دلایل بن شدن کنسول پلی استیشن 4 و راه حل ها و راه های پیشگیری

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام همانطور که دیده اید در طی دو سه ماه گذشته عده ی زیادی از دوستان کنسولشون بن شده و خیلی ها نگران این موضوع شده اند ما در اینجا با انتقال تجربه ها میخواهیم جلو این اتفاق ها رو بگیریم

علت بن شدن:
علت بن شدن کنسول ها دست بردن در اطلاعات شخصی دیگران و ب نحونی دزدی اکانتشان است (البته علت های دیگری هم داره که توی ایران اجرا شدنی نیستند)
به زبان خودمونی اکانت های ترکیبی یا هکی یا هر روشی که بازی ها با قیمت پایینی رو کنسول شما ریخته بشه هستند
اما شاید سوال شما این باشه که الان دوساله که این اکانتها توی بازار هست ولی چرا امسال مشکل ساز شده ؟؟
جواب این است : شما تا پارسال اکانت رو مال خودتون نمیکردین فقط اونو اکتیو میکردین و صاحب اصلی اکانت چیزی از دست نمیداد البته اگر میفهمید میتونست پیگیری کنه و بازی شما قفل بشه
اما متاسفانه امسال بنا به دلایلی ایمیل اکانت و رمزش تغییر داده میشه (توسط هکر یا فروشنده)و بنحوی اکانت از دسترس صاحب اصلیش خارج میشه و این مورد طبق قوانین سونی جرم است و باعث جریمه میشه که جریمش بن شدن است
ایمیل های موقتی مثل yopmail-maildrop-و ... شامل این موارد میشن

راه حل مشکل بن شدن صبر کردن هست و یا میتونی از ساپورت سونی مقدار بن شدن را جویا بشید یا باهاش چک چونه بزنید و کمش کنید
خوشبختانه مقدار بن شدن موقتی هست و بین 1-3 ماه گزارش شده

راه های پیشگیری:
1. اکانت هکی نخرید حتی برای پلاس
2.فرهنگ سازی کنید برای دوستانتان و اشناها

مشکل اصلی اصلی اصلی برمیگرده به عادت ما
ما از کودکی عادت کردیم پول بابت بازی و فیلم و خلاصه هر چیزی که قابل لمس نیست ندیم!!
قیمت بازی تو ایران گرونه البته تو خارج هم زیاد ارزون نیست بخاطر همینه که نقد نوشته میشه به بازی امتیاز میدن از بازی تیزر میاد بیرون و....
نیازی نیست همه بازی های ps4 رو نصفه نمیه و با عجله بازی کنید بهتره اونای که دوست دارید و از نظرتون نقداش مناسب هست قانونی تهیه کنید حتی میتونید دمو هاشونو دانلود کنید

موفق باشد
از دوستانی که تجربه بن شدن دارن خواهش میکنم اینجا تجربشونو به اشتراک بگذارند

دوستان عزیز اینا بحث درباره بد بدون اکنت هکی نیست و خواهش میکنم این بحث ها رو نکنید که تاپیک بسته نشه

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

بنده هم تجربه ی بن شدن رو دارم . قبلا که هنوز ps4 نیومده بود صاحب دو کنسول vita و ps3 بودم کنسول ps3 بنده هک شده بود ولی ویتا هک نشده یک بار با اکانت اصلی خودم که تعدادی بازی ویتا خریداری کرده بودم وارد کنسول ps3 شدم که روز بعد منجر به بن شدنم شد. یک ماه بعدش رفتم خدمت و وقتی بعد از اموزشی اومدم مرخصی دیدم هم اکانت و هم کنسول ps3 از بن در اومده . نمیدونم مدت بن چقدر بود ولی بعد از ۳ ماه که اکانتمو چک کردم مشکلی نداشت .

ولی از موقعی که کنسول ps4 رو تهیه کردم کنارش یه پلاس یه ساله هم خریدم و دارم از بازی هاش لذت میبرم بعضی مواقع هم که یه بازی خوب منتشر میشه اونم به صورت دیسک تهیه میکنم . لذتی که ارجینال بازی کردن داره به هیچ وجه هک و روش های دیگه نداره چون پول میدی بازی میکنی بیشتر لذت بخشه.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من يكي از دوستام اكانت هكي زده بود كنسولش بن دائم شد
متاسفانه اين اكانتهاي هكي بلاي جان بازيهاي فيزيكي هستن باعث شده اولا قيمت بازيها خيلي دير بيوفته دوما تا بخواي يه بازيو بفروشي سرويس ميشي
متاسفانه ايراني جماعت براي هرجي ٣ يا ٤ برابر خودش هزينه ميكنه ولي به بازي ميرسه تيزبازي شروع ميشه

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
اکانت هکی یعنی دزدی ... حالا بعضی ها دنبال توجیه این موضوع هستن راحت باشن ولی این کار عین دزدی هست چون شما از یک شخص در یک جای دیگه ی دنیا که پول زحمت کشی اش رو جمع کرده ( شاید پول توجیبی اش یا زحمت کار توی یک رستوران ) و بازی خریده داری دزدی میکنی
توجیه های معمولشون
1- ما می خوایم بازی هایی که به روز میاد رو بازی کنیم
2- تو بازار بازی های روز گرونه و مشکل رو میندازن گردن فروشنده ها
3- حوصله و وقت خرید و فروش دیسک دست دوم ندارن
4- ما نترسیم و از بن شدن نمیترسیم . بن هم شدیم کنسول رو به یکی تو دیواری جایی میندازیم میریم یکی دیگه میخریم ( عینا این جملات رو توی همین بازی سنتر خوندم چندین بار و احساس زرنگی و قدرت هم میکنن !!! )

همه حرف های شما درسته و حق با شماست ولی این کار دقیقا دزدی هست و فرقی با اینایی که مردم رو تو خیابون خفتگیری میکنن نداره
حالا جالبیش اینه وقتی بن هم میشن به صاحب اکانت و سونی فحش ناموس میدن !!! و اونارو مقصر میدونن !!!

البته این اکانت ها برای فروشنده ها سود عجیب غریبی داره و تقریبا 90 درصد کسانی که مخالف تهیه دیسک نو یا دسته دوم هستن و دلایلی فضایی برای استفاده از این اکانت دزدی ها میارن شک نکنید فروشنده همین اکانت های هکی هستن

البته یک بیماری هم هست که برخی دارن اونم اینه که از روزی که دستگاه میگیرن حس میکنن اگر زیر 100 تا بازی داشته باشن انگار هیچی ندارن و فکر میکنن PS4 هم همون PS3 هست که بری یک هارد 2 ترا بدی برات کل بازی های 2 سال اخیر رو بریزن !!!

ولی درستش اینه شما 2 یا 3 بازی بگیری و همون ها رو تموم کنی بعد دیسکش رو بفروشی و جایگزین کنی مثل همه مردم دنیا هزینه ای هم معقول هست و زیاد نمیشه . نه اینکه یک آرشیو درست کنی که تا آخر عمرت 5 درصد اون تعداد بازی هم بازی نکنی

تبعات این کار =
1 - هزینه ای برای خرید اکانت هکی میشه بعد از مدت کوتاهی که چند اکانت بخرید خیلی بیشتر از خرید دیسک دست دوم میشه ( شما دیسک دست دوم رو میخرید و بعد که بازی تموم شد در بدترین حالت که بازی جدید خریده باشید با 40 تومن ضرر میدید اما همون رو باید 2 برابر پول اکانت هکی بدید که معلوم نیست فرداش باشه یا نه )
2- از کسی که اکانت رو خریدید شک نکنید بعد 6 ماه یا یکم بیشتز رمز اکانت رو عوض میکنه چون می خواد به کس دیگه ای بفروشه و دسترسی شما به بازی قطع میشه
3- علاوه بر هزینه برای خود اکانت کلی هم هزینه باید بکنید تا دیتای بازی رو بریزید و دردسر هایی که داره
4- همیشه ترس بن شدن دارید ( خیلی از موارد بن دائم هم اتفاق افتاده فکر نکنید همیشه موقتی هست )
5- در خیلی از موارد خرید بهتون میگن آنلاین بازی نکنید و از لذت بازی آنلاین محروم میشید
6- اگر کنسولتون به مشکلی بخوره و نیاز به بارگذاری مجدد سیستم عامل یا دیتا باشه کل اکانت های هکیتون میپره

آخرین ویرایش:

mortal10

کاربر سایت
Jun 18, 2014
350
دوستان بدون دردسر و.. بازی اورجینال تهیه کنید لذتشم ببرید به همین راحتی :)
بحث این اکانتاست خودم بنده تو این کار بودمو بالای 10 هزار تا اکانت به قولی هک کردم که البته اسمش هک نیست ( اینجا جاش نیست توضیح بدم :ی) خلاصه اصلا کار درستی نیست و کنار گذاشتم چه برسه افرادی که این اکانتارو میخرن !

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
دوست نزدیک من حامد هم از اکانت هکی استفاده کرد و دستگاه فت بن شد و البته با وجدان! بود و وقتی خواست دستگاه رو بفروشه گفت بن هستش دستگاه رو فروخت و یک فروند اسلیم تهیه نمود.خودم تاحالا فقط یکبار تجربه اکانت اشتراکی (نمیدونم هکی بود یا نه) داشتم اونم سر فیفا 16 بود که طرف خوشبختانه! جونمو به لبم رسوند (سر نوبت دانلود و اجرا و پشتیبانی و...) دفعه آخر هم بی حرمتی کرد و من هم برای همیشه قید این مسخره بازیا رو زدم و اکثرا بلوری میخرم و میفروشم.گاهی تو تخفیفات خرید میکنم تک و توک...
حالا برخی میگن این ویندوزت هم کپی هستش و یا PS3 کپی خور شد همه رفتن واقعا نمیتونید تمیز بدید این دوتا رو از هم؟
اون یه کمپانی که نهایتا سودش داره کم میشه توجه کنید سود نه دارایی.
اما اکانت هکی یعنی یه بنده خدا با مشکلات رفته چهارتا دونه بازی خریده صبح پامیشه میبینه اکانت پر.خودت بودی چه حسی پیدا میکردی؟واقعا از زورگیری بدتره.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
اگه کنسول بن شه دیگه کلا نمیشه بازی کرد
اگه اکانت بن شه بازیهای هم قفل میشن
کنسول بن بشه فکر نمیکنم همچین اتفاقی بیفته!:D
فقط نمیشه انلاین بازی کرد و تا ابد باید افلاین بازی کنه همین

Constantine

کاربر سایت
Apr 5, 2006
560
اولین بار که بن بشه بین ۱تا۳ هفته
دومین بار بین ۱تا۳ماه
سومین بار دیگه سونی شوحی نداره و بن کامل میکنه

تا حالا هیچ راهی برای از بن در اوردن نیومده زیرا هر دستگاه یک کد مثل پلاک ماشین داره و نمیشه اونو عوض کرد و سونی از سرور دسترسی این پلاک رو میبنده...فقط تو ps3 اونم نه با تعویض بلکه برا بای پس کردن کد دستگاه با کد یه دستگاه دیگه و اونم تو دستگاه کپی نرم افزاری میشد یه کاری کرد
ps4 در وحله اول اصلا کپی نیست پس کاریش نمیشه کرد

حواستون به کسایی که میگن ما از بن در میاریم باشه

• Like
Reactions: voldmort

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
الان همه تو همین ایران فیلم کپی و بازی و برنامه کپی استفاده میکنن حالا اگر اکانت هکی استفاده کنیم چه فرقی داره؟ تریپ روشنفکری برداشتین من استفاده کردم مشکل هم نداشته تاحالا.
اکثرا هم آمریکا و کانادا هستند و وضعشون خوبه سنگ اونارو به سینه نزنید.

King-1

کاربر سایت
Apr 2, 2007
723
نام
vahid
اولین بار که بن بشه بین ۱تا۳ هفته
دومین بار بین ۱تا۳ماه
سومین بار دیگه سونی شوحی نداره و بن کامل میکنه

تا حالا هیچ راهی برای از بن در اوردن نیومده زیرا هر دستگاه یک کد مثل پلاک ماشین داره و نمیشه اونو عوض کرد و سونی از سرور دسترسی این پلاک رو میبنده...فقط تو ps3 اونم نه با تعویض بلکه برا بای پس کردن کد دستگاه با کد یه دستگاه دیگه و اونم تو دستگاه کپی نرم افزاری میشد یه کاری کرد
ps4 در وحله اول اصلا کپی نیست پس کاریش نمیشه کرد

حواستون به کسایی که میگن ما از بن در میاریم باشه
دستگاه دوست بنده بن شد بردش پشت شهرداری براش از بن در اوردنش پس یک راهی هست
ولی بنده هم توصیه میکنم از اکانتهای هکی استفاده نکنید مثل من با یکی از دوستانتان اکانت خودتون را شریک بشید و بازیهای که ارزش خرید داره رو دیجیتالی بخرید و حالشو ببرید

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
421
نام
حامد
استفاده از اکانت های هکی جدای اینکه دزدی محسوب میشه شرعا هم ایراد داره و حرومه...
به این دلیل که فرد استفاده کننده بدون اجازه و رضایت فرد وارد اکانت میشه و از محتویات اکانت استفاده میکنه.در نتیجه حق الناس به گردنشه...
استفاده از فیلم ها و سریال ها و بازی های کپی هم مشمول حق الناس میشه چون بدون رضایت تهیه کننده و عوامل اون مجموعه از اون برنامه داریم استفاده میکنیم پس فرقی نداره با اون اکانت هکی.
پس لطفا خودمون و دیگران رو گول نزنیم. چون خودمون داریم از این مدل اکانت ها استفاده میکنیم و تا حالا برامون مشکلی پیش نیومده دلیل نمیشه بقیه رو ترغییب به استفاده کنیم و کسانی رو که این کار رو منع میکنن روشن فکر خطاب کنیم!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر