مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
دوستان دنبال لپ تاپ توی بازه 3میلیون و نیم تا حد اکثر 4 میلیون هستم!
این لپ تاپ چطوره الان؟
MSI GP62 7RD Leopard

پردازنده i7-7700HQ,2.8 GHz
8GB DDR5 رم
GeForce GTX 1050,GDDR5 4GB
1TB HDD هارد

توی این بازه قیمت از این بهتر گیرم نمیاد؟

ممنون

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
دوستان دنبال لپ تاپ توی بازه 3میلیون و نیم تا حد اکثر 4 میلیون هستم!
این لپ تاپ چطوره الان؟
MSI GP62 7RD Leopard

پردازنده i7-7700HQ,2.8 GHz
8GB DDR5 رم
GeForce GTX 1050,GDDR5 4GB
1TB HDD هارد

توی این بازه قیمت از این بهتر گیرم نمیاد؟

ممنون
سی پی یو عالیه.
گرافیک مناسبه.
بقیه هم اوکی هستند.

Sent from my K00E using Tapatalk

• Like
Reactions: PRINCE.OF.IRAN

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
دوستان میشه یه راهنمایی کنید فرق گرافیک GTX 960M 4GB GDDR5 موجود در لپ تاپ Asus N552VW-H با گرافیک GTX 1050 4GB GDDR5 موجود در لپ تاپ MSI G062 7RD Leopard -A چقدر هست و کدوم یکی و به چه مقدار قوی تره؟

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
من ی چنتا سوال بپرسم
معمولا وقتی یه لپ تاپ معرفی میشه چقدر زمان میبره برسه ایران برند نسبتا معروف از ایسر و لنوو تا ایسوس و..
ی لپ تاپ رو قیمتش با دلار فعلی فرض کنید من حساب کردم شد4 میلیون اینجا دست مشتری چقدر فروخته میشه ؟؟
لپ تاپهای شیائومی چطور هستن کسی تجربه کار باهاشون داره ؟؟الان یک مدل جدید معرفی کرد امروز از ظاهرش خیلی خوشم اومده قیمتش هم فک کنم با توجه به ساختارش و سخت افزارش بد نیس چطور میبینید این دستگاه رو؟؟

بستگی به شرکت سازنده داره و اینکه چقدر به بازار ایران اهمیت میده، مثلا شرکتی مثل ریزر خیلی طول میکشه دستگاهش به ایران برسه ولی شرکتی مثل MSI سعی میکنه همزمان با توزیع جهانی دستگاهش اون رو به ایران هم برسونه...

حدود 300 تا 500 تومن از اون قیمتی که شما با دلار حساب میکنی بالاتره، علتش هم هزینه های حمل و نقل و گمرک و این چیزاست

لپ تاپهایی که این شرکتهای جدید میزنن رو پیشنهاد نمیکنم، لپ تاپ دستگاه پیچیده ایه، به نظرم باید از برندی خریداری کنید که تجربه بیشتری در این زمینه داره و امتحانش رو پس داده

من اطلاعاتم زیاد بالا نیست متاسفانه!
این موردی که معرفی کردید بنظر خوب میاد
قیمتشم 4 میلیون تومنه
فقط این روزا دیگه 8 گیگ رم ، کم نیست یکم؟
کاش بجای اینکه گرافیکه رو 4گیگ زده بود همون دو گیگ میزد ولی رم رو 16 گیگ یا دست کم 12 گیگ گذاشته بود ، بنظر شما اینطور بهتر نبود؟؟

بعد این لپ تاپه از پس چه کارایی بر میاد؟
بازی های این روزا رو چجوری و روی چه درجه ای از تنظیمات اجرا میکنه؟
عمکردش توی فوتوشاپ ، رندر کردن ، کار با اتو کد و برنامه های مهندسی برق چجوری خواهد بود؟؟

پیشاپیش ممنون

رم 8 برای کل کل کردن کمه ولی برای کارایی که شما میخواید کافیه، دستگاهیی که من باهاش بازی میکنم رمش 8 گیگه و مشکلی ندارم، در نهایت می تونید 150 تومن بدید و 8 گیگ رم بهش اضافه کنید ... گرافیک رو نمیشه ارتقا داد، ولی ارتقای رم کار ساده ایه، سیاست MSI هم همین بوده، گفته هرکس به رم بیشتری نیاز داشته باشه میتونه برای خودش اضافه کنه.

این لپ تاپ گیمینگ هست، یعنی تقریبا سخت ترین کاری که یک لپ تاپ باید بتونه انجام بده که هم نیاز به پردازش قوی و هم گرافیک و رم بالا و هم هارد پر سرعت داره، بازی های روز رو با بالاترین تنظیمات و میانگین فریم ریت 50 تا 60 fps براتون اجرا میکنه، توی فوتوشاپ که من خودم کار کردم خیلی سریع و بدون مشکل بود، برای برنامه های مهندسی هم که فکر میکنم به پردازنده قوی نیاز داشته باشید این دستگاه از آخرین نسل پردازنده ها یعنی نسل هفتم استفاده می کنه و پردازنده ش قابلیت اورکلاک شدن هم داره، یعنی اگه بتونید دستگاه رو به خوبی خنک کنید می تونید قدرت پردازنده ش رو زیادتر هم بکنید..

دوستان میشه یه راهنمایی کنید فرق گرافیک GTX 960M 4GB GDDR5 موجود در لپ تاپ Asus N552VW-H با گرافیک GTX 1050 4GB GDDR5 موجود در لپ تاپ MSI G062 7RD Leopard -A چقدر هست و کدوم یکی و به چه مقدار قوی تره؟

معماری GTX 690M از نوع ماکسول هست، این نوع گرافیک ها نسبت به گرافیک هایی که برای کامپیوترهای خونگی عرضه میشن قدرتشون فکر کنم حدود 40 درصد کمتره، ولی GTX 1050 از معماری جدید پاسکال استفاده می کنه که عملکردشون در مقایسه با گرافیک های کامپیوترهای خونگی تقرییبا مشابه هست، خلاصه ش اینه که به دلیل طراحی بهتری که سری GTX 1050 و سایر گرافیک های هم خانواده ش دارن خیلی قوی تر از سری قدیمی تر GTX 960M و هم خانواده هاش هستن...

Last edited by a moderator:
  • Like

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
رم 8 برای کل کل کردن کمه ولی برای کارایی که شما میخواید کافیه، دستگاهیی که من باهاش بازی میکنم رمش 8 گیگه و مشکلی ندارم، در نهایت می تونید 150 تومن بدید و 8 گیگ رم بهش اضافه کنید ... گرافیک رو نمیشه ارتقا داد، ولی ارتقای رم کار ساده ایه، سیاست MSI هم همین بوده، گفته هرکس به رم بیشتری نیاز داشته باشه میتونه برای خودش اضافه کنه.

این لپ تاپ گیمینگ هست، یعنی تقریبا سخت ترین کاری که یک لپ تاپ باید بتونه انجام بده که هم نیاز به پردازش قوی و هم گرافیک و رم بالا و هم هارد پر سرعت داره، بازی های روز رو با بالاترین تنظیمات و میانگین فریم ریت 50 تا 60 fps براتون اجرا میکنه، توی فوتوشاپ که من خودم کار کردم خیلی سریع و بدون مشکل بود، برای برنامه های مهندسی هم که فکر میکنم به پردازنده قوی نیاز داشته باشید این دستگاه از آخرین نسل پردازنده ها یعنی نسل هفتم استفاده می کنه و پردازنده ش قابلیت اورکلاک شدن هم داره، یعنی اگه بتونید دستگاه رو به خوبی خنک کنید می تونید قدرت پردازنده ش رو زیادتر هم بکنید..
دوست عزیز بسیار ممنونم از راهنمایی های جامع و دقیقتون! ممنون که وقت میذارید و ما رو راهنمایی میکنید

فقط یه سوال یکم تخصصی تر هم دارم درباره همین لپ تاپ MSI GP۶۲ ۷RD -A دارم که اگر شما یا هر کدون از دوستان بتونین راهنمایی کنین بسیار ممنون میشم

این لپتاپ ۸ گیگ رم DDR۴ داره من میخوام بعدا رمش رو به ۱۶ گیگ DDR۴ ارتقا بدم
ازطرفی این لپ تاپ دو اسلات واسه رم بیشتر نداره ،چطور میتونم بفهمم آیا دو اسلات اشغال هستن (یعنی شرکت سازنده دو عدد رم ۴ گیگ گذاشته توش) یا اینکه یکی از اسلات ها آزاد هست (یعنی شرکت سازنده یک عدد رم ۸گیگ گذاشته توش)؟؟؟؟
علت سوالم هم اینه که اگر یکی از اسلات ها پر باشه توسط یک رم ۸گیگ، خب کار من راحت تره فقط کافیه ۱ رم ۸ گیگ DDR۴ بخرم و بهش اضافه کنم تا جمعا بشه ۱۶GB DDR۴
ولی اگر دوتا اسلات توسط دو رم ۴ گیگ پر باشن من کلا باید دو تا رم رو دربیارم ، و رم جدید بخرم بذارم جاشون ، به علاوه اینکه واسه اینکه ضرر نکنم ، دردسر های فروش اون دوتا رم ۴ گیگ با قیمت مناسب رو هم دارم( چون حالت عادی بخوای یه چیزی رو بفروشی به مغازه دار ها ، نصف قیمت واقعیشم نمیخرن!)

پیشاپیش باز هم ممنونم

• Like
Reactions: Vonarian

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
دوست عزیز بسیار ممنونم از راهنمایی های جامع و دقیقتون! ممنون که وقت میذارید و ما رو راهنمایی میکنید

فقط یه سوال یکم تخصصی تر هم دارم درباره همین لپ تاپ MSI GP۶۲ ۷RD -A دارم که اگر شما یا هر کدون از دوستان بتونین راهنمایی کنین بسیار ممنون میشم

این لپتاپ ۸ گیگ رم DDR۴ داره من میخوام بعدا رمش رو به ۱۶ گیگ DDR۴ ارتقا بدم
ازطرفی این لپ تاپ دو اسلات واسه رم بیشتر نداره ،چطور میتونم بفهمم آیا دو اسلات اشغال هستن (یعنی شرکت سازنده دو عدد رم ۴ گیگ گذاشته توش) یا اینکه یکی از اسلات ها آزاد هست (یعنی شرکت سازنده یک عدد رم ۸گیگ گذاشته توش)؟؟؟؟
علت سوالم هم اینه که اگر یکی از اسلات ها پر باشه توسط یک رم ۸گیگ، خب کار من راحت تره فقط کافیه ۱ رم ۸ گیگ DDR۴ بخرم و بهش اضافه کنم تا جمعا بشه ۱۶GB DDR۴
ولی اگر دوتا اسلات توسط دو رم ۴ گیگ پر باشن من کلا باید دو تا رم رو دربیارم ، و رم جدید بخرم بذارم جاشون ، به علاوه اینکه واسه اینکه ضرر نکنم ، دردسر های فروش اون دوتا رم ۴ گیگ با قیمت مناسب رو هم دارم( چون حالت عادی بخوای یه چیزی رو بفروشی به مغازه دار ها ، نصف قیمت واقعیشم نمیخرن!)

پیشاپیش باز هم ممنونم

خواهش میکنم، دقیقا نمیدونم که بدون باز کردنش میشه فهمید یا نه، ولی فکر کنم یک رم 8 گیگ داشته باشه

• Like

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
خواهش میکنم، دقیقا نمیدونم که بدون باز کردنش میشه فهمید یا نه، ولی فکر کنم یک رم 8 گیگ داشته باشه

متاسفانه یه اشتباه خیلی بد کردم من!:coldsweat:

msi gp 62 7rd پنلش ips نیست!!!:((~X(
بلکه قید شده :
فناوری wide view که با IPS-LEVEL هم شناخته میشود
راستش رفته بودم غرفه msi واسه تحقیق و بین دو مدلmsi pe60 7rd و msi gp62 7rd leapard شک داشتم که تازه فهمیدم هیچکدوم ips نیستن!
:((بلکه یه سری کارهایی روشون ایجاد کرده msi و کیفیت رو برده بالا ولی ips نیستن
احتمالا tft باشن
دقیقتر بخوایم بررسی کنیم توی نقد و بررسی دیجی کالا روی این دو لپ تاپ نکته های مهمی گفته شده:

1_ دوستان حالا با توجه به نوشته های دو عکس بالا بنظرتون چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
خیلی مردد شدم از وقتی فهمیدم IPS نیستن...:emoji_smiley-26:
متاسفانه روشن هم نداشت این دو لپ تاپ رو که بتونم مستقیما با چشمای خودم ببینم و نتیجه بگیرم که کیفیتش خوبه یا نه

تازه چیز های جالب تری هم فهمیدم : اینکه مدل msi gp 62 7rd رو فقط با رم 2133 MHz دارن!
2_دوستان فرق رم با فرکانس 2400مگاهرتز و 2133 مگا هرتز چیه و چقدر هست میزان تفاوت؟

ممنون

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد

بلکه قید شده :
راستش رفته بودم غرفه msi واسه تحقیق و بین دو مدلmsi pe60 7rd و msi gp62 7rd leapard شک داشتم که تازه فهمیدم هیچکدوم ips نیستن!
احتمالا tft باشن
دقیقتر بخوایم بررسی کنیم توی نقد و بررسی دیجی کالا روی این دو لپ تاپ نکته های مهمی گفته شده:

متاسفانه روشن هم نداشت این دو لپ تاپ رو که بتونم مستقیما با چشمای خودم ببینم و نتیجه بگیرم که کیفیتش خوبه یا نه

تازه چیز های جالب تری هم فهمیدم : اینکه مدل msi gp 62 7rd رو فقط با رم 2133 MHz دارن!
2_دوستان فرق رم با فرکانس 2400مگاهرتز و 2133 مگا هرتز چیه و چقدر هست میزان تفاوت؟

ممنون
پاسختون رو اونور دادم :)
SAMSUNG NOTE 3

• Like

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل

بلکه قید شده :
احتمالا tft باشن

ممنون

کیفیت صفحه نمایش دستگاه های MSI فوق العاده ست، کاش یه جایی یه دستگاه MSI پیدا کنی و خودت ببینی، دقت رنگش به خاطر استفاده از فناوری True Color خیلی بالاست، صفحه نمایش کاملا مات و بدون سایه هست، فرکانس پنل 120 هرتز هست (لپ تاپ های دیگه 60 هرتزی هستن) و پاسخ گویی پنل 5 میلی ثانیه ست، توی صحنه های سریع این عددها خودشون رو نشون میدن، من که باهاش کار کردم از کیفیت تصویرش خیلی راضی بودم.

• Like

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
کیفیت صفحه نمایش دستگاه های MSI فوق العاده ست، کاش یه جایی یه دستگاه MSI پیدا کنی و خودت ببینی، دقت رنگش به خاطر استفاده از فناوری True Color خیلی بالاست، صفحه نمایش کاملا مات و بدون سایه هست، فرکانس پنل 120 هرتز هست (لپ تاپ های دیگه 60 هرتزی هستن) و پاسخ گویی پنل 5 میلی ثانیه ست، توی صحنه های سریع این عددها خودشون رو نشون میدن، من که باهاش کار کردم از کیفیت تصویرش خیلی راضی بودم.

آره واقعا کاش یه جایی بشه ببینم کیفیت نمایشگر رو ،
اگر شما باهاشون کار کردید، کیفیت رنگ ها توی پخش فیلم چطوره؟ کار های گرافیکی چطور ؟

اون که فرکانسش 120 هرتز و پاسخگویی 5 میلی ثانیه هست رو از کجا خبر دار شدید؟
چون توی دیجی کالا و وبسایت رسمی msi هم خبری نبود از این جزئیات
ممنون میشم لینک یا نام وبسایتش رو بدید

راستی شما خودت چه لپ تاپی داری؟

===========================

دوستان یه دقیقه به اینجا دقت کنید

من رفتم تو وبسایت msi متوجه شدم واسه msi gp62 7rd دو مدل نمایشگر ساخته شده
توی این عکس زیر میبینید که یه مدل جلوی اسمش قید شده wideview
ولی یه مدل دیگه چیزی ننوشته!

ولی در عوض مدل pe60 7rd فقط با پنل wideview تولید شده بنابر این عکس :

خود مرکز msi (تو شیراز) میگفت یکی هستن نمایشگر های gp 62 7rd و pe60 7rd و هردو شون از نوع vide view هم هستن( و حتما هم اگه قطعی شد بخرم میدم توی فاکتور بنویسه این مورد رو) ولی به حرفش زیاد اعتباری نیستش
شما برگه ای که مشخصاتش رو نوشته هم یه نگاهی بندازین متوجه میشین که عباراتی که واسشون قید کرده فرق داره
این عکس رو خودم گرفتم از برگه ای که دادن به من:

میبیند که واسه مدل های pe60 7rd طبیعتا wide view رو نوشته ولی واسه gp62 7rd نوشته NTSC 94%
من به طرف مسئولش گفتم ، گفت فرقی ندارن هردو مانیتور ها یکسان هستن ولی بعیده آخه!

بنظرتون چطور بفهمم gp62 7rd که میخواد بفروشه بهم واقعا wide view هست یا نه؟

مرسی

آخرین ویرایش:

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
اگر شما باهاشون کار کردید، کیفیت رنگ ها توی پخش فیلم چطوره؟ کار های گرافیکی چطور ؟

مرسی
ایشون دایره‌المعارف MSI هستن.
عین من که دایره‌المعارف ASUS هستم :)
شک نکنید.
اطلاعات اشتباه بهتون نمیدن.

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
ایشون دایره‌المعارف MSI هستن.
عین من که دایره‌المعارف ASUS هستم :)
شک نکنید.
اطلاعات اشتباه بهتون نمیدن.

:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
الان تو asus توی رنج 4 میلیون تومن لپ تاپی با پنل ips هم گیر میاد؟

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل

کیفیت رنگش خیلی خوبه، کاملا هم قابلیت شخصی سازی داره، یه برنامه True Color روش نصبه، هر تغییری که توی رنگ صفحه نمایش بخوای بدی رو برات انجام میده، حتی میتونی برای حالت های مختلف تنظیمات رو ذخیره کنی که بعدا فقط با یک کلیک اعمال بشن، مثل حالت شب، حالت فیلم، حالت بازی و ...

اطلاعات پنل هم توی وبسایت رسمی MSI موجوده، منتها چون خیلی وارد جزییات میشه دیگه توی وبسایت های بازبینی ازش رد میشن: لینک

راستی شما خودت چه لپ تاپی داری؟

خودم HP دارم ...

خود مرکز msi (تو شیراز) میگفت یکی هستن نمایشگر های gp 62 7rd و pe60 7rd و هردو شون از نوع vide view هم هستن( و حتما هم اگه قطعی شد بخرم میدم توی فاکتور بنویسه این مورد رو) ولی به حرفش زیاد اعتباری نیستش
شما برگه ای که مشخصاتش رو نوشته هم یه نگاهی بندازین متوجه میشین که عباراتی که واسشون قید کرده فرق داره
این عکس رو خودم گرفتم از برگه ای که دادن به من:

میبیند که واسه مدل های pe60 7rd طبیعتا wide view رو نوشته ولی واسه gp62 7rd نوشته NTSC 94%
من به طرف مسئولش گفتم ، گفت فرقی ندارن هردو مانیتور ها یکسان هستن ولی بعیده آخه!

بنظرتون چطور بفهمم gp62 7rd که میخواد بفروشه بهم واقعا wide view هست یا نه؟

مرسی

اون فروشنده بهتون اشتباه نگفته، چون توی معرفی پنلها جزییات زیاده بعضی وقتها توی این لیست ها یک سری چیزها از قلم میوفتن، هر دو پنلی که شما علامت زدید Wideview و 94% NTSC هستن، عبارت 94% NTSC به این معنیه که این پنل از بین طیف های رنگی NTSC میتونه 94 درصدشون رو نمایش بده که عدد خیلی بالایی هست.

20170726-7-HDR.JPG

شما می تونید لپ تاپتون رو از نمایندگی رسمی ماتریس سفارش بدید که وارد کننده رسمی دستگاه های MSI هست تا خیالتون راحت باشه: لینک

من توی نت جایی ندیدم که بین IPS و IPS Level تفاوتی قائل شده باشن، فکر میکنم این تفاوت فقط سر نامگذاری باشه

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
‏لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N552VW - L
را در دیجی‌کالا ببین.
صفحه نمایش 4k از نوع IPS تولید خود ایسوس.
پردازنده قدرتمند اینتل Core I7 6700HQ
گرافیک خیلی خوب 960M 4GB
کیبورد اختصاصی ایسوس .
۸ گیگابایت حافظه رم.
اطلاعات دقیق رو الآن میارم می نویسم.
آپدیت:صفحه نمایش 100%sRGB
رم ها DDR4 هستن با فرکانس 2133مگاهرتز
رم قابلیت ارتقا تا ۱۶ گیگابایت رو داره.
https://www.asus.com/Laptops/VivoBook-Pro-N552VW/specifications/

آخرین ویرایش:
  • Like

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
‏لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N552VW - L
را در دیجی‌کالا ببین.
صفحه نمایش 4k از نوع IPS تولید خود ایسوس.
پردازنده قدرتمند اینتل Core I7 6700HQ
گرافیک خیلی خوب 960M 4GB
کیبورد اختصاصی ایسوس .
۸ گیگابایت حافظه رم.
اطلاعات دقیق رو الآن میارم می نویسم.
آپدیت:صفحه نمایش 100%sRGB
رم ها DDR4 هستن با فرکانس 2133مگاهرتز
رم قابلیت ارتقا تا ۱۶ گیگابایت رو داره.
VivoBook Pro N552VW | Laptops | ASUS Global

ممنون
خوبه که 4k هم هست ولی کاشgtx 1050 گذاشته بود روش

کیفیت رنگش خیلی خوبه، کاملا هم قابلیت شخصی سازی داره، یه برنامه True Color روش نصبه، هر تغییری که توی رنگ صفحه نمایش بخوای بدی رو برات انجام میده، حتی میتونی برای حالت های مختلف تنظیمات رو ذخیره کنی که بعدا فقط با یک کلیک اعمال بشن، مثل حالت شب، حالت فیلم، حالت بازی و ...

اطلاعات پنل هم توی وبسایت رسمی MSI موجوده، منتها چون خیلی وارد جزییات میشه دیگه توی وبسایت های بازبینی ازش رد میشن: لینک

خودم HP دارم ...

اون فروشنده بهتون اشتباه نگفته، چون توی معرفی پنلها جزییات زیاده بعضی وقتها توی این لیست ها یک سری چیزها از قلم میوفتن، هر دو پنلی که شما علامت زدید Wideview و 94% NTSC هستن، عبارت 94% NTSC به این معنیه که این پنل از بین طیف های رنگی NTSC میتونه 94 درصدشون رو نمایش بده که عدد خیلی بالایی هست.

20170726-7-HDR.JPG

شما می تونید لپ تاپتون رو از نمایندگی رسمی ماتریس سفارش بدید که وارد کننده رسمی دستگاه های MSI هست تا خیالتون راحت باشه: لینک
بسیار ممنون
و تشکر ویژه بابت لینک جزئیات مانیتور های لپ تاپ های msi
اطلاعات بسیار خوبی ارائه شده بود
با این تفاسیر کیفیت خوبی رو ارائه میدن

فقط پس چرا ته لینک که مدل های شامل این ملتیتور ها رو داشت ذکر میکرد اسم gp62 7rd و pe60 7rd رو نگفته بود؟?؟؟؟~X(

چه مدلی از لپ تاپ hp دارید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر