Life Is Strange : Before the Storm

z99o_dims.jpg

سازنده: Deck 9 Games
ناشر: Square Enix
Platforms : PS4 , X1 , PC
تاریخ عرضه:
اپیزود اول : 31August 2017
ایپزود دوم : 19October 2017

بعد از موفقیت بازی Life Is Strange در سال 2015 و استقبال گیمرها از بازی ، درخواست های زیادی برای ادامه و یا روایت قضایای پیش از آمدن مکس (شخصیت اصلی نسخه ی اول) به Arcadia Bay مطرح شد.
هرچند LIS2 همان زمان تایید لفظی شد ، اما چندی پیش لیک هایی در رابطه با داستان گذشته به روی اینترنت رفت.

Before the Storm داستان کلوئی و ریچل را قبل سه سال از بازگشت مکس به شهر روایت میکند. هرچند پایان داستان برای آن هایی که LIS را بازی کرده اند مشخص است، اما روابط کاراکترها و احساساتی که در بازی وجود دارد ، تجربه ای جدید را رقم خواهد زد.
در BtS ما در نقش کلوئی بازی میکنیم، و خبری از کنترل زمان نیست! پس هیچ کدام از انتخاب های ما قابل برگشت نیست!

این عنوان در 3 ایپزود منتشر خواهد شد و توسط استودیو Deck 9 Games ساخته میشود.

آخرین ویرایش:

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
Delux Edition :-" ، بازی ایپزودی و داستان محور...بدون یک ایپزودش مگه میشه؟ :-" البته همچنان فکر نمیکنم اصلا طولانی باشه اون ایپزود:D من روی نهایت نیم ساعت حساب کردم:|

البته غیر از ایپزود اضافه یه چندتا خورده ریزه دیگه هم داره...که مهم نیستن:-"
در کل دزدی تو روز روشنه...و...با اینکه میدونم، بازم...:|
خداییش نمیدونم واسه چی برای یه بازی داستان محور دی ال سی لباس میفروشن مگ فایتینگه عاخه :|:|:|:|:|:|

shayan1989

کاربر سایت
Sep 10, 2010
392
نام
shayan
منم delux گرفتم نمیشد از یه اپیزود مکس به راحتی گذشت x_x منتها نمیدونم این یه اپیزود قرار تو همین سیزن 1 باشه یا بعدا و اینکه چه ربطی به داستان داره :-? 1 ساعت دیگه میشه بازی کرد :!!

الان یه نیم ساعتی بازی کردم خبری از اپیزود مکس که نبود یه سیستم دیالوگی توی بازی قرار دادن که احتمالا جای اون زمان برگردون مکس باشه که البته دقیقا نفهمیدم چجوری کار میکنه اگه اشتباه کنی چه اتفاقی میوفته :-? یعنی یدونه بود که هرچی زدم تهش به نتیجه که میخواستی میرسید تا اینجا که بد نبود تا ببینیم باقیش چی میشه اما فکر میکنم اپیزود هاش از اپیزود های نسخه اول طولانی تر باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Madridista

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
هنوز بازی واسه ‌پی‌سی آنلاک نشده و نتونستم تجربش کنم. ولی چندتا Review دیدم ازش به نظر می‌رسه هم از نظر تکنیکی و هم داستانی ناامید کنندست. بازی با موتور Unreal Engine 4 ساخته نشده بلکه موتورش Unity هست و در مقایسه با بازی قبلی یه قدم رو به عقبه. از لحاظ داستانی هم با توجه به صحبت‌های منقدها خیلی ضعیف‌تر از نسخه‌ی قبلی هستش.

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,875
نام
حسين
photo_2017_08_31_08_01_57.jpg

خب اپیزود اول تموم شد :D من نمیخوام با نسخه اصلی مقایسه کنم چون تیم اصلی سازنده عوض شده ولی خدایی اینتروی خوبی بود و به شخصه راضی راضیم و موسیقی ها هم خیلی خیلی خوب بودن :D

چقد دلم واسه کلویی تنگ شده بود به محض دیدن اولین تصویر ازش اینجوری شدم 8->8-> :D

شخصیت ریچل رو خوب دراوردن خدایی و به چشم خواهری عجب چیزیه :)) در مورد اون قابلیت backtalk هم نظر خاصی ندارم حس میکنم همینجوری چپوندنش توی داستان که اینم مثل نسخه اصلی یه قابلیت خاص داشته باشه :D کلا در این مورد خنثی هستم فلن :D

و از روند داستان که به " More tham just friend " ختم شد به شدت راضیم :))

در نهایت باید خداروشکر کرد با یه اسپین اف چرت و پرت طرف نیستیم و از لحاظ داستانی من یکی ارضا شدم تا اینجا :D

photo_2017_08_31_08_01_58.jpg

photo_2017_08_31_08_01_57_2_.jpg

یالا تموم کنید بیایید اعلام وضعیت کنید ببینیم چه کردید :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
photo_2017_08_31_08_01_57.jpg

خب اپیزود اول تموم شد :D من نمیخوام با نسخه اصلی مقایسه کنم چون تیم اصلی سازنده عوض شده ولی خدایی اینتروی خوبی بود و به شخصه راضی راضیم و موسیقی ها هم خیلی خیلی خوب بودن :D

چقد دلم واسه کلویی تنگ شده بود به محض دیدن اولین تصویر ازش اینجوری شدم 8->8-> :D

شخصیت ریچل رو خوب دراوردن خدایی و به چشم خواهری عجب چیزیه :)) در مورد اون قابلیت backtalk هم نظر خاصی ندارم حس میکنم همینجوری چپوندنش توی داستان که اینم مثل نسخه اصلی یه قابلیت خاص داشته باشه :D کلا در این مورد خنثی هستم فلن :D

و از روند داستان که به " More tham just friend " ختم شد به شدت راضیم :))

در نهایت باید خداروشکر کرد با یه اسپین اف چرت و پرت طرف نیستیم و از لحاظ داستانی من یکی ارضا شدم تا اینجا :D

photo_2017_08_31_08_01_58.jpg

photo_2017_08_31_08_01_57_2_.jpg

یالا تموم کنید بیایید اعلام وضعیت کنید ببینیم چه کردید :D
منم همین الان تموم نمودمش:D

نمیشه با نسخه اصلی مقایسه نکرد خو!:-" سخته=))

اما اینم خوب بود:D قابل قبول بود حداقل:D(بهتر از قابل قبول:-" )
در مورد داستان ، این روند دوستیه اینا خیلی سریع پیش رفت:-" بعد یک شبه کلوئی فال این لاو میشه و اینا:-"
گرچه من چون هنوز اونقدر احساس نزدیکی نمیتونم بکنم، You are just friend رو انتخاب کردم:-"

و تو همین فرند زون هم احتمالا نگهش میدارم=))

آهنگ های بازی خوب بود! خوشمان آمد! :D
گرفیتی هم به عنوان یه کار فرعی که برای کلوئی در نظر گرفته شده جالب بودن!
اما گل سر سبده ایپزود به نظرم همون کل کل کردنا بود!:D بسیار خوشمان آمد و حال داد! >:) بیشتر حس انتخاب توی بازی به آدم دست میده:D
گرچه دیوید و مدیر رو نشد شکست بدم و رفتن بالا منبر برام=))

اون بازیه نقش آفرینی هم عالی بود! امیدوارم هر چپتر یدونه داشته باشیم=)) البته تهش ترکیدم، ولی حال داد>:)

دیگه... در مورد انتخاب ها...فعلا حوصله عکس گزاشتن ندارم، ولی انتخاب های اصلیم با @Madridista سه تاش متفاوته! فقط اون بخش نیتن یکیه:-"
توی فرعی ها هم فقط یکیش متفاوته، آهنگ skip رو گوش دادم و گفتم خوبه:-"

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
خیلی کنجکاوم راجع به ریچل بیشتر بدونم تو بازی اصلی هی منتظر بودم چیزی ازش نشون بدن ولی ندادن
منم تنها انگیزه ام از بازی کردن این نسخه همینه. رچل خیلی شخصیت جالب و مرموزی بود تو فصل۱ و هرچی منتظر بودم داستانشو بشنوم نشد. الانم منتظرم دانلود تموم بشه شیرجه بزنم تو دنیای بازی:x

shayan1989

کاربر سایت
Sep 10, 2010
392
نام
shayan
خب منم تموم کردم :D
جدای از باگ های گرافیکی ریزی که داشت کلا خوب بود همه چی یعنی بازی هایی در این سبک در همین حد هم رضایت بخش دیگه موسیقی هم مثل بچه ها موافقم که عالی بود و اما داستان
شروع بازی و پیش رفتن داستان خیلی کند بود و یکم حوصله بعد اما از اونجایی که ریچل وارد داستان میشه کلا همه چیز جذاب شد که دلیلش هم مشخصه =P~:-" فکر میکنم توی این برعکس اولی با بیش از 2 پایان مواجه بشیم و انتخاب ها نقش بیشتری داشته باشه برای من با توجه به ذهنیتی که از نسخه اول داشتم با شخصیت ها ارتباط برقرار کردم مثلا چون از نیتان اصلا خوشم نمیاد اجازه دادم سیاه پوست دهنش سرویس کنه =)) و بعد که بازی تموم شد فهمیدم چقدر ملت به فکر نیتان بودن و نجاتش دادن ( مثل حسین:))) اون انتخابی که زمان صحبت با مادر انجام شد نمیدونم چی بود اصلا اما درصد پایینی اونی که من زده بودم زده بودن به اون اولی هم که جای فرار یه لگد مشتی زدم و با ریچل هم ادم مگه عقلش کمه که دوست معمولی باشه وقتی گزینه ای به اسم بیشتر وجود داره =)) یه حدسی هم که میزنم اینه که اون زنه که با بابای ریچل ریخته رو هم احتمالا نقش پر رنگی داشته باشه با توجه به سیگاری که اخر بازی داشت می کشید و نشونش داد :)) خبری هم که از اپیزود مکس نبود احتمالا تو سیزن 3 باشه و در انتهای بازی

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,875
نام
حسين
منم همین الان تموم نمودمش:D

نمیشه با نسخه اصلی مقایسه نکرد خو!:-" سخته=))

اما اینم خوب بود:D قابل قبول بود حداقل:D(بهتر از قابل قبول:-" )
در مورد داستان ، این روند دوستیه اینا خیلی سریع پیش رفت:-" بعد یک شبه کلوئی فال این لاو میشه و اینا:-"
گرچه من چون هنوز اونقدر احساس نزدیکی نمیتونم بکنم، You are just friend رو انتخاب کردم:-"

و تو همین فرند زون هم احتمالا نگهش میدارم=))

آهنگ های بازی خوب بود! خوشمان آمد! :D
گرفیتی هم به عنوان یه کار فرعی که برای کلوئی در نظر گرفته شده جالب بودن!
اما گل سر سبده ایپزود به نظرم همون کل کل کردنا بود!:D بسیار خوشمان آمد و حال داد! >:) بیشتر حس انتخاب توی بازی به آدم دست میده:D
گرچه دیوید و مدیر رو نشد شکست بدم و رفتن بالا منبر برام=))

اون بازیه نقش آفرینی هم عالی بود! امیدوارم هر چپتر یدونه داشته باشیم=)) البته تهش ترکیدم، ولی حال داد>:)

دیگه... در مورد انتخاب ها...فعلا حوصله عکس گزاشتن ندارم، ولی انتخاب های اصلیم با @Madridista سه تاش متفاوته! فقط اون بخش نیتن یکیه:-"
توی فرعی ها هم فقط یکیش متفاوته، آهنگ skip رو گوش دادم و گفتم خوبه:-"

فال این لاو رو که من با توجه به نسخه اصلی در نظر گرفتم :D چون اولا همیشه نسبت به کلویی حس این رو داشتم که این دختر کلا از مرد ها بیزاره و اینکه خیلی با حسرت در مورد ریچل صحبت میکرد توی نسخه اصلی ! یعنی یه حسرت بزرگ داشت نسبت به ریچل و این مدل اشنایی این اپیزود و دلبری های ریچل مزید بر علت شد دیگه که بگم تو یه چیزی بالاتر از دوست معمولی هستی :D هرچند فکر میکنم که اگه بهش میگفتم تو فقط یه دوست معمولی هستی هم روند داستان یه جوری پیش بره توی دوتا اپیزود بعد که به اون More than just friend ختم بشه :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
فال این لاو رو که من با توجه به نسخه اصلی در نظر گرفتم :D چون اولا همیشه نسبت به کلویی حس این رو داشتم که این دختر کلا از مرد ها بیزاره و اینکه خیلی با حسرت در مورد ریچل صحبت میکرد توی نسخه اصلی ! یعنی یه حسرت بزرگ داشت نسبت به ریچل و این مدل اشنایی این اپیزود و دلبری های ریچل مزید بر علت شد دیگه که بگم تو یه چیزی بالاتر از دوست معمولی هستی :D هرچند فکر میکنم که اگه بهش میگفتم تو فقط یه دوست معمولی هستی هم روند داستان یه جوری پیش بره توی دوتا اپیزود بعد که به اون More than just friend ختم بشه :D
من بقیه ی انتخاب هام تقریبا بر اساس آشنایی قبلی با کلویی بود:-" ولی ریچل...هنوز زوده برام:)) آره منم تو فکر بودم احتمالا تو دو ایپزود بعدی به اونجا ختم میشه! اونجا شاید انتخابم عوض بشه:D به نظرم مثل LIS1 اینم آخرای داستان چنین شرایطی خواهد داشت:-"

راستی... این بادی که موقع جیغ کشیدن ریچل آخر ایپزود میومد... شاید بیشتر از یک تصادف یهویی باشه:-"... شاید قدرت ریچل طوفان باشه:-" و طوفان LIS1 ، روح انتقام جوی ریچل از شهر باشه:-"
مرگ یک دوست باعث طوفان....مرگ یک دوست دیگه آروم کردن طوفان...

گرچه من انتخابم کلوئی بود تو LIS1 :-"

@FUTURE کجایی؟:-" بشتاب و بیا:D

---
در مورد صداپیشه ی کلوئی هم یادم رفت بگم، کارش رو خوب انجام داده و تا حد زیادی تونسته همون حس رو ایجاد کنه! اما بازم تفاوت مشهوده:( ... کلهم اجمعین کاراکترها هم تغییر کردن:| یحتمل مکس هم تو ایپزودش عوض میشه:( هعی...هعی...هعی...:(
با این وضعیت خوبه که LIS2 هیچ دخلی به اینا نداره!:-"

آخرین ویرایش:

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
631
اپیزود اول رو بعد از شش ساعت تموم کردم و خیلی هم راضی بودم!
به نظرم در حد اپیزود اول LIS یا شاید یه مقدار پایین تر قرار می گیره ولی از لحاظ معنوی ارزشش فراتر از این حرفاست!
چیزی که انتظارش رو نداشتم اینه که داستان بازی اصلاً زورکی نیست و واقعاً خیلی موارد بازی اصلی مثل Rachel و کلاً وقایع قبل از برگشت مکس نیاز به شفاف سازی داشت. دنیا از نگاه کلویی اصلاً جور دیگه ایه!~X( وقتی اس ام اس هاش به مکس رو میخونی و میبینی به مرور زمان جواب دادناش کمتر میشده تا اینکه کلاً جوابی بهشون نمی داده خیلی دلیل عصبانیتش از مکس واضح تر میشه! مثلاً چرا توی بازی اصلی وقتی مکس میخواست به زنگ Kate جواب بده اینقدر کلویی ناراحت میشد.
آخر اپیزود و اون فریاد Rachel و بادی که وزید هم که شعله یه تئوری فوق خفن رو روشن کرد که اگر درست باشه (و احتمالاً درسته چون خیلی اشاره بهش هست: اسم باند: Firewalk! پوستر های روی تابلوها در مورد درخت خدابیامرز! آتیش گرفتن Rachel توی خواب و کلی مورد دیگه) میتونن باهاش خیلی از Plot hole های LIS رو جمع و جور کنن!
ساندتراک های Daughter هم که دوباره بی نظیرن و میدونم حالا حالاها بهشون گوش می کنم. اشاره ریز به Hella رو هم خیلی دوست داشتم!\m/ به صداگذار جدید هم عادت کردم و هر چی بازی جلوتر میرفت بهتر میشد ولی خوب باز هم به پای Ashley Burch نمیرسه،البته همونجور که قبلاً هم مشخص شده بود: 20170906174244_1.jpg
بقیه کاراکتر ها هم با این که صداپیشه متفاوتی داشتن به جز David کارشون خوب بوده. خداروشکر حالت های چهره و انیمیشناشون هم خیلی بهتر شده.
با این حال بعضی انتخاب ها اصلاً اسم انتخاب نمیشه روشون گذاشت. آخه چجور هیولایی باید باشی که توی قطار تنهایی به آهنگ گوش کنی؟:)) در ضمن با اینکه مطمئنم آخر اپیزود سه به همون More Than just friends ختم میشه ولی الان خیلی زوده! چه خبره اینا تازه آشنا شدن با هم!:| هر چند میدونم دوباره اپیزود رو بازی می کنم و انتخابمو تغییر میدم!:-"
از نیتان هم دفاع کردم ولی الان که فکرش رو میکنم همینه که باعث کشته شدن Rachel میشه! میبینم چه اشتباهی کردم، هر بلایی سرش بیاد حقشه!>:)
ولی حس میکنم از نظر گیم پلی منو راضی نکرده! محیط های بیشتری میخوام تا توشون بچرخم!

darklover

کاربر سایت
Oct 10, 2012
155
سلام دوستان . وقتی بازی رو پاک میکنیم و دوباره میریزیم یا کلا زیاد ور میریم باهاش سیواش از بین میره!!! یعنی من بکاب هم گرفته بودم ولی با گذاشتنش سر جاش بازم سیو هارو نشناخت!!! مشکل چیه؟ خیلی مهمه ها یعنی اینقد بازی کنی بعد سیو بکاب بدرد نخوره...!!!
(نسخه کرک)

کانال اختصاصی lifeIsStrangenews@

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
منم دیروز تمومش کردم
به نظرم گرافیکش بدون شک پایین بود (و از صمیم قلب دوست دارم LiS 2 با انجین درست و حسابی ساخته شه) و از لحاظ تعداد محیطها و افرادی که میشد باهاشون حرف زد و کارایی که کرد و... هم راضی کننده نبود ولی داستان و گیم پلیش خوب بود و حس و حال LiS هم داشت و کلویی همون کلویی بود با وجود اینکه صداگذارش عوض شده بود و لحظات دراماتیک و احساسی زیادی تو بازی بودن که این برای من خیلی مهمه.
یه چیزی رفت رو اعصابم اونم اینکه نمیشد اون پیشنهاد ریچل به کلویی برای پیچوندن مدرسه رو رد کرد. من کلا انتخابام تو جهت بهبود روابط با جویس و دیوید بود یعنی اینکه کلویی رو سربراه کنم، آخرش ریچل از راه بدرش کرد و اس ام اس برای کلویی اومد که مدیر از دستت عصبانیه:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر