چرا بعضی یک دفعه از بازی کردن زده میشوند ؟

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
اووففی بالاخره تموم شد :D بله خب واقعا هم عاقلانش اینه که آدم سالی همون یکی دوتا بازی شاهکاری که میاد رو تهیه کنه ، واقعا کم هم نیست مثلا فقط یه ویچر 3 بیشتر از 200 ساعت محتوی داره ، یا مثلا Dishonored اولی با این که کوتاه بود من چندین بار تمومش کردم و توش میگشتم چون طراحی هنری و اتمسفر و موزیک و گیمپلی وااقعا بی نقص بود ، الانم منتظرم دوش ارزون تر بشه بگیرم و مطمئنم اونم از شاهکارای این نسله ، در کل میخوام بگم همون معدود بازی های شاهکاری که میان کافی هستن که مخاطبین مشکل پسند ( بهتره بگم درست پسند ) رو سرگرم کنن ، کسایی هم که موردی با آثار یوبیسافت و اکتیویژن و... ندارن خب برن بخرن نمیشه ایرادی گرفت :-?
ایشون به کل نابود کردن ویچر 3 رو اینقدر کوبیدن سازنده رو!!!
عرضه نصفه و نیمه بازیا. بازیه پر از اشکال فنیه. با 25 گیگ پچ به زور میشه دادش پایین. بعد در کمال تعجب میاد میشه بازی سال همه هم 10 رو ردیف میکنن! بازیه خودش بد نیستا ولی خب میمردی عین ادم بازیو عرضه میکردی؟! بعد هم با منت 16 تا مدل ریش و پشم رو چنان با منت میکوبه توی سر گیمر که خود گیمره هم باورش میشه که سازنده چه سخاوتمندی بوده و ما خبر نداشتیم! گیمرا هم که ماشاالله تا پای مرگ از این حرکت انقلابی سازنده مطرح حمایت میکنن و میگن احترام به شعور مخاطب. والا تو مذهب بنده اینا بیشتر شبیه خر فرض کردن مخاطبه تا احترام گذاشتن. کل اون پشم و پیلی ها روی هم 500 مگ هم نمیشن. خب میمردی اینا رو توی بازی قرار میدادی؟ حتما باید جداشون کنی و با منت بکوبی تو سر بازیکن بدبخت؟ که بگی من خیلی خفنم؟! تازه اینم یادتون باشه که همشون رایگان بودن ها. یعنی سازنده 16 مدل ریش و پشم بهتون داده اونم رایگان رایگان. سخاوتمندتر و بخشنده تر از این سازنده دیدین؟ نه والا به خدا ندیدین. خدا پدرشونو بیامرزه واقعا.
اینا همش در ستایش گرالت بدبخت بودش!!!
کلا به شخصه با این که میدونم نظر شخصیه و این حرفم کاملا آف تاپیک هستش ولی هیچ ارزشی واسه اکانت 2وم هیچ یوزری قائل نیستم!!!

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,400

منظور شما اوشون بود یا من ؟ :| من که تعریف کردم البته خودم تاحالا وقت نکردم زیاد بازی کنم اما دیگه اینو میدونم با دی ال سی هاش خیلی محتوا داره

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
علت اصلی فقط یک چیز هست: مشکلات زندگی و استرس ناشی از اون
بازی کردن اول از همه پیش نیاز مهمی داره و اون هم آرامش و اطمینان خاطر هست تا راحت بشه تمرکز کرد و لذت برد (حالا هر سبک بازی) وقتی که آدم توی مشکلات غرق میشه و نگران آینده هست طبیعیه دیگه جایی نه برای بازی بلکه خیلی چیزهای دیگه هم نمی مونه
با بزرگ تر شدن و افزایش سن چون مشکلات هم بزرگ و بیشتر میشه طرف دیگه حوصله ی بازی رو نداره و فکر میکنه صرفن بخاطر سن و پیر شدن هست! اما اگر به آمار نگاه کنید در کشورهای پیشرفته که رفاه دارن افراد سن بالا هم زیاد بازی می کنن

Sent from my Tapatalk

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
منظور شما اوشون بود یا من ؟ :| من که تعریف کردم البته خودم تاحالا وقت نکردم زیاد بازی کنم اما دیگه اینو میدونم با دی ال سی هاش خیلی محتوا داره
شما نوشته ایشون رو نقل قول کردی که بله باهاش موافقی و ویچر رو مثال زدی...درصورتی که ایشون کلی در ستایش ویچر اعلام فضل کردن×!!!

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
بحث زده شده از گیم نیست.
از نظر من، تحولات زندگی باعث تغییرات رفتاری می شه. انسان در هر دوره از زندگیش رفتار متفاوتی داره. خلق و خوی هر انسان در سنین مختلف زندگی عوض می شه.
نه تنها گیم، بلکه خیلی از موارد هستند که شما دیگه بهش توجه نمی کنید و سمتش نمی رید. چرا؟ چون شرایط زندگی شما تغییر کرده.
گیم یک تفریح هست. خودِ بنده از 18 تا 25 سالگی دورانِ طلائی گیمریم بود، ولی در حال حاضر به دلیل مشغله و تغییر سَبک زندگیم، کمتر می تونم گیم رو به عنوان یک تفریح در برنامه زندگیم وارد کنم. همینطور که بیرون رفتنم کمتر شده، دورهمی ها با برنامه تر شده و خیلی موارد دیگه! نه فقط گیم، بلکه خیلی چیزای دیگه! شما فقط گیم رو نبینید! اگر خودتون رو بررسی کنید، متوجه می شید شما در هر زمینه چنین حسی بهتون دست می ده!
اون دسته از دوستانی که دارن بازی می کنن، ولی هیچ لذتی نمی برن، باید تفریحشون رو تغییر بدن! مطمئنا در حال حاضر گیم جوابگوی نیازهاشون نیست! باید یه تحولی به خودشون بدن و مدتی از گیم دور باشن تا مجددا طراوت و شوقِ گیم بازی کردن بهشون برگرده.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
اولا که این مسیله فقط مربوط به بازی نمیشه و کارای دیگه رو هم شامل میشه :
برای مثال من قبلا زیاد فیلم و سریال میدیدم ولی الان سالی شاید 1...2 فیلم اونم خیلی شاهکارشو ببینم سریال هم که اصلا. موسیقی هم یه زمان زیاد گوش میدادم و سبکای مختلف رو گوش می کردم ولی الان خیلی کمتر گوش میدم و چند تا سبک محدود

دوما کیفیت بازیها(اون قسمت پولی شدن و گند کاریای بعضی استودیو ها سر کیسه مردم رو نمیگم) فرقی با گذشته نداره و به کیفیت گذشته هستن بازیها....من 28 سالمه و خودم الان 20 سال مرتب بازی می کنم و افتی تو کیفیت بازیها ندیدم بلکه مساله اینه که بعد اینهمه سال طبیعتا خیلی از المانهای بازیها تکراری شده و اون جذابیتی که وقتی مثلا شما یه شوتر رو برای اولین بار بازی می کنید با وقتی که مثلا دارین 20 امین بازی شوترتونو انجام میدین نخواهد داشت و انتظار یه چیزی رو دارین که نسبت به 20 تا شوتر قبلی که بازی کردین چیز جدیدی داشته باشه و این شاید چند سال یک بار رخ بده

سوما بازی کردن وقت تلف کردن و پوچی و ...... نیست که تو پستا دیدم، و اینکه به جای بازی بریم کتاب بخوونیم یه حرف کاملا نامرتبط هست. تفریح کردن یکی از ضروریات انسان هست و انسان بدون تفریح کردن داغون میشه و بازی کردن یک تفریح خیلی عالی هست......پس بازی کردن هم یه تفریح و ضروریه که هر کی علاقه مندش هست بهش بپردازه...............
ولی طبیعتا چون برا برخی ها بازی دیگه اون اولویت رو نداره شده یه کار بیهوده و وقت تلف کنی..........در صورتی که برای خود من چون مثلا از فوتبال بدم میاد وقتی می بینم اینهمه ملت وقت میذارن برای فوتبال دیدن با خودم میگم ببین چقدر زمانشون رو به بطالت می گذرونن(چون فوتبال از نظر من یه کار بیهودس و اتلاف وقته)
پس این مربوطه به تفاوت دیدگاه و نه پوچ بودن یک چیز

اما در مورد سوال تاپیک:

افزایش سن طبیعتا رو افزایش دغدغه ها و زمان آزادی که آدم داره تاثیر میذاره و تا حد زیادی تحت الشعاع قرار میده بازی کردن رو ولی همین افرادم می بینیی که حداقل در طول هفته یه تفریحی برا خودشون دارن ولی دیگه مثه گذشته اون تفریح بازی کردن نیس و جاش رو به تفریحات دیگه داده(که نشون میده پس وقت دارن فقط اولویتهاشون تغییر کرده)
پس این توجیه چندان درست نیس

دلیل واقعی از نظر من رشد و تغییر دیدگاهها بسته به سن وسال هست.....حداقل در مورد من جهان بینی الان 28 سالگیم با جهان بینی 20 سالگیم خیلی فرق می کنه و تو این جهان بینی موضوعاتی مثه فیلم،سریال،بازی اهمیت و اولویت کمتری دارن(و یا حتی مساله ای مثه فوتبال که یه زمان عاشقم بودم حالا ازش بدم میاد) و پرداختن به موضوعات واقعی تر و جدی تر مثه برخورد با انسانها در اجتماع یا وقت گذراندن به صورت فیزیکی با انسانها ارزش بیشتری داره.......در نتیجه این به خود کیفیت بازیها و وقت اضافی و ..... ربط نداره(صرفا میتونن تا حدی تاثیر گذار باشن).

.

آخرین ویرایش:

venom_sina

کاربر سایت
Jul 16, 2017
4

اینا همش در ستایش گرالت بدبخت بودش!!!
کلا به شخصه با این که میدونم نظر شخصیه و این حرفم کاملا آف تاپیک هستش ولی هیچ ارزشی واسه اکانت 2وم هیچ یوزری قائل نیستم!!!

با سلام به شما کاربر محترم. خیلی سریع میرم سر اصل مطلب. ببخشید من از مولتی یوزر بودن چه سودی می برم؟! الان مثلا مولتی یوزر باشم که با یکیش ویچرو بکوبم بعد با اون یکی بگم عجب شاهکاری بود؟! یعنی چی این مسخره بازی؟ چرا من درک نمی کنمش؟ میشه یه کم بیشتر توضیح بدی؟ کلا 2 یوزر داشتن چه سودی داره؟
من کلا یه نفرم. فقط و فقط همینم. جاهای دیگه هم هستم. بازم همینم. فقط همین یه دونه. یعضی از بچه های فروم من رو میشناسن و میدونن که من کیم و قطعا بیماری روانی ندارم که 2 تا یوزر بسازم که هنوزم نمیفهمم دلیلش چیه. من نظرمو گفتم و اگه دقت کنی متوجه میشی که به هیچ جناح خاصی وابسته نبود اما 6-7 تا لایک گرفت. حالا چون بازی مورد علاقه شما مورد بحث بوده شاید به جنابعالی بر خورده که بازم نمیدونم دلیلش چیه. من نظرم در مورد کارای سازنده های ویچر همونیه که بالاتر گفتم. سر کیفیت محصول بحث نکردیم. اگه قراره سر این مسایل بحث کنیم توی اون موارد هم صحبتایی دارم که به کامنت بالا و بحث اصلی تاپیک ارتباطی نداره. من سیستم مارکتینگ بازی رو زیر سوال بردم نه کل سری ویچر رو. نمیدونم شما چجوری از کامنت بالا کوبیدن کل بازی رو برداشت کردی. من از بحث بازاریابی و مارکتینگ بازی انتقاد کردم که به نظرم کاملا هم به جا و درست بود. حالا شما دوست داری 16 تا ریش و پشم مجانی دریافت کنی با هزارجور منت من حرفی ندارم.
شما اگه میخوای ارزشی برای اکانت یا نظر من قایل نباش. برای من فرقی نمیکنه. نظر من همونه و تغییر هم نمیکنه و هنوزم عقیده دارم این مدل عوضی بازیا گیم رو به انحراف کشیده و لذت بردن ازش رو دشوار کرده. حالا میخواد سی دی پراجکت رد (کی این اسمو انتخاب کرده من موندم توش!) باشه میخواد ناتی داگ کبیر دوستان سونی باز باشه میخواد کوجیمایی باشه که سالهاست بازیاشو انجام میدم و فن درجه یکشم. من بت نمیسازم و طرفداری بی مورد نمیکنم. اگه ایرادی ببینم ازش رد نمیشم. حالا چون فلان بازی هزارتا 10 ردیف کرده یعنی شاهکار قرنه؟! من با این دید نگاه نمیکنم به این مسایل. حتی اگر کوجیما هم باشه و مسیری رفته باشه که توش ضعف باشه من نمیام به به و چه چه کنم. در کل من خدا نمیسازم از چیزی. همون تعدادی از بچه ها که منو میشناسن خودشون میدونن که بارها با هم در مورد این مسایل صحبت کردیم و بحثای خوبی داشتیم.
من وقت ندارم که بیام به این گونه پیاما جواب بدم. هرکس فکر میکنه من یوزر دوم یه نفر دیگم هر جوری دلش میخواد فکر کنه. حوصله ادامه دادن این مسابقه طناب کشی رو ندارم.
موفق باشید.

AZOTH

کاربر سایت
Aug 7, 2013
136
نام
زارع
درود.
دلایل من:
1: خشکی و پیری چشم
2: سندرم خستگی مزمن و درد تمام عضلات بدن
3: جدا شدن مغز از واقعیت و گامی بسوی پارکینسون
4: از دست دادن تشخیص واقعیت پیرامون
5: حس هیجان، ترس و استرس بیش از حد در بازی، انرژی این احساسات کاهش پیدا میکند.
6: تکرار و مکررات، انگیزه را یکنواخت و گاه از بین می برد.
7: دغدغه های فکری
8: خوردن غذای بیش از حد و افزایش وزن بدن.
9: خواب کافی نداشتن و یا اصلا نخوابیدن.
10: عدم تحرک و ورزش نکردن (اصطلاحا میگویند کونش به صندلی چسبیده :))
11: از بین رفتن تمرکز و قوه تشخیص
امیدوارم مفید بوده باشد.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,400
درود.
دلایل من:
امیدوارم مفید بوده باشد.

شما رحم کن به خودت حالا :| همچین آدمی زده نشه باید تعجب کرد /:)

AZOTH

کاربر سایت
Aug 7, 2013
136
نام
زارع
شما رحم کن به خودت حالا :| همچین آدمی زده نشه باید تعجب کرد /:)
درود.
دوست گلم،
درباره خودم نگفتم که مصداقم باشد.
راجع به تاثیراتی فیزیکی و روحی که بازی های رایانه روی گیمرها میگذارد، عرض کردم.
تعجب را بایستی زمانی بکنید که ببینید حرف های من بعدها برای تان روشن میشود.
:|:|:|

• Like
Reactions: Changed_Man 50

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
درود.
دلایل من:
امیدوارم مفید بوده باشد.

درباره ی مورد 2 و 10 که کاملن به شرایط و تصمیم و بطور خلاصه سبک زندگی افراد بستگی داره یک نفر می تونه مثلن دو سه روز در هفته رو برای ورزش اختصاص بده و بازی هم بکنه
ضعیف شدن چشم درسته اما امروزه که همه سرگرم گوشی ها شون هستند! و یا باید بریم کلی درس بخونم این چشم ها بالأخره ضعیف میشه! به قول معروف دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره!
شماره ی 3 و4 رو هم من فکر نکنم آدم سالم بهش دچار بشه! که اگه اینطور بود الآن همه ی گیمرهای دنیا باید در تیمارستان بستری میشدن ولی با کمی جست و جو می بینید خیلی ها در دنیای پیرامون ما هستن در توهم زندگی می کنن و به گیم هم ربط نداره ! (سر این مورد حرف برای گفتن هست ولی میدونم که جای مناسبی برای توضیح بیشتر نیست)
شماره ی 5 هم به هیچ عنوان نکته ی کلی و قانون بدون نقض نیست چون حتی در بازی های ترسناک و سبک بقا برای مثال RE7 هم گیمر در تمام لحظه ها هیجان و استرس رو تجربه نمی کنه ! یعنی یک عنصر تمام عیار بازی ها نیست، نهایتش فرد این انتخاب رو داره سمت بازی های بدون هیجان بره (سبک بازی فراوانه ، یکی دوتا که نیست) شماره 6 هم مثل مورد قبل، کلی بازی داریم که اصلن تکرار و یکنواختی معنی نداره براشون! یا اینکه میشه چند نوع سبک بازی رو انجام داد تا اینکه همه اش یک بازی رو انجام بدیم، اینطوری تنوع ایجاد میشه
درباره ی شماره ی 7 هم اونی که دغدغه ی فکری اش توی این زندگی سخت و مشکل ، گیم و بازی باشه که واقعن خوشبخت ترین فرد هست!
خوش به حالش
شماره ی 8,9 هم به همون سبک زندگی برمی گرده، مگه کسی رو مجبور به بازی کردن که باید بی خوابی بکشه تا بازی کنه ؟!

Sent from my Tapatalk

• Like
Reactions: J. Constantine

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
درباره ی مورد 2 و 10 که کاملن به شرایط و تصمیم و بطور خلاصه سبک زندگی افراد بستگی داره یک نفر می تونه مثلن دو سه روز در هفته رو برای ورزش اختصاص بده و بازی هم بکنه
ضعیف شدن چشم درسته اما امروزه که همه سرگرم گوشی ها شون هستند! و یا باید بریم کلی درس بخونم این چشم ها بالأخره ضعیف میشه! به قول معروف دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره!
شماره ی 3 و4 رو هم من فکر نکنم آدم سالم بهش دچار بشه! که اگه اینطور بود الآن همه ی گیمرهای دنیا باید در تیمارستان بستری میشدن ولی با کمی جست و جو می بینید خیلی ها در دنیای پیرامون ما هستن در توهم زندگی می کنن و به گیم هم ربط نداره ! (سر این مورد حرف برای گفتن هست ولی میدونم که جای مناسبی برای توضیح بیشتر نیست)
شماره ی 5 هم به هیچ عنوان نکته ی کلی و قانون بدون نقض نیست چون حتی در بازی های ترسناک و سبک بقا برای مثال RE7 هم گیمر در تمام لحظه ها هیجان و استرس رو تجربه نمی کنه ! یعنی یک عنصر تمام عیار بازی ها نیست، نهایتش فرد این انتخاب رو داره سمت بازی های بدون هیجان بره (سبک بازی فراوانه ، یکی دوتا که نیست) شماره 6 هم مثل مورد قبل، کلی بازی داریم که اصلن تکرار و یکنواختی معنی نداره براشون! یا اینکه میشه چند نوع سبک بازی رو انجام داد تا اینکه همه اش یک بازی رو انجام بدیم، اینطوری تنوع ایجاد میشه
درباره ی شماره ی 7 هم اونی که دغدغه ی فکری اش توی این زندگی سخت و مشکل ، گیم و بازی باشه که واقعن خوشبخت ترین فرد هست!
خوش به حالش
شماره ی 8,9 هم به همون سبک زندگی برمی گرده، مگه کسی رو مجبور به بازی کردن که باید بی خوابی بکشه تا بازی کنه ؟!

Sent from my Tapatalk
برادر شما جدا یه پست وقت گذاشتی دلایل رفیقمونو نقض کنی؟! :D

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
برادر شما جدا یه پست وقت گذاشتی دلایل رفیقمونو نقض کنی؟! :D

نه حقیقتن، من که با این دوست مون مشکل شخصی ندارم تا بخوام به دنبال نقض کامنت شون باشم
اصلن شاید من در اشتباه باشم
چون این جور حرف ها و شبیه این رو علیه گیم از خیلی ها شنیدم توی ذهنم مونده بود که پاسخ مناسب رو جایی که شرایط فراهم هست بگم که دیدم این پست و تاپیک درباره ی همین مسأله است
مخاطب من کلی بود و درباره ی دید منفی به گیم

Sent from my Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر