تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام چند وقته داخل بازی که میرم بعد از چند دقیقه صفحه مانیتور سیاه میشه و فنای کیس با اخرین سرعت کار میکنن مشکل چیه؟ به دما ربط داره؟

اول از خرابی کارت گرافیک و دوم هم از خرابی پاور می تونه باشه.

• Like
Reactions: moxA.J

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
فقط خود ویندوز ۱۰ رایت میکنه یک قسمت داره زده Make Data cd یا Audio کدومو باید انتخاب کرد دیگه از نرو استفاده نکردم
شما فایل های مورد نظر رو (اگر ویندوز نیست) کپی کنید داخل دیسک
بعدش یه چیزی میاد به اسم Ready to burn.حالا از بالای صفحه Burn رو بزنید.
صبر کنید کارشو انجام بده.
البته شاید بهتر باشه تاپیک جدا باشه برای این سوال.

mohtaj18

کاربر سایت
Sep 13, 2017
3
سلام به همگی
یه مشکل عجیب دارم خواهشا کمکم کنید

وقتی دارم بازی میکنم ( هر بازی ای که باشه ) با اینکه همه چیز روی ultra هست ولی وقتی از چیزی مثل سایه و گیاهان بازی چند متر فاصله میگیرم گرافیکشون از low هم کمتر میشه
الان چند وقته خیلی رو اعصابمه لطفا ی کمکی بکنید ( ویندوز هم عوض کردم درست نشد! ) ویندوز 10 هم دارم مشکل سخت افزاریه ؟؟

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
سلام من یه مشکل جدی دارم . هر جا رو هم گشتم جواب درستی نگرفتم . لطفاً کمکم کنید .
وقتی کامپیوتر روشن میکنم بوق نمیزنه و صفحه مانیتور سیاه میشه و پیغام power saving mode میده و دیگه هیچ کاری نمیشه کرد . وقتی چند بار پشت سر هم ریست میکنم بعضی وقت ها درست میشه و بعضی وقت ها هم که کامپیوتر به مدت یک روز خاموش میمونه درست میشه .
مشخصات کامپیوتر
مادر برد ایسوسz 170 pro gaming
Ram 8
Power 430 w Green
CPU core 5
کارت گرافیک Rx 470 radeon ۲ gig

آخرین ویرایش:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,751
نام
حامد
سلام من یه مشکل جدی دارم . هر جا رو هم گشتم جواب درستی نگرفتم . لطفاً کمکم کنید .
وقتی کامپیوتر روشن میکنم بوق نمیزنه و صفحه مانیتور سیاه میشه و پیغام power saving mode میده و دیگه هیچ کاری نمیشه کرد . وقتی چند بار پشت سر هم ریست میکنم بعضی وقت ها درست میشه و بعضی وقت ها هم که کامپیوتر به مدت یک روز خاموش میمونه درست میشه .
مشخصات کامپیوتر
Ram 8
Power 430 w Green
CPU core 5
من مشکل مشابه به شما داشتم. ایراد از پاور بود. اگر مقدوره یه پاور از اشنا بگیرین و تست کنید.

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
مشخصات کامپیوتر
Ram 8
Power 430 w Green
CPU core 5
آقا کسی نیست جواب بده ؟

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,727
آقا کسی نیست جواب بده ؟
وقتی اینجوری میشه کامپیوتر رو خاموش کن ، کابل برق ش رو جدا کن و دکمه پاور رو حدود 30 ثانیه تا یک دقیقه نگه دار.
بعدش برق رو وصل کن و روشن ش کن اگه اینجوری درست شد مشکل مربوط میشه به یکی از خازن های مادربورد.

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
نه داداش بازم روشن نشد ولی همون طور که گفتم اگه بزارم کامپیوتر یک روز خاموش بمونه درست میشه مثلا صبح ساعت ده کامپیوتر رو روشن میکنم ساعت دو ظهر خاموش میکنم بعد دیگه نمیتونم روشن کنم همش پیغام power saving mode میده . ولی فرداش به احتمالا ۸۰% روشن میشه .
اول فکر میکردم از مادر برد هست بعد که بردم گارانتی اونا مادر برد رو تعویض کردن و یکی جدیدش رو دادن بعد گفتم شاید پاور باشه رفتم یه جدیدشو گرفتم گرین ۴۳۰ وات الان به نظر شما مشکل می‌تونه از رم یا گرافیک یا کیس باشه آخه دکمه ریست کیس هم دیگه کار نمیکنه و چراغش هم روشن نمیشه

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,751
نام
حامد
نه داداش بازم روشن نشد ولی همون طور که گفتم اگه بزارم کامپیوتر یک روز خاموش بمونه درست میشه مثلا صبح ساعت ده کامپیوتر رو روشن میکنم ساعت دو ظهر خاموش میکنم بعد دیگه نمیتونم روشن کنم همش پیغام power saving mode میده . ولی فرداش به احتمالا ۸۰% روشن میشه .
اول فکر میکردم از مادر برد هست بعد که بردم گارانتی اونا مادر برد رو تعویض کردن و یکی جدیدش رو دادن بعد گفتم شاید پاور باشه رفتم یه جدیدشو گرفتم گرین ۴۳۰ وات الان به نظر شما مشکل می‌تونه از رم یا گرافیک یا کیس باشه آخه دکمه ریست کیس هم دیگه کار نمیکنه و چراغش هم روشن نمیشه
گفته بودم که مشکل من از پاور بود. ولی مشکل شما متفاوته. در شرایطی که توضیح دادین که هم مادر برد تست شده هم پاور به نظر من گزینه بعدی گرافیک هست. به نظر من قبل از هزینه بابت تعویض و اینا با یه گرافیک دیگه تست کنید. حالا چه از دوست یا چه تعمیرگاه.

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
گفته بودم که مشکل من از پاور بود. ولی مشکل شما متفاوته. در شرایطی که توضیح دادین که هم مادر برد تست شده هم پاور به نظر من گزینه بعدی گرافیک هست. به نظر من قبل از هزینه بابت تعویض و اینا با یه گرافیک دیگه تست کنید. حالا چه از دوست یا چه تعمیرگاه.
صبح که خواستم کامپیوتر رو روشن کنم بوق نزد یعنی هر وقت که پیام D-sub power mode saving میده بوق نمیزنه بعد از ۵ ثانیه کامپیوتر خود به خود خاموش شد و بعد روشن شد بعد بوق زد و ویندوز بالا آمد .
یه مشکل دیگه درست شد وقتی کامپیوتر که روشن میشه و بالا میاد و یه بازی رو که اجرا میکنم پیغام out of range میده حتی بازی مثل جنگ های صلیبی و جذاب تر از اون وقتی این اتفاق می‌افته دیگه نه کیبورد کار می‌کنه نه کلید های رو کیس یعنی نمیتونم کامپیوتر رو ریست کنم ولی دکمه پاور کار می‌کنه در ضمن چراغ های کیس و کیبورد هم خاموش میشه حالا مشکل چیه یعنی گرافیک خراب می‌تونه این کار ها رو بکنه.
و چیزی که همین الان فهمیدم کامپیوتر رو که خاموش کردم کابل مانیتور رو از گرافیک کشیدم بعد مانیتور رو روشن کردم و بازم پیغام power mode saving داد میتونه مشکل از مانیتور باشه آخه مانیتور کابل HDML نمیخوره و من با تبدیل بهش وصل کردم .

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
صبح که خواستم کامپیوتر رو روشن کنم بوق نزد یعنی هر وقت که پیام D-sub power mode saving میده بوق نمیزنه بعد از ۵ ثانیه کامپیوتر خود به خود خاموش شد و بعد روشن شد بعد بوق زد و ویندوز بالا آمد .
یه مشکل دیگه درست شد وقتی کامپیوتر که روشن میشه و بالا میاد و یه بازی رو که اجرا میکنم پیغام out of range میده حتی بازی مثل جنگ های صلیبی و جذاب تر از اون وقتی این اتفاق می‌افته دیگه نه کیبورد کار می‌کنه نه کلید های رو کیس یعنی نمیتونم کامپیوتر رو ریست کنم ولی دکمه پاور کار می‌کنه در ضمن چراغ های کیس و کیبورد هم خاموش میشه حالا مشکل چیه یعنی گرافیک خراب می‌تونه این کار ها رو بکنه.
و چیزی که همین الان فهمیدم کامپیوتر رو که خاموش کردم کابل مانیتور رو از گرافیک کشیدم بعد مانیتور رو روشن کردم و بازم پیغام power mode saving داد میتونه مشکل از مانیتور باشه آخه مانیتور کابل HDML نمیخوره و من با تبدیل بهش وصل کردم .
گاهی مشکلاتی تو سخت افزار دیده میشه که علم و منطق حرفی ندارن برای گفتن....یبار سیستم رو اگه به محافظ وصله جدا کنید مستقیم به برق خونه بزنید یا برعکس.سیم کشی داخلی بازدید کنید اتصالی یا گیر نکرده باشه...سیستم جابجا کنید گاهی رطوبت یا امواج مغناطیسی تاثیر میزارن

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
گاهی مشکلاتی تو سخت افزار دیده میشه که علم و منطق حرفی ندارن برای گفتن....یبار سیستم رو اگه به محافظ وصله جدا کنید مستقیم به برق خونه بزنید یا برعکس.سیم کشی داخلی بازدید کنید اتصالی یا گیر نکرده باشه...سیستم جابجا کنید گاهی رطوبت یا امواج مغناطیسی تاثیر میزارن
گمونم اگه اینطوری پیش بره باید بزنیم تو علم متا فیزیک .
این کار رو هم میکنم ممنون

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
سلام
لپتاپی دارم و وقتی دیسکی رو میذارم توی dvd drive صدای ای مبنی بر اینکه قراره دیسک رو بخونه میاد اما بعد از 2 الی 3 ثانیه قطع میشه و نمیتونه دیسک رو بخونه. حالا نمیدونم این یعنی اینکه dvd drive ام خراب شده؟

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
امیدوارم به اینجا مربوط باشه
من اینترنت گوشی رو که با wifi شِیر میشه رو میخوام با مودمم دریافت کنم.یعنی مودم ADSL بجای اینکه اینترنت رو شِیر بکنه دریافت کننده باشه و ADSLــش رو قطع بکنم.
اصلا الان ADSL نداره.فقط میخوام WIFI گیرنده باشه و به PC منتقل بکنه.
مدل مودم ASUS N300 هستش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر