Hellblade: Senua's Sacrifice | PC

8vi3_header_(1).jpg

Hellblade Senua's Sacrifice
Developer:
Ninja Theory
Publisher: Ninja Theory
Creative Director: Tameem Antoniades
Release Date: August 8th

System Requirments
Processor: Intel i5 3570K / AMD FX-8350
Memory: 8 GB RAM
Graphics: GTX 770 with 2GB VRAM / Radeon R9 280X 3GB
DirectX: Version 11
Storage: 30 GB available space
Additional Notes: Minimum spec screen resolution: 1280×720

Hellbalde: Senua's Sacrifice جدیدترین ساخته استودیو Ninja Theory، سازنده عناوینی همچون Heavenly Sword, Enslaved و DMC می باشد، اما این بار متفاوت از قبل. این بازی از دل استودیو و افراد آن بیرون می آید و تصوری است که همه سازندگان آن به دور از دنیای تجارت و اجبار Publiserh ها از دنیای بازی دارند. سازندگان بازی را نیمه AAA می دانند، یعنی کیفیت بازی چیزی از عناوین پر خرج کم نداشته، اما محتوا آن کمتر از عناوین AAA معمولی است. البته این اصلا به این معنا نیست که با یک بازی نا تمام همراه هستیم، بلکه خبری از اضافات نخواهد بود و دقیقه به دقیقه بازی تجربه ای متفاوت برای بازیکن رقم خواهد زد. داستان بازی در مورد شخصی به نام Senua خواهد بود که در اساطیر Celtic از او به عنوان الهه ای مورد پرستش یاد می شود. البته داستان بازی در زمان و دوره Viking ها روایت می شود و شخصیت (قهرمان) بازی در تصوراتش کابوسی را می بیند که برای نجات ارواح عزیزانش باید راهی جهنم وایکینگ ها شود. در این مسیر بیماری توهم قهرمان داستان به سراغ او می آید و باعث خلق موقعیت های عجیبی می شود. در بعضی مناطق احساس می کنید جهان با حرکت شما حرکت می کند، در بعضی مراحل دید خود را تقریبا از دست می دهید و این تنها صدا است که راهنمای شماست! همه ما Ninja Theory را با اکشن های تند و خشن می شناسیم، در کنار موارد ذکر شده و پارل های بازی، مبارزات بسیاری نیز در بازی وجود دارد، اما تفاوت بسیار نیز با سایر ساخته های این شرکت دارد. سرعت مبارزات بسیار کمتر بوده و دوربین تقریبا از روی دوش شخصیت او را همراهی می کند.
برای ساخت قسمتی که بیماری Senua به سراغ او می آید، تیم Ninja Theory تحقیقات گسترده ای را به کمک یکی از بیمارستان های روانی انجام داده و با بررسی دقیق مواردی که بیماران با آن ها مواجه می شوند، این قسمت ها طراحی شده اند.
بازی با Engine بازی سازی Unreal 4 در حال ساخت است و از لحاظ بصری بسیار چشم نواز است. همچنین برای Motion Capture بازی از سیستم های فوق پیشرفته خود استودیو کمک گرفته شده است که حرکات بسیار دقیق و نرمی را شاهد باشیم!

این بازی تنها به صورت دیجیتالی و با قیمت 30 دلار در اختیار بازیکنان قرار می گیرد و نسخه PC آن را هم اکنون می توانید از Steam پیشخرید کنید. به عنوان پاداش پیشخرید هم کامیک بوک تحت عنوان Senua's Song به خریدار اهدا می شود. شاید زمان انجام بازی چیزی حدود 6 الی 8 ساعت باشد، اما این مدت با علاقه و اشتیاق تیم 20 نفره بازی ساخته شده و مبلغی که برای آن پرداخت می کنید کمک حال آن ها خواهد بود تا بتوانند پروژه های بعدی خود را پیش ببرند و دوباره به بازی هایی اینچنینی (نیمه AAA) رونقی ببخشند. دلیل عرضه دیجیتالی هم این است که بیشتر مبلغ بدون دخالت به استودیو باز گردد.
زمان زیادی به عرضه بازی نمانده و امیدواریم هم بازی از لحاظ کیفی موفق باشد و هم از لحاظ مالی.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
تو خود پوشه بازی نیست ؟
والا چک کردم چیزی نبود ولی.....
کسی از دوستان نمیدونه کمیکش مربوط به پیش خرید رو چطور میشه پیدا کرد؟
ویرایش 1: الان به steam تو صفحه بازی اضافه شد. مرسی از همه.

آخرین ویرایش:

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
ما که دستمون از این سیستم هایی که A-L-I داره کوتاهه =((
دوستان نظرشون درباره بازی روی PC چی بوده ؟
روی سیستمی با R9 290 چطوره هستش؟
دوستانی که با گرافیک های AMD تست کردن مشکل خاصی نداشتند ؟ فریم پایدار بوده ؟

• Like
Reactions: A-L-I

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
با سلام؛ والا تو نمودار بالا هم گفته که با این گرافیک شما بین 45-49 فریم میگیره رو 1080p، بستگی به CPU هم البته داره.

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
با سلام؛ والا تو نمودار بالا هم گفته که با این گرافیک شما بین 45-49 فریم میگیره رو 1080p، بستگی به CPU هم البته داره.
بله نمودار رو دیدم
ولی معمولاً دوستانی که تست میکنند بهتره و ملموس تر هستش برام
چون معمولاً سایر قطعات سیستم های ما با این عکس های بنچمارک ها متفاوت هستش و کمی بالاتر یا پایین تر هستند
برای همین این رو مطرح کردم
من بازی رو روی PS4 پیش خرید کرده بودم و نسخه PS4 رو دسترسی دارم ولی گفتم از اونجایی که بازی باب میل بنده هستش بد نیست روی PC ببینم چطور پیش میره
در هر صورت تشکر از پاسخ

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
بازی خیلی قشنگی بود ، محوریت داستانی خیلی قوی ای مخصوصا از لحاظ روانشناسی داشت، چند وقت بود یه همچین بازی خطی جذابی پلی نداده بودم ، در کل حدود 7 ساعت یا 7 ساعت و نیم اتمام ـش طول کشید ، پازل های بازی دشوار نبودند ، نحوه حل ـشون که به دست بیاد همه ـشون تقریبا یه مکانیزم دارند ، دشمنا هم با توجه به مدت کم بازی تنوع ـشون مورد قبول بود ، نقطه قوت بازی هم علاوه بر داستان ، صداگذاری بی نظیر هست ، مخصوصا تجربه 3D ـی که با Headphone به پلیر القا میشه ، گرافیک هم نسبت به شرایط بازی خیلی خوب بود ، طراحی اتمسفر و جزییات لوکیشن ها خیلی خوب کار شده بود به طوری که همه چی اون طور که انتظار میرفت بود، پرفورمنس بازی هم کاملا کار شده و مناسب بود ، در کل به نظر من کاملا ارزش قیمت 30$ رو داره برای کسانی که خریدند ، تبریک میگم به تیم سازنده بازی Ninja Theory که تلاش ـشو کاملا کرد، امیدوارم فروش خوبی داشته باشه و دوست داران بازی هم اونو حمایت کنند با توجه به عرضه DRM-Free در شبکه GOG ، در کل به دوست داران این سبک تجربه ـش رو پیشنهاد میدم...

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
بازی مریضی هست کلاً، به شخصه هنوز نظر خاصی ندارم راجبش، فعلاً دارم میرم جلو ببینیم چی پیش میاد :D
من با سیستم پروفایلم میتونی ببینی تقریباً یه چیز حدود همین فریما تو عکس بالا میگیرم، یعنی خودم همینطوری احساسش میکنم

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
از این بازی اعصاب خوردکن هاست که یه ساعت هم نمی تونم یه کله بشینم پاش :D تو این سه روز حدود 2 ساعت بازی کردم فکر کنم یه ماهی طول بکشه تمومش کنم :D ولی بازی قشنگ و متفاوتیه. اگه زندگی برامون اعصاب بذاره تا تهش می رم :D البته خیلی زود یه مقدار تکراری شد برام.

یه مشکلی هم من دارم تکسچر های محیط بازی (به خصوص سنگ ها و چوب ها) خیلی وضوحشون پایینه و حالت مات و شطرنجی دارن اگرچه همه تنظیمات رو تا ته بردم بالا. آزاردهنده است. بازی واقعا همین طوره یا مشکل از منه؟

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
پرفورمنس بازی چیجوریه ؟ ضروریه رو SSD نصب کنم یا همین هارد معمولیم خوب جواب میده ؟
980m 4GB - 12GB DDR4 - i7 6700HQ
پرفورمنس که خوبه من با گرافیک 970 هیچ افت فریمی ندارم و روی 60 تقریبا ثابته (vsync). گرافیک شما هم که نزدیک به همین 970 هست. ssd هم نمی خواد چون فقط یه دونه لودینگ اولش که می خوای بری داخل بازی داره بعدا داخل خود بازی لودینگ ها نهایتا 1 ثانیه طول می کشه.

Jack.bauer

کاربر سایت
Jun 17, 2012
416
نام
Arash
بازی واقعا خوب بهینه سازی شده
کلیت بازی رو دیالوگ ها و اون صداهاییه که تو ذهنش میشنوه و پازلا... قسمت اکشنشم فقط برا جلو گیری از تکراری شدنه
در کل یه بازیی نیست که همه ازش خوششون بیاد چون سبک بازی کلا جدیده و امکان داره حوصله ادم سر بره
اگه دنبال یه بازیه مریض با یه داستان خوبین حتما سراغش برین .... حیفه میون این همه مزخرفاتی که این اواخر اومد و اکثرا چیز جدیدی برامون نیوردن یه همچین بازیی بازی نشه

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
بازی خیلی خوش ساخته و با معتا ه ... بتونم اریج میخرم جهت حمایت ... برین فقط تو یوتیوب مراحل ساخت رو ببینین چقدر زحمت کشیدن . اون دختری که نقش senua رو ایفا کرده اصلا بازیگر نبوده . ویدیو ادیتور تیم نینجا ه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر