خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
دوستان چرا تو بازی انچارتد لگسی حالت hdr رو روشن میکنم رنگ ها انگار شسته و کمرنگ میشن. مگه نباید رنگها بهتر بشن. کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید اگه قرار تنظیم خاصی انجام بشه.
مشکل از بازی آنچارتد هست.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: INCENT∇

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوستان چرا تو بازی انچارتد لگسی حالت hdr رو روشن میکنم رنگ ها انگار شسته و کمرنگ میشن. مگه نباید رنگها بهتر بشن. کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید اگه قرار تنظیم خاصی انجام بشه.
ببین بستگی به tv شما هم داره.هنوز تلویزیونها نمیتونن کامل این hdr رو کامل اجرا کنن.مثل وسعت رنگها،حداکثر روشنایی،کنتراست،تو تلویزیونها هنوز جای کار داره.

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
ببین بستگی به tv شما هم داره.هنوز تلویزیونها نمیتونن کامل این hdr رو کامل اجرا کنن.مثل وسعت رنگها،حداکثر روشنایی،کنتراست،تو تلویزیونها هنوز جای کار داره.
داداش وقتی یک کلیپ 4k رو که hdr ساپورت میکنه میبینم واقعا کیفیت رنگاش خیلی عالیه نسبت به زمانی که hdr خاموشه. ولی انچارتد رو نمیدونم چرا رنگ ها بی روح میشه وقتی hdr فعاله. هاریزون و بتل یک رو امتحان نکردم فکر کنم هم اونا hdr رو هم ساپورت کنن.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
داداش وقتی یک کلیپ 4k رو که hdr ساپورت میکنه میبینم واقعا کیفیت رنگاش خیلی عالیه نسبت به زمانی که hdr خاموشه. ولی انچارتد رو نمیدونم چرا رنگ ها بی روح میشه وقتی hdr فعاله. هاریزون و بتل یک رو امتحان نکردم فکر کنم هم اونا hdr رو هم ساپورت کنن.
من هوریزان رو امتحان کردم.درکل هنوز تبویزونها تماما این تکنولوژی رو نمیتونن پیاده سازی،کنن.

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران

هیتمن هم برای من همچین مشکلی داشت(43x8000) اما بازی هایی مثل هرایزن و رچت اند کلنک HDR بی نقصی داشتند.

خیلی سرچ و تحقیق کردم، راه حل های مختلف سایت ها و یوزر فروم هارو امتحان کردم اما آخرش نتونستم مشکل HDR هیتمنو برطرف کنم.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
هیتمن هم برای من همچین مشکلی داشت(43x8000) اما بازی هایی مثل هرایزن و رچت اند کلنک HDR بی نقصی داشتند.

خیلی سرچ و تحقیق کردم، راه حل های مختلف سایت ها و یوزر فروم هارو امتحان کردم اما آخرش نتونستم مشکل HDR هیتمنو برطرف کنم.
بازی هوریزون کلا بازیش پرنگ ولعاب هستش.اما اونم رنگها شسته رفته هستش تگر دقت کنی نسبت به sdr

• Like
Reactions: Jack cooper

SMMousavi

کاربر سایت
Sep 21, 2017
1
سلام
من به تازگی ps4 pro خریدم و میخوام براش یه نمایشگر مناسب بخرم
بودجه : 2 تومن
خیلی در این زمینه اطلاعات ندارم فقط میدونم که کیفیت led های سامسونگ بیشتر از lg هست و در کل lg تلوزیون های مقرون به صرفه داره تا با کیفیت
لطفا تلوزیون های سامسونگ و سونی پیشنهاد بدین
پلاسما پیشنهاد ندین
میزان تاخیر نمایشگر خیلی برام مهم نیست چون همینجوریش 200 میلی ثانیه پینگ داریم حالا به جای 1 میلی ثانیه تاخیر نمایشگر 10 ثانیه بشه خیلی تفاوتی نداره
مهم ترین چیز برام کیفیت هست نه آپشن های تلوزیون مثل اسمارت بودن و ...
حتما اعلام کنید که نرخ به روز رسانی صفحه 60 فرم هست یا نه چون توی دیجی کالا یه سری محصولات رو نزده یه سری هارو زده 50 که خوب اصلا به درد من نمیخوره
و یه موضوع که در آخر بگم من توی چند تا سایت یه تلوزیون سامسونگ چهل اینچ دیدم که 4k هست و HDR premium هم داره قیمتش 2 تومنه!!!! مگه میشه؟؟؟؟ دیجیکالا این مدل رو نداره
مدلش : Samsung 40KU7000 UHD Smart LED
به نسبت قیمتش خیلی خیلی بهتر از نمایشگر های دیگست ولی خوب خیلی غیر منطقی ارزونه مورد خاصی در مورد این تلوزیون هست که انقدر ارزونه

• Like
Reactions: snoko

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
بازی هوریزون کلا بازیش پرنگ ولعاب هستش.اما اونم رنگها شسته رفته هستش تگر دقت کنی نسبت به sdr

درسته اما تو این بازی رنگ HDR دقیق تر و طبیعی تر و کنتراست بهتره.

اما تو حالت SDR رنگا غلیظتر و اشباعتره و کنتراست کمتر.

بعضیا حالت SDR رو می پسندند چون رنگا غلیظ تره و میگن HDR کم رنگه در حالی که در HDR رنگا طبیعی تر و دقیق تر هستند هرچند کمرنگ تر از SDR بنظر برسند. اما بعضیا چشمشون به رنگای غلیظ و اشباع عادت کرده.

البته اینایی که گفتم راجع به هرایزن که HDR درستی داره صادق هست، بازیایی مثل هیتمن که هیچی.

سلام
من به تازگی ps4 pro خریدم و میخوام براش یه نمایشگر مناسب بخرم
بودجه : 2 تومن
خیلی در این زمینه اطلاعات ندارم فقط میدونم که کیفیت led های سامسونگ بیشتر از lg هست و در کل lg تلوزیون های مقرون به صرفه داره تا با کیفیت
لطفا تلوزیون های سامسونگ و سونی پیشنهاد بدین
پلاسما پیشنهاد ندین
میزان تاخیر نمایشگر خیلی برام مهم نیست چون همینجوریش 200 میلی ثانیه پینگ داریم حالا به جای 1 میلی ثانیه تاخیر نمایشگر 10 ثانیه بشه خیلی تفاوتی نداره
مهم ترین چیز برام کیفیت هست نه آپشن های تلوزیون مثل اسمارت بودن و ...
حتما اعلام کنید که نرخ به روز رسانی صفحه 60 فرم هست یا نه چون توی دیجی کالا یه سری محصولات رو نزده یه سری هارو زده 50 که خوب اصلا به درد من نمیخوره
و یه موضوع که در آخر بگم من توی چند تا سایت یه تلوزیون سامسونگ چهل اینچ دیدم که 4k هست و HDR premium هم داره قیمتش 2 تومنه!!!! مگه میشه؟؟؟؟ دیجیکالا این مدل رو نداره
مدلش : Samsung 40KU7000 UHD Smart LED
به نسبت قیمتش خیلی خیلی بهتر از نمایشگر های دیگست ولی خوب خیلی غیر منطقی ارزونه مورد خاصی در مورد این تلوزیون هست که انقدر ارزونه

با بودجه ی 2 من بهتر از LG UJ630 سراغ ندارم، نمایشگر IPS هست و زاویه دید خیلی خوبه ولی کنتراست متوسطی داره. ساخت 2017 هست و نسبت به مدلای سال های قبل رنگ و کنتراست بهتری داره. موشن بلور و Response time هم خیلی خوبه و مهمتر از همه لگش حدود 10 میلی ثانیه در حالت 4k hdr هست یعنی چیزی در حد مانیتورها! همین باعث شده رتبه ی چهاردهمین تلویزیون گیمینگ پیشنهادی 2017 از rtings رو بگیره.

داخلم مونتاژ نمیشه باید بانه ای بخری درمیاد 1800، خودم امروز برای برادرم از عمویادگار سفارش دادم فردا میرسه دستش.

Last edited by a moderator:

lovea

کاربر سایت
Sep 21, 2017
24
با سلام
دوستان اطلاعی در مورد سامسونگ 55ku7000 دارن ؟ کسی هست استفاده کرده باشه ؟
قصد خرید تی وی 55 اینچ فور کا دارم ! که تو رنج 3 تومن ku7000 پیشنهاد شده و تا رنج 4 الی 5 تومن 55x8500e
با توجه به قیمت سامسونگ خریدش منطقی میاد با توجه به اینکه مشخصات و نمره بندیش حدودا نزدیک به 8500e هست (سایت rting)
نمیخام زیاد هزینه کنم اگر سامسونگ تا حدودی مثل سونی باشه میخام همون سامسونگ رو بگیرم اگر اختلاف کیفیت تصویر زیاد باشه که برای خرید سونی برنامه ریزی کنم وسونی بگیرم ! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید !

• Like
Reactions: snoko

mephist33

کاربر سایت
Nov 21, 2016
79
امروز متوجه شدم که گویا تمام تلویزیون های LG اعم از OLED و IPS، پایین رده تا بالارده یک مشکلی دارند که LG هنوز هم در آپدیت هاش نتونسته اون رو برطرف کنه.

اونم این که تصویر تلویزیون های LG در حالت HDR Game تاریک تر میشه و روشنایی اُفت میکنه، رجوع شه به این مقاله ی forbes:

LG OLED HDR Game Mode Problem: LG Responds Again - And You Probably Won't Like It [UPDATED]

امشب که مدل lg uj6300 رو تست میکردیم متوجه این موضوع شدم و سرچ که کردم دیدم بین مدل های دیگه ی LG هم عمومیت داره و متاسفانه LG در جواب این مشکل فقط به یک راه حل ناکارآمد(یعنی تنظیم داینامیک کنتراست روی High) بسنده کرده.

شما هم همچین مشکلی با تلویزیون های LG دارید؟
خیر

Uh651v دارم

و با روشن کردن hdr مشکل که چه عرض کنم، اصلا خیلی خوب میشه

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

امروز متوجه شدم که گویا تمام تلویزیون های LG اعم از OLED و IPS، پایین رده تا بالارده یک مشکلی دارند که LG هنوز هم در آپدیت هاش نتونسته اون رو برطرف کنه.

اونم این که تصویر تلویزیون های LG در حالت HDR Game تاریک تر میشه و روشنایی اُفت میکنه، رجوع شه به این مقاله ی forbes:

LG OLED HDR Game Mode Problem: LG Responds Again - And You Probably Won't Like It [UPDATED]

امشب که مدل lg uj6300 رو تست میکردیم متوجه این موضوع شدم و سرچ که کردم دیدم بین مدل های دیگه ی LG هم عمومیت داره و متاسفانه LG در جواب این مشکل فقط به یک راه حل ناکارآمد(یعنی تنظیم داینامیک کنتراست روی High) بسنده کرده.

شما هم همچین مشکلی با تلویزیون های LG دارید؟
در جواب (راهنمایی) پست هایی که زدین،

به عنوان یه pc gamer با تجربه وسواس، باید بهتون بگم که موقع خرید tv دیدن عدد 60ms خیلی عادیه. اونم تو رنج قیمتی که شما میخاید هزینه کنید.

در کل موقع خرید tv برای گیمینگ مثال ps4pro+uh651v

اول تعیین میکنید که چه بازی هایی میخاین انجام بدین، مثلا بازی های rpg-adventure و کلا هر بازی به جز شوتر و فوتبال انلاین! شما با لگ 65ms هیچ چیزی حس نمیکنید، حتی منی که یه عمر مانیتور 1ms دارم، وقتی میرم سمت ps اصلا چیزی احساس نمیکنم.

دوم: tv uh651 (زیاد اشاره کردید) در رزولوشن فول اچدی لگ 18ms رو داره که عالیه. و در حالت 4k 37ms و در حالت 4k hdr 58ms. شما اگر به سایت سونی سر بزنید متوجه میشید که اکثر بازی های شوتر 1080p فاقدhdr هستند و اونایی هم که 4k هستن، در واقع 4k نیست، uhd یا 2160p هستند. به این معنی که شما با ps4 pro به لگ 58ms هیچ موقع نخواهید رسید (البته برسید هم مشکلی نداره)

خلاصه که (بی احترامی به کسی نشه) خرج کردن اضافی صرفا برای ps4 که سر جمع 15 تا بازیش hdr دارن که شاید 4-5 تاش خیلی مطرحه، هزینه برای tv گرون اشتباست.

برای تجربه 4k و hdr واقعی باید منتظر نسل بعد موند.

شما الان چه uh651 بخری یا یه oled 10ملیونی، داری تصویر شبیه سازی شده 4k و hdr رو میگیری(یعنی زور این نسل همین قدره)

امید وارم اون یه سری ابهاماتی که دارید برطرف بشه

در تمام HDR ها LG همچین مشکلی رو نداره، فقط در HDR Game این مشکل هست، در HDR Game هم مشکلی ندارید؟
شما hdr رو تو حالت معمولی که رو‌‌شن کنی فقط اشباع میکنه رنگ هارو چه رو lg چه هر tv دیگه، مهم اینه که خروجی اون دستگاه هم hdr باشه، وقتی که همه اینا اوکی بود hdr رو فعال میکنی، پیام میاد که (حالا لفظ انگلیسیش سخته )

'' ممکنه شما نور و تصویری رو تجربه کنید که توقع ندا‌شتید...

بعد دیگه ‌واقعا تغییر میکنه، من رو 2تا بازی last of us و horizon تست کردم عالی بود

نه، اگر مقالاتی که فرستادم رو بخونید متوجه منظور من میشید، بازی هایی که HDR ساپورت نمیکنند که هیچی، اونا اصلا داخل بحث نیستند، بحث فقط سر بازی هایی هست که HDR ساپورت میکنند مثل همین بتای فیفا 18که امشب تست کردم.

اگر بازی HDR ساپورت کنه و شما حالت HDR بازی رو روی Game تنظیم کنید(HDR Game)، طبق مقالات و شکایت هایی که فرستادم، شما باید با افت نور و روشنایی تا حدود یک سوم مواجه بشید. اینو تست کردید؟
من تو 2بازی last. Of us و horizon تست کردم فقط.

Last edited by a moderator:

amirm5759

کاربر سایت
Sep 27, 2011
131
سلام دوستان بین SAMSUNG K5100 و K5850 کدوم رو بگیرم؟
5850 جدید تره ولی با این حال یه سری از مشخصات فنیش مثل انطباق تصویر و تعداد پورت یو اس بیش از K5100 پایینتر بود
راهنماییم کنید ممنون میشم

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
نه، اگر مقالاتی که فرستادم رو بخونید متوجه منظور من میشید، بازی هایی که HDR ساپورت نمیکنند که هیچی، اونا اصلا داخل بحث نیستند، بحث فقط سر بازی هایی هست که HDR ساپورت میکنند مثل همین بتای فیفا 18که امشب تست کردم.

اگر بازی HDR ساپورت کنه و شما حالت HDR بازی رو روی Game تنظیم کنید(HDR Game)، طبق مقالات و شکایت هایی که فرستادم، شما باید با افت نور و روشنایی تا حدود یک سوم مواجه بشید. اینو تست کردید؟

این مشکل تموم شد
مال مدلهای سال ۲۰۱۶ بود که اخرش اپدیت داد و حل شد
همون سایت فوربز هم گذاشته بود یادمه

• Like

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,546

چه کاریه آدم تنظیمات TV و خودش رو حالت کاستوم میچینه
( همون مشخصات GAME و میبینی میری رو کنتراست و روشنایی دستی افزایش میدی)
این مشکل تموم شد
مال مدلهای سال ۲۰۱۶ بود که اخرش اپدیت داد و حل شد
همون سایت فوربز هم گذاشته بود یادمه
شما TV ت از کجا خریدی که 1 هفته طول کشید بیارنش؟

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر