خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
مانیتور ها خیلی زیادن گیج شدم نمیدونم کدومو بخرم
حالو حوصله تحقیق هم ندارم
چون واقعا مارک ها و مدل های مختلف زیادن
از یه طرف الان که فقط ایسوس میخوام بگیرم
انواع اقسام داره که تو خریدش شک دارم نمیدونم کدومو بگیرم
کلی از فاکتور ها رو هم در نظر گرفتم ولی میترسم بخرم فردا ببینم با این پول می تونستم جنس بهتری بخرم ولی اشتباه کردم اینو خریدم

این یکی 24 اینچ هست که عالیه :

این یکی هم با پنل ips هست که به نسبت قیمتش چیز خوبیه :
مشخصات، قیمت و خرید مانیتور ایسوس مدل VZ249H سایز 23.8 اینچ | فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
دومی کیفیتش بهتره اولی سرعت پاسخگوییش ، البته سرعت جفتشون خوبه ولی اون اولی دیگه خیلی بالاست در حد مسابقات eSports اینا هست .

اینا رو من دیدم خوبه حالا دوستان دیگه شاید پیشنهادات دیگه ای داشته باشن .
درضمن مدل تلویزیونت چی بود ما نخریم ؟؟ :D

دوستان بیخیال مانیتورهای Asus بشید
این مانیتورا با قیمت واقعیشون تو ایران به فروش نمیرن و ارزش خرید ندارن، کیفیت خاصی هم ندارن

دور پنل TN هم خط بکشید، به سرعت پاسخگویی پایینش هم زیاد توجه نکنید، چون به احتمال 99% اصلا حسش نمیکنید، حداقل تو کنسول اینجوریه

اگر کیفیت خوب میخواید برید سراغ پنل IPS و VA
پیشنهاد من یکی از ایناس:
BenQ EW2750ZL
Samsung S27D590
اگر بتونید گیر بیارید البته...

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
259
سلام
داخل تنظیمات تلویزیون گزینه ی reality creation کارش چیه و در حالت گیم بهتره رو چه گزینهای باشه auto یا manual یا off؟ ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
کسی نمیدونه ؟؟

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,342
دوستان tv های سونی دالبی ویژن ساپورت میکنن؟ تا جایی که من اطلاع دارم مدل a1e ساپورت میکنه. در سایت خود دالبی هم رفتم زده oled ها ساپورت میکنن... اما خود سایت سونی زده مدل های سری 9 ساپورت میکنن! سایت ریتینگ هم زده دالبی ویژن ندارن به جز a1e کی راست میگه این وسط:-?

• Like
Reactions: mohsen2012

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
دوستان tv های سونی دالبی ویژن ساپورت میکنن؟ تا جایی که من اطلاع دارم مدل a1e ساپورت میکنه. در سایت خود دالبی هم رفتم زده oled ها ساپورت میکنن... اما خود سایت سونی زده مدل های سری 9 ساپورت میکنن! سایت ریتینگ هم زده دالبی ویژن ندارن به جز a1e کی راست میگه این وسط:-?
دوست عزیز برای اجرای دالبی ویژن نیاز به سخت افزار مخصوص هست که تهیه همونم برای شرکتها هزینه بر هست..
تا جایی که بنده میدونم این دالبی ویژنی که روی تی وی های ارزون قیمت ال جی و سونی و سامی هست همه بصورت نرم افزاری هست و با دالبی ویژن واقعی تفاوت زیادی دارن..
نکته مهم دیگه اینه که فقط تی وی هایی که Color Depth شون 12 بیتی هست میتونن دالبی ویژن واقعی پخش کنن در حالیکه اکثر تی وی های داخل بازار همه 10 بیتی هستند..
هر تی وی ای که 12 بیتی هست قطعا توانایی پخش دالبی ویژن واقعی رو داره..شما مشخصاتشونو ببین اگر 12 بیتی بودن توانایی پخششو دارن..
البته امکان اضافه کردن دالبی ویژن روی تی وی های 10 بیتی بصورت سخت افزاری وجود داره که قطعا با دالبی ویژن اصلی فاصله داره..مثل همین a1e

این قسمتم از یک سایت معتبر براتون گذاشتم که خودتون میتونید نتیجه گیری کنید:

محتویات Dolby Vision از عمق رنگ ( color depth ) 12-bit استفاده می کنند این در حالیست که عمق رنگ در محتویات HDR10 ۱۰-bit است . محتویات Dolby Vision شامل metadata فریم با فریم است که به صفحه نمایش می گوید که دقیقا کدام فریم از تصویر را نمایش دهد در حالی که HDR10 این گونه نیست اما با تمام این تفاسیر Dolby Vision یک فناوری اختصاصی است .

اگر می خواهید از Dolby Vision استفاده و از امکانات آن بهره مند شوید نیازمند چیپ سیستمی Dolby , و فرآیند صدور گواهینامه استفاده و پرداخت مبلغی برای استفاده از آن است که تمام این ها بسیار پر هزینه برای تولید کنندگان و به تبع آن مصرف کنندگان می شود .

حالا که به امکانات وسیع Dolby Vision پی بردید مشخصا می دانید که برنده ی این رقابت Dolby Vision است که به مراتب بهتر از HDR10 است . اگر چه داستان در همین جا خاتمه نمی یابد . بسیاری از تولید کنندگان محتوا و تلویزیون ها از Dolby Vision استفاده نمی کنند آن هم به این خاطر که نمی خواهند برای استفاده از این فناوری اختصاصی هزینه اضافه پرداخت کنند چون می خواهند که قیمت محصولات خود را متعادل نگه دارند .

Last edited by a moderator:

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,342
دوست عزیز برای اجرای دالبی ویژن نیاز به سخت افزار مخصوص هست که تهیه همونم برای شرکتها هزینه بر هست..
تا جایی که بنده میدونم این دالبی ویژنی که روی تی وی های ارزون قیمت ال جی و سونی و سامی هست همه بصورت نرم افزاری هست و با دالبی ویژن واقعی تفاوت زیادی دارن..
نکته مهم دیگه اینه که فقط تی وی هایی که Color Depth شون 12 بیتی هست میتونن دالبی ویژن واقعی پخش کنن در حالیکه اکثر تی وی های داخل بازار همه 10 بیتی هستند..
هر تی وی ای که 12 بیتی هست قطعا توانایی پخش دالبی ویژن واقعی رو داره..شما مشخصاتشونو ببین اگر 12 بیتی بودن توانایی پخششو دارن..
البته امکان اضافه کردن دالبی ویژن روی تی وی های 10 بیتی بصورت سخت افزاری وجود داره که قطعا با دالبی ویژن اصلی فاصله داره..مثل همین a1e
من تا جایی که تحقیق کردم بهترین دالبی ویژن رو oled ها دارن مخصوصا c7 الجی و a1e سونی

Shirin1

کاربر سایت
Jul 19, 2017
4
سلام دوستان محترم یه عکس از صفحه تی وی الجی uj752 تو یکی از سایتهای بانه قرار دادن که فکر میکنم یکی از دوستان همینجا براشون ارسال کردن. من اتفاقی یه عکس از همون منظره دیدم بنظرم رسید چقدر رنگ آمیزی متفاوته ولی نمیدونم ممکن با دوربینهای متفاوت گرفته شده باشه که بعیده چون زاویه یکیه فقط کمی زوم شده و شاید کراپ شده یا از روی یه دمو یا فیلمی عکس گرفته شده از طرفی چون اسکرین شات گرفتم ممکن موثر باشه ولی تفاوت رنگ خیلی زیاده وقتی کنار هم گذاشتم بنظرم تصویر تی وی اصلا خوب نبود البته از اون صفحه تی وی با یه دوربین احتمالا موبایل عکس گرفته شده که میتونه موثر باشه. شاید دوستمون ببینن بهتر بتونن بگن که تو واقعیت تصویر تی ویشون شبیه همون عکس هست یا نه. یکم داشتم به نانو کریستالهای الجی فکر میکردم ولی انگار کلا تی وی های الجی و یا برخی مدلهاش یکم تو نمایش رنگهای واقعی متفاوت عمل میکنن البته تو اولدهای الجی که این مساله وجود داره چون خودم یه کلیپ رو هم تو بی 6 دیدیم هم جای دیگه تو بعضی رنگها کاملا متفاوت بود و البته با همین مدل تی وی خودش هم متفاوت بود که شاید به چشم بعضی ها زیباتر هم بیاد ولی من بیشتر دوست دارم تصویر رنگهای نزدیک به طبیعی داشته باشه و شاید اگر کمی درخشانتر و قوی تر باشه گاهی زیباتر بشه ولی نه اینکه خیلی غیر طبیعی بشه

یه مساله ای هم در مورد اولد دیدم که واقعا وجود داره و تا مقایسه نکنید شاید متوجه نشد اونم شدو دیتیله واقعا تو تاریکی خیلی از جزئیات دیده نمیشه که خیلی هم برای من آزار دهندس به نیت پاینش کاری ندارم چون تی وی با نیت پایین تر دیدیم که این مشکل رو ندارن البته تو بعی تصاویر خیلی عالین و بهتر از اولدها ولی اینکه یه قسمتی از تصویر که وجود داره ولی دیده نمیشه برای من آزاردهندس

رو تی وی x900e فکر میکردم که نیت صفحه انگار عالی نیست و بخاطر وی ای بودن پنل زاویه دیدهم جالب نیست ولی تصویرش گویا در کل نمره خیلی خوبی میگیره البته این مشکلات پا برجاست

ممنون میشم از دوستان محترم اگه بهترین تی وی از لحاظ تصویر در درجه اول و بعد مابقی چیزها در رنج 5 میلیون و همچنین 6 الی 6.5 7 میلیون معرفی کنن. از اینکه تلویزیون سه بعدی هم داشته باشه بدم نمیاد ولی نه بقیمت از دست دادن یه تی وی با تصویر خیلی بهتر و به روزتر

بینهایت از لطف دوستان ممنون
IM
Compare lguj752.jpg

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
سلام دوستان محترم یه عکس از صفحه تی وی الجی uj752 تو یکی از سایتهای بانه قرار دادن که فکر میکنم یکی از دوستان همینجا براشون ارسال کردن. من اتفاقی یه عکس از همون منظره دیدم بنظرم رسید چقدر رنگ آمیزی متفاوته ولی نمیدونم ممکن با دوربینهای متفاوت گرفته شده باشه که بعیده چون زاویه یکیه فقط کمی زوم شده و شاید کراپ شده یا از روی یه دمو یا فیلمی عکس گرفته شده از طرفی چون اسکرین شات گرفتم ممکن موثر باشه ولی تفاوت رنگ خیلی زیاده وقتی کنار هم گذاشتم بنظرم تصویر تی وی اصلا خوب نبود البته از اون صفحه تی وی با یه دوربین احتمالا موبایل عکس گرفته شده که میتونه موثر باشه. شاید دوستمون ببینن بهتر بتونن بگن که تو واقعیت تصویر تی ویشون شبیه همون عکس هست یا نه. یکم داشتم به نانو کریستالهای الجی فکر میکردم ولی انگار کلا تی وی های الجی و یا برخی مدلهاش یکم تو نمایش رنگهای واقعی متفاوت عمل میکنن البته تو اولدهای الجی که این مساله وجود داره چون خودم یه کلیپ رو هم تو بی 6 دیدیم هم جای دیگه تو بعضی رنگها کاملا متفاوت بود و البته با همین مدل تی وی خودش هم متفاوت بود که شاید به چشم بعضی ها زیباتر هم بیاد ولی من بیشتر دوست دارم تصویر رنگهای نزدیک به طبیعی داشته باشه و شاید اگر کمی درخشانتر و قوی تر باشه گاهی زیباتر بشه ولی نه اینکه خیلی غیر طبیعی بشه

یه مساله ای هم در مورد اولد دیدم که واقعا وجود داره و تا مقایسه نکنید شاید متوجه نشد اونم شدو دیتیله واقعا تو تاریکی خیلی از جزئیات دیده نمیشه که خیلی هم برای من آزار دهندس به نیت پاینش کاری ندارم چون تی وی با نیت پایین تر دیدیم که این مشکل رو ندارن البته تو بعی تصاویر خیلی عالین و بهتر از اولدها ولی اینکه یه قسمتی از تصویر که وجود داره ولی دیده نمیشه برای من آزاردهندس

رو تی وی x900e فکر میکردم که نیت صفحه انگار عالی نیست و بخاطر وی ای بودن پنل زاویه دیدهم جالب نیست ولی تصویرش گویا در کل نمره خیلی خوبی میگیره البته این مشکلات پا برجاست

ممنون میشم از دوستان محترم اگه بهترین تی وی از لحاظ تصویر در درجه اول و بعد مابقی چیزها در رنج 5 میلیون و همچنین 6 الی 6.5 7 میلیون معرفی کنن. از اینکه تلویزیون سه بعدی هم داشته باشه بدم نمیاد ولی نه بقیمت از دست دادن یه تی وی با تصویر خیلی بهتر و به روزتر

IM
View attachment 78229

دوست عزيز منم مثه شما اين وسواس رو توي تصوير دارم با توجه ب اين توضيحاتي ك مطرح كرديد

اتفاقا مدتي هست ك سليقم با رنگهاي طبيعي خيلي جور شده به طوري كه ميخواستم همينجا اعلام كنم و تنظيمات مخصوص تي ويم رو اعلام ميكنم ب زودي چه در حالت فيلم ديدن و چه گيم

مختصر مفيد بگم كه به برا رنگهاي طبيعي همون تي وي هاي سوني رو خريداري كنيد . رنگ پوست ك معيار طبيعي بودن بقيه ي رنگها هست توي تي وي هاي سوني عالي نشون داده ميشه و خبري از اغراق غير طبيعي جلوه دادن رنگها نيست. البته با تنظيمات .

تي وي خودم هم X850D هست . و خيلي ازش راضيم .

شما سري E رو خريداري كن با اين بودجه هم فك كنم بتوني پرچمدارش رو خريداري كني و لذت ببري. موفق باشيد

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen

IM
View attachment 78229
قیمتها ممکن بالا یا پایین باشه
سونی x850e پنج میلیون
سامسونگ ks8500 پنج میلیون
سونی x900e شش میلیون
سونی x930e هفت میلیون
درضمن برای رسیدن به بهترین تصویر تلویزیون باید کالیبره بشه.
رنگ و شارپنز و.. باید تنظیم بشن تا تصویر خوبی از تلویزیون بگیری

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,347
نام
محمدرضا
سلام
دوستان بین این 3 مدل lg کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟
49uh651v
49hj670v
43uj752v
برای بازی 43uj752v گزینه خیلی خوبیه چون حالت گیم مود به معنای واقعی خودشو نشون میده خیلی با کیفیت و بدون هیچ مشکلی در تاری تصویر
ولی برای فیلم سریال دیدن تو حالت استاندارد متوسطه

• Like
Reactions: genaveh

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,342

IM
View attachment 78229
OLED C7 LG رو بخر لذت دنیا و آخرت رو ببر البته اگر مشکل بودجه نداری!
TV های دیگه هم که دوستان گفتن خوبن ولی بهتر از C7 نیستن! تو اکثر سایت ها بهترین مدل C7 شده میتونید برید نقد ها رو بخونید...! فقط مدلش مشکل قیمت داره...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Shirin1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر