چرا بعضی یک دفعه از بازی کردن زده میشوند ؟

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
مرسی منم دکتر هستم . علت اصلیش مشغله های فکریه ، نه فقط از بازی ، بلکه سرگرمیای دیگه هم رنگ میبازن پیش چشمت ، ملتی هستیم که علایقمونو از هم پنهون میکنیم ، بازی کردن : بچس هنوز ، فیلم دیدن : بیکاره ، بیرون رفتن : الافه ، خارجو ولش کن ، ما از فقر شیر مرغ تا جون آدمیزاد رنج میبریم :D اونا فوقش دلزده بشن میچسبن به یه سرگرمی دیگه ، ما کلا از زندگی دلزده ایم ولی همچنان بهترین طنزگوهای تاریخیم :tearsofjoy: ، الکی خوش باش چاره ای نیس ، خودتو فیلم کن :tearsofjoy: ،

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,401
مرسی منم دکتر هستم . علت اصلیش مشغله های فکریه ، نه فقط از بازی ، بلکه سرگرمیای دیگه هم رنگ میبازن پیش چشمت ، ملتی هستیم که علایقمونو از هم پنهون میکنیم ، بازی کردن : بچس هنوز ، فیلم دیدن : بیکاره ، بیرون رفتن : الافه ، خارجو ولش کن ، ما از فقر شیر مرغ تا جون آدمیزاد رنج میبریم :D اونا فوقش دلزده بشن میچسبن به یه سرگرمی دیگه ، ما کلا از زندگی دلزده ایم ولی همچنان بهترین طنزگوهای تاریخیم :tearsofjoy: ، الکی خوش باش چاره ای نیس ، خودتو فیلم کن :tearsofjoy: ،

سلام حرفتون جالب بود مخصوصا اینکه ملت نگاه بدی به گیمرا دارن ( نسل های مسن تر ) فک کنم خیلی ها رو اذیت میکنه ، که خودش جای یه تاپیک جداگانه داره :D:D اما بحث من اینه که انقد تعداد این مورد افرادی که علاقه شونو از دست میدن زیاده که دیگه خیلی بعیده یک دلیل شخصی و غیر مهم داشته باشه ، انگار یک پدیده عمومی هست با بالا رفتن سن و رشد روانی بیشتر فرد دیگه خوشش نمیاد از بازی کردن . اینه که فکر نمیکنم ارتباطی به وضعیت جامعه ما داشته باشه .

• Like
Reactions: 3RFAN

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
علت اصلیش بالا رفتن سن و پیدا شدن دغدغه های جدید هست یک موقعی هست شما محصلی دانش اموزی پشت کنکوری نوجوونی کار و دغدغه خاصی هم نداری اوقات بیکاری زیاده و خیلی میشه وقت گذاشت برای گیم من خیلیا رو میشناسم مثلا فامیل خودمون واقعا گیمره ولی وقت نداره دیگه صبح تا شب سرکاره فرصت فکر کردن نداره چه برسه بره بازی کنه کلا تا زمانی که دوران طلایی سنتون هست مدرسه و کنکور و اوایل دانشگاه باید استفاده کنید از گیم !
این یکی از دلایلشه ولی مشخصا بالا رفتن سن یکم نگاه ادم عوض میکنه به همه چی گیم هم شاملشه هر چی سنت میره بالاتر مشکل پسند تر و سخت گیرتر میشی

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
سلام حرفتون جالب بود مخصوصا اینکه ملت نگاه بدی به گیمرا دارن ( نسل های مسن تر ) فک کنم خیلی ها رو اذیت میکنه ، که خودش جای یه تاپیک جداگانه داره :D:D اما بحث من اینه که انقد تعداد این مورد افرادی که علاقه شونو از دست میدن زیاده که دیگه خیلی بعیده یک دلیل شخصی و غیر مهم داشته باشه ، انگار یک پدیده عمومی هست با بالا رفتن سن و رشد روانی بیشتر فرد دیگه خوشش نمیاد از بازی کردن . اینه که فکر نمیکنم ارتباطی به وضعیت جامعه ما داشته باشه .
من برای شما کنسول PS4 تجویز کردم ، هر ۶ساعت یک بار هورایزن زیرو داون بازی کن و در طبیعت بکر فقط قدم بزن ، برا هفته آیندش پرسونا ۵ ، و کم کم روحیت عوض میشه پسرمو بهبودی کامل حاصل میشه .
گفتم خیلیا رو ولشون کن ، بچه ها تا دو روز پیش فکر میکردن من ۲۵ سالمه :D من ۳۰سالمه و یه تنه کلی انرژی گیمینگ دارم . من عاشق گیمم پس نمیشه بهم گفت تو از چیزی که عاشقشی یه روز زده میشی ، نمونه ی واقعی یه آدم بالغ که از سرگرمی دلخواهش زده نشده . شما نباید خودتو منزوی کنی ، همینکه تک پر کنی خودتو توی روحیت تاثیر میزاره ، گیم خارق العادس ولی تو انسانی ، باید تنوع داشته باشی ، و باز هم پاسخ اولم ، اینجا ایرانه و نمیشه با هیچ جای دیگه حتی داهاتهای اونور هم مقایسش کرد ، شاد زندگی کن ، نیستی خودکشی کن بهتر از زنده مانیه ، ببخش دکتر رُکیم:sweatsmile:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
هرچی سن میره بالاتر مسائلی شییه کار پیش میاد که وقت رو میگیره و اجازه بازی کردن و گشتن رو ازت میگیره

دلیل بعدیش اینه که بعضی از رفقا سنشون بالاتر میره فکر میکنن اگه بازی کنن تو دید مردم میان پایین و صدتای دیگه این دیدگاه از نظر من مهم ترین دلیل تو ایران میتونه باشه

ما مردم دهن بینی هستیم و حرف دیگران رو خیلی برا خودمون بزرگ میکنیم

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
901
نام
amin
دلیل اصلی با بالا رفتن سن همان مشغله و درگیری فکری هستش ( در کل کار کردن ) و همین طور افزایش حس مسئولیت پذیری مثلا خود من از وقتی رفتم سر کار تونستم کنسول بخرم ولی بعد از خریدش کار دیگه اجازه بازی کردن و نداد البته خیلی ها بسته به کارشون و موقعیت شغلیشون خیلی راحت از این موانع میگذرند و راحت بازی هم میکنن ولی به عنوان مثال واسه من که کارم تعطیلی نداره قضیه فرق داره به طوری که خودم سال 2014 یه کنسول PS4 خریدم که تا الان فقط وقت کردم بازی the last of us رو که همزمان با کنسول خریدم بازی کنم ( البته روی درجه سختی آخر تمومش کردم ) و دیگه وقت بازی کردن ندارم ولی این موارد زیاد از علاقه من به گیم کم نکرده و دوست دارم همچنان بازی کنم حتی بازی های قدیمی ( که نگه داشتن کنسول های قدیمی از جمله XBOX360 و PSP دلیل بر همین علاقه است ) در پایان مسئله ازدواج رو هم در نظر بگیرید که باعث تغییرات زیادی در مسیر زندگی افراد میشه ( چه گیمر چه غیر گیمر ) .

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,401
مساله دیگه اینجاست که با وجود خوش نیامدن :D از بازی ، همچنان بازی میکنم ، چرا ؟
انگار یک عمل وسواسیه ، یه چیزی تو ذهنم میگه
" باید بازی کنی "
"باید لست آف آس رو پلات کنی چون شاهکاره "
"باید ویچر 3 رو تموم کنی چون کلی جایزه برده "
"باید
باید
باید
و... "
در حالی که وقعا کارای دیگه ای هست که خیلی بیشتر ازشون لذت میبرم مث فیلم دیدن یا رمان خوندن و ... اما انگار یه کرمیه که هی باعث میشه بازی کنم در حالی که راضی نیستم شاید کس دیگه ای هم مث من باشه نمیدونم ولی واقعا بد دردیه :D
من برای شما کنسول PS4 تجویز کردم ، هر ۶ساعت یک بار هورایزن زیرو داون بازی کن و در طبیعت بکر فقط قدم بزن ، برا هفته آیندش پرسونا ۵ ، و کم کم روحیت عوض میشه پسرمو بهبودی کامل حاصل میشه .
گفتم خیلیا رو ولشون کن ، بچه ها تا دو روز پیش فکر میکردن من ۲۵ سالمه :D من ۳۰سالمه و یه تنه کلی انرژی گیمینگ دارم . من عاشق گیمم پس نمیشه بهم گفت تو از چیزی که عاشقشی یه روز زده میشی ، نمونه ی واقعی یه آدم بالغ که از سرگرمی دلخواهش زده نشده . شما نباید خودتو منزوی کنی ، همینکه تک پر کنی خودتو توی روحیت تاثیر میزاره ، گیم خارق العادس ولی تو انسانی ، باید تنوع داشته باشی ، و باز هم پاسخ اولم ، اینجا ایرانه و نمیشه با هیچ جای دیگه حتی داهاتهای اونور هم مقایسش کرد ، شاد زندگی کن ، نیستی خودکشی کن بهتر از زنده مانیه ، ببخش دکتر رُکیم:sweatsmile:

خب هرکس یه جوریه منم نگفتم همه مردم سنشون میره بالا زده میشن فقط بعضی ها ، حتی به هورایزون ام علاقه خاصی نداشتم خیلی دایره سلایقم تنگ شده ، تو فکرم فعلا Ps4 رو بفروشم و وقتی RdR 2 و Tlou2 اومدن دوباره یه pro بگیرم چون واقعا دیگه به تنها عناوینی که اهمیت میدم فقط اون دوتاس :D:D حتی شاید تا اون موقع به این دو تا هم علاقه ای نداشته باشم .

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
من خودم به شخصه یکدفعه از بازی زده نشدم بلکه احساس میکنم بازی های جدید با سن من دیگه نمیخونه (23.5) و حوصله ماجراجویی های جدید دیگه رو ندارم !
اخرین بازی که شدیدا منتظرش بودم mgs5 بود که گند زد به خاطرات ما !
یکجورایی تو گذشته گیر کردم :D مثلا دوباره رفتن سری re یا mgs یا حتی commandos !! از بازیهای جدید لذت بیشتری بهم میده :|

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
مساله دیگه اینجاست که با وجود خوش نیامدن :D از بازی ، همچنان بازی میکنم ، چرا ؟
انگار یک عمل وسواسیه ، یه چیزی تو ذهنم میگه
" باید بازی کنی "
"باید لست آف آس رو پلات کنی چون شاهکاره "
"باید ویچر 3 رو تموم کنی چون کلی جایزه برده "
"باید
باید
باید
و... "
در حالی که وقعا کارای دیگه ای هست که خیلی بیشتر ازشون لذت میبرم مث فیلم دیدن یا رمان خوندن و ... اما انگار یه کرمیه که هی باعث میشه بازی کنم در حالی که راضی نیستم شاید کس دیگه ای هم مث من باشه نمیدونم ولی واقعا بد دردیه :D

خب هرکس یه جوریه منم نگفتم همه مردم سنشون میره بالا زده میشن فقط بعضی ها ، حتی به هورایزون ام علاقه خاصی نداشتم خیلی دایره سلایقم تنگ شده ، تو فکرم فعلا Ps4 رو بفروشم و وقتی RdR 2 و Tlou2 اومدن دوباره یه pro بگیرم چون واقعا دیگه به تنها عناوینی که اهمیت میدم فقط اون دوتاس :D:D حتی شاید تا اون موقع به این دو تا هم علاقه ای نداشته باشم .

به نظر من مشغله کاری نمیتونه تنها دلیلش باشه
خود من چند وقتی هستش که کلی تایم آزاد دارم. بیشتر بازی های روز هم مجانی دانلود کردم و تو سیستم هست :D ولی حداکثر 1 ساعت می تونم تحملشون کنم.
به نظرم بازی ها حداقل واسه من تکراری شدن. یه زمانی بود تریلر e3 یه بازی رو می دیدم برایش لحظه شماری می کردم. ولی امسال اصلا حوصلم نگرفت تریلر هارو نگاه کنم.
شاید سالی یه بازی مثل ویچر یا Tlou بیاد که تا آخر برم. به نظرم دوران گیمر بودنم با ویچر 3 تموم شد.

الان تا حدودی فیلم دیدن سرگرمم می کنه ولی بیشتر ترجیح میدم بیرون ول بچرخم تا پشت pc بشینم.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
به خاطر کار کردنه، سنم اندازه شما نیست
من خودم وقتی کار ندارم روزا ساعت 10 صبح پا میشم تا ده شب بازی میکنم چون تفریح دیگه ای ندارم( یعنی تفریح که هست ولی تفریحات ناسالمه:D)
اما وقتی سر کار میرم نمیدونم چرا!!! وقتی میام خونه زیاد حس بازی کردن نیست و بیشتر دلم میخواد موزیک گوش بدم( البته همینطوری هم روزی حد اقل 3 ساعت پای کامپیوتر و PS4 نشستم و گیم میزنم):D
اینم بگم شما سعی کن فقط بازی های عالی و شاهکار رو بازی کنی مثل WITCHER 3 یا مثلا FORZA HORIZON 3
این دو تا بازی برای من بهترین بازی هایی بودن که تو نسل 8 انجام دادم:D
هر بازی رو لازم نیست تموم کنین،مثلا فارکرای یا AC اینا دیگه تاریخ مصرفشون گذشته واسه همین ادم زده میشه ازشون

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
برای افراد نوجوان و یا اونایی که تازه به سن جوانی رسیدن که نمیدونم چرا این اتفاقا میفته اما واسه ما 30 ساله ها و بالاتر داستان کاملا متفاوته!
خوده من پارسال یه مقطع خیلی کارم سنگین شد و دور شدم از بازی
هوا که گرگ و میش بود پا میشدم میرفتم تا غروب و همش هم اچار به دست و راه اندازی و...
این بود که میرسیدم خونه عین جنازه فقط میخوابیدم و روز از نو روزی از نو!
حالا یه سرایا هم علاوه بر داشتن شغل های سخت اومدن متاهل هم شدن که میشه قوزبالاقوز:D
دیگه ادم وقت سرخاروندن هم نداره میبینی 6 ماه کنسول اف هست (حتی خیلی بیشتر) و کم کم این زمینه به وجود میاد که ادم از بازی و دنیای بزرگش دور میشه و رو به جهنم تخته گاز میره:D
خود من حالا شرایط ازدواج رو تقریبا دارم و سن هم که بالا رفته اما این بازی مگه میزاره؟:D
فعلا با همین فرمون میرم ببینم خدا چی میخواد:D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
به نظر من دو دلیل اصلی داره:

1. بازی یک سرگرمی نسبتا وقت گیر هست و نیاز به فکر و توجه داره. شما بخوای هم یک نسخه از COD رو تموم کنی باید 5 6 ساعت حداقل وقت بذاری ولی یک قسمت سریال در هفته و یا یک شب فیلم سینمایی در حالی که مغزت رو گذاشتی روی استند بای کلا دو ساعت زمان میبره. این مورد برای کسایی که در طول روز حداقل 8 الی ده ساعت کار میکنند + باقی امور زندگی خیلی حائز اهمیت هست.

2. دوم بازیها خیلی سال هست دارند تکرار میشند برای یک بچه 10 12 ساله که برای اولین بار COD بازی میکنه خیلی هیجان داره ولی برای شمایی که ده پونزده سال COD و بازیهای مشابه رو انجام دادی نکته قابل توجه ای یافت نمیکنی + اینکه داستان ها هم ابکی شدند و اون میل به رسیدن به انتهای داستان هم از بین رفته

حالا هر کس راه حل های خودش رو داره یکی روی میاره به سمت بازیهای مولتی پلیر یک دست نیم ساعته میزنه و اون حس پیروزی که نیاز داره از بین میره و یا بعضی ها روی میارند به سبک هایی که تا حالا تجربه نکردند و ....

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,501
حرف هيچكدومتون مورد قبول نيست!
هيچ كدومتون ديگه اونقدر مشغله نداريد كه يك ساعت هم دو سه روزی یک بار وقت آزاد نداشته باشيد! مايكروسافت رو اداره نمي كنيد مظمئنا!
حالا مهم اينجاست كه اون يك ساعت رو صرف چي مي كنيد.
بعضي ها كتاب ميخونن، فيلم میبینن، بیرون میرن...
بعضی ها هم که وافعا گیمرن حداقل نیم ساعت از اون یک ساعت رو بازی میکنن! بازم میگم اونایی که واقعا گیمرن!
حالا میخواید مشکلات مسکن و تشکیل خانواده رو لیست کنید:D ولی به نظر من مهم ترین دلیلش اینه که شما گیمر واقعی نیستید!
من خودم 30 سالم نیست ولی 10-20 نفر رو قبلا تو لیست دوستان PS4 داشتم که عکس خودشون و زن و بچه گذاشته بودن رو عکس پروفایل، ولی هر روز حداقل یک ساعتی میومدن یه بازی رو انجام میدادن!
در کل به نظر من کاملا بهونه میارید و این خودتونید که گیمر نیستید و فقط یک دوره برای بیکاری بازی میکردید!
دیگه حداقلش نیم ساعت میشه بخش داستانی یک بازی رو دو سه روزی یک بار انجام داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر