بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
دوستان کسی تو مراغه پارس آنلاین داره ؟
دوستان یه کمکی میکنید در مورد انتخاب اینترنت ؟ الان های وب دارم ولی پینگش زیاد جالب نیست !
دنبال یه شرکتم با خارج پینگ خوب بده ! حجم ماهانه حد اقل 40 گیگی بشه جور کرد ! هزینه ماهیانه هم دورو بر 60 تومن.
های وب حجمش خیلی ارزونه ولی پروفایل گیمینگ نداره !
شنیدم اسیا تک هم سرویسی مثل فشفشه داره ولی تو سایتش نبود درسته ؟

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
دوستان کسی تو مراغه پارس آنلاین داره ؟
دوستان یه کمکی میکنید در مورد انتخاب اینترنت ؟ الان های وب دارم ولی پینگش زیاد جالب نیست !
دنبال یه شرکتم با خارج پینگ خوب بده ! حجم ماهانه حد اقل 40 گیگی بشه جور کرد ! هزینه ماهیانه هم دورو بر 60 تومن.
های وب حجمش خیلی ارزونه ولی پروفایل گیمینگ نداره !
شنیدم اسیا تک هم سرویسی مثل فشفشه داره ولی تو سایتش نبود درسته ؟
پارس آنلاین و شاتل خوبن برای گیم . آسیاتک و صبانت هم همینطور ولی بستگی دارند به ... .

msf

کاربر سایت
Sep 4, 2007
497
سلام بچه ها
من تهران هستم و داتک دارم بعد یکسال امروز مهلت تموم میشه
من 512 دارم پینک برا سرور داخلی 60 سرورای اروپایی 180 -200 و سرعت دانلودم 800 هستش
کدوم شرکتی پیشنهاد میدی پینک خوب و سرعت دانلود بالا و شبانه رایگان داشته باشه؟؟
ممنونم

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
وزیر ارتباطات زمان اجرایی شدن عرضه‌ی اینترنت نامحدود را اعلام کرد - زومیت

این وزیر کارش بد نبوده خیلی ولی حس می کنم میزنن می ترکونن اینترنتو@-)@-):-w:|
افتضاحه، افتضاح. در بهترین حالت ممکن یه کپ 100 گیگی می زنن بعدش سرعت می ره 128 می شه پدرمونو در میارن. اصلا چیز خوبی نیست:( این آمریکایی ها از کپ 1 ترابایتی کامکست می نالن، ما باید چی بگیم؟ هر چند از همون اول Net Neutrality نداشتیم توی ایران ولی این "طرح دیدن ویدیو" و ... هنوز اوضاع رو دارن بدتر می کنن:(

.sandman.

کاربر سایت
Aug 27, 2012
603
نام
Armin
سلام
من چند سالیه صبانت دارم ولی الان به خاطره اینکه دانلود رایگان برا بازیا نداره میخوام عوض کنم شاتل یا اسیاتک بگیرم.سوالم اینه که کدوم کیفیت بهتری برا گیم داره مخصوصا پینگ؟
پیشاپیش ممنون

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
سلام
دوستان ما تلفن گرفتیم متاسفانه یا خوشبختانه فیبر نوریه
و تانومائه چیه از اونا هم ساپورت نمیکنه
میخواستم 16 مگ مخابرات رو فیبر نوری بگیرم میخواستم ببینم کسی راضی هست اصلا از سرویس های حجمی مخابرات :|
چون فیبر هم هست فقط از مخابرات میتونم بگیرم:((

EvisCeration

کاربر سایت
Aug 22, 2016
698
سلام
میخواستم 16 مگ مخابرات رو فیبر نوری بگیرم میخواستم ببینم کسی راضی هست اصلا از سرویس های حجمی مخابرات :|

فیبری هم شکری ست مانند مابقی

@malek911

• Like
Reactions: MAKAV3LI

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
سلام
من نزدیک به 8 سال کاربر شاتل بودم و قبل از اونم 2 سال کاربر همیارنت. با جابجایی خونه دقیقاً مشکل شما رو داشتم و فقط مخابرات و آسیاتک بهم سرویس میدادن. با توجه به اینکه هنوز هیچ کسی رو ندیدم که از آسیاتک راضی باشه، سرویس 8 مگابیت (1مگابایت) مخابرات رو گرفتم و کاملاً راضیم (فکر کنم اسمش یاقوت یا همچین چیزیه). تو چهار ماهی که داشتم فقط یه بار قطعی داشته (حدود 3 ساعت از طرفای 8 صبح تا 11 قطع بود)
سرعت آپلودش ولی خیلی پایینه. حدود 80 کیلوبایت در بهترین حالت.
پینگش با سرور اروپای بازی PUBG خوبه ولی بازی دیگه‌ای رو چک نکردم.
اگر 6 ماهه بخری هم شبانۀ رایگان داره از 2 تا 8 که دقیقاً با همون سرعت روزانه (1مگابایت) دانلود می‌کنه (برخلاف شاتل مثلاً).
برخلاف اکثر شرکتها سریع هم راه اندازی میشه. من از لحظه‌ای که تو سایت اطلاعات رو ثبت کردم تا لحظه‌ای که وصل شد کمتر 24 ساعت طول کشید.
قیمت ترافیکی که می‌خری هم از شاتل پایینتره، یعنی قیمتش عادیش اندازۀ همون چیزاییه که شاتل به اسم آفر با منت میداد.
فقط واحد پشتیبانیش فقط یه بار تماس گرفتم و عملاً هیچ کمکی نکرد. تو این زمینه فقط از شاتل ضعیفتر بوده.
البته این توضیحات برای شهر شیرازه

• Like
Reactions: MAKAV3LI and Red Ѵ

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
دوستانی که اینترنت مخابرات دارن وضعیت سرعتشون تو تایم رایگان شب چطوره؟ چقدر محدودیت داره؟
اخیرا سرعت دانلود شب رو محدود کردن به حجم، به ازای هر یک گیگ تو ساعت رایگان شب دو گیگ میشد با سرعت 8 برابر کمتر از سرعت سرویس دانلود کرد. مثلا سرویس 2048 سرعت دانلود تو این حالت تقریبا 250 بود و بعد از این محدود میشد رو تقریبا 60. اما جدیدا کلا سرویس های ساعت رایگان رو حذف کردن.
کسی چنین مشکلی داره؟
بعد یه سوال دیگه هزینه راه اندازی یک خط تلفن جدید چقدره؟ این خط فقط مخابرات میتونه سرویس بده میخوام خط جدید بگیرم خلاص شم از دست اینا.

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا این بسته ویژه اسیاتک چیه از خودشون دوباره دراوردن ینی تایم رایگان 2تا 8 به فنا رفت ؟ یکی لطفا دقیق توضیح بده ینی دیگه نمیشه دانلودهای سنگین رو رایگان انجام داد مثل قبل من کل بازی هامو دانلودهای سنگیننمو با این تایم 2 تا 8 صبح انجام میدادم

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
داستان این پروفایل گیم از این قراره که ما در تکنولوژی ADSL دو نوع Mode داریم: Interleave و Fast
مد Interleave در حقیقت برای خط های با نویز بالا هست که با مرتب سازی بیت ها قبل از ارسال باعث میشه هرگونه ارور احتمالی در ارسال بیت ها شناسایی و تصحییح بشه اما در مد Fast این اتفاق نمیفته. نتیجه این کار اینه که در مد Interleave کشش خط یا حداکثر سرعت قابل ارائه روی خط به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکنه اما اینکار به قیمت افزایش زمان رسیدن بیت ها که همون پینگ هست تموم میشه. اما در مد Fast چون این کار انجام نمیشه کشش خط پایین تر و پینگ کمتر هست.
پس به طور خلاصه مد Interleave : سرعت بالاتر و پینگ بالاتر
مد Fast : سرعت کمتر و پینگ کمتر
مثلا اگر شما یک خط عالی داشته باشی رو مد Interleave راحت تا 16 مگابیت سرعت میگیری اما این مقدار در مد Fast به حدود 9 الی 12 مگابیت کاهش پیدا میکنه
حالا بعضی شرکت ها این قرار دادن خط روی مد Fast رو اسمش رو گذاشتن پروفایل گیم که یه چیز من درآوردی هست و همچین چیزی در واقعیت وجود نداره!
اکر پشتیبان ISP تون سواد کافی داشته باشه و بهش بگید که مد ADSL رو براتون بزاره روی Fast میشه دقیقا همون پروفایل گیم.
مطمینید پارس انلاین همین کارو میکنه ؟
من از های وب نت دارم زنگ زدم که این کار رو انجام بدن گفتن که امکانش نیستpath mode ماله کله شرکته ! نمیتونیم که کل شرکتو عوض کنیم ! چی کار میتونم کنم پشتیبانی های وب پینگمو کم کنه ؟

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
مطمینید پارس انلاین همین کارو میکنه ؟
من از های وب نت دارم زنگ زدم که این کار رو انجام بدن گفتن که امکانش نیستpath mode ماله کله شرکته ! نمیتونیم که کل شرکتو عوض کنیم ! چی کار میتونم کنم پشتیبانی های وب پینگمو کم کنه ؟
آره همینه
نه اصلا ربطی به کل شرکت نداره واسه هر خط به طور مجزا تعیین میشه، ایشون شاید با چیز دیگه ای اشتباه گرفته
من دقیق از وضعیت های وب اطلاع ندارم اما شاید اون پنل و امکاناتی که در اختیار پشتیباناشون گذاشتن قابلیت این کار رو نداره

• Like
Reactions: s.j-rez

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر