آموزش برنامه PCSX2 (تنها شبیه ساز Ps2 برای PC)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
رو سیستم رم 2 و گرافیک radeon 4300/4500 میشه بازی پلی استیشن 2 اجرا کرد ؟

من الان بازی ای مثل elder scrolls: skyrim رو سیستمم بالا میاد اما بازی های پلی استیشن 2 بصورت اسلوموشن !

تنظیماتی که در پست اول گفته شده جوابگوئه یا باید تنظیمات دیگه ای بزنم ؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957

من الان بازی ای مثل elder scrolls: skyrim رو سیستمم بالا میاد اما بازی های پلی استیشن 2 بصورت اسلوموشن !

فکر نکنم اجرا بشه.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782

elder scrolls: skyrim که یه بازی قدیمی محسوب میشه.

گرافیکت بشدت ضعیفه (خیلی خیلی خیلی خیلی ضعیفه), بعد انتظار داری شبیه ساز بیچاره برات اسلوموشن نباشه.

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
سلام. لطفا قطعاتی که بازیها مثل دستگاه پلی 2 روان اجرا میشه معرفی کنید.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
  • Like
Reactions: ehsan250

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
کلا چون بازی با بازی فرق داره, نمیشه یه سیستم کلی پیشنهاد داد.
ولی هر چی میخوای بخری, چیزی بخر که از Recommended موجود تو سایت زیر قویتر باشه:

PCSX2 - The Playstation 2 emulator - Getting Started
الان من از اخرین نسخه نرم افزار استفاده میکنم و بازی کراش رو امتحان کردم . بازی اون سرعت لازم رو نداره و اصلا مثل دستگاه پلی 2 نیست چون قبلا پلی 2 داشتم از سرعت این بازی اطلاع دارم. سیستمم اینه
cpu e5700 ram 2gig ddr3 و گرافیک انبرد. مادربرد هم esc g41 m12 . به نظر شما بیشتر کدوم قطعه ضعف داره که بازی اهسته اجرا میشه

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
الان من از اخرین نسخه نرم افزار استفاده میکنم و بازی کراش رو امتحان کردم . بازی اون سرعت لازم رو نداره و اصلا مثل دستگاه پلی 2 نیست چون قبلا پلی 2 داشتم از سرعت این بازی اطلاع دارم. سیستمم اینه
cpu e5700 ram 2gig ddr3 و گرافیک انبرد. مادربرد هم esc g41 m12 . به نظر شما بیشتر کدوم قطعه ضعف داره که بازی اهسته اجرا میشه

آخرین نسخه رو از اینجا می گیری دیگه؟
PCSX2 - The Playstation 2 emulator - Git

cpu ضعیف داری.
از اونور گرافیکتم که آنبورده, احتمالا ضعیفه.

• Like

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
اره از این سایت گرفتم. اگه cpu رو به q8400 رم به 4gig و گرافیک به gt730 ارتقا بدم مشکل حل میشه؟

این قطعاتی که گفتی از اون چیزی که تو اون سایت زیر قسمت Recommended نوشته تقریبا برابر و یا کمی بهتره.

ولی من باز نمی تونم تضمینی بدم. چون تنها راهش اینه که امتحان بشه امولاتور با اون سیستم.

• Like

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
این قطعاتی که گفتی از اون چیزی که تو اون سایت زیر قسمت Recommended نوشته تقریبا برابر و یا کمی بهتره.

ولی من باز نمی تونم تضمینی بدم. چون تنها راهش اینه که امتحان بشه امولاتور با اون سیستم.
مشکل اینجاست که این شبیه ساز زیاد بهینه نیست. اگه بهینه بود میشد با قطعات پایین هم بازیها رو بدون مشکل اجرا کرد. چون بازیهای پلی 2 گرافیک بالایی ندارن

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
مشکل اینجاست که این شبیه ساز زیاد بهینه نیست. اگه بهینه بود میشد با قطعات پایین هم بازیها رو بدون مشکل اجرا کرد. چون بازیهای پلی 2 گرافیک بالایی ندارن

نگاه کن. الان یه PC Gamer حداقل کارت گرافیکی که باید داشته باشه, یه 750 nvidia هستش با حداقل یه cpu چهار هسته ای. و گرنه بهش pc gamer نمیگن. چون نمی تونه خیلی از بازیهای روزِ PC رو با کیفیت قابل قبولی اجرا کنه. (و یا حتی اجرا کنه!).

بنابراین اگه یه سیستم قابل قبول و به روز جمع کنی, نه تنها میتونی راحت شبیه ساز ps2 رو اجرا کنی, بلکه باهاش میتونی بازیهای روزِ pc رو بازی کنی و حتی شبیه سازهای کنسولهای دیگه مثل wii - wiiu و حتی جدیدا ps3 رو اجرا کنی. پس مطمئن باش ضرر نمی کنی.

• Like

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
خدمت دوستانی که با سرعت اجرای بازی در pcsx2 مشکل دارن عرض کنم مهمترین فاکتور در اجرای سریع emulatorها، فرکانسش پردازنده هستش. نه کش و نه تعداد هسته ها هیچکدام به اندازه فرکانس موثر نیست. البته تعداد هسته ها هم نباید کمتر از 2 باشه چون pcsx2 و شبیه ساز dolphin از پایه طوری برنامه نویسی شدن که از دو هسته استفاده میکنن، نه کمتر و نه بیشتر. سری k از i7 های اینتل بهترین گزینه اند چون هسته های قوی با فرکانس بالا دارن. همچنین کارتهای گرافیک انویدیا بهترین گزینه اند و نیازی نیست که کارتتون خیلی رده بالا باشه. با یه کارت رده متوسط انویدیا هم کارتون راه میفته. رم هم نیاز نیست مقدارش خیلی بالا باشه. بالاتر از 4 گیگ رو شبیه ساز pcsx2 اصلاً استفاده نمیکنه. سرعت رم مهمتر از مقدارشه، یعنی DDR3 بهتر از DDR2 جواب میده. همچنین برای داشتن سرعت مناسب در اجرای بازیها بهترین کار اینه که به تنظیمات دیفالت نرم افزار دست نزنید (بغیر از تعداد کمی بازی خاص که نیاز به تنظیمات خاص خودش داره). بازیها رو هم از روی دیسک اجرا نکنید، حتماً ایمیج بگیرید.

آخرین ویرایش:
  • Like

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
خدمت دوستانی که با سرعت اجرای بازی در pcsx2 مشکل دارن عرض کنم مهمترین فاکتور در اجرای سریع emulatorها، فرکانسش پردازنده هستش. نه کش و نه تعداد هسته ها هیچکدام به اندازه فرکانس موثر نیست. البته تعداد هسته ها هم نباید کمتر از 2 باشه چون pcsx2 و شبیه ساز dolphin از پایه طوری برنامه نویسی شدن که از دو هسته استفاده میکنن، نه کمتر و نه بیشتر. سری k از i7 های اینتل بهترین گزینه اند چون هسته های قوی با فرکانس بالا دارن. همچنین کارتهای گرافیک انویدیا بهترین گزینه اند و نیازی نیست که کارتتون خیلی رده بالا باشه. با یه کارت رده متوسط انویدیا هم کارتون راه میفته. رم هم نیاز نیست مقدارش خیلی بالا باشه. بالاتر از 4 گیگ رو شبیه ساز pcsx2 اصلاً استفاده نمیکنه. سرعت رم مهمتر از مقدارشه، یعنی DDR3 بهتر از DDR2 جواب میده. همچنین برای داشتن سرعت مناسب در اجرای بازیها بهترین کار اینه که به تنظیمات دیفالت نرم افزار دست نزنید (بغیر از تعداد کمی بازی خاص که نیاز به تنظیمات خاص خودش داره). بازیها رو هم از روی دیسک اجرا نکنید، حتماً ایمیج بگیرید.
یعنی انقدر پردازنده باید رده بالا باشه. تنظیم خاصی برای پردازنده های سوکت 775 سراغ ندارید که بازی یه مقدار بهتر اجرا بشه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر