Prey

prey-logo.jpg
Developer : Arkane Studios
Publisher : Bethesda Softworks
Director : Raphaël Colantonio
Engine : CryEngine
Genre : First Person Shooter , Action Sci-Fi
Release Date : May 5, 2017
Platforms : PS4 X1 PC

================
اطلاعات منتشر شده از بازی
================

* این نسخه دنباله ای بر بازی قبلی نیست. همینطور یک Remake هم برای نسخه اول نیست. این نسخه تصوری دوباره از IP است و با اینکه روح سری Prey در این نسخه نیز وجود دارد اما ارتباطی با نسخه قبلی و یا نسخه کنسل شده ندارد.

* شخصیت اصلی بازی Morgan Yu نام دارد و در ابتدای بازی این قابلیت وجود دارد که مرد یا زن بودن این شخصیت را مشخص کرد. سازندگان اسم Morgan را انتخاب کرده اند چون که این اسم هم برای مرد یا زن قابل استفاده است.

* شخصیت اصلی در یک ایستگاه فضایی قرار دارد و باید با موجودات فضایی برای بقا مبارزه کند.
* تایید شده است که بازی یک عنوان Horror نیست.
* بازی فقط درباره شلیک کردن به موجودات فضایی نیست و میتوان گفت بازی مخلوطی از اکشن و روایت و داستان است که لایه ی نازکی از RPG نیز در خود دارد !

* بازی اسلحه های مختلفی از جمله Shotgun ای که در تریلر معرفی بازی نیز نمایش داده شده بود را در اختیار بازیکن میگذارد . علاوه بر این Morgan قادر خواهد بود که قدرت هایی از موجودات فضایی بیاموزد و از آنها استفاده کند . همینطور در بازی میتوان از ابزار علمی موجود در ایستگاه فضایی که برای مبارزه ساخته نشده اند برای مبارزه استفاده کرد !

* سازندگان گفته اند که بازیکنان اگر از بازیهای قبلی Arkane Studios خوششان آمده است احتمالا از Prey نیز راضی خواهند بود.

* تایید شده است Chris Avellone که در ساخت بازیهای درخشانی مثل Fallout 2 , Fallout : New Vegas , Pillars of Eternity و ... حضور داشته است در ساخت این عنوان نیز مشارکت خواهد کرد.

=================
تریلر معرفی بازی [E3 2016]
=================

===================
تریلر گیم پلی [QuakeCon 2016]
===================

====================
تریلر گیم پلی [Gamescom 2016]
====================

=======================
تریلر گیم پلی [The Game Awards 2016]
=======================

Prey - 8 Minutes of Gameplay

720p 60fps || 1080p 60fps

================
تریلر گیم‌پلی #2
================

با تشکر از @sabco برای تریلر :D
تاپیک با منتشر شدن اطلاعات جدید آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,437
نام
Nightwing
فضازدگی | نقد و بررسی بازی Prey - بازی سنتر
ببخشین نقدش طول کشید، به دلیل پیچیدگی‌ بازی مجبور شدم به مدت زیاد بازیش کنم تا تجربه کاملی برا نقد داشته باشم. بعدش هم که خورد به E3 مجبورا یکم صبر کردیم. :D
چندتا نقد آخری که خوندم واقعا بچه های تحریریه عالی عمل کردن نسبت به قبل جا داره خسته نباشید بگیم به همگیشون <:-P%%-

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Colantonio:
۱۸ سال گذشته برای من تجربه‌ی شگفت انگیزی بود. تاسیس Arkane در سال ۱۹۹۹ و ساختن اولین عنوانمان، Arx Fatalis، ملحق شدن به ZeniMax Media در سال ۲۰۱۰ و ساختن سری Dishonored و Prey. اما الان وقتش رسیده تا زمان بیشتری با پسرم باشم و بر روی آینده‌مان تمرکز کنم.
پ.ن:اینم که رفتنی شد!!!8-|
پ.ن2: هنوزprey رو تجربش نکردم و گذاشتم اخر تابستون برم سراغ بازی چون تازه دیس انرد رو تمام کردم.نقد بچه هامون عالی بود انصافا

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
از اونجایی که اصلا عجله‌ای واسه تموم کردن بازی نداشتم، هفته‌ی پیش بعد از 43 ساعت و 32 دقیقه (:D) بازیو تموم کردم...اکثر ماموریت‌های جانبی رو هم انجام دادم و بعضی مواقع هم برای امتحان کردن نتایج و انتخاب‌های مختلف بازیو چند بار Load میکردم! پس یه 5-4 ساعت هم واسه این Load کردنا به زمان اصلی اضافه کنید :D
حالا بالاخره وقت پیدا کردم که بیام چنتا Fact + توصیه + چیزایی که بعد از تموم شدن بازی نظرم راجبش عوض شده رو سریع بگم و برم... شاید به درد یکی خورد و یکی رو به خرید بازی تشویق کرد یا بالعکس از خرید منصرفش کرد! :D
1. اواخر بازی لودینگ‌ها به شدت رو مخ میرن و تعدادشون هم بیشتر از همیشه میشه و کلا به تنش و هیجانی که اواخر بازی روی حالت حداکثر قرار داره، خیلی ضربه میزنه...امیدوارم تو آپدیت‌های آینده بهترش کنن...
2. انتخاب‌هاتون توی مسیر بازی بشدت مهمه و خیلی بیشتر از بازیهای قبلی Arkane روی دنیای بازی، سرنوشت شخصیت‌ها و حتی خودتون تاثیر داره...
3. شاید اوایل بازی یکمی توی ایستگاه فضایی احساس تنهایی کنین و فکر کنین که بازی شخصیت جذاب یا پرداخته‌شده‌ای نداره ولی بعد از 6-5 ساعت بازی توی این زمینه خیلی بهتر میشه...
4. توصیه میکنم اگه حوصله‌اش رو دارید ایمیل‌های مهم رو بخونید چون نکته‌های جالبی درباره‌ی جزئیات داستانی بازی و بعضی از تکنولوژی‌هایی که توی بازی وجود داره، میشه توشون پیدا کرد...اگه حوصله‌اش رو ندارید حداقل فایل‌های صوتی رو گوش بدید :D
5. یه نکته‌ی جالبی که از یکی شنیدم این بود که کلا همه‌ی ماموریت‌های بازی رو غیرفعال کنید و بدون اینکه نشونه‌ی رو نقشه یا خودِ بازی باشه برید دنیای بازی رو بگردید :D یه چند ساعتی امتحانش کردم و انصافا خیلی بازی درگیرکننده تر میشه ولی از اونجایی که احتمالا بازی توی این حالت بالای 80 ساعت طول بکشه، دوباره برگشتم به حالت عادی :D...ولی اگه وقت داشتنید حتما امتحان کنید اینطوری خیلی آیتم‌های خفنی میشه پیدا کرد <:-P
6. گشت و گذار توی محیط خارجی ایستگاه فضایی رو اصلا از دست ندید...خیلی غنی‌تر از چیزیه که فکر می‌کنید...
7. واسه تموم کردن بازی عجله نکنید و اول برید سراغ ماموریت‌های فرعی چون اینا توی ماموریت‌های اصلی هم کمکتون می‌کنن...
8. اگه بعضی مواقع حال و حوصله‌ی تاکتیکی بازی کردن رو ندارید و دنبال یه سلاح هستید که هر چی جلوتونه رو توی یه چشم به هم زدن و از فاصله‌ی تقریبا زیاد نابود کنه، Q-Beam رو تا آخر آپگرید کنید \m/
یه سری نکات دیگه هم هستش که بعدا میام میگم :D
========================================
اینم یه کد Cosmonaut Shotgun Pack واسه نسخه‌ی PS4 که خودم اوایل بازی انقدر هیجان زده بودم فراموش کردم استفاده کنم :D و آیتم‌هاش واسه اوایل بازی خیلی مفید و بدردبخوره...هر کسی خواست استفاده کنه:
4DTR-Q3N8-8QE5 (ریجن 2)

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
Dishonored and Prey Developer Arkane Studios Hiring
for Online Game Engineer
:|

امیدوارم حداکثر یه بخش اضافه واسه بازی بعدیشون باشه و کلا نرن سراغ ساخت بازی تماما آنلاین... همینمون مونده Arkane هم که توی چند سال اخیر بهترین بازیهای سینگل‌پلیر رو ساخته و همیشه بازی‌هاش منحصربفرد بوده، مجبور بشه برای جذب طرفدارای بیشتر بره سراغ بخش آنلاین و مسیری که همه دارن دنبال می‌کنن :|

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
611
نام
Ali
دوستان کسی میدونه که ایا گرفتن قدرت های typhon رو پایان بازی تاثیر میزاره یا نه؟
میخوام چندتا قدرت های typhon بگیرم دو به شک هستم

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
دوستان کسی میدونه که ایا گرفتن قدرت های typhon رو پایان بازی تاثیر میزاره یا نه؟
میخوام چندتا قدرت های typhon بگیرم دو به شک هستم
بله تاثیر میذاره. ولی نه به اندازه‌ی انتخابایی که در طول بازی میکنین.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
سلام دوستان
این بازی ارزش 30 دلار هزینه کردن رو داره ؟ چون 50 درصد تخفیف خورده ؟
خیلی خیلی زیاد همون 60 دلار هم ارزش داشت چون به اندازه یه بازی 60 دلاری محتوا داره
میتونی نظرات دوستان رو تو چند صفحه قبل بخونی همه راضی بودن
من الان خودمم تو همین تخفیف بازی رو گرفتم

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
دموی رایگان بازی هم واسه همه پلتفرم‌ها در دسترس قرار گرفته...هر کسی به خرید بازی مطمئن نیست، بهتره دموی یک ساعت اول بازیو تجربه کنه بعد تصمیم بگیره.
فقط یادآوری کنم که در مورد مبارزات بازی زود تصمیم نگیرید، چون بعد از 3-2 ساعت خیلی بهتر و گسترده‌تر میشه.
================================
امیدوارم Arkane یه دی ال سی Standalone مثل Death of the Outsider واسه Prey هم تدارک ببینه...دنیای بازی پتانسیل خیلی خوبی واسش داره.

• Like
Reactions: The Listener

mskm82

کاربر سایت
Dec 2, 2010
312
نام
Moh3n
سلام
تو یکی از مراحل اصلی گیر کردم gathering echoes
اونجایی که key card میخواد واسه ورود به crew quarters کس میدونه از کجا باید پیداش کنم ؟

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
من خیلی نقد و ویدیو دیدم از بازی با این روندی که اینا میرن جلو احتمال پس زدنشون توسط ID S زیاده مثل اتفاقی که SQ سر استودیو سازنده هیتمن اورد به نظر میاد بازی هاشون تو سوددهی ضعیف عمل میکنه و شوتینگ هاشون باب میل عموم نیست و روند بازی هاسون فرسایشی هست نیاز به بازنگری دارن تو روند ساخت بازی هاشون الانم که هم دمو دادن هم قیمتش هم کاهش دادن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر