مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
cpu 7500 در چ حدی هست در قیاس با بقیه نسل هفتمی ها؟
همینطور گرافیک 940
خب ببینید کلا سری U قدرتمند هستند اما در حد خودشون.
الآن بعد از این من ۷۷۰۰ و ۷۶۰۰ دیدم که ۷۷۰۰ قدرت خوبی داشته.
این از اون ۲ تا ضعیف تره ولی کافی هست.
گرافیک 940MX کلاک بالای 1034 مگاهرتز داره که بوستش تا 1250-1300 میره و GDDR5 هست.
در کل سیستم هماهنگی هستند هر دو.

Sent from my K00E using Tapatalk

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
خب ببینید کلا سری U قدرتمند هستند اما در حد خودشون.
الآن بعد از این من ۷۷۰۰ و ۷۶۰۰ دیدم که ۷۷۰۰ قدرت خوبی داشته.
این از اون ۲ تا ضعیف تره ولی کافی هست.
گرافیک 940MX کلاک بالای 1034 مگاهرتز داره که بوستش تا 1250-1300 میره و GDDR5 هست.
در کل سیستم هماهنگی هستند هر دو.

حدودا چقد ضعیفتره ؟
گرافیک هم 2 گیگه 2 گیگ هم شیر

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
، ؛ ؛

سلام مجدد به همه دوستان
یادتون میاد من میخواستم یه مدل لپ تاپ msi رو بخرم ،
توی یه شرکتی بودم ، یه مهندسی به من گفت بهتره ASUS بخری!
گفت ایسوس جنس بهتری داره و در کل بهتره!
گف msi خوب نیس زیاد!!

چقدر راسته این حرف؟
اگر ایسوس بهتره از چه نظر بهتره؟ گارانتی و خدمات پس از فروش آیا؟ یا عمر قطعات لپ تاپ؟

پیشاپیش ممنونم

درود.
این که MSI زیاد خوب نیست غلطه.اتفاقا خوبه.
اینکه ایسوس جنس بهتری داره کاملا بهتره.
اما هنوز ایسوس با اختلاف زیاد بالاتره.
بخصوص توی ایران.
در کل بین ام ای آی و ایسوس صد در صد ایسوس باید باشه.
مگر اینکه بودجه کم باشه و عمر زیادی نخواین...
در کل اینطور پیشنهاد میدم:
۱.ایسوس.بدلیل جنس عالی.پشتیبانی عالی.هماهنگی نرم افزاری و سخت افزاری عالی.
۲.ام اس آی.بدلیل جنس خوب.پشتیبانی نمیدونم.هماهنگی نرم افزاری و سخت افزاری بسیار خوب.
موفق باشید.

اینکه گفتید ایسوس عمر زیادتری میکنه واسه من خیلی نکته ی مهمی محسوب میشه ، چون من قصد اینو ندارم ( در واقع شایدم پول مفت واسش ندارم خخخ :D) که هی سالی یه لپ تاپ عوض کنم ، عمر طولانی داشتن و قابل استفاده بودن لپ تاپ در چندین سال آینده واسم خیلی مهمه ؛ هم اینکه قطعه ای از سخت افزارش خراب نشه خدایی نکرده ، هم اینکه قدیمی نشه سخت افزارش در چندین سال آینده
===============================

دوستان! کس دیگه ای نظری درباره مقایسه برند msi و asus نداره؟؟؟

دقیق تر و با جزئیات کامل بخواین بدونین ، من مشخصا" بین این دو مدل دارم تحقیق میکنم ( بودجه 4 و نیم میلیون تومان هست)
:
Asus fx553vd - A
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD - A | فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
و
MSI PE60 7RD
مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15 اینچی ام اس آی مدل PE60 7RD - A | فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

از نظر cpu و gpu هر دو یکسان هستن : i7 7700HQ و GTX 1050 4GB GDDR5
تفاوت میزان ((رم و هارد و ssd)) هم در لپ تاپ مهم نیست چون این موارد در لپ تاپ قابل تعویض/ارتقا هستن

1_فقط گویا ssd موجود در msi pe60 7rd یک نوع مخصوص و ساخت خود msi هست و با نام NVMe شناخته میشه و تفاوت سرعت قابل توجهی با سایر ssd های موجود داره
2_صفحه نمایش هیچ کدوم ips نیست و هر دو TFT هستن، در مورد تفاوت کیفیت هاشون متاسفانه هنوز اطلاعات دندون گیری نسیبم نشده ولی ، MSI با ایجاد تغییراتی ادعا میکنه که نمایشگرش wide-view هست در زوایای افقی و اسم IPS-level رو گذاشته روش به علاوه فناوری True color و مشخصاتی داره مثل : میزان پوشش 100% واسه طیف sRGB و پوشش 94% واسه طیف NTSC و 80 % واسه AdobeRGB و از HDR هم پشتیبانی میکنه ، ضمنا 120Hz هم هست
صفحه نمایش ایسوس ولی زیاد خبر ندارم چجوریاس فقط اینکه wide view هست در زوایای افقی.

3_ باتری اون ام اس آی 6 سلولی هست ولی ایسوس 4 سلولی هست ولی میزان شارژ دهی شون رو نمیدونم که کدوم یکی چقدر بیشتره!

4_در مورد پورت ها ی موجود در دو لپ تاپ یکسان هستند بجز اینکه اون msi یه پورتی داره به نام mini display port که با کمک اون و یک hdmi که داره میتوان دو تا نمایشگر دیگه رو هم متصل به لپ تاپ کرد و مجموعا" 3 نمایشگر داشت ولی اون مدل ایسوس mini display port رو نداره (پورت mini didplay port چقدر وجودش مهمه؟؟)

5_از نظر مادر بورد هم یحتمل فرق کنن چون pe60 7rd MSI اگرچه سخت افزاری داره که مطابق مدل هایگیمینگ هست ولی جزو دسته های گیمینگ MSI نیست و مادر بوردش گیمینگ نیستش ولی اون ایسوس جزو دسته های گیمینگه و هب طبیعتا باید مادر بورد گیمینگ داشته باشه

6_اسپیکر در مدل ام اس آی استریو و 4 تا 2 وات به همراه یه ساب ووفر 3 واتی هست که ام اس آی تک نکنولوژی Nahimic 2 رو روش گذاشته ، در مقابل asus اسپیکر استریو با فناوری ICEPOWER داره که گفته میشه صدای بلندی هم داره (اطلاعاتم تو این زمینه زیاد نیست)

7_جنس بدنه ایسوس پلاستیکه و مستعد جذب اثر انگشت ، اون MSI هم پلاستیکه ولی روی تمام سطحش با آلومینیوم پوشانده شده و اصلا اثر انگشت جذب نمیکنه!

8_گارانتی مدل ایسوس 2 ساله یکپارچه ایسوس هست ولی اون MSI چون گیمینگ نیست 1 ساله هست و البته ماتریکس

9_ ایسوس یه کیف و ماوس ایسوس هم روش داره که البته قطعا پولش رو روی مجموع قیمت لپ تاپ حساب کرده! خخخخخ

واقعا میزان تفاوت جزئیات زیاد و بسی گیج کنندست!!!!!
لطفا دوستان هم فکری بفرمایند

پیشاپیش ممنونم

avvzz

کاربر سایت
Apr 6, 2014
274
سلام
من دانشجو مهندسی برق هستم و به نرم افزار های متلب اوتو کد اسپایس و ... نیاز دارم .
یه مدل سرفیس پرو 4 هست که میخوام بخرم
core i 5
ram 4
128 gb ssd
به نظرتون کافیه ؟
یه سوال دیگه : اگه رم کم بیاد چه اتفاقی میفته ؟ آیا اطلاعات روی حافظه زخیره میشن ؟ با توجه به اینکه حافظه ssd هست و بسیار پر سرعت هست اگه رم کم بیاد مشکلی پیش میاد ؟
ممنون

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
اینکه گفتید ایسوس عمر زیادتری میکنه واسه من خیلی نکته ی مهمی محسوب میشه ، چون من قصد اینو ندارم ( در واقع شایدم پول مفت واسش ندارم خخخ :D) که هی سالی یه لپ تاپ عوض کنم ، عمر طولانی داشتن و قابل استفاده بودن لپ تاپ در چندین سال آینده واسم خیلی مهمه ؛ هم اینکه قطعه ای از سخت افزارش خراب نشه خدایی نکرده ، هم اینکه قدیمی نشه سخت افزارش در چندین سال آینده

پیشاپیش ممنونم

کی گفته ایسوس بیشتر عمر میکنه؟!!!! بار اول میشنوم کسی از عمر ایسوس تعریف کنه، باتریش که خیالت راحت به 6 ماه نکشیده خراب میشه! کلا تجربه خوبی از ایسوس ندارم و نه تنها به کسی پیشنهاد نمی کنم بلکه اگه از دوستانم کسی بخواد بخره به شدت مانعش میشم.

• Like
Reactions: PRINCE.OF.IRAN

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
کی گفته ایسوس بیشتر عمر میکنه؟!!!! بار اول میشنوم کسی از عمر ایسوس تعریف کنه، باتریش که خیالت راحت به 6 ماه نکشیده خراب میشه! کلا تجربه خوبی از ایسوس ندارم و نه تنها به کسی پیشنهاد نمی کنم بلکه اگه از دوستانم کسی بخواد بخره به شدت مانعش میشم.
لطفا با یک یا دو تجربه بد قضاوت نکنید.
واقعا درست نیست!

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
سلام
بچه ها من یه لپ تاپ میخواستم بخرم بودجم هم 6 تومن این طوراست، حالا نمیدونم میشه یه چیز خوب گرفت یا نه چون اصلا لپ تاپ قیمت اینا ندارم.
من کارم چون معماریه از نرم افزار های رندرینگ و فتوشاپ زیاد استفاده میکنم برای همین اولویتم هم کیفیت و بزرگی صفحه هست هم سخت افزار قوی یه جووری باشه که تا 4 5 سال بتونه کار کنه.
مورد خاصی اگه چیزی میشناسید بی زحمت معرفی میکنید.
ممنونم

• Like
Reactions: Vonarian

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
سلام
بچه ها من یه لپ تاپ میخواستم بخرم بودجم هم 6 تومن این طوراست، حالا نمیدونم میشه یه چیز خوب گرفت یا نه چون اصلا لپ تاپ قیمت اینا ندارم.
من کارم چون معماریه از نرم افزار های رندرینگ و فتوشاپ زیاد استفاده میکنم برای همین اولویتم هم کیفیت و بزرگی صفحه هست هم سخت افزار قوی یه جووری باشه که تا 4 5 سال بتونه کار کنه.
مورد خاصی اگه چیزی میشناسید بی زحمت معرفی میکنید.
ممنونم
درود.
جنس عالی،کیفیت بالا،عمر زیاد:ایسوس.
‏لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل ROG GL553VD - C
را در دیجی‌کالا ببین.
https://digikala.app.link/PhtkLFty8G
مدل ROG صفحه نمایش UHD نداره اما ارزونتره .
‏لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N580VD - A
را در دیجی‌کالا ببین.
https://digikala.app.link/JdyxsMuy8G
مدل N580 صفحه نمایش فوق العاده UHD داره اما گرونتره.
پیشنهادم اصلیم دومی هست که هم صفحه بهتری داره هم مخصوص گیم نیست و طراحی مخصوص و با کلاس کاربر با کلاس داره.
البته کولینگ اولیه بهتره اما سنگینتره.با جزم ۲.۵ کیلوگرم.
دومی سبکتر و سیستم کولینگ عالی اما بهتر از اولی نداره.جرم ۱.۹۹۰ کیلوگرم.

• Like
Reactions: *Black Roze*

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
درود.
جنس عالی،کیفیت بالا،عمر زیاد:ایسوس.
‏لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل ROG GL553VD - C
را در دیجی‌کالا ببین.
https://digikala.app.link/PhtkLFty8G
مدل ROG صفحه نمایش UHD نداره اما ارزونتره .
‏لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N580VD - A
را در دیجی‌کالا ببین.
https://digikala.app.link/JdyxsMuy8G
مدل N580 صفحه نمایش فوق العاده UHD داره اما گرونتره.
پیشنهادم اصلیم دومی هست که هم صفحه بهتری داره هم مخصوص گیم نیست و طراحی مخصوص و با کلاس کاربر با کلاس داره.
البته کولینگ اولیه بهتره اما سنگینتره.با جزم ۲.۵ کیلوگرم.
دومی سبکتر و سیستم کولینگ عالی اما بهتر از اولی نداره.جرم ۱.۹۹۰ کیلوگرم.

مدل های 17 اینچی یا بالاتر چیز خاصی نمیشه گرفت با این بودجه؟
صفحه الترا اچ دی هم فکر نکنم همچین چیز مهمی باشه بیشتر دقت رنگ مهمه
بعد الان مثلا مشخصات این مدل های بالارو که دیدم با مشخصات لپ تاپ های 8 9 تومنی که مقایسه کردم تقریبا یکیه! پس چیشون فرق داره که آدم ارزش داره دیر تر بخره ولی بره اونارو بخره؟
ویرایش: راستی با سیستم اروجینال بخوام بخرم چه مدل هایی میتونم بگیرم؟

• Like
Reactions: Vonarian

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
بعد الان مثلا مشخصات این مدل های بالارو که دیدم با مشخصات لپ تاپ های 8 9 تومنی که مقایسه کردم تقریبا یکیه! پس چیشون فرق داره که آدم ارزش داره دیر تر بخره ولی بره اونارو بخره؟
ترجیحا بودجه ببرین بالا تا با همین سخت افزار بشه صفحه نمایش بهتر گرفت.
خب این گرافیک کمی قدیمی شده(البته هنوز قویه)
و اینکه این مدل هایی که گفتم کلا قدیمی ترن ولی هنوز عالین.
منظور از سیستم اوریجینال چیست؟ :)

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
ترجیحا بودجه ببرین بالا تا با همین سخت افزار بشه صفحه نمایش بهتر گرفت.
خب این گرافیک کمی قدیمی شده(البته هنوز قویه)
و اینکه این مدل هایی که گفتم کلا قدیمی ترن ولی هنوز عالین.
منظور از سیستم اوریجینال چیست؟ :)

منظورم ویندوز اورجینال بود، چون فکر کنم وجود ویندوز اورجینال خیلی توی روند کار لپ تاپ تاثیر مثبت بزاره.

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
منظورم ویندوز اورجینال بود، چون فکر کنم وجود ویندوز اورجینال خیلی توی روند کار لپ تاپ تاثیر مثبت بزاره.
آهان بله تاثیر خوبی داره.
به هر حال دنگ و فنگ های ویندوز اوریجینال کمتره و آپدیت هم بهتر میگیره.

• Like
Reactions: *Black Roze*

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,570
نام
بهنام
صفحه ی uhd توی لپ تاپ تاثیری نداره و حتی انقدر ایکون ها ریز میشه که مجبورید رو همون 1080p بمونید توی بازی هم که با این سخت افزار نمیتونید 4k فریم درستو حسابی بگیرید
این دو لپ تاپی که دوستمون پیشنهاد داد یا باقی لپ تاپ های توی این رنج اکثرا کارت گرافیکاشون 1050 یا 1050ti هست درصورتی که لپ تاپای 8 9 تومنی gpuشون معمولا 1070ئه که خیلی خیلی قوی تره از 1050/1050ti و سیستم کولینگ خیلی بهتری دارن که برای لپ تاپ های گیمینگ خیلی مهمه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر