چرا بعضی یک دفعه از بازی کردن زده میشوند ؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
واقعا چرا این اتفاق میوفته ، یک دفعه بازی ها در نطرتون پایین میاد و دیگه اصلا جذاب نیستن ... دلیل روانشناختیش چیه بنظرتون ؟ هرچی به ذهنتون میرسه اینجا بگید
دلیلش سادس بازیا چرت شدن

شغل و موارد دیگه ای که تعدادی از دوستان اشاره کردن باعث نمیشه گیم رو بطور کامل کنار بذارید کسی که بخوبیشتر مشکل از بازیاس همه کسایی که خیلی وقته گیم بازی میکنن این جملرو قبول دارن: "بازیای جدید حس قدیم رو ندارن"
من هم اگه بخاطر عناوین شرقی نبود خیلی وقت پیش گیم رو میبوسیدم میذاشتم کنار
بازیای غربی روز به روز افتضاح تر میشن یا میخوان پول بچاپن مثل cod bo3 که اکتیویژن 100$ پول بابت بازی با سیزن پس از کاربرا گرفت اونوقت یه دی ال سی 30 دلاری منتشر کرد که حتی کسایی که سیزن پس خریدن هم بهش دسترسی نداشتن و باید 30$ دیگه پرداخت میکردن
یا پز 4k یا گرافیک بالا میدن بعد بازیشون نه گیم پلی داره نه داستان نه محتوا تو نصف روز هم کامل تموم میشه (جالب اینه ملت هم با خوشحالی میرن بازیاشونو میخرن)
نسل 6 و اویل 7 به نسبت بازیای غربی بهتر بودن بینشون عناوین فوق العاده هم پیدا میشد ولی این نسل دیگه واقعا افتضاح شدن در بهترین حالت فقط چند عنوان در حد "خوب" بودن
بالا رفتن تب مولتی پلیر هم فاجعه رو بدتر کرده مردم کلی پول بابت یه بازی ناقص و پر از مشکل که حتی کامل هم منتشر نشده میدن و میان ازش کلی تعریف میکنن بعد هم باقی عمرشون رو میشینن که اون عنوان منتشر بشه مثل dayZ (که احتمالا بعد از مرگمون قراره منتشر بشه) dayz یه زمانی محبوب شده بود بعد h1z1 اومد اون زمان منتقدا میگفتن تمامی باگ هایی که از dayz میخواستید و بیشتر! بعد dayz توی شلوغی ها از صحنه محو شد h1z1 محبوب شد الان pubg اومده محبوب شده احتمالا یه سری دیگه از این عناوین توی شلوغیا محو میشن (اگرم یه مقدار بیشتر توی صحنه باشن با بهانه های چرت همش تاخیر میزنن)
هرچند مشکل از خود مردمم هست به شخصه یه دوست داشتم وقتی میدید من عناوین شرقی مثل پرسونا یا nier رو میخرم و بازی میکنم میخندید میگفت چرتن (با اینکه اصلا بازی هم نکرده بود) بعد یبار میخواست cod: legacy بخره بهش میگفتم بدرد نمیخوره میگفت اینا بازیای روزن همه مردم بازی میکنن واسه همین میخرم که البته نسخه legacy هم خرید و تا چند ماه داشت میسوخت بخاطر افتضاح بودن بازی
توی همین فروم هم ببینید خیلیا همچین نظراتی دارن مثل: "کاراکترای nier:automata عروسکی هستن" "persona 5 کارتونیه/بچگانس" و موارد مشابه

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
امروز‌‌ داشتم‌‌ با یکی بحث میکردم‌‌‌ راجبع سن‌‌ و شغل و اینده یه دفعه بحث کشیده شد سمت گیم ‌و این چیز‌‌ ها از حرفاش مشخص بود بخاطر حرف مردم که بهش میگفتن سنت رفته بالا بچه نیستی بازی رو گزاشته کنار تازه دو سالی از من کوچیک تر بود بهش گفتم‌‌‌ اگه میخوای با حرف مردم‌‌ زندگی کنی همش باید ناراحت باشی و لذت هیچ کاری رو نبری نگاه فوتبال میکنی میگن چرا نگاه میکنی‌ یه مشت مرد دنبال یه توپی‌‌افتادن که چی میری با رفقا بیرون بزرگ شدی تو خونه نمیشینی بزرگ شدی من یه حرفی از خانواده شنیدم گفتن‌‌‌ برا حزف دیگران هیچ‌‌ وقت فکر نکن که پشیزی ارزش نداره

سن بالا میره وقت گرفته میشه دیگه مشکلات زیادی برات پیش میاد دیگه نمیتونی شبیه سایق از بعضی چیز ها‌ لذت برد

الان من ۲۱ ساله سرگرمی‌‌ها شده گیم‌‌‌ و گشتن‌‌ولی شاید ایننده نتونم شبیه الان ازشون لذت ببرم

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,402
اکثر کسایی که گیمر های قدیمی هستن میگن دلیلش خود بازی ها هست که بد شدن ، ولی ما جوونا :Dکه واقعا اینو درک نمیکنیم ، من نوزده سالمه و از حدود چهار سال پیش بود که بطور جدی وارد گیم شدم ، بنظرم از اون موقع فقط دارن پیشرفت میکنن بازیا ، چیز انقلابی که ندیدم به اون صورت ولی خب واقعا بازی های بهتری دارن میان البته چیزایی مث CoD که کلا سمتشون نمیرم از نسل هشتم دیگه فقط سالی دو سه تا بازی که متاشون حدود نود به بالا بود رو تجربه کردم ، واقعا نمیشه ایراد خاصی از عناوینی مث Dishonored یا Witcher 3 و... گرفت ، اگه من هم بهشون نگم شاهکار بی انصافیه ، اما همون شاهکارا ام دیگه برام جذاب نیستن .
دلیلش سادس بازیا چرت شدن

شغل و موارد دیگه ای که تعدادی از دوستان اشاره کردن باعث نمیشه گیم رو بطور کامل کنار بذارید کسی که بخوبیشتر مشکل از بازیاس همه کسایی که خیلی وقته گیم بازی میکنن این جملرو قبول دارن: "بازیای جدید حس قدیم رو ندارن"
من هم اگه بخاطر عناوین شرقی نبود خیلی وقت پیش گیم رو میبوسیدم میذاشتم کنار
بازیای غربی روز به روز افتضاح تر میشن یا میخوان پول بچاپن مثل cod bo3 که اکتیویژن 100$ پول بابت بازی با سیزن پس از کاربرا گرفت اونوقت یه دی ال سی 30 دلاری منتشر کرد که حتی کسایی که سیزن پس خریدن هم بهش دسترسی نداشتن و باید 30$ دیگه پرداخت میکردن
یا پز 4k یا گرافیک بالا میدن بعد بازیشون نه گیم پلی داره نه داستان نه محتوا تو نصف روز هم کامل تموم میشه (جالب اینه ملت هم با خوشحالی میرن بازیاشونو میخرن)
نسل 6 و اویل 7 به نسبت بازیای غربی بهتر بودن بینشون عناوین فوق العاده هم پیدا میشد ولی این نسل دیگه واقعا افتضاح شدن در بهترین حالت فقط چند عنوان در حد "خوب" بودن
بالا رفتن تب مولتی پلیر هم فاجعه رو بدتر کرده مردم کلی پول بابت یه بازی ناقص و پر از مشکل که حتی کامل هم منتشر نشده میدن و میان ازش کلی تعریف میکنن بعد هم باقی عمرشون رو میشینن که اون عنوان منتشر بشه مثل dayZ (که احتمالا بعد از مرگمون قراره منتشر بشه) dayz یه زمانی محبوب شده بود بعد h1z1 اومد اون زمان منتقدا میگفتن تمامی باگ هایی که از dayz میخواستید و بیشتر! بعد dayz توی شلوغی ها از صحنه محو شد h1z1 محبوب شد الان pubg اومده محبوب شده احتمالا یه سری دیگه از این عناوین توی شلوغیا محو میشن (اگرم یه مقدار بیشتر توی صحنه باشن با بهانه های چرت همش تاخیر میزنن)
هرچند مشکل از خود مردمم هست به شخصه یه دوست داشتم وقتی میدید من عناوین شرقی مثل پرسونا یا nier رو میخرم و بازی میکنم میخندید میگفت چرتن (با اینکه اصلا بازی هم نکرده بود) بعد یبار میخواست cod: legacy بخره بهش میگفتم بدرد نمیخوره میگفت اینا بازیای روزن همه مردم بازی میکنن واسه همین میخرم که البته نسخه legacy هم خرید و تا چند ماه داشت میسوخت بخاطر افتضاح بودن بازی
توی همین فروم هم ببینید خیلیا همچین نظراتی دارن مثل: "کاراکترای nier:automata عروسکی هستن" "persona 5 کارتونیه/بچگانس" و موارد مشابه

شما که قدیمی هستی میشه توضیح بدی عناوین شرقی مثلا چه چیزی دارن که بازیای خوب غربی ندارن ؟ ( البته مسلما چیزایی مث cod رو تو مقایسه نیارید ) منظورم همون شاهکار های غربی هست .

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
من تازه 18 سالم شده از 2سالگی سرم تو گیم بوده :D
علاقم به گیم کم نشده اما روزی 10-12 ساعت سر کارم و ترجیح میدم اون وقت خالیمو با دوستام برم بیرون یا کلا صرف فیلم و موزیک و کتاب کنم مثل دوستان همنظر کلا میخوام برم یه دست DOTA 2 اصن مغزم کشش نداره بازی رو اجرا میکنم یکم که فکر میکنم حسش نیست بازیو میبندم میرم سریال میبینم :grin:

• Like
Reactions: che-jaleb

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad
به نظر من کم شدن علاقه به بازی کردن در یک نفر مثل کم شدن علاقه در هر موضوعی به میزان/پایداری/قدرت اون علاقه مربوطه. و متاسفانه فکر میکنم بحث اینجا یک مقدار شخصی بیان شده و نه عمومی . منظورم دوستانی هست که بازی یا هر سرگرمی دیگه ای رو به هر طریقی به پوچی ربط دادند.
به همین دلیل به نظرم باید با 2 مثال شروع کنیم . 2 مثال از افرادی که حالات مختلف سرگرمی علاقه دارند.

1 . طرف 15/25 ساله با دیدن اسکیت بورد تو یک فیلم و یا حتی از نزدیک جذب این وسیله میشه. میره سراغش . مدتی هم استفاده میکنه. تا حدودی پیشرفت هم میکنه. اما به دلایل زیادی که برای هر شخصی هم میتونه متفاوت باشه این علاقه روز به روز کمتر میشه . که به نظرم شایع ترین دلیل هم نبود علاقه باطنی و بهتر بگیم تحت جو بودن علاقه اولیست. یعنی مثلا تو یک فضای خاصی با اسکیت بورد اشنا شده و چون اون فضا براش خیلی دل نشین بوده به صورت کاذب جذب این وسیله شده. و وقتی روز ها ماه ها سال ها و به عبارتی زمان بگذره و از اون فضا خارج شه تازه به علاقه واقعیش نسبت به اون وسیله پی میبره. اینجاست که اگر علاقه اولیه طرف کاذب بوده باشه از وسیله/کار/سرگرمی مورد نظر دور میشه تا جایی که کنارش میزاره و اینجا مشکل از اسکیت بورد نیست بلکه فقط به علاقه شخص مربوطه .
اما اگر علاقه مورد نظر با روح طرف امیخته شده باشه 85 سالگی هم به بازی و ورزش با اسکیت بوردش ادامه میده :D

8i1lxrs2nj3m14lmn7osjwywruvvwt1501948406.gif

2. طرف (خودم) هیچ علاقه ای به فوتبال و در واقع بازی با توپ نداره :D ایا باید به همین دلیل فوتبال را پوچ بدونم ؟ (صرف نظر از ورزش چون روش های بهتری هم برای ورزش هست) یا کلی مثال دیگه . وقتی علاقه به یک چیزی کم میشه انسان ناخوداگاه کمتر بهش میپردازه . حالا چه هیچ وقت علاقه نداشته بوده چه مدت محدودی (حتی چند سال) فقط علاقه مند بوده باشه. مثلا باز هم خودم رو میگم چون این تاپیک به شدت شخصیه . از 4/5 سالگی با بازی کامپیوتری اشنا شدم که یک بازی عصر حجر فرم 2 بعدی بود که حتی اسمش هم یادم نمیاد. :D ویندوز 95 بود فکر کنم. تا تقریبا 1 سال بعد که میکرو (nes) وارد زندگیم شد و همینطور به ترتیب sega genesis/ps1/ps2/360/ps3/ps4 هم وارد شدند :D همین الان هم سال های زیادی هست که سر کار میرم , اکثرا هم ps3 یا ps4 تو یک کوله پشتی با هام به سر کار میان و در کوچکترین فرصت استفاده میشند :D و البته از الان تو فکر پس انداز برای ps5 هم هستم :D : ) ) ایشالا همینطور هم باقی بمونه :D

در نهایت واقع بین باشیم . تمام انسان ها بلاخره وrت ازاد پیدا میکنند . اصلا مشکل دنیا الان همین وقت ازاد زیاد ادماست که اگر خالی باشه به افسردگی هم کمک زیادی میکنه! خب . کسی که حالت روحی درست و قوی داشته باشه یه طوری این وقت ازاد رو پر میکنه حالا چه متاهل 1 ساعته چه من مجرد 7/8 ساعته . یکی مثل من بیشتر رو بازی/موزیک/فیلم/سریال/کتاب/اینترنت گردی/ورزش های شخصی مانور میده یکی هم با ورزش حرفه ای خیلی ها هم مخلوطی از همه چیز .

و اینکه به نظرم این تاپیک باید اسمش عوض بشه . "چرا بعضی از افراد ناگهان از یک کار زده میشند" اسم بهتریه :D

پ ن : اگر قرار سر ارزش بازی کردن و مقایسش با سرگرمی های "شغل محور" بحث کنیم که زیادی گسترده میشه . این یکی رو بیخیال به نظرم :D در این حد که هر کسی خودش باید برای زندگیش ارزش گذاری کنه . یکی با موفقیت تحصیلی/شغلی به ارضای درونی میرسه یکی هم ممکنه با وجود موفقیت های مختلف همچنان بیشتر با بازی مثلا ارضا شه :D این موضوع به نظرم به شدت شخصیه و به نباید قضاوتی در موردش انجام داد . خصوصا با توجه به "جدید" بودن ویدئو گیم به نسبت سرگرمی های دیگر .

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
اکثر کسایی که گیمر های قدیمی هستن میگن دلیلش خود بازی ها هست که بد شدن ، ولی ما جوونا :Dکه واقعا اینو درک نمیکنیم ، من نوزده سالمه و از حدود چهار سال پیش بود که بطور جدی وارد گیم شدم ، بنظرم از اون موقع فقط دارن پیشرفت میکنن بازیا ، چیز انقلابی که ندیدم به اون صورت ولی خب واقعا بازی های بهتری دارن میان البته چیزایی مث CoD که کلا سمتشون نمیرم از نسل هشتم دیگه فقط سالی دو سه تا بازی که متاشون حدود نود به بالا بود رو تجربه کردم ، واقعا نمیشه ایراد خاصی از عناوینی مث Dishonored یا Witcher 3 و... گرفت ، اگه من هم بهشون نگم شاهکار بی انصافیه ، اما همون شاهکارا ام دیگه برام جذاب نیستن .

شما که قدیمی هستی میشه توضیح بدی عناوین شرقی مثلا چه چیزی دارن که بازیای خوب غربی ندارن ؟ ( البته مسلما چیزایی مث cod رو تو مقایسه نیارید ) منظورم همون شاهکار های غربی هست .

نظرات متفاوته تا حدودی هم ممکنه بخاطر این باشه که شاید بازیای قدیمیتر رو تجربه نکردید
مثلا نسل قبل شاهکاری به اسم skyrim منتشر شد که هنوز هم خیلیا تمام مدت دارن بازی میکنن بازی به قدری فوق العاده بود که تک تک مراحل فرعیش هم داستان سرگرم کننده ی خودشون رو داشتن و به قدری وسیع بود که بعد از ماه ها همچنان جذابیت خودش رو داشت (تازه منهای دی ال سی های رسمیش و ماد های فوق العاده زیادی که داره, یه سری از ماد های بازی به قدری بزرگ هستن که کلا مپ و خط داستانی خودشون رو دارن) اونوقت توی این نسل تبدیلش کردن به elder scrolls online که حتی خیلی از فن های این سری هم سمت خریدش نرفتن
نسل قبل mass effect 3 منتشر شد که داستان و گیم پلی فوق العاده داشت و به شخصه چندین بار بازیو تموم کردم این نسل mass effect andromeda منتشر شد که حتی بلد نبودن انیمیشن های بازیو درست درمون طراحی کنن چند ساعت بعد از بازی کردن گذاشتمش کنار به قدری خشک و خسته کننده بود
خیلی مثال های دیگه هم میشه آورد مثل مورتال کامبت که یه زمانی با وقت گذاشتن و بازی کردن کاراکترای جدید باز میشد الان میگن هرکی بیشتر پول بده کاراکتر گیرش میاد
البته عناوین خوبی هم منتشر شدن ولی بطور کلی بنظرم خیلیاشون جالب نبودن
درکل قصد بحث و یا کوچیک جلوه دادن عناونی رو نداشتم بطور کلی نظرم رو گفتم
عناوین غربی بنا به دلایلی که اشاره کردم دیگه زیاد برای من جذابیت گذشته رو ندارن با اینکه تقریبا اکثرشون رو بازی میکنم ولی خیلی وقتا نیمه کاره ولشون میکنم یا بدون هیچ علاقه ای الکی تا آخر میرم ولی عناوین شرقی بخاطر داستان خیلی بهتر و عمیق تر و گیم پلی طولانی تر و سرگرم کنندشون بیشتر مورد پسند من هستن شما هم نمیدونم توی این مدت چه عناوینی رو تجربه کردید ولی اگه زیاد سمت عناوین شرقی نرفتید پیشنهاد میکنم چند تایی رو امتحان کنید تا بفهمید منظورم چیه

3RFAN

کاربر سایت
Jul 6, 2014
84
نام
ERFAN
آقا به نظرم آدم 100 ساله هم باشه تعداد کمی بازی میتونن لذت بخش باشن - الان ویچر 3 رو بدی یه آدم 50 ساله بازی کنه بی شک لذت می بره .
البته مسلما با افزایش سن تمایل کم میشه یک چیز طبیعیه .

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
فکر کنم بیشتر به خاطر اینه که بالا رفتن سن اولویت های زندگی ادم هم تغییر میکنه. و دغدغه های زندگی دیگه نمیگذاره ادم خودش رو درگیر داستان بازی کنه

• Like
Reactions: Sega_genesis

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
من شخصا عاشق بازی بودم از همون بچگی که ps1 اولین کنسولم بود تا همین یکی دو سال پیش عاشقانه مینشستم پای بازی
خدا میدونه چقدر وقتمو پای اسکایریم گزاشتم و همه جاش رو گشتم و چقدر AC ها و COD ها رو بار ها و بار ها بازی کردم و با ذوق و اشتیاق دنبال تریلر ها و اخبار بازیا و پیگیر اتفاقا و هر چیزی مربوط به بازی ها بودم
ولی دقیقا از وقتی که MGS 5 رو تموم کردم عین آدمایی که به پوچی میرسن و خودشونو میکشن منم به پوچی رسیدم واقعا
دیگه از هیچ بازی ای لذت نبردم و کلا جذب چیزی نشدم یه مدت زیادی هم فقط ایندی بازی کردم
پی اس 4 هم خریدم ولی بازم چندان علاقه ای به بازی نداشتم
الانم کلا چی بشه بعضی وقتا یکی دو دست با پی سی آنلاین بازی کنم

شاید بتونم بزرگ ترین دلیلش رو بندازم گردن تموم شدن دبیرستان و شروع شدن دانشگاه
من اواسط دبیرستان که رشتم تجربی بود شدیدا به هنر علاقمند شدم و کلا عکاسی و موسیقی و جلوه های ویژه رو به بازی ترجیح دادم
دانشگاهم رو هم دارم فیلمسازی میخونم و شخصا دوست دارم بیشتر وقتم رو توی ورکشاپ ها یا درگیر پروژه ها بگذرونم تا اینکه بخوام بازی کنم

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,402
میدونی وقتی داشتم متنت رو میخوندم به چی فکر میکردم وقتی کمتر از هرار کیلومتر انطرف تر از مرزهامون سر بچه های ده ساله رو میبرن و گوشت تنشون رو به خرد مادرشون میدهند چرا یکی باید عمر و وقتش رو تلف کنه بذاره پای اینکه دویست تا کتاب بخونه که بخواد معنای و مفهوم زندگی رو بفهمه؟ و کمی بیشتر فکر کردم به این نتیجه رسیدم چرا یک انسان باید بره در جنگی قبیله ای جونش رو فدا کنه در حالی که میتونه بره عمرش رو صرف نیازهای علمی کنه و برای بحران جهانی مثل اب تلاش کنه و همینطور چرخه های مختلف از اعمال ارشد به کتاب، سینما، بازی و یا گشت گذار با دوستان و هزاران تفریح و سرگرمی دیگه...

در کل چیزی که مطرح کردی خیلی بحث گسترده ایی میشه و از اونجایی که تمام ادم ها نیازهای روحی و روانی شون مشابه نیست نمیشه اصلا فکتی صادر کرد. بعضی ها واقعا نیاز دارند بخش زیادی از روز و هفته خودشون رو وقت سرگرمی و تفریح کنند در حالی که اگر اینکار رو نکنند دچار مشکلات روحی حادی میشند مثل افسردگی و ...

واقعا جالبه برام همچین برداشتی کردی ، نمیدونم واقعا از کجاش اینو دراوردی:-? ، من گفتم بجای کمک به همنوعان بشینید کتاب بخونید ؟!! این دقیقا متضاد عقیده منه ، من عقیده دارم اگه کسی بخواد به اونجایی برسه که زندگیش رو بذاره برای کمک به دیگران و اخلاقیات قوی داشته باشه این از راه کتاب خوندن و سوال پرسیدن و جستجو کردن بدست میاد ، نه از راه منفعل بودن و مصرف کننده مدیا های مختلف بودن ( که یک حالتش هم همین کسایی هست که صرفا مصرف کننده گیم هستند ) . من اگه حرفایی مثل همین پست قبلی بزنم اتفاقا یکی از اهدافم همون گسترش اخلاقیات هست که شما برعکسش رو برداشت کردی :) و همونطور که گفتم حرف من ضد گیم نبود بلکه فقط ضد ابتذال و تتلیتیسم( :| ) و منفعل بودن هست که نتیجش میشه دیکت*اتور پروری و همین که یه حاکمی به خودش اجازه بده سوار مردم بشه و به قول شما سر بچه های ده ساله رو ببره و ...

• Like
Reactions: .::Snake::.

venom_sina

کاربر سایت
Jul 16, 2017
4
ببینید دلایل زیادی هست برای از دست دادن انگیزه گیمری. به همشون هم اشاره کردین تو نظرات قبلی. اما من هنوزم اعتقاد دارم که بازیا به شدت مزخرف شدن و در بعضی موارد غیر قابل تحمل!
من چندین ساله که کار میکنم و مثل سابق زمان بازی کردن ندارم. اما هرروز حداقل 1 ساعت رو بازی میکنم. گاهی بیشتر گاهی هم کمتر. اما کیفیت بازیای این نسل اینقدر بده که تو خیلی از موارد حتی رغبت نمیکنم برم سمتشون.
اوپن ورلد های الکی بزرگ با نقشه های مسخره. ماموریتای تکراری که هر کدومشون 400 بار تو قسمتای مختلف نقشه کپی-پیست شدن و حال بازیکن رو بهم میزنن. و این فقط یه بخش کوچیک از ماجراس. در واقع اینقدر بدخبت شدیم که سازنده برای نشون دادن میزان خفن بودن بازیش از مقیاس نقشه و اینکه چقدر از نقشه اسکایریم بی در و پیکر تره استفاده میکنه که در اینجا باید گفت خاک بر سر گیمی که شماها سازنده هاشین!
انواع و اقسام عوضی بازی های سازنده ها برای سرکیسه کردن مخاطب. ماشه اسلحه دارم 34.99 دلار. هیچ تاثیری هم تو عملکرد اسلحه نداره ها. فقط الکی رنگش میشه طلایی و میتونی باهاش پز بدی. تنبون قرمز دارم 0.99 دلار. قهوه ای هم دارم 1.29 دلار. اگه پیش خرید کنی یه تنبون بهت میدم بنفش با خال خال یشمی که این تنهایی خودش 9.99 دلار قیمتشه. ولی چون تویی به عنوان امتیاز پیش خرید میدم بهت. یه تم مزخرف هم بهت میدم که دیگه حسابی خر بشی. خوش گذشت. بازم بیا پیش خرید کن که دوباره از این ات اشغالا بکنیم تو پاچت. دیگه سیزن پس های دد اور الایو رو چیزی نمیگم در موردشون که ماشاالله هفتمین سیزن پسشون رو هم عرضه کردن به تازگی و باز هم با انواع و اقسام بیکینی با قیمت منصفانه 74.99 در خدمت ما گیمرای محترم هستن!
عرضه نصفه و نیمه بازیا. بازیه پر از اشکال فنیه. با 25 گیگ پچ به زور میشه دادش پایین. بعد در کمال تعجب میاد میشه بازی سال همه هم 10 رو ردیف میکنن! بازیه خودش بد نیستا ولی خب میمردی عین ادم بازیو عرضه میکردی؟! بعد هم با منت 16 تا مدل ریش و پشم رو چنان با منت میکوبه توی سر گیمر که خود گیمره هم باورش میشه که سازنده چه سخاوتمندی بوده و ما خبر نداشتیم! گیمرا هم که ماشاالله تا پای مرگ از این حرکت انقلابی سازنده مطرح حمایت میکنن و میگن احترام به شعور مخاطب. والا تو مذهب بنده اینا بیشتر شبیه خر فرض کردن مخاطبه تا احترام گذاشتن. کل اون پشم و پیلی ها روی هم 500 مگ هم نمیشن. خب میمردی اینا رو توی بازی قرار میدادی؟ حتما باید جداشون کنی و با منت بکوبی تو سر بازیکن بدبخت؟ که بگی من خیلی خفنم؟! تازه اینم یادتون باشه که همشون رایگان بودن ها. یعنی سازنده 16 مدل ریش و پشم بهتون داده اونم رایگان رایگان. سخاوتمندتر و بخشنده تر از این سازنده دیدین؟ نه والا به خدا ندیدین. خدا پدرشونو بیامرزه واقعا.
کلا کندن بازی و عرضه جداگونش از نسل قبل مد شد. راستش من زمانی که توم ریدر اندرورلد اومد دوزاریم افتاد که سازنده ها دنبال اهداف دیگه ای هستن. اون هدف هم چیزی نیست جز چاپیدن. تو این دوره که دیگه به اوج رسیده و رسما باید یک سال صبر کنی تا بازیه کامل بیاد بیرون بعد بری بخریش که بتونی تجربه کاملی داشته باشی. بنده از پایه و اساس با دی ال سی شدیدا مشکل دارم. چه مپ مولتی پلیر باشه چه محتوای تک نفره. یعنی چی که بخاطر 4 تا دونه نقشه که تقریبا یک شکلن 50 دلار ناقابل از مخاطب بگیری که متاسفانه چقدر هم از این حرکات استقبال میشه...
بحث های پوچ و مسخره برای وضوح تصویر و پشتیبانی از HDR و از این قبیل ات و اشغالا. کل گیم شده این چرت و پرتا. یارو سازنده هه میاد میگه خب ما بازیمون روی فلان دستگاه با فلان رزولوشن و فلان فریم اجرا میشه. یعنی محتوای بازی مهم نیستا. رزول مهمه. داستان چیه؟ رزول رو بچسب. خاک بر سر فلان سازنده که بازیش HDR ساپورت نمیکنه. الان چه خاکی تو سرم بریزم که بازیه فریمش تو فلان صحنه دوتا میوفته؟ من بدون HDR اصلا نمیتونم بازی رو تحمل کنم و چشمام درد میگیره. تازه 30 سال هم هست که دارم گیم میزنم و کنسول اولم هم نس بوده. ولی با این حال بدون HDR هرگز. بدبخت داری روی دستگاهی بازی میکنی که 4K واقعی پستیبانی نمیکنه. چجوری میتونی رزول 900P رو تحمل کنی؟ اونجایی که تیر اندازی میشه و فلانی میمیره فریم نسخه فلان دستگاه یه دونه افتاد پس کنسولش اشغاله. همه باید بیان کنسول ... کبیر رو بخرن چون انحصاریاش خداس و بقیه هم ... هاشون رو بندازن دور چون فریمش تو یه صحنه افتاد و رزولش هم شد 1079P. اون یکی هم که فقط برای بچه 9 ساله ها بازی میسازه تازه 1080P هم ساپورت نمیکنه. کلا هرکی کنسول خداوندگار گیم یعنی ... رو نداشته باشه گیمر نیست. در ضمن خیلی هم بیشعوره و فقط ما ... بازا ادمیم. دغدغه گیمرا و سازنده های ما شده وضوح تصویر و نحوه اجرای بازیا روی پلتفرمای مختلف. البته این بحثا یه سری نکات مثبت داشتن. اونم اینه که کلی چیز چرت و پرت جدید یاد گرفتیم. 1800P صفحه شطرنجی (راستی این یعنی اینکه بازی 4K واقعی نیست. حواستون باشه یه وقت نره تو پاچتون ها). اپ اسکیل. داون اسکیل. رزول داینامیک. واقعا نمیدونم با این همه چیز جدیدی که یاد گرفتم چیکار کنم.
جنگ های فوق اشغال کنسولی هم فراموش نشه البته (بالاتر یه کوچولو واردش شدم) که ادمو از هرچی گیم و گیمره زده میکنه. بعضی از دوستان طرفدار یه کنسول خاص چنان کاری با بنده کردن که وقتی لوگوی یه استودیوی خاص رو میبینم میخوام بالا بیارم. دستشون درد نکنه واقعا!
تمام اینا دلایلی هستن که بنده رو تا حد زیادی از گیم زده کردن. البته هنوزم گیم میزنم اما اینبار دیگه هر چرندی رو تهیه نمیکنم. با این قیمتای خوشگل و جیب خالی ما نمیشه هر چیزی رو خرید. بهترین کار اینه که چند بازی خاص رو انتخاب کنیم و فقط همونا رو بزنیم. تو این بازار اشفته گیمای بی محتوا و تکراری و کمپانی هایی مثل یوگی شافت که همه بازیاشون دقیقا کپی-پیست هم دیگه هستن باید با دقت یه گیم رو پیدا و بازی کرد. البته کم پیش نیومده برام که از همون منتخب ها هم ضدحال خوردم و اواسط کار به تکرار افتادن.
متاسفانه من با بازیای انلاین و اوپن ورلد شدیدا مشکل دارم و هرکاری هم میکنم نمیتونم با اینا ارتباط برقرار کنم. انلاین رو بخاطر تکرار مکرراتش نمیپسندم و اوپن ورلد ها رو هم بخاطر محتوای تکراری و کپی-پیست شدشون. همشون هم همین مشکل رو دارن و استثنا فقط بازیای راک استاره.
تو این نسل فقط طرفدارای این دوتا سبک میتونن لذت ببرن و در واقع الان اونا وسط بهشتن. اما برای منی که با این سبکا کنار نمیام قطعا گیم چیز حال بهم زنی شده.
ببخشید که زیاد حرف زدم و مرسی که تا اخر خوندین.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,402
ببینید دلایل زیادی هست برای از دست دادن انگیزه گیمری. به همشون هم اشاره کردین تو نظرات قبلی. اما من هنوزم اعتقاد دارم که بازیا به شدت مزخرف شدن و در بعضی موارد غیر قابل تحمل!
من چندین ساله که کار میکنم و مثل سابق زمان بازی کردن ندارم. اما هرروز حداقل 1 ساعت رو بازی میکنم. گاهی بیشتر گاهی هم کمتر. اما کیفیت بازیای این نسل اینقدر بده که تو خیلی از موارد حتی رغبت نمیکنم برم سمتشون.
اوپن ورلد های الکی بزرگ با نقشه های مسخره. ماموریتای تکراری که هر کدومشون 400 بار تو قسمتای مختلف نقشه کپی-پیست شدن و حال بازیکن رو بهم میزنن. و این فقط یه بخش کوچیک از ماجراس. در واقع اینقدر بدخبت شدیم که سازنده برای نشون دادن میزان خفن بودن بازیش از مقیاس نقشه و اینکه چقدر از نقشه اسکایریم بی در و پیکر تره استفاده میکنه که در اینجا باید گفت خاک بر سر گیمی که شماها سازنده هاشین!
انواع و اقسام عوضی بازی های سازنده ها برای سرکیسه کردن مخاطب. ماشه اسلحه دارم 34.99 دلار. هیچ تاثیری هم تو عملکرد اسلحه نداره ها. فقط الکی رنگش میشه طلایی و میتونی باهاش پز بدی. تنبون قرمز دارم 0.99 دلار. قهوه ای هم دارم 1.29 دلار. اگه پیش خرید کنی یه تنبون بهت میدم بنفش با خال خال یشمی که این تنهایی خودش 9.99 دلار قیمتشه. ولی چون تویی به عنوان امتیاز پیش خرید میدم بهت. یه تم مزخرف هم بهت میدم که دیگه حسابی خر بشی. خوش گذشت. بازم بیا پیش خرید کن که دوباره از این ات اشغالا بکنیم تو پاچت. دیگه سیزن پس های دد اور الایو رو چیزی نمیگم در موردشون که ماشاالله هفتمین سیزن پسشون رو هم عرضه کردن به تازگی و باز هم با انواع و اقسام بیکینی با قیمت منصفانه 74.99 در خدمت ما گیمرای محترم هستن!
عرضه نصفه و نیمه بازیا. بازیه پر از اشکال فنیه. با 25 گیگ پچ به زور میشه دادش پایین. بعد در کمال تعجب میاد میشه بازی سال همه هم 10 رو ردیف میکنن! بازیه خودش بد نیستا ولی خب میمردی عین ادم بازیو عرضه میکردی؟! بعد هم با منت 16 تا مدل ریش و پشم رو چنان با منت میکوبه توی سر گیمر که خود گیمره هم باورش میشه که سازنده چه سخاوتمندی بوده و ما خبر نداشتیم! گیمرا هم که ماشاالله تا پای مرگ از این حرکت انقلابی سازنده مطرح حمایت میکنن و میگن احترام به شعور مخاطب. والا تو مذهب بنده اینا بیشتر شبیه خر فرض کردن مخاطبه تا احترام گذاشتن. کل اون پشم و پیلی ها روی هم 500 مگ هم نمیشن. خب میمردی اینا رو توی بازی قرار میدادی؟ حتما باید جداشون کنی و با منت بکوبی تو سر بازیکن بدبخت؟ که بگی من خیلی خفنم؟! تازه اینم یادتون باشه که همشون رایگان بودن ها. یعنی سازنده 16 مدل ریش و پشم بهتون داده اونم رایگان رایگان. سخاوتمندتر و بخشنده تر از این سازنده دیدین؟ نه والا به خدا ندیدین. خدا پدرشونو بیامرزه واقعا.
کلا کندن بازی و عرضه جداگونش از نسل قبل مد شد. راستش من زمانی که توم ریدر اندرورلد اومد دوزاریم افتاد که سازنده ها دنبال اهداف دیگه ای هستن. اون هدف هم چیزی نیست جز چاپیدن. تو این دوره که دیگه به اوج رسیده و رسما باید یک سال صبر کنی تا بازیه کامل بیاد بیرون بعد بری بخریش که بتونی تجربه کاملی داشته باشی. بنده از پایه و اساس با دی ال سی شدیدا مشکل دارم. چه مپ مولتی پلیر باشه چه محتوای تک نفره. یعنی چی که بخاطر 4 تا دونه نقشه که تقریبا یک شکلن 50 دلار ناقابل از مخاطب بگیری که متاسفانه چقدر هم از این حرکات استقبال میشه...
بحث های پوچ و مسخره برای وضوح تصویر و پشتیبانی از HDR و از این قبیل ات و اشغالا. کل گیم شده این چرت و پرتا. یارو سازنده هه میاد میگه خب ما بازیمون روی فلان دستگاه با فلان رزولوشن و فلان فریم اجرا میشه. یعنی محتوای بازی مهم نیستا. رزول مهمه. داستان چیه؟ رزول رو بچسب. خاک بر سر فلان سازنده که بازیش HDR ساپورت نمیکنه. الان چه خاکی تو سرم بریزم که بازیه فریمش تو فلان صحنه دوتا میوفته؟ من بدون HDR اصلا نمیتونم بازی رو تحمل کنم و چشمام درد میگیره. تازه 30 سال هم هست که دارم گیم میزنم و کنسول اولم هم نس بوده. ولی با این حال بدون HDR هرگز. بدبخت داری روی دستگاهی بازی میکنی که 4K واقعی پستیبانی نمیکنه. چجوری میتونی رزول 900P رو تحمل کنی؟ اونجایی که تیر اندازی میشه و فلانی میمیره فریم نسخه فلان دستگاه یه دونه افتاد پس کنسولش اشغاله. همه باید بیان کنسول ... کبیر رو بخرن چون انحصاریاش خداس و بقیه هم ... هاشون رو بندازن دور چون فریمش تو یه صحنه افتاد و رزولش هم شد 1079P. اون یکی هم که فقط برای بچه 9 ساله ها بازی میسازه تازه 1080P هم ساپورت نمیکنه. کلا هرکی کنسول خداوندگار گیم یعنی ... رو نداشته باشه گیمر نیست. در ضمن خیلی هم بیشعوره و فقط ما ... بازا ادمیم. دغدغه گیمرا و سازنده های ما شده وضوح تصویر و نحوه اجرای بازیا روی پلتفرمای مختلف. البته این بحثا یه سری نکات مثبت داشتن. اونم اینه که کلی چیز چرت و پرت جدید یاد گرفتیم. 1800P صفحه شطرنجی (راستی این یعنی اینکه بازی 4K واقعی نیست. حواستون باشه یه وقت نره تو پاچتون ها). اپ اسکیل. داون اسکیل. رزول داینامیک. واقعا نمیدونم با این همه چیز جدیدی که یاد گرفتم چیکار کنم.
جنگ های فوق اشغال کنسولی هم فراموش نشه البته (بالاتر یه کوچولو واردش شدم) که ادمو از هرچی گیم و گیمره زده میکنه. بعضی از دوستان طرفدار یه کنسول خاص چنان کاری با بنده کردن که وقتی لوگوی یه استودیوی خاص رو میبینم میخوام بالا بیارم. دستشون درد نکنه واقعا!
تمام اینا دلایلی هستن که بنده رو تا حد زیادی از گیم زده کردن. البته هنوزم گیم میزنم اما اینبار دیگه هر چرندی رو تهیه نمیکنم. با این قیمتای خوشگل و جیب خالی ما نمیشه هر چیزی رو خرید. بهترین کار اینه که چند بازی خاص رو انتخاب کنیم و فقط همونا رو بزنیم. تو این بازار اشفته گیمای بی محتوا و تکراری و کمپانی هایی مثل یوگی شافت که همه بازیاشون دقیقا کپی-پیست هم دیگه هستن باید با دقت یه گیم رو پیدا و بازی کرد. البته کم پیش نیومده برام که از همون منتخب ها هم ضدحال خوردم و اواسط کار به تکرار افتادن.
متاسفانه من با بازیای انلاین و اوپن ورلد شدیدا مشکل دارم و هرکاری هم میکنم نمیتونم با اینا ارتباط برقرار کنم. انلاین رو بخاطر تکرار مکرراتش نمیپسندم و اوپن ورلد ها رو هم بخاطر محتوای تکراری و کپی-پیست شدشون. همشون هم همین مشکل رو دارن و استثنا فقط بازیای راک استاره.
تو این نسل فقط طرفدارای این دوتا سبک میتونن لذت ببرن و در واقع الان اونا وسط بهشتن. اما برای منی که با این سبکا کنار نمیام قطعا گیم چیز حال بهم زنی شده.
ببخشید که زیاد حرف زدم و مرسی که تا اخر خوندین.

اووففی بالاخره تموم شد :D بله خب واقعا هم عاقلانش اینه که آدم سالی همون یکی دوتا بازی شاهکاری که میاد رو تهیه کنه ، واقعا کم هم نیست مثلا فقط یه ویچر 3 بیشتر از 200 ساعت محتوی داره ، یا مثلا Dishonored اولی با این که کوتاه بود من چندین بار تمومش کردم و توش میگشتم چون طراحی هنری و اتمسفر و موزیک و گیمپلی وااقعا بی نقص بود ، الانم منتظرم دوش ارزون تر بشه بگیرم و مطمئنم اونم از شاهکارای این نسله ، در کل میخوام بگم همون معدود بازی های شاهکاری که میان کافی هستن که مخاطبین مشکل پسند ( بهتره بگم درست پسند ) رو سرگرم کنن ، کسایی هم که موردی با آثار یوبیسافت و اکتیویژن و... ندارن خب برن بخرن نمیشه ایرادی گرفت :-?

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر