طرفداران ژانر JRPG

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,366
نام
علی
فاینال فانتزی 13 را دوباره شروع کردم:D
still 10/10 :D
فقط لایتنینگ چرا انقدر دست بزن داره؟:D هر نیم ساعت یکی میخوابونه تو صورت اسنو:D
یعنی از لحظه ای این کامنتو خوندم تا الان دارم فکر میکنم چطور ممکنه یه نفر یه داغونی مثه سیزدهو ده/ده بدونه اونم تا امروز؟!:D یا با جزئیات کامل توضیح بدید یا کلا ولش بزا من همینجوری به درد خودم بمیرم!:D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
یعنی از لحظه ای این کامنتو خوندم تا الان دارم فکر میکنم چطور ممکنه یه نفر یه داغونی مثه سیزدهو ده/ده بدونه اونم تا امروز؟!:D یا با جزئیات کامل توضیح بدید یا کلا ولش بزا من همینجوری به درد خودم بمیرم!:D
:D :D :D
راستش من واقعا با 13 مشکلی ندارم:D خطی بودنشو چیز خیلی بدی نمیدونم و اتفاقا دوست هم دارم تا حدودی(فقط تو چپترهای وسطی انقدر نبرد هست ادم کلافه میشه:| :D) اما درک می کنم خیلیا خوششون نمیاد. فقط چپتر 13 فاینال 15 از این خطی تره:D
بتل سیستم بازی عالیه. عالی:D به خصوص در قیاس با بتل سیستم فاجعه 15 که دایره و انالوگ را میگرفتی خودش ژانگولر میزد:| این عمق داره. عمقش هم خیلی خوبه:x :D استراتژی توش معنی داره:D(به خصوص اگه نبرد با دشمن های عادیو اسکیپ کنی سر باس ها واقعا باید استراتژی درست چید:D)
داستان بازی خوبه. فقط دیالوگ ها بعضا یکم lame هستن. شخصیت پردازی ها هم با یه تقریب کلی خوبه:D لایت خوبه. سز و ونیل هم خوب بودن تا اینجا. اسنو یکم زیادی لوس و تخیلیه(+سرا:|)هوپ هم یه حالیه:D یعنی خود کاراکتر مشکلی نداره رولش و هدفش تو داستان. اما اکتینگش یکم مصنوعیه به نظرم. گرافیک هم که مشکلی ندارم خوبه.گرافیک هنری بازی واقعا چشم نوازه تو بعضی مراحل:) موسیقی ها هم عالین:D
در کل یه سری ایرادهایی داره اما خب، همه بازیا ایراد دارن:D جدا از همه اتمسفر بازی واقعا دوست داشتنیه برام و یه حس خوبی بهم میده که تا حالا تو هیچ بازی دیگه ای تجربه نکردم:D
اگه قرار بود نقدش کنم یه چیزی حدود 87/100 میدادم:D

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
:D :D :D
لایت خوبه. سز و ونیل هم خوب بودن تا اینجا. اسنو یکم زیادی لوس و تخیلیه(+سرا:|)هوپ هم یه حالیه:D یعنی خود کاراکتر مشکلی نداره رولش و هدفش تو داستان:D

end_my_life.gif

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
end_my_life.gif
soon...>:)>:)>:)
:D
اما لایت خوبه. دقیقا همون چیزی هست که سازنده ها میخواستن باشه. یه سرباز دختر خشک. تونستن هم خوب پیاده سازیش کنن. اما اگه بخوای از این نظر که اصلا رفتار زنانه نداره و... بررسی کنی خب صد در صد شخصیت پردازیش مشکل داره.

آخرین ویرایش:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
الان با خیال راحت میتونم بگم بدترین تجربه گیم عمرم FF XIIئه یعنی آشغال به تمام معناست و تا صبح هم میتونم این حرفم رو ازش دفاع بکنم

soon...>:)>:)>:)
:D
اما لایت خوبه. دقیقا همون چیزی هست که سازنده ها میخواستن باشه. یه سرباز دختر خشک. تونستن هم خوب پیاده سازیش کنن. اما اگه بخوای از این نظر که اصلا رفتار زنانه نداره و... بررسی کنی خب صد در صد شخصیت پردازیش مشکل داره.

جدا از اینکه XIII آشغاله ولی باز خوش باش که 10 برابر بهتر از XIIئه و همینی که هست :|

تو عمرم انقدر اعصابم سر یه بازی خورد نشده بود که سر XII خورد شد

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,366
نام
علی
الان با خیال راحت میتونم بگم بدترین تجربه گیم عمرم FF XIIئه یعنی آشغال به تمام معناست و تا صبح هم میتونم این حرفم رو ازش دفاع بکنم

جدا از اینکه XIII آشغاله ولی باز خوش باش که 10 برابر بهتر از XIIئه و همینی که هست :|

آقا یه لایسنس نتونستی بگیری ببین چه میکنی؟:D چشه بازی به این خوبی؟ عشقی؟ جیگری؟:D

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
آقا یه لایسنس نتونستی بگیری ببین چه میکنی؟:D چشه بازی به این خوبی؟ عشقی؟ جیگری؟:D

خیلی ایراد داره اون یکی از ایرادای احمقانه بازیه

الانم یه ایراد دیگه بازی بهش برخوردم یعنی واقعا سازنده هاش احمق به تمام معنا هستن

بدون شک هر منتقدی هم که بازی رو نقد کرده از اول تا آخرش سریع بخش داستانی رو رفتن و فوقش یه Dungeon اضافی رفتن و تمام

بخوای وقت برا بازی بزاری رفته رفته میفهمی بازی چه فاجعه مسخره ایه

اگه کسی هیچ ارزشی برا وقتش نداره و براش مهم نیست 100-200 یا بیشتر براش وقت بزاره و بار ها و بار ها وقتش تلف بشه بازی ممکنه براش خوب باشه

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
بماند که سیستم گمبیت یه جوری شمشیر 2 لبست

از طرفی میتونه فارم کردنارو خیلی خیلی برات راحت کنه ولی از طرفی اکثر بازی رو برات خسته کننده میکنه چون هیچ کاری لازم نیست بکنی خود شخصیتا برات میجنگن

بعد سیستم لایسنس بازی مسخره ترین سیستم Skill Tree مانندیه که تو عمرم دیدم

تو تقریبا همه بازیای RPG که Skill Tree دارن شما یا هر کلاس و Jobی رو میتونی انتخاب بکنی و تمام Skill هاش رو بگیری یا اگه همه کلاس هارو نمیتونی بری اونایی که برمیداری رو باز میتونی همرو آزاد بکنی

ولی این بازی اینجوری نیست. اول اینکه همون اوایل بازی شما میتونی هر 2 جاب رو انتخاب بکنی و بازی هیچ توضیح و کمکی نمیکنه برا همین اگه مثلا به فکر این باشید که یکی رو هم Black Mage هم White Mage بکنید خیلی خفنه (که واقعا هم باید خفن بشه) کاملا در اشتباهید چون همه Mage ها HP کمی بهشون میخوره و لایسنس HPی کمی دارن برا همین خیلی خیلی به ضررتون میشه ولی بازی اصلا اینارو نمیگه. هیچ کمکی نمیکنه

همه اینا وقتی بدتر میشه که بدونید به هیچ وجه راه برگشت ندارین بعد انتخاب یعنی انتخاب بکنید Job هارو بعد 100-200 هزار 10 هزار ساعت یا هرچقدر بعد بفهمید ترکیب Job بندیتون خوب نیست (که وحشتناک هم مهمه وگرنه در حد Game Breaking شدن میشه بازی) هیچ جوره نمیتونید دوباره انتخاب بکنید Job هارو مگر اینکه دوباره از اول بازی رو برید

تازه به اینجا تموم نمیشه شما همه گزینه های لایسنس بورد Job خودتون رو هم نمیتونید داشته باشید :| برای مثال Shikari یا همون هانتر 4 تا لایسنس استفاده از Ninja Sword هارو داره ولی شما فقط 3 تای اونارو میتونید بهشون دسترسی داشته باشی و به هیچ وجه نمیتونی 4 تارو باهم داشته باشی :| فکرشو بکنید هانتر باشید نتونید از همه سلاح هاتون استفاده بکنید :| و باز هم اینجا هیچ راه برگشتی ندارین :| بازی که خودش هیچ توضیح خاصی نمیده بعد اگه شما به اشتباه 3 تارو انتخاب بکنی بعد ببینی اون یکی سلاح ها خیلی گولاخ ترن دیگه هیچ جوره نمیتونی اونارو آزاد بکنی حتی راهی نیست که دوباره مثلا لایسنس هارو انتخاب بکنی :|

مثل دفعه اولی که من رفتم تا چند روز پیش :| از اول بازی عشق اینو داشتم که Yagyu Darkblade رو بگیرم که گولاخ ترین سلاح Shikariئه و بعد 30-40 ساعت بازی و بدبختی مخصوصا گرفتن خود سلاحه اومدم استفاده بکنم ازش که فهمیدم همون اول بازی من اون 3 تا لایسنس دیگه رو گرفته بودم و لایسنس استفاده از این سلاح رو دیگه نمیتونم داشته باشم :|

بازی رو دوباره انجام دادم :|

و اما سیستم بازار بازی.

تو نگاه اول جالبه. اینجوریه که شما هر Lootی که از دشمنا میگیری و به هر فروشنده ای بفروشی بسته به آیتم هایی که فروختی بازار یه سری آیتم هارو آماده میکنه برا فروش که یه سریاش خیلی خوبن مثل قوی ترین کاتانای بازی که خیلی خفنه فقط از این راه میشه گرفت

ولی مشکلش اینه که Recipe هییییییچ کدوم از آیتمای بازار رو بازی بهتون نمیگه :| فقط مجبورید تو اینترنت ببینید :| مثلا هیچ جوره خودتون تو بازی نمیفهمید که همین کاتانا رو با فروش چه Loot هایی میشه گرفت

بعد حالا بماند اینا من امروز خودمو کشتم گفتم همه آیتمای لازم برا اون کاتانا رو میگیرم و بعد کلی ساعت وقت گرفتمشون و فروختمشون ولی به بازار هیچ چیزی اضافه نشد :| گفتم شاید حالا یدونه از یه آیتم رو کم دادم برا همین از هرچیزی که میخواست یکی دیگه فارم کردم (که وحشتناک وقت گیره) و فروختم بازم هیچی اضافه نشد :|

حتی History هیچی نداره که ببینی چه کوفتی رو فروختی و چیا کم داری که بدی :| با اینکه من مطمعنم همه آیتمای لازم برا اون کاتانا رو دادم ولی بازم هیچ راهی نیست که ببینم چیا تاحالا فروختم مخصوصا برا این جوری چیزا که لازمه :| اگه مثل بقیه بازیا فرقی نداشت چی میفروشی و فقط برا گرفتن پول بود اشکالی نداره لازم نیست ببینی چیا تاحالا فروختی ولی برا همچین سیستم بازاری واجبه :|

کلا شرط میبندم خود سازنده های بازی تاحالا یه بار به صورت کامل بازی رو انجام ندادن

بازی خیلی خیلی ایراد داره اونم ایرادای بزرگ و وحشتناک وقت تلف کن :|

مشکلای به نسبت این فاجعه ها کوچیکتر هم داره مثل چجوری نشون دادن Map بازی و . . .

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
راستی هیچ کدوم از Side Quest های بازی رو هم متوجه نمیشید مگر اینکه با همه شخصیتای تو هر شهری صحبت بکنید :| یعنی هیچ کدوم از NPC های بازی که ماموریت فرعی دارن علامتی چیزی ندارن و نمیشه فهمید اصلا ماموریت دارن تا باهاشون حرف بزنی :|

تازه بعضی ماموریت فرعیا رو مثلا به NPCش میرسی اصلا متوجه نمیشی این ماموریت فرعیه خیر سرش چون هیچ چیز درست و حسابی نمیگه :|

داستان بازی هم که اوایل خیلی خوب بود و بعد همینجوری معمولی تر شد

خداییش نمره بالا 85 از سرشم زیادیه :|

یعنی تو اورریتد ترین حالتش من 85 انتظار دارم باشه :|

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد

یعنی حجم اختلاف نظر کشته منو:)) 20 تا فن فاینال فانتزی تو این فروم باشن هر کدومشون یه سازی میزنه:)) یکی میگه 13 عالیه 15 افتضاحه. یکی دیگه میگه 14 عالیه ،12 بده. دو تای دیگه میگن نه 12 عالیه. یکی میگه 8 خوبه ده بده، یکی میگه 7 اورریت شده و...
یعنی واقعا کامیونیتی ff تو ایران تو کل دنیا نظیر ندارن:D
جدا از شوخی و این حرفها پست هات را خوندم. فقط دو مورد هست که میتونم نظر بدم:
چون هیچ کاری لازم نیست بکنی خود شخصیتا برات میجنگن
15:-":-":-"
راستی هیچ کدوم از Side Quest های بازی رو هم متوجه نمیشید مگر اینکه با همه شخصیتای تو هر شهری صحبت بکنید :| یعنی هیچ کدوم از NPC های بازی که ماموریت فرعی دارن علامتی چیزی ندارن و نمیشه فهمید اصلا ماموریت دارن تا باهاشون حرف بزنی :|
فرشاد این همونقدر که میتونه ایراد باشه، همونقدر هم میتونه عمدی باشه و ایراد نیست. البته صد در صد بستگی به نحوه پیاده سازی داره که اونو نظری نمیتونم بدم. اما اینکه برای گرفتن ساید کوئست ها مجبور باشی با همه npc ها صحبت کنی چیز چندان غریبی نیست و سال ها قبل تر از 12 هم تو صنعت گیم بازیای موفقی بودن که از اینطور سیستمی استفاده کردن. و الا یه کرسر گذاشتن واقعا کاری نداره:|

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
یعنی حجم اختلاف نظر کشته منو:)) 20 تا فن فاینال فانتزی تو این فروم باشن هر کدومشون یه سازی میزنه:)) یکی میگه 13 عالیه 15 افتضاحه. یکی دیگه میگه 14 عالیه ،12 بده. دو تای دیگه میگن نه 12 عالیه. یکی میگه 8 خوبه ده بده، یکی میگه 7 اورریت شده و...
یعنی واقعا کامیونیتی ff تو ایران تو کل دنیا نظیر ندارن:D
جدا از شوخی و این حرفها پست هات را خوندم. فقط دو مورد هست که میتونم نظر بدم:

15:-":-":-"

فرشاد این همونقدر که میتونه ایراد باشه، همونقدر هم میتونه عمدی باشه و ایراد نیست. البته صد در صد بستگی به نحوه پیاده سازی داره که اونو نظری نمیتونم بدم. اما اینکه برای گرفتن ساید کوئست ها مجبور باشی با همه npc ها صحبت کنی چیز چندان غریبی نیست و سال ها قبل تر از 12 هم تو صنعت گیم بازیای موفقی بودن که از اینطور سیستمی استفاده کردن. و الا یه کرسر گذاشتن واقعا کاری نداره:|

12 رو بازی کردی؟ :| وقتی میگم هیچ کاری لازم نیست بکنی واقعا منظورم اینه که هیچ کاری لازم نیست بکنی :| من شده ساعت ها اصلا به دکمه های سمت راست کنترلر دست نزدم و فقط کاری که میکردم زاویه دوربین رو عوض میکردم و شخصیت رو راه میبردم :| تو 15 یکم جَو میدین وگرنه دقیقا جوریه که یه بازی اکشن باشه دکمه میزنی کومبو میزنه دیگه :| ولی این دکمه نمیخواد اصلا بزنی :|

والا من زجر دادن پلیر رو چیز خوبی نمیدونم مخصوصا اینکه تعداد NPC ها زیاده و یه سری لوکیشنا بزرگن و خیلی خیلی خیلی چیزای مهمی میشه از این ساید کوئست ها گرفت :| آخه حتی وقتی هم یه ساید کوئست رو شروع میکنی جایی نیست تو بازی بنویسه مثلا تو الان فلان کوئست رو داری برا همین اگه یکی رو شروع کنی و بزاری برا بعد یادت بره راهی نیست ببینی چیا رو داشتی میرفتی

بعد ساید کوئست ها میتونن آیتم های خیلی خاص رو بدن یا Dungeon های مخفی باز بکنن که Esper های دیگه توشون هستن و . . .

بعد بقیه ایراد هاش رو چی میگی؟ :| کلا بازی تعداد ایراد هاش خیلی بیشتر از نقاط مثبتشه. نقاط مثبتش هم درست و حسابی کامل تازه نیستن :\

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
ای جانم dragon quest 11 چه فروشی داشته تو ژاپن نزدیک دو میلیون و صد هزار تا تا ۲ روز اول فروخته اونم تازه بدون احتساب فروش دیجیتالی .
دیروز داشتم لایو بازی را میدیدم پسره بازی میکرد همزمان هم ترجمه میکرد .بازی به نظر فوق العاده میومد با مبارزات سبک نوبتی که خوراکمه.
کلا به نظرم jrpg باید نوبتی باشه وگرنه میشه دکمه زنی مثل افتضاحی که تو ۱۵ دیدیم حالا خدا کنه سریع تر برای غرب لوکالیزش کنن

آخرین ویرایش:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
ای جانم dragon quest 11 چه فروشی داشته تو ژاپن نزدیک دو میلیون و صد هزار تا تا ۲ روز اول فروخته اونم تازه بدون احتساب فروش دیجیتالی .
دیروز داشتم لایو بازی را میدیدم پسره بازی میکرد همزمان هم ترجمه میکرد .بازی به نظر فوق العاده میومد با مبارزات سبک نوبتی که خوراکمه.
کلا به نظرم jrpg باید نوبتی باشه وگرنه میشه دکمه زنی مثل افتضاحی که تو ۱۵ دیدیم حالا خدا کنه سریع تر برای غرب لوکالیزش کنن

الان Ni no Kuni و کل سری Tales و بازیای دیگه مثل Digimon و Nier و Kingdom Hearts و FF هایی مثل تایپ 0 و Crisis Core و هزار تا بازی JRPG دیگه که نوبتی نیستن افتضاحن؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر