latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
وضع isp. ها داغونه، شما ممکنه از هر 5 تماستون با isp فقط 1نفر گیرتون بیوفته که چیزی حالیش باشه...
وسط مچ بودم جز بازی های حساس هم بود دیدم به شدت لگ شدم ولی پینگ ثابت 48ه... فهمیدم پکت لاس دارا میره بالا... 12 درصد توتال لاس بود. مودم رو خاموش روشن کردم پکت لاس تغییر نکرد. بعد یه ربع توتالش شد 22 درصد. دوباره خاموش روشن کردمدیگه وصل نشد... زنگ زدم پشتیبانی شهرمون طرف میگه اون پایین عکس کامپوتر داره رو راست کلیک کن بعد. Troubleshot رو بزن :|
میگم آقا مشکل با این چیزا حل بشو نیست 22 درصد پکت لاس میدونی چیه؟ گفت زنگ بزن پشتیبانی تهران...
زنگ زدیم نفر اولی بلد نبود وصل کرد به یکی بالاتر اون حالیش بود...
میگه شاید خط تلفنت نویز داره و اینا آخر معلوم شد vci رو اینا از 059 تغییر دادن 035 اطلاعی هم ندادن... :|
بد تر از این چیزا نت نامحدوده :| اصن یه وضعیه شمابعد 10 روز از یه دایال آپ هم کمتر میشید

cool_amir

عضو جدید
Dec 31, 2020
2
شما وعضیتتون خرابه :| من سرعت نتم 1.2 مگ در ثانیه هست شما چطوری زندگی میکنید :|
پینگ تو سرور خارجی :120
تو سرور داخلی :36
نمیشه اینقدر پینگ بالا باشه و سرعت پایین ی مودم جدید بگیرید از مخابرات و شاتلم بگیرید مودمو تو ارتفاع قرار بدید بهترین مودم مودمای tp link هست پر سرعت و ارزان تازه ما خونمون سیم کشیش قدیمیه بریم خونه بعدی 2 مگ در ثانیه :|
پس شد
مودم جدید از تی پی لینک بگیرید
مودمو تو ارتفاع قرار بدید
از شاتل یا مخابراط نت بگیرید
سیم کشی خونتون رو عوض کنید :) اینا چیزایی بود که من برای این میدونم :| برید شما وعضیتتون خرابه بمیرم الهی :( (قصد پز نداشتم)

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
شما وعضیتتون خرابه :| من سرعت نتم 1.2 مگ در ثانیه هست شما چطوری زندگی میکنید :|
پینگ تو سرور خارجی :120
تو سرور داخلی :36
نمیشه اینقدر پینگ بالا باشه و سرعت پایین ی مودم جدید بگیرید از مخابرات و شاتلم بگیرید مودمو تو ارتفاع قرار بدید بهترین مودم مودمای tp link هست پر سرعت و ارزان تازه ما خونمون سیم کشیش قدیمیه بریم خونه بعدی 2 مگ در ثانیه :|
پس شد
مودم جدید از تی پی لینک بگیرید
مودمو تو ارتفاع قرار بدید
از شاتل یا مخابراط نت بگیرید
سیم کشی خونتون رو عوض کنید :) اینا چیزایی بود که من برای این میدونم :| برید شما وعضیتتون خرابه بمیرم الهی :( (قصد پز نداشتم)
عزیز تاریخ پست هارو نگاه کن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر