latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
دوستان، Leatrix Latency تاثیری در کاهش پینگ داره واقعا یا خالی بندیه؟ :D
این همون کار disabling Nagle's algorithm رو انجام میده فک کنم. تاثیر مثبت هم نذاره تاثیر منفی که نمیذاره :| بهتره با tcp optimizer اینکارارو انجام بدین.

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
این تاپیکو از کجا پیدا کردی :|
الان تستش کردم پینگ 4.2.2.4 م 94 بود شد 112 :|
=))=))=))=))=))=))
این "تاپیک رو از کجا پیدا کردی" من رو نابود کرد! :)):)):)):)):)):))
وجدانا رفت بالا؟؟؟؟ :D:D:D:D

این همون کار disabling Nagle's algorithm رو انجام میده فک کنم. تاثیر مثبت هم نذاره تاثیر منفی که نمیذاره :| بهتره با tcp optimizer اینکارارو انجام بدین.
بالا رفیقمون تاثیر منفی تجربه کرد! :D:D:D:D

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
=))=))=))=))=))=))
این "تاپیک رو از کجا پیدا کردی" من رو نابود کرد! :)):)):)):)):)):))
وجدانا رفت بالا؟؟؟؟ :D:D:D:D

بالا رفیقمون تاثیر منفی تجربه کرد! :D:D:D:D
آره برای همون مورد گفتم. شما تو یوتیوب میتونی فیلمایی از بهترین تنظیمات tcp optimizer که شامل کارای همین نرم افزار Leatrix هم میشه ببینی.

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,190
نام
Soroush
آره برای همون مورد گفتم. شما تو یوتیوب میتونی فیلمایی از بهترین تنظیمات tcp optimizer که شامل کارای همین نرم افزار Leatrix هم میشه ببینی.
من حتی نرم افزارای کاهش پینگم رو پینگم تاثیر منفی میذاره :|
نمیدونم فازش چیه. میبینی 90 عه کاهش پینگ رو فعال میکنی میشه 105 :|

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
من حتی نرم افزارای کاهش پینگم رو پینگم تاثیر منفی میذاره :|
نمیدونم فازش چیه. میبینی 90 عه کاهش پینگ رو فعال میکنی میشه 105 :|
آره کسایی که پینگشون پایینه به حد کافی اگه کاهش پینگ بزنن,به افزایش پینگ تبدیل میشه! برای منم تا چند هزارتا هم میرفت.

• Like
Reactions: Soroush_shz

arash20050

کاربر سایت
Nov 27, 2009
113
نام
aRaSh
دوستان، Leatrix Latency تاثیری در کاهش پینگ داره واقعا یا خالی بندیه؟ :D
دوست عزیز بنده از سرعت 50 مگابیت با پینگ زیر 10 که معمولا روی 7 بود در بازی call of duty black ops 3 ps4 سرویس خودم رو به 100 مگابیت افزایش دادم ولی متاسفانه از این خبر نداشتم که به جای یک خط تلفن دو خط تلفن وارد مودم میشه و همین مسئله باعث افزایش پینگ بنده به دو برابر شده و هم اکنون در بازی call of پینگ 17 شده و مثل قبل نمی توان call of duty بازی کرد و نفر اول شد
حال بنده برنامه اي كه معرفي كرديد رو نصب و استفاده كردم ولي متاسفانه پس از شير ان توسط كابل اترنت روي پلي استيشن ٤ پينگ بنده رو در بازي كال اف به ٨٧٩ رساند دوست عزيز
بنده هم اكنون مشغول انجام روش tcp كه دوست ديگري معرفي كردند هستم تا شايد اين مشكل پينگ بنده حل شه ، اگر با ان روش نيز درست نشد بنده قصد دارم سرويس خود رو به ٥٠ مگابيت كه قبلا استفاده ميكردم تغيير دهم.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
دوست عزیز بنده از سرعت 50 مگابیت با پینگ زیر 10 که معمولا روی 7 بود در بازی call of duty black ops 3 ps4 سرویس خودم رو به 100 مگابیت افزایش دادم ولی متاسفانه از این خبر نداشتم که به جای یک خط تلفن دو خط تلفن وارد مودم میشه و همین مسئله باعث افزایش پینگ بنده به دو برابر شده و هم اکنون در بازی call of پینگ 17 شده و مثل قبل نمی توان call of duty بازی کرد و نفر اول شد
حال بنده برنامه اي كه معرفي كرديد رو نصب و استفاده كردم ولي متاسفانه پس از شير ان توسط كابل اترنت روي پلي استيشن ٤ پينگ بنده رو در بازي كال اف به ٨٧٩ رساند دوست عزيز
بنده هم اكنون مشغول انجام روش tcp كه دوست ديگري معرفي كردند هستم تا شايد اين مشكل پينگ بنده حل شه ، اگر با ان روش نيز درست نشد بنده قصد دارم سرويس خود رو به ٥٠ مگابيت كه قبلا استفاده ميكردم تغيير دهم.
داداش دیگه آخه پینگ 7 رو میخواستی کم کنی که به چند برسی؟ ما تو ایران 10 برابر پینگ شما هم داشته باشیم راضی هستیم بخدا!!! نمی دونم انگار داری troll میکنی ولی لحن حرفتون جدی هست.
قصد جسارت ندارم، ولی شک دارم فرق پینگ 17 با 7 واقعا چشم گیر باشه، بهتر رو مهارت یا استفاده از موس و کیبرد رو ps4 فکر کنین. واقعا بحث صدم و هزارم ثانیه هست اینا، شما نمیدونی ما تو ایران بعضی وقتا با پینگ 200-300 میریم R6 (گروهی) از بعضی تیم های خارجی با حداکثر پینگ 60 میبریم اونم 4-0!!!!!

arash20050

کاربر سایت
Nov 27, 2009
113
نام
aRaSh
داداش دیگه آخه پینگ 7 رو میخواستی کم کنی که به چند برسی؟ ما تو ایران 10 برابر پینگ شما هم داشته باشیم راضی هستیم بخدا!!! نمی دونم انگار داری troll میکنی ولی لحن حرفتون جدی هست.
قصد جسارت ندارم، ولی شک دارم فرق پینگ 17 با 7 واقعا چشم گیر باشه، بهتر رو مهارت یا استفاده از موس و کیبرد رو ps4 فکر کنین. واقعا بحث صدم و هزارم ثانیه هست اینا، شما نمیدونی ما تو ایران بعضی وقتا با پینگ 200-300 میریم R6 (گروهی) از بعضی تیم های خارجی با حداکثر پینگ 60 میبریم اونم 4-0!!!!!

یک دنیا تشکر از شما دوست عزیز بابت پاسختان.
باور كنيد بنده قصد توول و اينگونه كارها را ندارم ،بنده چند هفته پيش كه اين مشكل پيش امد در همين سايت در تاپيك ديگري مشكل خود را بيان كردم ولي متاسفانه طولي نكشيد كه كاربران با لحن بدي با من صحبت ميكردند و متاسفانه عده اي شروع به فرستادن فحش و ناسزا در قسمت پيام خصوصي بنده شدند و همچنين به كانال يوتوب بنده كه ٦ سالي بود ان در ان فعاليت ميكردم رفته و شروع به ريپورت كردن ويدو هاي بنده كردند و باعث بن شدن بنده در يوتوب به مدت ٢ هفته شدند .
موضوع از اين قرار بود كه بنده اولين بار ماه پيش با مقوله پينگ اشنا شدم و ان هم در بازي بلك اپس ٣ بود كه در قسمت اپشن پينگ را نشان ميداد و در زماني كه پينگ بنده زير ١٠ بود هميشه اول يا دوم ميشدم با متوسط ٢٥ كيل اما از وقتي كه سرويس اينترنت خود را افزايش دادم پينگ بنده دوبرابر شد و از ان روز تا با الان بنده هميشه نفر اخر در بازي بلك اپس و مايكزيمم داراي ٤ يا ٥ كيل ميباشم .
از پاسختان متشكرم دوست عزيز ، واقعا ببخشيد بنده اطلاع زيادي از پينگ نداشتم و پس از مشاهده اين موضوع از روي ناداني با خود گفتم كه احتمالا مشكل از پينگ است ، ولي اينطور كه شما فرموديد اشكال از بي استعدادي بنده است . و ميباستي شروع به تمرين دوباره كنم ، ربطي به تغيير پينگ ندارد

با تشكر از شما دوست عزيز و گرامي كه وقت گذاشتيد و اين موضوع را براي بنده حقير توضيح داديد

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
یک دنیا تشکر از شما دوست عزیز بابت پاسختان.
باور كنيد بنده قصد توول و اينگونه كارها را ندارم ،بنده چند هفته پيش كه اين مشكل پيش امد در همين سايت در تاپيك ديگري مشكل خود را بيان كردم ولي متاسفانه طولي نكشيد كه كاربران با لحن بدي با من صحبت ميكردند و متاسفانه عده اي شروع به فرستادن فحش و ناسزا در قسمت پيام خصوصي بنده شدند و همچنين به كانال يوتوب بنده كه ٦ سالي بود ان در ان فعاليت ميكردم رفته و شروع به ريپورت كردن ويدو هاي بنده كردند و باعث بن شدن بنده در يوتوب به مدت ٢ هفته شدند .
موضوع از اين قرار بود كه بنده اولين بار ماه پيش با مقوله پينگ اشنا شدم و ان هم در بازي بلك اپس ٣ بود كه در قسمت اپشن پينگ را نشان ميداد و در زماني كه پينگ بنده زير ١٠ بود هميشه اول يا دوم ميشدم با متوسط ٢٥ كيل اما از وقتي كه سرويس اينترنت خود را افزايش دادم پينگ بنده دوبرابر شد و از ان روز تا با الان بنده هميشه نفر اخر در بازي بلك اپس و مايكزيمم داراي ٤ يا ٥ كيل ميباشم .
از پاسختان متشكرم دوست عزيز ، واقعا ببخشيد بنده اطلاع زيادي از پينگ نداشتم و پس از مشاهده اين موضوع از روي ناداني با خود گفتم كه احتمالا مشكل از پينگ است ، ولي اينطور كه شما فرموديد اشكال از بي استعدادي بنده است . و ميباستي شروع به تمرين دوباره كنم ، ربطي به تغيير پينگ ندارد

با تشكر از شما دوست عزيز و گرامي كه وقت گذاشتيد و اين موضوع را براي بنده حقير توضيح داديد
والا من همین جا بازم از این دوست عزیر معذرت خواهی میکنم، لحن حرف زدنم شاید زیادی تمسخر آمیز بوده، به ایشون پیشنهاد دادم که اگه دوست دارن پاسخم رو حذف کنم، ولی گفتن که لزومی برای این کار نیست، که دوباره اینچنین حرفی با این مظمون از نفر دیگری تکرار نشه. حالا بازم بنظرم این مشکل تو این پینگ شاید مربوط میشه به این که این آقا به اون پینگ بسیار پایین عادت دارن، و الان تو این شرایط خوب مثل قبل نمیتونن بازی کنن. در هر صورت شرمنده بابت پست نامربوط و ناراحتی بوجود اومده، ایشالا که هرچی هست حل شه، شاید با تعویض مانیتور با تاخیر پایین (استفاده از مانیتور های با نرخ تاخیر 1m/s) این مشکل کمتر بشه، بازم الان mouse & keyboard هایی برای ps4 هم موجود هستن، اونا هم خوب به مراتب سرعت بازی رو از دسته بالاتر میبره!!!

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
داداش ما آفلاین هم بازی میکنیم پینگمون 7 نیس بعد شما میخوای پینگتونو از 7 پائینتر بیارین؟:| میخوای -1 کن که توی زمان هم سفر کنی :|
علت اینکه توی اون تاپیک دوستان یه شما ناسزا گفتن (که کار زشتیه واقعا) اینه که ما با پینگ 400 هم بازی میکنیم بعد شما میای از مشکلت با پینگ 7 میگی یکم چیزه دیگه D:

• Like
Reactions: BatiGoal

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
داداش با پينگ ١٨٠-٢٠٠ تو ايران تو cod نفر اول ليدربوردن دوستان...
:)) خدايا.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: TeTration

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر