Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
220px-Memento_poster.jpg

(Memento 2001 (For Second Time
9/10

چرا ممنتو فیلم تکی است؟! چرا روایت آن جوری است که در سایر فیلم ها به کار گرفته نمی شود؟ چرا این فیلم ، یک اثر جاه طلبانه ای است؟ هم چنان بعد از دیدن دوباره این فیلم، این سوالات به ذهن آدم می آِید که چطوری و چگونه کریستوفر و برادرش به چنین ایده ای بکر و روایتی عجیب دست یافته اند و چرا باید فیلم را به گونه ای روایت دهد که خاص جلوه کند؟ از تدوینی که بهش ایراد می گیریم در اوایل فیلم که در نهایت به بهترین تدوین تبدیل می شود. از روایت گیج کننده ی داستان ایراد می گیریم که در پایان به خودمان می گوییم چه قدر داستان راحت و قابل فهمی داشت و لازم نبود که اینقدر به مغزمون فشار بیاریم (البته هنوز برای تازه واردان گنگ هست) ممنتو یکی از بهترین فیلم نامه هایی است که تا حالا نوشته شده است و قطعا سرلوحه روایت غیر خطی /خطی در سینمای مدرن می باشد.​

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
با سری دوم فیلمهایی که تو هفته ی گذشته دیدم برگشتم :D

Jacob's Ladder
9/10

بالاخره دیدم این فیلمو. اصلی ترین اثری که سایلنت هیل 2 از روش اقتباس گرفته و باید بگم نه از لحاظ داستانی زیاد ( هنوز هم فکر می کنم شاتر آیلند بیشتر به سایلنت هیل 2 میخورد) بلکه یه جورایی اتمسفر و دیزاین محیط و رفت برگشت بین دنیای واقعی و یه دنیای دیگه. یه جورایی میشد حدس زد تهش رو اونقدرها عالی نبود ولی شایدم هم دلیلش اینه که فیلم این مدلی جدیداً زیاد ساختن و برای سال 1990 ایده ی کاملن تازه ای تو ترس روانشناسانه بوده. چند تا نکته ای که خیلی شباهت فیلم و بازی رو نشون میداد، جاکتِ سربازیِ جیکوب بود که خیلی شبیه به جاکت جیمز بود. بعد هم یه قسمتی هست فضای بیمارستانه که از اون قسمت خیلی توی سایلنت ها نه فقط شماره 2 استفاده شده. بازی سایلنت هیل بازگشت به خانه دقیقاً اون صحنه ی بیمارستان نردبان جیکوب رو کپی کرده بود توی بازی . فیلم یه مقدار خسته کننده بود به خصوص یک ساعت اول یک ساعت دوم بهتر میشه روندش چون کم کم دستتون میاد که دور و بر چه خبره.

It Follows

6/10

این فیلم رو قبل از نردبان جیکوب دیده بودم شاید میشه گفت یه هفته قبلتر. موضوعش خب یه جورایی تکراری بود :D یه طلسمی که نوجوونا رو درگیر می کنه ولی اون حس پارانویا و دلهره رو خیلی خوب تلقین می کرد. اینکه مدام حس کنی یکی دنبالته و هیچ جا جات امن نیست.

Gaurdians Of The Galaxy

8/10

از نسخه ی اول هم بهتر بود. تیکه های خنده داری داشت و کلن محض فان فیلم جالبی بود. حیف اینجور فیلمها رو باید تو سینما آیمکس دید

N-I-M-A

کاربر سایت
Sep 8, 2013
1,585
نام
Nima
b7qh_it-ver3-xlg-1502893456891_1280w.jpg

IT 2017
9.5/10

این دیگه چه فیلمی بود@-)؟ واقعا محشر بود! اصلا فکرشو نمیکردم که اینقد عالی در بیاد. اتمسفر فیلم با بقیه فیلم های ترسناکه دیگه فرق میکنه. به راحتی جزو سه تا فیلم مورد علاقم تو ژانر ترسناک قرار گرفت. داستان فیلم خیلی جذابه و با بقیه فیلم های ترسناکه دیگه که همش مربوط به یه شیطانه که یه نفر رو تسخیر کرده فرق میکنه! موسیقی فیلم هم که شاهکار ! مو به تنم سیخ میشد=D>. سطحه بازیگری هم که به راحتی میشه گفت عالی! ^:)^. خود دلقکه فیلم هم که خیلی creepy بودx_x. تنها ایراد فیلم رو میشه به شخصیت پردازی کم به بعضی از شخصیت های فیلم گفت که زیاد هم مهم نبود و اصلا به فیلم لطمه ای نزد:). اخر فیلم هم خیلی از مردم دست زدن! به شدت توصیه میشه به همه! راستی شخصیت بچه که با عینک بود عالی بود! مردم از خنده با اون جک هایی که میگفت:))!
پ.ن: دیدن فیلم با یه دست پوشک توصیه میشود:D;))

Anakin

Gold User
Feb 17, 2013
2,459
90768512903740878702.jpg

Wonder Woman 2017
4/10

هر وقت فیلم سوپرهیرویی میبینم پشت دستمو داغ میکنم که دیگه نبینم ولی بازم این اشتباهو مرتکب میشم.فیلمی با دیالوگ های تکراری و کلیشه ای و وجود بازیگرا جذاب برای جذب مخاطب و پایانی که 90 درصد حدس میزدم همون باشه.همیشه هم امریکایی ها و رفقاش طرف خوبه هستن !​

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
b7qh_it-ver3-xlg-1502893456891_1280w.jpg

IT 2017
9.5/10

این دیگه چه فیلمی بود@-)؟ واقعا محشر بود! اصلا فکرشو نمیکردم که اینقد عالی در بیاد. اتمسفر فیلم با بقیه فیلم های ترسناکه دیگه فرق میکنه. به راحتی جزو سه تا فیلم مورد علاقم تو ژانر ترسناک قرار گرفت. داستان فیلم خیلی جذابه و با بقیه فیلم های ترسناکه دیگه که همش مربوط به یه شیطانه که یه نفر رو تسخیر کرده فرق میکنه! موسیقی فیلم هم که شاهکار ! مو به تنم سیخ میشد=D>. سطحه بازیگری هم که به راحتی میشه گفت عالی! ^:)^. خود دلقکه فیلم هم که خیلی creepy بودx_x. تنها ایراد فیلم رو میشه به شخصیت پردازی کم به بعضی از شخصیت های فیلم گفت که زیاد هم مهم نبود و اصلا به فیلم لطمه ای نزد:). اخر فیلم هم خیلی از مردم دست زدن! به شدت توصیه میشه به همه! راستی شخصیت بچه که با عینک بود عالی بود! مردم از خنده با اون جک هایی که میگفت:))!
پ.ن: دیدن فیلم با یه دست پوشک توصیه میشود:D;))
كجا ديدي داداش تازه اكران شده

Sent from my iPhone using Tapatalk

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
220px-%D8%B7%D8%B9%D9%85_%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%B3.jpg

طعم گیلاس
بعد از فوت عباس کیارستمی و حاشیه هایی که اتفاق افتاد خیلی دوست داشتم برم سراغ یکی از فیلم های او. در نتیجه ی اولین تجربه ی سینمای کیارستمی برای من با طعم گیلاس رقم خورد. طعم گیلاس داستان مردیه که دنبال شخصی ست که خواسته ی عجیب اون رو انجام بده. فیلم بر اساس دیالوگ ها و عکس العمل هایی یه که هر کدوم از این شخصیت ها در مواجه هه با این خواسته روبرو میشن. هیچ کدوم از شخصیت های فیلم بازیگر واقعی نیستند و حتی شخصیت اصلی فیلم -که الان بازیگر معروفیه- اون زمان بازیگر شناخته شده ای نبوده. اما خود فیلم ... این نوع فیلم ها که با زاویه ی خاصی نگاهی داره به یکی از مشکلات روحی انسان و با مطرح کردن این موضوع سبب برانگیخته کردن اون احساس داره که در ادامه اون رو به یک فرجامی برسونه، نیازمنده که خود مخاطب نیز تجربه ای احساسی شبیه به اون رو قبلا داشته باشه. اون وقته که مخاطب با فیلم همذات پنداری میکنه. در نتیجه این فیلم ممکنه برای کسایی که یه همچون احساسی رو هرگز تجربه نکرده باشن بشدت کسل کننده و ملال اور باشه. با توجه به این توضیح در نتیجه فیلم برای من شروع عالی ای داشت ، ادامه فیلم برای من خوب بود ولی دوست داشتم دیالوگ ها تکان دهنده تر باشند با این حال خسته کننده نبودند. اما پایان فیلم ... فیلم بعد از یک شروع و مطرح کردن موضوع ، سعی میکنه از زوایای مختلف (که دوست داشتم گستره ی بیشتری رو در بر میگرفت) به این موضوع بپردازه و در اخر هم به یک جمع بندی ای برسه. این جمع بندی برای من اصلا معنایی نداشت! زاویه ای که کارگردان سعی داشت به این موضوع بپردازه رو میفهمیدم اما نتیجه گیریش بشدت پرت بود و اصلا برای من قابل درک نبود!
7 از 10

Anakin

Gold User
Feb 17, 2013
2,459
56040760856222925563.jpg

Pirates of the caribbean: Dead men tell no tales

8/10
واقعا خیلی خوب بود:D کاری ندارم که میتونستن روی داستان کار کنن و ... یا یه خرده هندی بازی نشه ولی به من که خیلی حال داد این فیلم:D دیوونه بازیای جانی دپ خیلی خوبه.از چندتا فیلم کمدی هم خنده دار تر بود:D

اقا اون اخر اون هکتور و رفیقاش که زیر دریا بودن نمیتونستن شنا کنن مگه ؟:D حتما باید از لنگر میومدن بالا؟

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
captain underpants
7.5/10
Captain_Underpants_The_First_Epic_Movie_poster.jpg

من کلا از انیمیشن خیلی خوشم میاد و اکثرا به اونها نمره بالایی میدم اما کاپیتان زیرشلواری نتونست در حد بهترین ها باشه با اینکه یک ایده عالی پشت هست تا شاهد اتفاق های عجیب و غریب و خنده دار باشیم اما این طور نمیشه و با اینکه اسم فیلم درباره سوپر قهرمان جدید هست( البته قبلا کمیک هاش ساخته شده ) اما زیاد به این شخصیت پرداخته نمیشه
شخصیت های منفی هم همینجور هست و فقط یک دلیل اورده میشه چرا بد شدند.
طنز فیلم هم بیشتر در حد لبخند هست تا قهقه اما جذابیت های خاص خودش را داره مخصوصا وقتی در هنگام روایت فیلم خیال پردازی های جالبی صورت میگیره

از اسم فیلم پیداست که قرار هست نسخه های دیگه هم ازش ساخته بشه فقط امیدوارم خیلی خیلی بیشتر روی شخصیت کاپیتان زیرشلواری کنند

• Like
Reactions: arash1996 and pxc33

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
The Neon Demon
0/10

چقدر مزخرف و بیهوده و غیرقابل دیدن بود این فیلم و هیچکس بهم نگفت که وقتت رو صرف چنین مزخرفی نکن. کارگردان فیلم آقای رفن که تنها فیلم غیرمزخرفش از نظر من drive هست که اونم باز من نتونستم تماشا کنم بخاطر وقفه های طولانی و تنها خوبی که داشت بازی راین گاسلینگ بود خیلی خیلی خیلی زیاد تلاش داره این فیلم مدل فیلم های دیوید لینچی باشه از نظر من خیلی تلاش داشت شبیه Mullholand Driveش کنه که نتونست. فیلم به شدت متظاهرانه ست با توجه به جایگاهی که خودِ هنرپیشه ی اصلی این فیلم توی هالیوود داره. داستان فیلم حول دختر نوجوونی (Elle fanning ) می چرخه که میخواد تو صنعت مدلینگ وارد بشه و به طور کلی می خواد بی رحمانه بودن دنیای مدلینگ و هالیوود رو نشون بده که البته تا اینجاش قابل درکه ولی اینکه چی باعث شده شخصیت اصلی انقدر متفاوت باشه اصلاً عنوان نشده انگار کارگردان خودش هم نمی دونسته.

فیلم خیلی سعی داره با موسیقی و نور و ضرب آهنگ های تند و کم توجه شما به فیلم رو حفظ کنه ولی بهتون بگم حتی اگر نیم ساعتش رو بزنین جلو هیچی از دست ندادین بسیار کسل کننده ست تا نزدیک آخرا یعنی اوج فیلم میشه که پر از صحنه های حال بهم زن و مضحکه.

در کل توصیه نمی کنم اصلن! چرت و پرت محضه

• Like
Reactions: TheGodfather

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
The Neon Demon
0/10

ولی اینکه چی باعث شده شخصیت اصلی انقدر متفاوت باشه اصلاً عنوان نشده انگار کارگردان خودش هم نمی دونسته.

فیلم خیلی سعی داره با موسیقی و نور و ضرب آهنگ های تند و کم

د
دقیقا این دو تا نکته ای که گفتین به هم بسیار مرتبطه، سبک روایی فیلم هم دقیقا با استفاده از تصاویر هست. اگر دقت کنین همیشه هر جایی که شخصیت اصلی حظور داره پس زمینه آبی هست و رنگ آبی نشونه نارسیسم هست، رنگ قرمز نشونه خطر هست، سبک روایی فیلم پس ویژوال هست، مورد دوم موسیقی هست، موسیقی الکترونیک با تمپو بالا که که موقعیت اون صحنه به خصوص رو برامون تعریف میکنه.
مورد بعدی اینکه دقیقا رفن (خوشبختانه) تو بدنه هالیوود نیست و تونسته این فیلم با جرعت رو بسازه وگرنه همچون صحنه های عالی و مخصوصا هولناک رو اواخر فیلم شاهد نبودیم
مورد بعدی شخصیت پردازی هاست، هر سه زن دور و بر جسی نماد یک نوع زیبایی هستن:
You have Abbey Lee, who’s external beauty, Bella Heathcoate is a woman who tries to recreate beauty artificially, and then you have Jena Malone—who’s all about inner beauty, virginity, and innocence.
خود جسی هم نماد و نمایانگر دختر مدرن امروزی (مخصوصا جامعه غربی و آمریکا) است که سردرگرم پیدا کردن هویت هست و اگر به راه اشتباه بره چه عواقبی در پی داره و فیلم تمام این نکات رو با نمادگرایی، فیلم برداری بینهایت زیبا، ترکیب رنگ و صدا و موسیقی محصور کننده ترکیب کرده.
پیشنهاد میکنم این ویدئو رو ببینید تا تمام نماد های فیلم براتون معنی پیدا کنه و صحنه ها براتون بی معنی جلوه نکنه

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
Journey to the West Demons Strike Back

به خوبی نسخه اولش نبود اما اکشن خوبی داشت, کمدیشم بی مزه بود و پایانش بی سر و ته که معلوم نشد اصلا چی به چی بود

نمره 6 و نیم از 10

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
The Hitman's Bodyguard
7.5/10
220px-HitmansBodyguard.jpg

خیلی وقت بود فیلم اکشن نگاه نکرده بودم!شاید 40 تا فیلم عاشقانه و درام و کمدی دیده بودم ولی یدونه اکشن ندیدم
اینم نمیدونستم اکشنش زیاده،بازی این دوتا رایان رینولدز و ساموئل ال جکسون حرف نداشت...
مارو یاد the man انداخت...از نظرم یکمی داستان تو دیوار بود...هیچ پیچیدگی خاصی نداشت...
چرا همیشه خدا تو فیلمای هالیوودی اسلحه آدم بدا در صورتی کار میکنه که به پوست طرف چسبیده باشه!:|اگه تو اولین مبارزه فیلم،رفتار آدم بدا منطقی بود این دوتا مرده بودند!1500 تا تیر به طرف اینا شلیک شد فقط یدونه تیر به پای سیاهه خورد:|:|فیلمای هندی ازین جور فیلما منطقش بیشتره:|:D

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
Baby Driver

y0w_baby-diver-banner-600x300.jpg

بعضی از بازیاش و هیجانش خوب بود به اضافه چنتا صحنه کمیک ولی در کل خیلی کلیشه ای بود. توقعاتم بالاتر از این حرفا بود ازش.
با آهنگا هم حال نکردم تریلر انتظاراتم رو الکی برده بود بالا مثکه.
4 از 10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر