Hellblade: Senua's Sacrifice

hellblade-1-600x337.jpg

درود
Ninja Theory نسخه pcبازی را تایید کرد به احتمال زیاد بازی4kو ماد های زیادی را هم پشتیبانی خواهد کرد

سازنده بازی تاکید کرده بازی بر روی سه چیز تمرکزداره عبارتند از گیم پلی مبارزه ای به سبک نینجا, شخصیت پردازی قوی و طراحی منحصر به فرد که از این استودیو به خوبی در گذشته ان ها را با عناوین خود ثابت کرده است.

ظاهرا بازی یکی از بهترین و عمیق ترین شخصیت ها و همچنین مبارزات بی رحمانه و غیر قابل انعطاف را ارائه خواهد داد

اگر شما از طرفداران این استودیو باشید و عناوین این شرکت از جمله عنوان محبوب DmC را تجربه کرده باشید به خوبی میدانید که این شرکت در ارائه یک عنوان Hack And Slash قوی بسیار قوی عمل کرده و عنوانی به کیفیت را ارائه خواهد کرد

تصاویر بازی

سایت بازی
Hellblade | Ninja Theory
qe8qo0j3dq1q6i292lfd.jpg

720P

اسم شخصیت اصلی بازی Senua هست.

اطلاعات اولیه
همانطور که ميدونين اسم شخصيت اول hellblade شخصيت به نام Senua هست که اين نام خيلي شبيه به يکي از الهه هاي هاي سلتيک هست به نام Senuna
Senuna کيست: Senuna يکي از الهه هاي سلتيک هست که در مکان Roman Britain پرستش ميشد , يکي از نکات جالب در باره ي Senuna اينه که مردم به اشتباه اسم اونو Senuna تلفظ ميکردند!!(همين اسمي که سازندگان بازي ازش استفاده ميکنن)
من در توضيحات پايين از همون اسم اصلي يعني Senuna استفاده ميکنم ولي Senuna همون Senua هست و هيچ فرقي ندارن:دي
اينم مکان Roman Britain:
برای مشاهده تصویر اصلی (1280x960) روی این نوار کلیک کنید.

قبل از اينکه بريم دنبال معرفي اين الهه بايد بگم چطوري از وجود اين الهه در افسانه هاي سلتيک با خبر شدن:
جريان از اين قراره تعدادي دانشمند اثار باستاني داشتند در Roman Britain دنبال اثار باستاني ميگشتند تا اينکه در سال 2002 مجسمه فلزي اين الهه در مکان Ashwell در Hertfordshire توسط Alan Meek کشف شد.
اينم اون مکاني که کشف شده و همينطور ارامگاه Senuna هست :

ارامگاه يا معبد Senuna شامل مراسم مذهبي توده ميشد , که بعد ها اين معبد شاهد پرتاپ چيزهايي روي ان بود , اين معبد احاطه شده توسط يک مجموعه از ساختمان ها و از جمله کارگاه ها و محل هاي اسکان براي زائران بود , در اواخر سده 4 و 5 اثار باستاني از Senuna مانده بود در لبه ارامگاه دفن شده بودند(دليل اينکه چرا اثار باستاني Senuna دفن شده است هنوز هم جوابي برايش باستان شناسان پيدا نکرده اند )
معرفي ظاهري Senuna:
شواهد در مجسمه که کشف شده بود نشان ميداد که Senuna يک زن با بدن برازنده بود با موهاي حلقه شده , پستان ها , بازو ها و صورت Senuna بخاطر اينکه سالها در خاک دفن شده بودند بخاطر همين قابل شناسايي نبود.
ريشه و اسم Senuna:
اسم Senuna به اشکال مختلف در بازه هاي زماني مختلف صدا ميشدند , تا به اينجا مشخص شده که اسم او با نام هاي senuna, Sena, و Senua صدا زده ميشد.
کل از زندگي Senuna چيز زيادي نيست و هنوز هم دليل اينکه چرا اثار اين الهه دفن شده مشخص نيست و مطمئنن يه کاري شده که دفن شده:دي
در طول تاريخ که Senuna پرستش ميشد مردم هم پيکشش هايي مياورند به او ميدادند:
يک پلاک نقره بود که با طلا برجسته شکل گرفته بود , هفت پلاک طلا و يک مجموعه خارق العاده از جواهرات , از جمله يک سنجاق سينه
توي کتيبه هاي پيدا شده از Senuna يه سري کتيبه بودند:
از Senuna پنج کتيبه پيدا شده که ما به يکي از اونها ميپردازيم:
DEAE SENVA[...../ FIRMANVS[...../ V[SLM]:معني: به الهه Senuna , و Firmanus , سوگند خودم و عهد و پيمان خودم را انجام دادم
يکي ديگه هم کتيبه بود که در ان زمان توسط مردي اسپانيايي کسي که جواهري به Senuna داده بود پيدا شده است:
من Servandus اسپانيايي به ميل خود نذر و پيمان خودم را به الهه Senuna داده و کار خود را انجام داده ام

اين از خود Senuna :دي

اينم در بازي:
برای مشاهده تصویر اصلی (698x1024) روی این نوار کلیک کنید.

الان چرا ميگيم جريان بازي در سلتيک و اسکاتلند و تقريبا وايکينگ در جريانه:دي:
به اين عکس نگاه کنين:

اول از همه به شاخ اون هيولا دقت کنين! دقيقا اون شاخ عين همونايي هست که ما به عنوان کلاه خود در سر مبارزان وايکينگي ميديديم و لباسها و سپر ها دقيقا ميگه که اينا اهل وايکينگ هستن
Senuna الهه سلتيک هست ولي خود سلتيک در تاريخ به دست وايکينگ ها ميفيته پس ميشه ربط داشته باشه:دي در تريلر گيمز کام ما يه سمبل ديديم که شبيه به اين بود که Senua داره يه چيزي رو فرا ميخونه:
برای مشاهده تصویر اصلی (1024x576) روی این نوار کلیک کنید.

اينم عين همون سمبله در واقعيت که اين سمبل هاي وايکينگ ها هم بود:

همينوطري که ميبينين 8 تا نيزه وجود داره که در هر کدوم بالاي اون يک شکلي هست و اگر نگاه کنين شکل ها عين همه پس اين ميگه که بازي در وايکينگ هست
الان به اين نگاه کنين:

در سمبل گيمز کام در لبه نشانه هاي تير و کمان ديده ميشد و در پايين هم يه سنگ بود که با چوب هاي ريز احاطه شده بود الان اگر به عکس بالا نگاه کنين ميبينين که بجاي اون تير و کمان آزدها هست و در پايين هم بجاي سنگ کشتي هست که هر دو از نشانه هاي وايکينگ ها هستن
در بازي ما يه موجود يا يه کسي رو ديديم که پوسيده شد:
برای مشاهده تصویر اصلی (1024x576) روی این نوار کلیک کنید.

الان به اين نگاه کنين:

نحوه باز شدن پر و دست عين همن و پست مرد يه پر هست که در اين عکس هم در پست پر يه پر بزرگ قرار داره
اين سمبل هم از وايکينگ هسات
داستان hellblade تقريبا از داستانهاي الهه هاي سلتيک و داستانهاي افسانه هاي وايکينگ مخلوط شده و داستان بازي پر جزئيات خواهد بود
پست در حال ابدیت شدن

ابدیت 2

Tameem Antoniades صحبت های درباره داره رزولوشن ۴K و پشتیبانی از مادکرده البته هنوز تایید نشده ظاهرا قرار هست یک نسخه بتا هم منتشر شود .
داستان بازی بر اساس افسانه های سلتیک نوشته شده است و روایتگر ماجرای Senua هست . او که به عنوان قهرمان اصلی بازی Hellblade هست ، در یک سفر کاملا شخصی به اعماق محیط های جهنمی ورد پیدا می کند
عنوان Hellblade در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد

اولین ویدیو از گیم پلی بازی
hellblade-4-600x337.jpg

Last edited by a moderator:

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
سلام دوستان از اونجایی که این بازی دیجیتالی هست و دیسک نداره
میشه راهنمایی کنین که چطوری میتونم این بازیو داشته باشم بازی کنم
چون تو این چند ساله همش دیسک داشتم هیچ اطلاعاتی از دیجیتالی بودن ندارم
باید چه جوری بگیرم از کجا به چه چیزایی احتیاج هستش؟
ممنون میشم از کمکتون
میرین از سایتای ایرانی گیفت کارت مورد نیازو میخرین(نمیدونم قیمت بازی چنده) اونام به شما کد میدن اون کدو میرین تو استور تو قسمت reedem codes میزنین حسابتون برفرض 30 دلار شارژ میشه.میرین این بازیو تو استور پیدا میکنین خرید میکنین میزنین دانلود بشه همین

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ps34 and voldmort

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
سلام دوستان از اونجایی که این بازی دیجیتالی هست و دیسک نداره
میشه راهنمایی کنین که چطوری میتونم این بازیو داشته باشم بازی کنم
چون تو این چند ساله همش دیسک داشتم هیچ اطلاعاتی از دیجیتالی بودن ندارم
باید چه جوری بگیرم از کجا به چه چیزایی احتیاج هستش؟
ممنون میشم از کمکتون
به صحبت های دوستمون اضافه کنم که به این نکته دقت کنید ریجن اکانتتون اگر امریکا(1)هست گیفت دلار بگیرید واگر ریجن اروپا(2)هست باید پوند و یورو بگیرید
این reddem codes هم که گفتن توی قسمت استور از کنسول که وارد بشید معمولا تیتر یکی مونده به اخر هست

عرض ادب
از اونجایی که میبینم دوستان زیادی بازی رو تجربه نکردن ، وظیفه ی خودم دونستم یه چند خط درمورد تجربه ایی که تا الان داشتم بنویسم شاید ترستون ریخت و بازی رو سریعا خریداری کردید!:D
اواسط بازی رسیدم پس صحبت هامو زیاد کش نمیدم(سعی کردم روزی فقط 1 ساعت بازی کنم تا تمام نشه:D)
همون اول بزارید خیالتون رو راحت کنم بازی حداقل 60 دلار ارزش داره ؛چون وقتی قیاس انجام دادم بین خیلی از بازی هایی که تا الان تجربه کردم واضح بود که ارزشش از نصف اونا با قیمت کمتر ؛بیشتره!(متوجه شدین؟:D)
این حرف اصلا دروغ نیست که کیفیت بازی در حد AAA هست چون گرافیک هنری و فنی خیره کنندش در کنار داستان کاملا جدید و پر چالش و اون اتمسفر بازی و مخصوصا صداگذاری محشر لیاقت همچین تعریفی رو داره(فقط همین صداگذاریش 30 دلار می ارزه و حتما حتما حتما با هدفون بازی رو انجام بدید!)
شخصیت پردازی بازی خیلی خوبه ؛ سنوا محشره مطمینم عاشقش میشید(دیوانه و روان پریش تا این حد!!؟)
تا اینجای کار از معماها و مبارزات و باس فایت هاش کاملا راضی ام ولی ای کاش تنوع دشمنان بیشتر بود!!!(بعضی مواقع در مبارزات ضربان قلبم بالا میرفت(عاشق این قضیم))
در یک کلام قطعا از بازی لذت می برید!
1.jpg

2.jpg

3.jpg

Last edited by a moderator:

evilwhitin

کاربر سایت
Sep 15, 2014
221
الان این بازی حدوده 20 و خورده ای دلار هست
این گیفت کارت هم انگاری 30 دلاری نداره 20 داره که فایده نداره و 40 50 دلاری
همون 20 دلارش نزدیکه 80 تومنه که هیچی
اون 40 50 دلاریش حدوده 130 40 50 تومنه
از این طرف هم 14 گیگ حجم بازی هست که از اینترنت کم میشه
و اینکه دیگه دیسک نیست که بشه فروخت بیشتره پولش برگرده
حالا با این توضیحات هم هزینه گیفت هم نت رو هم رفته خیلی زیاد میشه که
حالا چه این بازی چه کلا بازیهای دیجیتالی اصلا به صرفه نیست که همش ضرره
سوال اینجاست که چی باعث میشه که بعضی دوستان برن طرفه دیجیتالی

• Like
Reactions: all4u

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
داداش من بازی رو از دو ماه قبلش پیشخرید کرده بودم، الان با حرف های تو اصلا به حس پوچی مطلق رسیدم!!!!
ولی خیلی قشنگ واسه خودت می بری، میدوزیا!!! اول که بازی حدود 20 و خورده‌ای دلار نیست، بلکه 30$ یا بهتر بگم 29.99$ هست.
دوم اینکه شاید گیفت کارت 30$ وجود نداشته باشه، ولی 10$+20$ میشه خرید کرد با قیمت حدود 120-125 هزار تومان.
سوم اینکه 40-50$ شما خدایی برای من 130-40-50 گیر بیار من خودم برات بازی میگیرم دانلود میکنم تقدیم میکنم.
چهارم دیگه الان خدایی با اینترنت همراه دانلود کردنا اصلا هزینه ای بر نمیداره، این ماه (25 روز) تا الان که تموم هم نشده من با 30 هزار تومان بسته شبانه همراه اول 610 گیگ فعلا دانلود داشتم، تازه نه هر شب، فوقش شاید 10 شب ازش استفاده کردم.
ولی داداش من با همین فرمونی که رفتی باز یک مقدار فکر کردم علاوه بر اینا پرشدن هارد PS4 و استهلاک دسته و خوب بلاخره پول برق مصرفی و اینا، کلا خرجش بالاست، می‌خوام گیمینگ رو کلا بزارم کنار.....
چه فاریه؟ اتفاقا از نظر من خریدن بازی ها به صورت آنلاین خیلی هم کار بهتری هست، اول اینکه با پیشخرید بازی به صورت آنلاین قیمت تمام شده برات تقریبا همیشه از خرید دیسک در روز عرضه پایین تر هست و در ضمن وقتی شما روز های اول دیسک رو میخری در فروش خیلی ضرر میکنی نه اینکه بیشتر پول برات برگرده، دوم اینکه میشه بازی ها رو با یک نفر به صورت مشترک خرید که خیلی خرج میاد پایین، بعد من شخصا بازی هایی که میخرم رو دوست دارم، و همه بازی های بازار رو تهیه نمیکنم و برای همین دلیلی برای فروش بازیم هم نمیبینم، خیلی وقتا هست که مثلا دلم میخواد فلان بازی مال 2 سال پیش رو بازی کنم (از زمان ps3 تا الان شاید سر جمع 2 تا بازی فروخته باشم که از هر دو یکی داشتم و خوب مثلا کادو بوده دادم رفته) بازم میشه به تخفیف ها اشاره کرد که در زمان های خاص شما میتونی خیلی بازی های معروف رو قیمت خیلی پایین تر از دیسک بخری، در کل واقعا به نظر من خرید باز به صورت آنلاین خیلی هم کار راحتتری هست، من الان بیش از 20-25 بازی (هارد دستگاه من 2TB هست) رو دستگاه دارم که دقیقا 5 تاش دیسک هست! در کل با این طرز تفکر بازی های کامپیوتری خرج اضافه و بی معنی حساب میشه!

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
شما میتونی یه گیفت 10 و 20 بگیری میشه 30 تا دیگه!کسیم که طرفدار این مدل بازی باشه با خریدش لذت میبره تو تاپیکم که میبینید همه راضین!

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
من بازیو انجام ندادم ولی ویدیوهاشو که میدیدم گویا صداگذار بازی اولین تجربش بوده!بسیار بانوی اینده داری هستش:D
یکی از کارمندای معمولی خود NT بوده تو قسمت ادیت ویدئو ، میان بهش میگن بیا صداپیشه اش شو و موکپ رو هم انجام بده:D که خب ترکونده عزیز دل:D

اینجا توضیح میده خودش :D :

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
کسی هست اشتراکی داشته باشه ازش بگیرم؟
تا حالا دیجیتالی اشتراکی نگرفتم خودم
موقع وارد کردن اکانت کار خاصی باید انجام داد ؟
در مورد هکی چی ؟ احتمال بن شدن دستگاه زیاده ؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
کسی هست اشتراکی داشته باشه ازش بگیرم؟
تا حالا دیجیتالی اشتراکی نگرفتم خودم
موقع وارد کردن اکانت کار خاصی باید انجام داد ؟
در مورد هکی چی ؟ احتمال بن شدن دستگاه زیاده ؟
ظرفیت 2 بگیرید اکانتو میزنید رو کنسول بازیو میذارید رو دانلود شیر میشه رو اکانت اصلیتون با اون بازی میکنید کار خاصیم لازم نیست انجام بدید ظرفیت 3 بگیرید فقط رو خود همون اکانت که خریدید میتونید بازی کنید
درمورد هکی هم بیشتر از اینکه احتمال بن شدن کنسول باشه احتمال قفل شدن بازی هست همون اشتراکی بگیرید یا گیفت بگیرید بازیو رو همون اکانت خودتون بخرید بهتره
داداش من بازی رو از دو ماه قبلش پیشخرید کرده بودم، الان با حرف های تو اصلا به حس پوچی مطلق رسیدم!!!!
ولی خیلی قشنگ واسه خودت می بری، میدوزیا!!! اول که بازی حدود 20 و خورده‌ای دلار نیست، بلکه 30$ یا بهتر بگم 29.99$ هست.
دوم اینکه شاید گیفت کارت 30$ وجود نداشته باشه، ولی 10$+20$ میشه خرید کرد با قیمت حدود 120-125 هزار تومان.
سوم اینکه 40-50$ شما خدایی برای من 130-40-50 گیر بیار من خودم برات بازی میگیرم دانلود میکنم تقدیم میکنم.
چهارم دیگه الان خدایی با اینترنت همراه دانلود کردنا اصلا هزینه ای بر نمیداره، این ماه (25 روز) تا الان که تموم هم نشده من با 30 هزار تومان بسته شبانه همراه اول 610 گیگ فعلا دانلود داشتم، تازه نه هر شب، فوقش شاید 10 شب ازش استفاده کردم.
ولی داداش من با همین فرمونی که رفتی باز یک مقدار فکر کردم علاوه بر اینا پرشدن هارد PS4 و استهلاک دسته و خوب بلاخره پول برق مصرفی و اینا، کلا خرجش بالاست، می‌خوام گیمینگ رو کلا بزارم کنار.....
چه فاریه؟ اتفاقا از نظر من خریدن بازی ها به صورت آنلاین خیلی هم کار بهتری هست، اول اینکه با پیشخرید بازی به صورت آنلاین قیمت تمام شده برات تقریبا همیشه از خرید دیسک در روز عرضه پایین تر هست و در ضمن وقتی شما روز های اول دیسک رو میخری در فروش خیلی ضرر میکنی نه اینکه بیشتر پول برات برگرده، دوم اینکه میشه بازی ها رو با یک نفر به صورت مشترک خرید که خیلی خرج میاد پایین، بعد من شخصا بازی هایی که میخرم رو دوست دارم، و همه بازی های بازار رو تهیه نمیکنم و برای همین دلیلی برای فروش بازیم هم نمیبینم، خیلی وقتا هست که مثلا دلم میخواد فلان بازی مال 2 سال پیش رو بازی کنم (از زمان ps3 تا الان شاید سر جمع 2 تا بازی فروخته باشم که از هر دو یکی داشتم و خوب مثلا کادو بوده دادم رفته) بازم میشه به تخفیف ها اشاره کرد که در زمان های خاص شما میتونی خیلی بازی های معروف رو قیمت خیلی پایین تر از دیسک بخری، در کل واقعا به نظر من خرید باز به صورت آنلاین خیلی هم کار راحتتری هست، من الان بیش از 20-25 بازی (هارد دستگاه من 2TB هست) رو دستگاه دارم که دقیقا 5 تاش دیسک هست! در کل با این طرز تفکر بازی های کامپیوتری خرج اضافه و بی معنی حساب میشه!
من با بقیه موارد کاری ندارم ولی اگه شما 30 دلار گیفت رو 120-125 خریدید خیلی بد کردن تو پاچتون
گیفت 40دلاری psn هم قیمتش بین 135-140 هست
1.هروقت بخواید میتونید بازیو دوباره دانلود کنید
2.از دقیقه ای که منتشر میشه بازی میکنید
3.نسبت به زمان عرضه ارزونتره
4.از همه مهمتر کسایی که تنبل هستن دیگه نیازی نیست دو ساعت دیسک بذارن داخل دستگاه

آخرین ویرایش:

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
منم بازیو گرفتم ، اول از همه چنتا نقد ازش دیدم انگار صدا گذاریو و گرافیک و خصوصا داستان بازی عالیه

من که معمولا خیلی از کارهای Ninja Theory خوشم میاد احتمالا با این بازیشم زیاد حال کنم :)

حالا این بازی که به صورت دیسک نیومده بحثش جداس ولی برای بازیهای دیگه مثلا فیفا 18 یه ماه دیگه میاد بازی دیسکش هفته اول نزدیک 220 هست تو بازار حالا اگه دیجیتالی با یکی از دوستات شریکی بگیری 59$ میشه تقریبا 200 تومان که این هزینه نصف میشه و میشه نفری 100 تومان در صورتی که بازیو همیشه داری و هر موقع بخای میتونی بازیش کنی

حالا اگه دیسک هم با قیمت 200 بگیری 1 سال بعد هم بخای بازیو بفروشی تقریبا 100 تومان ضرر میکنی این وسط!

واسه بعی بازیها کلا خرید دیجیتالی به صرفه تره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر