PlayStation Bloodborne

سازنده
From Software
تاریخ انتشار
March 2015
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
Bloodborne

بازی جدید FROM SOFTWARE به کارگردانی خود میازاکی معرفی شد .
بازی به صورت انحصاری برای PS4 عرضه خواهد شد .

======================================

بازی توسط
SCE Japan Studio
From Software
توسعه و ساخته میشود.

سال عرضه ی بازی 2015 اعلام شده است .

=========

توجه:
در این تاپیک بحث:

درمورد داستان و مراحل بازی فقط در تگ اسپویلر!
در مورد ریجن ممنوع!
در مورد قیمت بازی ممنوع!
در مورد کدام فروشگاه بازی رو آورده و کدام فروشگاه معتبره ممنوع!

آخرین ویرایش:

nzehtabvar

کاربر سایت
Sep 13, 2014
124
سلام دوستان....خیلی وقته دوست دارم این بازی رو تجربه کنم و حالا که یه تخفیف خوب خورده میخوام بگیرمش...سوالی که داشتم اینه که مایه ی RPG بازی چقده؟ چون RPG باز نیستم ولی بازی هایی که یه نمه هایی از این سبک دارن رو شدید دوست دارم....مثلا هورایزن رو میگن action/RPG ولی عملا اکشنه با یه مقدار خیلی کم RPG به نظرم...حالا میخوام بدونم در مقام مقایسه چقد این بازی مایه RPG داره؟

ahmadmdp

کاربر سایت
May 22, 2015
359
نام
ahmad
احمد جان باهات شديدا موافقم هنوزم من دارم بازى ميکنم خيلى هم براى اين بازى خرج کردم نسخه معمولى خريدم بعد نسخه گوتى رو خريدم واقعا يکى از بهترين هاى نسل هشتم هست حتى هورايزن هم اينقدر بهم حال نداد گرافيک عالى گيم پلى اعتياد آور هر وقت پاى کنسول براى بلاد بورن ميشينم بلند ميشم 4 ساعتى حداقل گذشته محيط بازى بهترين محيط بازى هست که تو 24 سال گيم بازى کردن عمرم تجربه کردم محيطش آدمو محو خودش ميکنه به خصوص محيط اول بازى وقتى اولين بار وارد اون حياط گرد مانند ميشى در سمت راست که از جنگل مياد قفله دوربين ميچرخونم تا محيط بازى رو ببينم شهر يارنام جاى جايش زيباست درياى تابوت ها و جسد ها درخت هاى خشک و بلند مرسى سپيده دان طراح ايرانى باعث افتخار ماست که تو گروه ميازاکى کار ميکنه و طراحى محيط به اين زيبايي کرده
منم شدیدا موافقم باهات داداش
منم برای هیچ بازی اینقدر خرج نکردم
نسخه کالکتور خریدم
بد شانسی آوردم مجبور شدم دوبار دی ال سی رو بخرم دفعه دوم با اکانت هنگ کنگ
حداقل 400 ساعت وقت گذاشتم پاش هنوزم بازی میکنم بعضی اوقات
ولی به طور جد میگم که ارزش وقت و هزینه ای که دادم رو داشت

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
سلام دوستان....خیلی وقته دوست دارم این بازی رو تجربه کنم و حالا که یه تخفیف خوب خورده میخوام بگیرمش...سوالی که داشتم اینه که مایه ی RPG بازی چقده؟ چون RPG باز نیستم ولی بازی هایی که یه نمه هایی از این سبک دارن رو شدید دوست دارم....مثلا هورایزن رو میگن action/RPG ولی عملا اکشنه با یه مقدار خیلی کم RPG به نظرم...حالا میخوام بدونم در مقام مقایسه چقد این بازی مایه RPG داره؟
بستگي داره از rpg چي بخوايد دركل گيم پلي بازي فقط شباهت به سري سولز و nioh داره بنظرم يه چندتا تريلر گيم پلي ببينيد ازش تا متوجه سبكش بشيد اگه بخوايد با بازيايي مثل horizon يا ويچر مقايسه كنيد به هيچ كدوم شباهت نداره فقط مقدار كمي سبك مبارزاتش شبيه ويچر هست (از نظر dodge كردن و اتك زدن با توجه به مكانيزم دشمن)
خوب اگه تو اين سبک بازى خوشتون اومده و باس هاش براتون راحت بوده بريد سراغ همين سبک با درجه سختتر مثل dark souls 2 و dark souls 3 که باز هم از آثار ميازاکى هستند و Nioh که سبک سامورايى هم داره و تيم سازنده ninja gaiden ساختنش واقعا بازى هاى بى نظيرى هستن
سري سولز رو روي پي سي بازي كردم (هرچند چون با كيبورد زياد جالب نبود سر سري تموم كردم) nioh هم از يكي از دوستام با يه بازي ديگه گرفته بودم و يه مقدار هم بازي كردم ولي كلا با همه چيزش مشكل داشتم دقيقا تمام موارد ريزي كه ازشون بدم ميومد داخلش وجود داشت براي همين بيخيالش شدم
دركل بلاد با اينكه يه سري ضعف هايي هم نسبت به سولز داشت بين بازياي هم سبكش بهترينه خصوصا از نظر ريزه كاري هاي داخل بازي مثل ديدن موجودات جديد با بالا بردن insight يا تغييرات محيط بعد از زدن باس ها در كنار داستان فوق العاده پيچيده بازي كه بهترين قسمت بازي محسوب ميشد يه سري تئوري هايي كه براي داستان بازي ارائه شده رو ادم ميخونه مغزش سي پي يو ميسوزونه
بزرگترين مشكلش فقط همين راحتيش بود كه باعث ميشد باس فايت ها زياد چالش برانگبز نباشه

• Like
Reactions: rezab

Ulfric

کاربر سایت
Jan 30, 2014
92
نام
Parsa
من بازی رو تقریبا بلافاصله بعد از دارک سولز 3 شروع کردم. نمیدونم چرا ولی خیلی نسبت به دارک سولز سخت تره برام. DS3 رو واقعا راحت تموم کردم ولی این خیلی داره اذیت میکنه.
مثلا همون اوایل بازی Blood-starved beast عملا دهن منو سرویس کرد:D فکر کنم یه 15 باری مردم سرش. آخر سرم تا کشتمش دو ثانیه بعد به خاطر poison خودم مردم:D
الان rom the spider رو زدم و وارد yahar'gul شدم. دشمناش خیلی سختن این منطقه. مخصوصا که اول باید اون زن زنگوله دارا رو پیدا کنی.:D

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367

دوستان نظرات مختلفشونو گفتن ، این بازی واقعا بی نظیره . یه چیز جالب بخوام بهت بگم اینه که من تا قبل از این بازی هیچ خرید دیجیتالی از استور سونی نداشتم ولی بخاطر اینکه این بازی واقعا فوق العاده بود اولین خریدم از استور ، خرید دی ال سی old hunter این بازی بود . حتی بعدها که نسخه کامل game of the year edition اون اومد بازم اون نسخه رو به صورت فیزیکی خریدم . من هیچ وقت غیر از دو بازی ، بقیه بازی هایی که در عمرم انجام دادم رو رتبه بندی نکردم ولی همیشه گفتم دو بازی هستش که شماره یک و دو بهترین بازی های عمرم هستند ، اولی the last of us و دومی bloodborne . میتونم با صراحت بگم امثال بازی های bloodborne و سری سولز واقعا بلوغ گیمی و تجربه بازیگر رو بسیار بالا میبرن .
در مورد سبک RPG بازی های مناسب این سبک زیاده مثل سری Final Fantasy اگه فقط میخوای صرفا RPG باشه ولی اگر میخوای در کنار خرید و فروش در بازی ، از بازی لذت هم ببری و حسابی به چالش بکشتت Bloodborne فوق العادست . RPG توی بلادبورن تو خرید و فروش آیتم ها و استفاده از امتیازی که از کشتن دشمنا بدست میاری واسه ارتقای لول بازیت هستش ولی مطمئن باش لذت میبری اگه مقاومت داشته باشی و اون اول بازی که شاید برات سخت به نظر برسه تحمل کنی و بازی دستت بیاد . دیگه بعدش ولش نمیکنی باور کن ولش نمیکنی و حتی اگه بازی رو هم بفروشی بازم بعدش دلت بخواد بگیریش بازیش کنی

rezab

کاربر سایت
Mar 7, 2011
650
نام
Reza
دوستان نظرات مختلفشونو گفتن ، این بازی واقعا بی نظیره . یه چیز جالب بخوام بهت بگم اینه که من تا قبل از این بازی هیچ خرید دیجیتالی از استور سونی نداشتم ولی بخاطر اینکه این بازی واقعا فوق العاده بود اولین خریدم از استور ، خرید دی ال سی old hunter این بازی بود . حتی بعدها که نسخه کامل game of the year edition اون اومد بازم اون نسخه رو به صورت فیزیکی خریدم . من هیچ وقت غیر از دو بازی ، بقیه بازی هایی که در عمرم انجام دادم رو رتبه بندی نکردم ولی همیشه گفتم دو بازی هستش که شماره یک و دو بهترین بازی های عمرم هستند ، اولی the last of us و دومی bloodborne . میتونم با صراحت بگم امثال بازی های bloodborne و سری سولز واقعا بلوغ گیمی و تجربه بازیگر رو بسیار بالا میبرن .
در مورد سبک RPG بازی های مناسب این سبک زیاده مثل سری Final Fantasy اگه فقط میخوای صرفا RPG باشه ولی اگر میخوای در کنار خرید و فروش در بازی ، از بازی لذت هم ببری و حسابی به چالش بکشتت Bloodborne فوق العادست . RPG توی بلادبورن تو خرید و فروش آیتم ها و استفاده از امتیازی که از کشتن دشمنا بدست میاری واسه ارتقای لول بازیت هستش ولی مطمئن باش لذت میبری اگه مقاومت داشته باشی و اون اول بازی که شاید برات سخت به نظر برسه تحمل کنی و بازی دستت بیاد . دیگه بعدش ولش نمیکنی باور کن ولش نمیکنی و حتی اگه بازی رو هم بفروشی بازم بعدش دلت بخواد بگیریش بازیش کنی
منم مثل شما لست و بلاد بورن رو بهترين ها ميدونم و هنوزم تو بازى هام نگهشون داشتم

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
سلام دوستان.من بازی رو تازه شروع کردم.من اوایل بازیم.بازی خیلی سخته.عملا فکر کنم یک 40 50 بار مردم!!!!راه چاره ای ندارید؟؟؟
بعد این سیوها فقط از طریق magic lamp میسره؟؟؟
ممنون

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
سلام دوستان.من بازی رو تازه شروع کردم.من اوایل بازیم.بازی خیلی سخته.عملا فکر کنم یک 40 50 بار مردم!!!!راه چاره ای ندارید؟؟؟
ممنون
اوايلش سعي كنيد با مكانيزم اشنا بشيد منم اولش برام خيلي سخت بود اون قسمت اول هم بنظرم راش كنيد بريد جلوتر يكي دوتا شورت كات باز كنيد
بعد از باس father G كه باس اول بين باس هاي داستاني هست بقيه بازي بجز يكي دوتا باس فوق العاده بنظرم راحت بود (Father G هم يه نقطه ضعف داشت يه ايتم كه از محل خاصي بدست ميومد و من تو دور اول نميدونستم، البته دليل ديگه سختيش هم سرعت عمل بالاش بود كه من كلا با اين مورد مشكل دارم)
بله سيو كردن فقط از طريق لامپ هست
يه راه ديگه هم براي راحتتر شدن بازي لول اپ هست كه شايد يكم اسپويل بشه براي همين توي تگ ميذارم
بعد از اينكه به باس رسيديد و مرديد insight بهتون داده ميشه ميتونيد برگرديد هانتر دريم و اون عروسك باهاتون ميتونه صحبت كنه از اونجا هم ميتونيد لول اپ كنيد
براي لول اپ هم توصيه ميكنم اوايل بازي راش نكنيد تا نميريد و با blood هايي كه جمع ميكنيد لول اپ كنيد كارتون رو به شدت راحت ميكنه
ديگه اينكه چه چيزي رو بالا ببريد هم برميگرده به سبك بازي كردنتون سعي كنيد با دقت لول اپ كنيد بعدا دردسر ساز نشه

• Like
Reactions: mohsen2012

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اوايلش سعي كنيد با مكانيزم اشنا بشيد منم اولش برام خيلي سخت بود اون قسمت اول هم بنظرم راش كنيد بريد جلوتر يكي دوتا شورت كات باز كنيد
بعد از باس father G كه باس اول بين باس هاي داستاني هست بقيه بازي بجز يكي دوتا باس فوق العاده بنظرم راحت بود (Father G هم يه نقطه ضعف داشت يه ايتم كه از محل خاصي بدست ميومد و من تو دور اول نميدونستم، البته دليل ديگه سختيش هم سرعت عمل بالاش بود كه من كلا با اين مورد مشكل دارم)
بله سيو كردن فقط از طريق لامپ هست
يه راه ديگه هم براي راحتتر شدن بازي لول اپ هست كه شايد يكم اسپويل بشه براي همين توي تگ ميذارم
بعد از اينكه به باس رسيديد و مرديد insight بهتون داده ميشه ميتونيد برگرديد هانتر دريم و اون عروسك باهاتون ميتونه صحبت كنه از اونجا هم ميتونيد لول اپ كنيد
براي لول اپ هم توصيه ميكنم اوايل بازي راش نكنيد تا نميريد و با blood هايي كه جمع ميكنيد لول اپ كنيد كارتون رو به شدت راحت ميكنه
ديگه اينكه چه چيزي رو بالا ببريد هم برميگرده به سبك بازي كردنتون سعي كنيد با دقت لول اپ كنيد بعدا دردسر ساز نشه
همون اویل بازی چند تا راه هست!!نمیدونم کجا برم.
راهاب زیر زمینی هم هست.اونها رو هم برم.؟؟
خیلی گیج شدم!!

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
همون اویل بازی چند تا راه هست!!نمیدونم کجا برم.
راهاب زیر زمینی هم هست.اونها رو هم برم.؟؟
خیلی گیج شدم!!
هر كدوم به يه جا ميرسن راهنمايي هم كنم بيشتر گيج ميشيد خودمم چون زياد يادم نيست ممكنه اشتباه كنم
يه پل هست كه روش دوتا گرگينه هست اونجا رسيديد؟ اگه رسيديد پشت اون دوتارو ادامه بديد اخرش يه باس هست كه باس فرعيه براي من راحت بود همون بار اول زدمش اتك بديد بريد عقب چون كند هست تا دوباره اتك بده طول ميكشه
اونو بزنيد يه لامپ ازاد ميشه كه كارتون راحتتر ميشه برگرديد به پل يكي از سمتا به يه خونه كوچيك ميرسن حالا نميدونم در اون سمتي كه بايد بريد از داخل باز هست با قفل ولي فكر كنم باز بود شايدم سمت مقابلش از پشتش درميومد يادم نيست
كنار اون خونه يه شرت كات هست كه دقيقا ميشه كنار لامپ دوم بازي (كه احتمالا الان اونجا هستيد) وقتي راه رو ازاد كرديد روبروش اسانسور هست كه الان براتون قابل استفاده نيست بايد از سمت فاضلاب بريد مسير فاضلاب رو اگه رفته باشيد احتمالا به مدل دشمن جديد ديديد (حالا نميدونم هميني كه من ميگم رو رفتيد يا جاي ديگه بوده ولي از سمت همون خونه هم يه چند راهي بود كه به اونجا راه داره)
تقريبا اواخرش يه خوك ميبينيد قبل از اينكه بهش برسيد نردبون هست ازش بريد بالا سمت چپ احتمالا اون اسانسوري كن گفتم بايد باشه
دركل پيشنهاد ميكنم يا خودتون راش بديد و شورت كات باز كنيد (چون تا وقتي سيستم لولينگ رو ازاد نكنيد يجورايي وقت هدر ميديد و الكي ميميريد)
يا با وبدئو مسيرو ببينيد
اون اسناسور هم بريد بالا مسيرشو ادامه بديد ميرسه به باس اصلي اگه سر زدنش به مشكل خورديد ميتونيد ايتمي كه گفتم رو پيدا كنيد احتمالا اموزشاش تو نت هست
باعث ميشه نصف hp باس رو بدون اينكه اتك بخوريد خالي كنيد

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
هر كدوم به يه جا ميرسن راهنمايي هم كنم بيشتر گيج ميشيد خودمم چون زياد يادم نيست ممكنه اشتباه كنم
يه پل هست كه روش دوتا گرگينه هست اونجا رسيديد؟ اگه رسيديد پشت اون دوتارو ادامه بديد اخرش يه باس هست كه باس فرعيه براي من راحت بود همون بار اول زدمش اتك بديد بريد عقب چون كند هست تا دوباره اتك بده طول ميكشه
اونو بزنيد يه لامپ ازاد ميشه كه كارتون راحتتر ميشه از برگرديد به پل يكي از سمتا به يه خونه كوچيك ميرسن حالا نميدونم در اون سمتي كه بايد بريد از داخل باز هست با قفل ولي فكر كنم باز بود شايدم سمت مقابلش از پشتش درميومد يادم نيست
كنار اون خونه يه شورت كات هست كه دقيقا ميشه كنار لامپ دوم بازي (كه احتمالا الان اونجا هستيد) وقتي راه رو ازاد كرديد روبروش اسانسور هست كه الان براتون قابل استفاده نيست بايد از سمت فاضلاب بريد مسير فاضلاب رو اگه رفته باشيد احتمالا به مدل دشمن جديد ديديد (حالا نميدونم هميني كه من ميگم رو رفتيد يا جاي ديگه بوده ولي از سمت همون خونه هم يه چند راهي بود كه به اونجا راه داره)
تقريبا اواخرش يه خوك ميبينيد قبل از اينكه بهش برسيد نردبون هست ازش بريد بالا سمت چپ احتمالا اون اسانسوري كن گفتم بايد باشه
دركل پيشنهاد ميكنم يا خودتون راش بديد و شورت كات باز كنيد (چون تا وقتي سيستم لولينگ رو ازاد نكنيد يجورايي وقت هدر ميديد و الكي ميميريد)
يا با وبدئو مسيرو ببينيد
اون اسناسور هم بريد بالا مسيرشو ادامه بديد ميرسه به باس اصلي اگه سر زدنش به مشكل خورديد ميتونيد ايتمي كه گفتم رو پيدا كنيد احتمالا اموزشاش تو نت هست
باعث ميشه نصف hp باس رو بدون اينكه اتك بخوريد خالي كنيد
اره احتمالا از روی ویدیو میبینم بهتره.دیگه بیش از حد دارم تلفات میدم.یکجورایی خسته شدم از مردن
ویچر هم بازی کردم ولی این خیلی تاکتیکیتره وباید با فکر و برنامه برید جلو.
یک دنیا ممنون دوست عزیز بابات راهماییت

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
اره احتمالا از روی ویدیو میبینم بهتره.دیگه بیش از حد دارم تلفات میدم.یکجورایی خسته شدم از مردن
ویچر هم بازی کردم ولی این خیلی تاکتیکیتره وباید با فکر و برنامه برید جلو.
یک دنیا ممنون دوست عزیز بابات راهماییت

در مقابل این ویچر هک اند اسلش هستش.
------------------------------------------------------
من انقدر این بازی رو دوست داشتم حتی وقتی PS4 رو فروختم دیسکشو نگه داشتم تا وقتی مثل امروز دوباره PS4 خریدم بازیش کنم.

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
ممنون
راه چاره فقط بازی و نترسیدن و یاد گرفتنه . برو تو دل دشمنا اصلا نترس که صد بار هزار بار بمیری اینجوری سریع بازی دستت میاد . سلاح های مختلف سرعتی و قدرتی رو انتخاب کن تا دستت بیاد با کدوم راحت تری
سیستم سیو این بازی به این شکله که گزینه ای برای سیو در جایی که هستی نداره ولی اینقدر سیستم سیوش قویه در هر نقطه ای از نقشه که باشی اگه از بازی خارج بشی و exit رو بزنی دفعه بعدی که خواستی ادامه بدی دقیقا از همون نقطه تو رو میاره سعی کن تمرکزت روی بازی و یادگیری باشه تا سریع تر راه دستت بیاد . فقط فراموش نکن نترس باش بزن تو دل دشمنا اگه هزار بار هم مردی اهمیت نداره مطمئن باش زود بازی دستت میاد

دوستان من احساس میکنم بعد از هر بار مردن تعداد دشمنها وهمچنین جونشون زیاد میشه.درسته؟؟

هر بار که میمیری همه موجوداتی که کشتی دوباره زنده میشن ، تعدادشون زیاد نمیشه همون جوری که بودن همونطوری دوباره مقابلت قرار میگیرن . یه چیز مهم رو هم اصلا فراموش نکن اونم تعمیر سلاح ها هستش . از هر سلاحی وقتی زیاد اسفاده کنی قدرت ضرباتش کمتر میشه پس هر وقت که رفتی به هانتر دریم توی کلبه میز سمت راست آخر کلبه یه گزینه هستش برای تعمیر سلاح ها ، به خودت عادت بده هر دفعه رفتی اونجا سلاح هاتو تعمیر کنی

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
درود

رسیدم به مبارزه با گرهم، بعدش بازی تموم میشه؟
3تا third umbilical cord دارم جایی خوندم باید قبل از مبارزه نهایی استفاده بشه الان باید استفاده کنم یا همچنان نیگرشون دارم؟ خاصیتش جز اینسایت چیه؟
سوال آخر اینکه الان 90 تا اینسایت دارم خرجشون کنم یا نیگردارم؟ میشه باهاش بلاد راک بخرم!!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر