بازی فرزندان مورتا در بخش سرگرمی نمایشگاه گیمزکام

Aria_P

عضو تحریریه
Jul 17, 2017
153
شرکت “11bit studio” که یک ناشر و تولیدکننده شناخته شده‌ی لهستانی است، بازی ایرانی «فرزندان مورتا» را برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، Xbox One و PS4 منتشر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، نمایشگاه گیمزکام 2017 در شهر کلن آلمان در حالی برگزار شد که برای نخستین بار یک بازی ایرانی در بخش سرگرمی نمایشگاه به نمایش گذاشته شد. بازی ایرانی فرزندان مورتا که از محصولات شرکت «فن‌افزار» است در این نمایشگاه حضور دارد و تا کنون مورد استقبال جوانان اروپایی قرار گرفته است.

children-of-morta-1.jpg

امیرحسین فصیحی، مدیرعامل فن‌افزار با اشاره به اینکه در سال گذشته با حضور در این نمایشگاه توانسته‌اند با این ناشر لهستانی برای نشر بین‌المللی یکی از بازی‌های خود به توافق برسند گفت:”11bit studio” یکی از ناشران موفق بازی‌های دیجیتالی در جهان است که طبق برنامه‌ریزی‌ها و توافقات انجام شده قرار است بازی فرزندان مورتا “Children of Morta” را اوایل سال 2018 منتشر کند.

به گفته فصیحی، داستان این بازی درباره خانواده‌ای است که در برابر هجوم اهرمین، از سرزمین‌شان دفاع می‌کنند و برای سن بالای 12 سال مناسب است.

در بروشور این بازی که به زبان انگلیسی در نمایشگاه گیمزکام توزیع شده است نوشته شده: «فرزندان مورتا، بهترین احساس خانواده بودن را ایجاد می‌کند و این حس باعث می‌شود که زمان بیشتری را برای این بازی گذاشت»

براساس این گزارش، این بازی جزو معدود بازی‌های ایرانی است که توانسته در بخش سرگرمی‌های نمایشگاه گیمزکام آلمان به نمایش درآید. ناشر این بازی غرفه‌ای شامل چهار رایانه شخصی را جهت تست بازی در سالن 10.1 قرار داده بود.

با توجه به پیشرفت چشم‌گیر بازی‌سازان ایرانی در تعامل با ناشران و شرکت‌های بین‌المللی صنعت بازی، باید امیدوار بود بازی‌های ایرانی بیش‌تری را در بخش سرگرمی این نمایشگاه شاهد باشیم.

تریلر جدید بازی Children of Morta

Read the whole post here.

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
از AMIN-SCORPION عزیز تشکر می کنم که حد اقل با ادبانه بحث کردند و توهین نکردند. سایر دوستان هم که توهین ظاهرا بخشی از وجودشون شده. اینکه هنر کشور عقب مونده به خاطر وجود تفکرات متفاوت نیست. طبیعتا در هر جای دنیا افراد با تفکرات متفاوت وجود دارند. چیزی که موجب عقب موندگی هنر ما شده وجود دیکتاتورهایی مثل شماست که توان پاسخگویی به یک تفکر متقابل خودتون رو ندارید. ادعای ازادی تفکر دارید اما با بی ادبی با تفکر متقابل خودتون برخورد می کنید! اگر تعریفتون از ازادی اندیشه این است که... سلام بر هیتلر....!

در مورد فرهنگ و اهمیت فرهنگ همین بس که بدونید وزرای کشورهای خارجی مثل المان و فرانسه و... با وجود مسلط بودن به زبان انگلیسی ، در ملاقات های رسمی به زبان کشور خود صحبت می کنند و از مترجم استفاده می کنند. مثال دیگر هم تور دو فرانس هستش که با وجود میلیون ها بیننده از سراسر جهان زیرنویس ها و اطلاعات به زبان فرانسوی نوشته و پخش میشه. مثال دیگر بازی ویچر هستش که سازنده ی لهستانی از روی افسانه ی کشور خودشون این بازی رو ساخت و.... . البته اینجا بیشتر بحث روی سازنده هایی هست که کاملا در یک کشور حضور دارند و اعضاشون هم غالبا اهل همون کشور هست و بحث روی شرکت های چند ملیتی نیست.

اینکه من از این بازی انتظار دارم حداقل کمی معرف فرهنگ ایرانی باشه و صرفا کپی از فرهنگ غرب نباشه ای است که این بازی جزء اولین بازیهای معتبر ایرانی است. اینها امضا میشن برای ایران. البته دوستان کاتولیک تر از پاپ خیلی متوجه نمی شوند من چی میگم.

پ.ن: بازیرایانه پرمخاطب ترین نشریه کشور و بعد از بازیسنتر پرمخاطب ترین انجمن بازی کشور بود و سالها فعالیت کرد نه 6 ماه! جهت اطلاع شما بگم که کلا 4-5 عدد Admin و 7-8 عدد Moderator بودیم و پیشکسوتان عزیزی مثل اقای رضا چشمی و اقای سهیل منصوری که مقاله هاشون لحظات شیرین کودکی ما رو شکل دادند در این مجله و انجمن فعالیت می کردند.

پ.ن: چقدر فکر شما کوچیکه! جدی فکر می کنید راه تشخیص تم و المان س.ک.... تحریک شدنه؟! یعنی مثلا کارشناس های پگی میشینن ببینن چقدر تحریک میشن بعد یک بازی رو درجه بندی می کنند؟! خیلی باحالید:D

اومدی وزرای کشور رو با بازیساز های مستقل مقایسه کردی؟؟؟؟
پاسخگویی به تفکر متقابل؟؟؟
تفکر شما 20 ساله تاریخ مصرفش گذشته اینکه شما هنوز این تفکرات رو داری جای گریه داره
The Witcher یک سری کتاب فانتزی که توسط یک نویسنده لهستانی نوشته شده (1994 تا 1999) و تا اونجایی که یادمه فقط نسخه اول نزدیک به کتاب نسخه ها بعدی داستانشون جدا میشه
کتاب هم کاملا فانتزی و شاید از داستان ها لهستانی بهره گرفته باشه ولی در مجموع ربطی به لهستان نداره
اینکه سازنده دلش بخواد در مورد کشورش بازی بسازه هم به خودش مربوطه اون لحن تند شما تو پست اولتون کاملا بی منطق
اینکه من بخوام با شما با ادبانه بحث کنم هم باز به خودم مربوطه، با همه افراد دنیا نیابد با ادبانه برخورد بشه و کاملا یه چیز شخصی که من تشخیص بدم شما ادب نیاز داری یا نه
اون بازی رایانه هم کاربرای فعالشون همه اینجان و از مدیرت فاجعه اونجا و اینه مدیرا دیکتاتوری به همه برخورد میکردن همه آگاهیم
و این طرز فکر شما هم کاملا نشون میده چرا اون سایت کلا محو شد
سایت گیمی که مدیرش شما باشی بهتر از اینم نمیشه

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
دوستان، شما از شخصی که به بازیی که Kiss داره میگه صحنه سک@سی داره و اجیر شده هستش در حالی که خیلی قبل از اینکه ناشر بین المللی پیدا کنه تقریبا مراحل پایانی ساختش رو طی کرده، چه انتظاری دارین؟ :D
البته شنیدن این جور حرفها در مملکت ما خیلی هم عجیب نیست. کافیه آخر هفته ها قبل از ظهر تلویزیون رو روشن کنید و کلی از این صحبتها در مورد تمامی ابعاد زندگی بشنوید:D:D

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
602
نام
سینا
این بحث و موضوعات ج**ی نمیدونم چطوری پیش اومده و دوستان چه صحنه ای دیدن که همیچین حرفی میزنن
درباره خود بازی و تیم سازنده هم صادقانه بگم اصلا موفقیت و شکستشون برام اهمیتی نداره
ولی مثل هر شرکت بازی سازی مستقلی براشون ارزوی موفقیت میکنم
امیدوارم که بتونن فروش خوبی داشته باشن

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
یه مشت اجیر شده ؟! چقد بدبختیم خدا
حالا چهارنفر پیدا شدن کارشون نسبتا خوب بوده و ناشر خارجی پیدا شده براشون فوری باید انگ جیره خوار بودن بزنی
میدونی چرا همه جوابایی ک میگیری با لحن تنده؟ چون انقد نوشتت بی منطق و غیرقابل درکه که نمیشه چیز دیگه ای گفت

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
وقتی صحبت از یک بازی ایرانی میشه ادم دوست داره یکمی از افسانه ها و داستان ها و فرهنگ ایرانی منتشر بشه. نه اینکه صرفا یک کپی از فرهنگ خارجی باشه. این بازی تو همین تریلرش معلوم بود که سرتا پا کپی از بازیها و فرهنگ غربی است. حتی المانهای س.ک.س.ی هم به بازی اضافه کردند برای جذابیت بیشتر!خلاصه , بازی ایرانی؟!! lol بهتره بگیم یک عده اجیر شده ایرانی واسه ساختن بازی برای لهستان با همون فرهنگ!
هر بازی تو هر کشوری ساخته میشه مربوط به فرهنگ اون کشور باید باشه؟ آخه گیمری که هدفش سرگرم شدنه چه اهمیتی براش داره این صحبت ها
تو این بازی پیکسلی من نمیدونم چه چیزی باعث تحریک شما شده ولی در اون صورت هم نمیدونم چه مشکلی با جذابیت های ج*سی دارید شما. به خدا چیز کثیفی نیست س*س!
یکم مسائل رو فراتر از اراجیفی که تو صدا و سیما و روزنامه کیهان به خورد ملت میدن ببین.

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
یادمه یکدوره ای هر کسی از بازی TLOU خوشش نمی اومد اساتید این انجمن هرچی از دهنشون در میومد نثار بدبخت می کردند. اوه اوه خدا نکنه از GOW خوشت نیاد که خونت به پای خودته!
پس مشکل سیاسی و مذهبی و اینها نیست بلکه خیلی ریشه ای تر از این حرف هاست. دیکتاتور بودن تو وجود شماهاست. صد تا کتاب ازادی بیان هم بدن بهتون بخونید باز هم همین دیکتاتور کوچولو هستید. خدا به این جامعه رحم کنه که مدعیان روشنفکری رو با دیکتاتوری اشتباه گرفتند.

موضوع این تاپیک خیلی ساده بود. بنده از تم این بازی خوشم نیومد. اما عزیزان دیکتاتور.... . خوش باشید. چند سال دیگه که دیکتاتور تر از شماها زمینتون زدند به خودتون میایید . الان حرف های من فایده ای نداره. نرود میخ اهنین در سنگ!

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
یادمه یکدوره ای هر کسی از بازی TLOU خوشش نمی اومد اساتید این انجمن هرچی از دهنشون در میومد نثار بدبخت می کردند. اوه اوه خدا نکنه از GOW خوشت نیاد که خونت به پای خودته!
پس مشکل سیاسی و مذهبی و اینها نیست بلکه خیلی ریشه ای تر از این حرف هاست. دیکتاتور بودن تو وجود شماهاست. صد تا کتاب ازادی بیان هم بدن بهتون بخونید باز هم همین دیکتاتور کوچولو هستید. خدا به این جامعه رحم کنه که مدعیان روشنفکری رو با دیکتاتوری اشتباه گرفتند.

موضوع این تاپیک خیلی ساده بود. بنده از تم این بازی خوشم نیومد. اما عزیزان دیکتاتور.... . خوش باشید. چند سال دیگه که دیکتاتور تر از شماها زمینتون زدند به خودتون میایید . الان حرف های من فایده ای نداره. نرود میخ اهنین در سنگ!

به این کامنت میگن فرار به بیراهه :D

بحث تلو که خیلی وقته دیگه خز شده و طرف میومد میگفت بازی چرتیه میگفتیم چیش و چرا؟ یهو داد و فغان میداد ازادی نداریم اینجا و فلان و ...

بحث دیکتاتور بودن رو نمیشه خیلی روش مانور داد و شما هم بی انصافی که اینو میگی شما "حق" اینو داری که بنویسی پس دیکتاتوری نیست که شما رو تو خفقان بره:D

در اینکه شما مختاری از بازی خوشت نیاد کسی بحثی نداره.
ولی دیگه برچسب زدن کاره قشنگی نیست.

یه مقدار سعی کنید کتاب ها و مقاله هایی خارج از مباحثی که تا امروز دنبال کردید بخونید تا با دنیای دیگه ای اشنا شید.

شما تو بکارگیری واژه ها مشکل داری دوست من.

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
به این کامنت میگن فرار به بیراهه :D

بحث تلو که خیلی وقته دیگه خز شده و طرف میومد میگفت بازی چرتیه میگفتیم چیش و چرا؟ یهو داد و فغان میداد ازادی نداریم اینجا و فلان و ...

بحث دیکتاتور بودن رو نمیشه خیلی روش مانور داد و شما هم بی انصافی که اینو میگی شما "حق" اینو داری که بنویسی پس دیکتاتوری نیست که شما رو تو خفقان بره:D

در اینکه شما مختاری از بازی خوشت نیاد کسی بحثی نداره.
ولی دیگه برچسب زدن کاره قشنگی نیست.

یه مقدار سعی کنید کتاب ها و مقاله هایی خارج از مباحثی که تا امروز دنبال کردید بخونید تا با دنیای دیگه ای اشنا شید.

شما تو بکارگیری واژه ها مشکل داری دوست من.

من ازادانه این رو می نویسم چون دیکتاتوری در مدیریت سایت حداقل اینجا وجود نداره. دست این عزیزان دیکتاتور کوچولو بود که تا الان پاک شده بود.

پست های قبلی رو بخونید! مشکل کلمه ی اجیر کردن رو که باهمدیگه حل کردیم. اما بعد از اون چی؟ می بینید! مشکل عدم توان پذیرش تفکر متفاوت است.

بنده از طرفداران شدید TLOU هستم و به عنوان یک طرفدار این برخورد های زشت رو دیدم. افرادی که حمله می کردند به این صورت نمی گفتند چیش و چرا بده! بلکه ارواح طرف رو میاوردن جلوی چشمش. الان همین تاپیک رو ببینید. به بنده انواع و اقسام تهمت ها زده شد!

مشکل اینجاست که این دوستان حق توهین به تفکر متقابل رو برای خودشون محفوظ میدونند و چون غالب جمعیت هم باهاشون هم نظر است هیچ برخوردی باهاشون نخواهد شد.

محدوده ی مطالعات بنده کم گسترده نیست. صحبت راجع بهش تعریف از خود میشه پس بازش نمی کنم. اما مشکل محدوده مطالعات من نیست. مشکل یک جمعیت بی فکر که تابحال لای حتی یک کتاب رو هم باز نکرده اند است که ثابت منطقی تو فکرشون نیست. به خاطر همین ادمی رو تو همین تاپیک می بینیم که اول به بازیرایانه توهین می کنه بعد در یک مغلطه ی عجیب از بازیرایانه تعریف می کنه و این رو علیه من استفاده می کنه!! به این حالت در علم منطق میگن که طرف ثابت منطقی مشخص نداره. این ادم غیرقابل بحث است چون خودش هم نمی دونه چند چنده!

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
من ازادانه این رو می نویسم چون دیکتاتوری در مدیریت سایت حداقل اینجا وجود نداره. دست این عزیزان دیکتاتور کوچولو بود که تا الان پاک شده بود.

پست های قبلی رو بخونید! مشکل کلمه ی اجیر کردن رو که باهمدیگه حل کردیم. اما بعد از اون چی؟ می بینید! مشکل عدم توان پذیرش تفکر متفاوت است.

بنده از طرفداران شدید TLOU هستم و به عنوان یک طرفدار این برخورد های زشت رو دیدم. افرادی که حمله می کردند به این صورت نمی گفتند چیش و چرا بده! بلکه ارواح طرف رو میاوردن جلوی چشمش. الان همین تاپیک رو ببینید. به بنده انواع و اقسام تهمت ها زده شد!

مشکل اینجاست که این دوستان حق توهین به تفکر متقابل رو برای خودشون محفوظ میدونند و چون غالب جمعیت هم باهاشون هم نظر است هیچ برخوردی باهاشون نخواهد شد.

محدوده ی مطالعات بنده کم گسترده نیست. صحبت راجع بهش تعریف از خود میشه پس بازش نمی کنم. اما مشکل محدوده مطالعات من نیست. مشکل یک جمعیت بی فکر که تابحال لای حتی یک کتاب رو هم باز نکرده اند است که ثابت منطقی تو فکرشون نیست. به خاطر همین ادمی رو تو همین تاپیک می بینیم که اول به بازیرایانه توهین می کنه بعد در یک مغلطه ی عجیب از بازیرایانه تعریف می کنه و این رو علیه من استفاده می کنه!! به این حالت در علم منطق میگن که طرف ثابت منطقی مشخص نداره. این ادم غیرقابل بحث است چون خودش هم نمی دونه چند چنده!
خب چه ارتباطی به دیکتاتوری داره. کلمه ای که دنبالش میگردی تعصب هست.
بعد هم وقتی دلایل میاری برای خوش اومدن یا نیومدن از یه چیزی طرف مقابل حق داره اعتراض کنه اگر این دلیل و نتیجه گیری براش غیر منطقی بیاد. اگر صرفا میگفتی من از این تیپ بازی خوشم نمیاد قضیه ش فرق میکرد.
تو پست اولت برای خودت این حق رو قائل شدی به سازندگان بازی بگی کپی کار و اجیر شده؛ چرا طرف مقابلت این اجازه رو به خودش نده که تو مخالفت باهات کلمات سنگین مثل خودت به کار نبره؟
در کل وقتی تو یه جمعی اکثریت با یکی مخالفن اون یه نفر سعی می کنه بقیه افراد رو به همین چیزایی که شما متهم کردی متهم کنه، چیز عجیبی نیست. البته این دلیل نمیشه حق با اکثریت یا اون یه نفر باشه.

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
خب چه ارتباطی به دیکتاتوری داره. کلمه ای که دنبالش میگردی تعصب هست.
بعد هم وقتی دلایل میاری برای خوش اومدن یا نیومدن از یه چیزی طرف مقابل حق داره اعتراض کنه اگر این دلیل و نتیجه گیری براش غیر منطقی بیاد. اگر صرفا میگفتی من از این تیپ بازی خوشم نمیاد قضیه ش فرق میکرد.
تو پست اولت برای خودت این حق رو قائل شدی به سازندگان بازی بگی کپی کار و اجیر شده؛ چرا طرف مقابلت این اجازه رو به خودش نده که تو مخالفت باهات کلمات سنگین مثل خودت به کار نبره؟
در کل وقتی تو یه جمعی اکثریت با یکی مخالفن اون یه نفر سعی می کنه بقیه افراد رو به همین چیزایی که شما متهم کردی متهم کنه، چیز عجیبی نیست. البته این دلیل نمیشه حق با اکثریت یا اون یه نفر باشه.

اعتراض با توهین فرق میکنه. اصلا شاید مشکل همینه. فرق توهین و اعتراض رو نمی دونید. اما در مورد کلماتی که به نظرتون توهین من به سازنده ها است هم توضیح دادم اما به خاطر احترام به نظر شما که کمی ملایم تر از دیگران بود بازهم توضیح میدم. اول اینکه کپی کردن از بازی غربی توهین حساب نمیشه. مثلا اینهمه سازنده که از بازیهای مختلف کپی می کنند و مشکلی هم با نقل این موضوع ندارند ، به خودشون توهین می کنند؟! نخیر عزیز این توهین نیست بلکه نقده. البته کپی خوب هم چندان مذموم نیست.

درمورد اجیر شدن هم مشکل شما که توهین می بینیدش علم پایینتونه. چهارتا کتاب از ادبیات کهن و چهار تا داستان بخونید تا ببینید که اجیر کردن اصلا معنی بدی نداره. مثلا فلانی یک کارگر روز مزد اجیر کرد تا خونه اش رو بسازه.
مدرک می خواهید؟ اینهم لغت نامه دهخدا: پیشیار. مزدبگیر. شخصی که انجام عملی را متعهد میشود در برابر مزدی.
- اجیر خاص ؛ اجیری که متعهد میشود عملی را شخصاً در مدت معین انجام دهد.
پ.ن: البته این کلمه هم در جای منفی استفاده می شود و هم در جای مثبت. نتیجه اینکه یک کلمه خنثی است و صرفا معنی بدی ندارد.

حالا دیدید به خاطر علم پایین خودتون به دیگران تهمت می زنید؟ نه تنها تهمت می زنید بدون مطالعه 2 تا کتاب خودتون رو تو جای حق هم می نشونید! همین کارها رو می کنید که افرادی مسئولینتون میشن که فرق گوشت کوبیده و.... رو تشخیص نمی دن! انصافا حقتونه که ادمهایی بنیاد ملی بازیهای رایانه ای رو اداره کنند که اکثرا یک بازی هم تو عمرشون نکردند!

اما با تمام این وجود من نظر یکی از کاربران رو پذیرفتم و از کلمه استخدام استفاده کردم.

این پست شما یک مشکل اساسی داره. شما حق توهین رو برای خودتون و هم نظرانتون محفوظ می دونید اما برای دیگران نه. به قول شهید اوینی اگر توهین کنیم بی فرهنگ هستیم اما اگر توهین کنند ازادی بیان است....:)

الان همین خارجی ها رو ببینید. بنده به واسطه مدت زمان زیادی که تو Team Speak و دیسکورد و... برای انجام بازیهای انلاین میگذرونم، دوست های زیادی از سراسر دنیا پیدا کردم. مثلا توی گیلد وارز 2 تا دلتون بخواد در حال رید و گیلد کوئست ها باهمدیگه راجع به مسائل دینی و اعتقادی صحبت می کردیم و قسم می خورم یکبار به من بی احترامی نکرد! اما شماها با شنیدن فقط یکی دو جمله و خودتون هم منفی برداشتش کردید، انواع اقسام تهمت ها مثل مزدور و ... رو به بنده زدید و این رو حق خودتون می دونید. حداقل اگر تقلید می کنید درست تقلید کنید. توی تقلید کردن هم افتضاخ هستید !

همونطور که گفتم مشکل شماها ریشه ای و ژنتیکی است! راه حلش هم کتاب خوندنه. با هر کتابی که دلتون میخواد شروع کنید بلکه یک قوام فکری پیدا کنید.

آخرین ویرایش:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
اعتراض با توهین فرق میکنه. اصلا شاید مشکل همینه. فرق توهین و اعتراض رو نمی دونید. اما در مورد کلماتی که به نظرتون توهین من به سازنده ها است هم توضیح دادم اما به خاطر احترام به نظر شما که کمی ملایم تر از دیگران بود بازهم توضیح میدم. اول اینکه کپی کردن از بازی غربی توهین حساب نمیشه. مثلا اینهمه سازنده که از بازیهای مختلف کپی می کنند و مشکلی هم با نقل این موضوع ندارند ، به خودشون توهین می کنند؟! نخیر عزیز این توهین نیست بلکه نقده. البته کپی خوب هم چندان مذموم نیست.

درمورد اجیر شدن هم مشکل شما که توهین می بینیدش علم پایینتونه. چهارتا کتاب از ادبیات کهن و چهار تا داستان بخونید تا ببینید که اجیر کردن اصلا معنی بدی نداره. مثلا فلانی یک کارگر روز مزد اجیر کرد تا خونه اش رو بسازه.
مدرک می خواهید؟ اینهم لغت نامه دهخدا: پیشیار. مزدبگیر. شخصی که انجام عملی را متعهد میشود در برابر مزدی.
- اجیر خاص ؛ اجیری که متعهد میشود عملی را شخصاً در مدت معین انجام دهد.
پ.ن: البته این کلمه هم در جای منفی استفاده می شود و هم در جای مثبت. نتیجه اینکه یک کلمه خنثی است و صرفا معنی بدی ندارد.

حالا دیدید به خاطر علم پایین خودتون به دیگران تهمت می زنید؟ نه تنها تهمت می زنید بدون مطالعه 2 تا کتاب خودتون رو تو جای حق هم می نشونید! همین کارها رو می کنید که افرادی مسئولینتون میشن که فرق گوشت کوبیده و.... رو تشخیص نمی دن! انصافا حقتونه که ادمهایی بنیاد ملی بازیهای رایانه ای رو اداره کنند که اکثرا یک بازی هم تو عمرشون نکردند!

اما با تمام این وجود من نظر یکی از کاربران رو پذیرفتم و از کلمه استخدام استفاده کردم.

این پست شما یک مشکل اساسی داره. شما حق توهین رو برای خودتون و هم نظرانتون محفوظ می دونید اما برای دیگران نه. به قول شهید اوینی اگر توهین کنیم بی فرهنگ هستیم اما اگر توهین کنند ازادی بیان است....:)

الان همین خارجی ها رو ببینید. بنده به واسطه مدت زمان زیادی که تو Team Speak و دیسکورد و... برای انجام بازیهای انلاین میگذرونم، دوست های زیادی از سراسر دنیا پیدا کردم. مثلا توی گیلد وارز 2 تا دلتون بخواد در حال رید و گیلد کوئست ها باهمدیگه راجع به مسائل دینی و اعتقادی صحبت می کردیم و قسم می خورم یکبار به من بی احترامی نکرد! اما شماها با شنیدن فقط یکی دو جمله و خودتون هم منفی برداشتش کردید، انواع اقسام تهمت ها مثل مزدور و ... رو به بنده زدید و این رو حق خودتون می دونید. حداقل اگر تقلید می کنید درست تقلید کنید. توی تقلید کردن هم افتضاخ هستید !

همونطور که گفتم مشکل شماها ریشه ای و ژنتیکی است! راه حلش هم کتاب خوندنه. با هر کتابی که دلتون میخواد شروع کنید بلکه یک قوام فکری پیدا کنید.
اون حرف شهید آوینی در مورد خودتون هم جواب می ده؟
مشکل شما که توهین می بینیدش علم پایینتونه
حالا دیدید به خاطر علم پایین خودتون
بدون مطالعه 2 تا کتاب
مشکل شماها ریشه ای و ژنتیکی است!

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
اون حرف شهید آوینی در مورد خودتون هم جواب می ده؟
مشکل ایشون توهین لغوی هست که منجر به دیکتاتوری میشه! مثلا اگر طبق پستش به یکی بگی علمت پایینه مطالعه نداری یا توی تقلید افتضاح هستی یا حقتونه که فلان... اینا مشکل نداره ولی خدای نکرده زبونم لال خیلی خلاصه به یکی بگی "نفهم" اونوقته که توهین لغوی صورت گرفته و جات تو جهنمه!
بحث خیلی منحرف شد. بگذریم

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
جالبه بازی سفارشی میسازن از جنگ و.. که به بدترین شکل ممکن و منزجر کردن مردم از جنگ با این بازی های صعیف بد نیست اسم اونا بنده های خدا رو خراب میکنن بعد میان بازی میسازن میره تو اروپا میشه اجیر شده ها !! مشکلشون اینه از نااگاهی و کج فهمی هست جالب بود چند وقت پیش شبکه ۲ مصاحبه میکردن درباره موضوع بازی های رایانه ای و پیشرفت ایران بعد اونوقت اون کسی که از کمسیون فرهنگی مجلس و مثلا برای حمایت از بازی اومده بود متاسفانه کمترین اطلاعاتی از بازی نداشت و مثل همین دوستمون یکسری حرف های تیتروار تکرار میکرد بعد میگفت کپی رایت موضوع نیست و فکرش تو ۲۰ سال پیش بود میگفت از روی نااگاهی اول انمیشن و فیلم ساخته میشه بعد بازی ساخته میشه از روشون !! وقتی چنین کسایی باشن رو اصل موضوع هیچی جلو نمیره

Silent Siren

کاربر سایت
Aug 31, 2014
207
نام
مهدی
طرف یه طوری میگه بوس و صحنه‌های جنسی جزو فرهنگ بی‌گانه‌ست و چرا از فرهنگ غنی کشور خودش داخل یه تریلر یک دقیقه‌ای دیده نمیشه انگار که فرهنگ و وطن ما عاری از هرگونه ابراز محبت از طریق بوسیدن و لذت‌های جنسیه و یجورایی خداوند به ماها و ایرانی‌ها ارادت ویژه داره و ما سگلی‌های مخلوقاتشیم.! نکنه فرزندان ایرانی و بچه‌ها رو لک لک ها از اونور دنیا میارن که ما خبر نداریم ؟...یا اکثر خانواده‌های ایرانی در حریم خصوصی و خانه خودشون {مثل آثار سینمایی و تلویزیونی با چادر و حجاب} می‌خوابن و بلند می‌شن ؟...!

تا اونجایی مربوط به جهان‌بینی هرکسی میشه هیچ جای تاریخ و هیچ کجا قانون نانوشته‌ای وجود نداره که گفته باشه این مسائل و لذت‌ها مخصوص اونور آبی‌ها {اینجا لهستانی‌ها} ـست و کشور ما صاف از وسط بهشت روی زمین نازل شده و ماها مبرا و مصون از این قضییم. بلکه همه اینا جزو وجودیت هر انسانی هستش و مختص و انحصاری هیچ کشور و فرهنگی نیست. و تا اونجاییم که ما خبر داریم بوسیدن یکی از محبت آمیز ترین و زیباترین طرق برای ابراز محبت و عشقه. اونم داخل تریلری که سعی در به نمایش گذاشتن ویژگی‌ها و خصوصیات یکی از مهم‌ترین ارکان های زندگی یعنی خانواده رو داره.

برای یه تریلر 1 دقیقه که هیچ چیزی درش به جز یه آرت‌استایل عالی درش خودنمایی نمیکنه و به زیبایی عنصر و مهم خانواده رو برهان و بهونه یه تعریف ماجراجویی کرده باید چه توضیحات و شفاف‌سازی های خسته کننده و سطحی ارائه داد. واقعا جای تاسف داره. جانه من نکنید اینکارو با خودتون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر