافیک بازی به صورت خیلی محسوسی بالارفته و همه چی خیلی بهتره نسخه قبل اما خب اصلا انقلابی نیست و مشخصه همون موتور گرافیکی نسخه قبله و فقط ارتقاهای گسترده ای دریافت کرده اما بازم خیلی خوبه.
اما یه نکته مهم بازی این هست که شما توی اون لحظه ای که میدونید هیچ اتفاقی نمیوفته یه اتفاق ترسناک یهویی میوفته و توی اون لحظه ای که میدونید الان باید یه اتفافی بیوفته هیچی نمیشه ! این مساله خیلی بازی رو ترسناک تر کرده و شما در از لحاظ روانی توی کشمکش قرار میده که واقعا نمیدونید 1 ثانیه بعد چه چیزی پیش رو دارید.از باس های بازی هم براتون نگم که چه طراحی خوفی دارن که خودتون تجربه کنید بهتره.
در پایان هم بگم من خیلی بیشتر میتونستم براتون توضیح بدم از جزییات بازی و به خصوص ویژگی های گیم پلی یا تنوع نوع دشمن های بازی اما من هرچی بگم اسپویل میشه و خودتون لذت بازی کردنو از دست میدید.سعی کردم با همین توضیحات درک کلی برای همه از نوع سبک بازی بدم مخصوصا برای افرادی که در خریدش شک دادن.از نظر من این بازی شاه کار هستش و با این داستان عمیق و نوع ترس روانشناختی که داره نمره کامل باید بگیره چون توی همه زمینه هاش چه گیم پلی گرافیک موسیقی نوع فیزیک عالی سباستین به محیط و ...عالی عمل کرده و چیزی کم نذاشته.
پ.ن: حجم پچ روز اول 229 مگ هست.

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
خب منم تونستم حدود 40 دقیقه اول بازیو رو ps4 تجربه کنم
اول از همه به گرافیک بازی اشاره کنم که در مقایسه با نسخه اول یه انقلاب به حساب میاد. در مقایسه با عناوین خفن گرافیکی هنوز جای کار داره، ولی خب در نوع خودش عالیه (هرچند من منتظر نسخه pc هستم و عمرا با این فریم کنسول بازی کنم :D بنابراین ممکنه گرافیکش رو pc خیلی بهترم باشه)
عملکرد چراغ قوه توی سایه ها محشره!
داستان هم اینطور که داره روایت میشه بنظر میاد زیاد باگ نداشته باشه و یه راست بره سر اصل مطلب!
سیستم کرفتینگ و همینطور درخت مهارت بازی هم یه آپدیت جسابی شده و نکته جالیش اینجاس توی safehouse همون پرستاره و همون مدل آینه و همون موزیک دلنشین.
و اینکه مهمات توی بازی همچنان به سختی به دست میاد و باید وجب به وجب محیط رو بگردید.
نکته منفی و تو ذوقی ندیدم مگر در ادامه ببینم :D
خلاصه بازی به شدت پیشرفت داشته و مدیونید اگر تجربش نکنید :D

iman136938

کاربر سایت
Aug 28, 2012
204
سلام دوستانی که ریجن ۲ خاورمیانه را دارن ایا تغییرات یا سانسوری تو بازی هست ؟ فرقی با ریجن ۱ وجود داره ؟ خواهشن سریع جواب بدین

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
مررسی از نقد دوستانی که بازی رو تجربه کردن، الان خیلی گذرا متای بازی رو یه نگاهی انداختم، بازی با 7 8 نقد متاش 79 هست تا به اینجا:|. من نقدها رو نخوندم و گذاشتم برسم خونه و سر فرصت نقدها رو مطالعه کنم ولی واقعا امیدوارم بازی متاش بالا بیاد ، با این بلایی که جامعه گیمر ها و منتقدها دارن سر بازی های داستان محور اینچنینی ( علی الخصوص ژانر وحشت ) میارن خیلی نگرانم که کمپانی های خلاقی مثل بتسدا دیگه هزینه روی بازی های این چنینی نکنن و هم رنگ بازار امروز بشن با تولید عناوین مولتی پلیر رقابتی و در بهنرین حالت به یه بخش داستانی 4 5 ساعته اکتفا کنن. متا و فروش بازی های تکنفره اگر به این منوال پیش بره باید مرگ عناوین این سبکی رو حتمی دونست. واقعا متاسفم که نقد ها در مدیوم گیم اینقدر آماتور و بچه گانه هست و هر کسی راحت به خودش اجازه میده که این هنر رو نقد کنه و نتیجش هم میشه همین افتضاح و تفاوت فاحش نقدهای بازی با مثلا نقدهای فبلم و عالم سینما....

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
نقد Game Revoultion میخوندم که ۳۰۵ ستازه داده گفته بازی یک دنباله ارزشمنده ولی به شخصه اونچیزی که من انتظار داشتم نیست و بیشترین ایرادش به open world کردن بازی که گفته خسته کنندس و خوب از اب درنیومده و زامبی ها که گفته گنگن خیلی
ولی نقاط مثبت گفته طراحی خلاقانه محیط ها و جذاب بودنشون مکانیزم دقیق گان پلی بازی و طراحی احمقانه ولی جالب

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
از ۸ نقد که ثبت شده همش بالای ۸ هست یکدونه ۷ فقط اومده فعلا
یکسری نقد دیگه دیدم که تو متا ثبت شده یکیشون مثلا گفته داستان خوب نیست غیر قابل چشم پوشیه AI و هوش مصنوعی ضعیف و خنده داره
ولی مثلا گفته محیط های نیمه جهان باز علاوه بر اینکه اکتشافات را با پاداش می دهند حرکت تو بازی را نیز خراب نمی کنند. اهداف جانبی کمی وجود دارد، اما معنی دار هست و احساس می کنید به عنوان بخشی از داستان است. سیستم دستکاری شده گیم پلی بسیار بهبود یافته است و به تنش مدیریت منابع اضافه می شود. با استفاده از درخشندگی نور و تصاویر وحشتناک که واقعا با بازیکن ارتباط برقرار میکند

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
نقد Gamseradar گفته که هوش مصنوعی کلا خوب نیست دشمنان درسته با هم تفاوت دارند و بعضی سریعترند اما هیچکدام دقیق نیستن و اگه چند اسلحه گرم داشته باشید نیازی به مدیریت منابع نیست اما در کل باقی مواردش خوبه مثل ترکیب صدا و اهنگ ها و موارد ترسناک بازی

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
با این بازی های سبک وحشت که موجود های عجیب غریب داشته باشن اصلا حال نمیکنم ادم ترسویی هستم d
اویل ۴ بگذریم که ترسی نداشت و زامبی هاش ادم معمولی بودن ولی بازی که میکامی پشتش باشه گان پلی و اکشنش واقعا عالی میشه اینم من خوندم در سطح بالاست مخصوصا کرفتینگش که غوغاس و ترکیب کردن موارد جمع کردنی بازی

• Like
Reactions: ps3_360_wii

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
دوستان من الان بواسطه ی گشت و گذار در محیط بازی سه اسلحه ی مهم و یه اسلحه جانبی سبک و آیتم های با ارزش و همچنین نقاط کور داستانی رو کشف کردم که به هیچ عنوان با تنها رفتن مراحل اصلی و حتی مراحل فرعی نمیشه بهشون رسید ! یعنی حتی کات سین داستانی وجود داره که خودتون باید پیداش کنید و هیچ نشونی ازش توی نقشه نیست ! حتما تا میتونید محیط رو زیره رو کنید وگرنه دست کم اسلحه گیرتون نمیاد

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
دوستان من الان بواسطه ی گشت و گذار در محیط بازی سه اسلحه ی مهم و یه اسلحه جانبی سبک و آیتم های با ارزش و همچنین نقاط کور داستانی رو کشف کردم که به هیچ عنوان با تنها رفتن مراحل اصلی و حتی مراحل فرعی نمیشه بهشون رسید ! یعنی حتی کات سین داستانی وجود داره که خودتون باید پیداش کنید و هیچ نشونی ازش توی نقشه نیست ! حتما تا میتونید محیط رو زیره رو کنید وگرنه دست کم اسلحه گیرتون نمیاد
مهدی جان یکم در مورد بخش کرفتینگ بازی توصیح بده دقیق متوجه بشیم چجوریه ترکیب کردن موارد مختلف و درخت ارتقا سباستین

• Like
Reactions: ps3_360_wii

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
مهدی جان یکم در مورد بخش کرفتینگ بازی توصیح بده دقیق متوجه بشیم چجوریه ترکیب کردن موارد مختلف و درخت ارتقا سباستین
درخت ارتقا شبیه نسخه قبله فقط ظاهرش عوض شده و سازنده ها هم زیادی بزرگش کردن.ارتقا اسلحه ها هم مثل قبله.ساخت گلوله برای اسلحه ها هم شباهت بسیار زیادی به the last of us داره منتهی چندین لول پایین تر.ففط اگر گشت گذار نکنید مواد خام اولیه نه برا ارتقا سباستین بدست میارید نه اسلحه ها

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر