PlayStation Shadow of the Colossus

8ews_sotcps4otteaser_bc.jpg

توسعه دهنده: Bluepoint Games / SIE Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS4
ژانر: Action-Adventure
تاریخ انتشار: February 6, 2018 (سه شنبه، 17 بهمن 1396)
باکس آرت:

m16_information_600.jpg

Shadow of the Colossus که در ژاپن با نام "وندر و کلوسوس" (ワンダと巨像 Wanda to Kyozō) شناخته می شود، در سال 2005 انحصارا برای کنسول PlayStation 2 منتشر شد. این عنوان در زیر شاخه سبک اکشن-ماجراجویی قرار می گیرد و توسط Fumito Ueda طراحی و کارگردانی شده است. این عنوان که به نوعی دنباله ای معنوی برای عنوان موفق و خوش ساخت ICO شناخته می شود یکی از برترین عناوین کنسول مذکور به شمار می رود تا جایی که کمپانی Sony و استدیوی Bluepoint Games در سال 2011 مجموعه ای از این دو عنوان را تحت نام The Ico & Shadow of the Colossus Collection که با گرافیکی ارتقا یافته همراه بود برای کنسول PlayStation 3 عرضه کردند؛ با این حال Sony اینبار و در همکاری دیگری با استدیوی Bluepoint Games این عنوان را در قالب یک Remake در کنفرانس E3 2017 خود برای کنسول نسل هشتمی PlayStation 4 معرفی نمود

fxlx_news_600.jpg

• Remake یا بازسازی عنوان Shadow of the Colossus در کنفرانس مطبوعاتی Sony در E3 2017 معرفی گشت
  • این بازسازی توسط استدیوی Bluepoint Games و با همکاری SIE Japan Studio در دست توسعه قرار دارد
  • با انتشار تریلری جدید در جریان Paris Games Week 2017، تاریخ انتشار بازی مشخص شد؛ این عنوان در تاریخ 6 فوریه سال 2018 با قیمت 39.99 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت
  • به گفته ی استدیوی سازنده کلیه Asset ـهای این عنوان از ابتدا و بر مبنای استاندارد های کنونی ساخته شده اند
  • بازی بر روی PS4 Pro از دو حالت "Cinematic" و "Performance" پشتیبانی می کند . در حالت Cinematic، رزولوشن در 4K (به طور دقیق 1440p Checkerboard) و فریم 30 و در حالت Performance، رزولوشن در 1080p و فریم 60 تنظیم می شود
  • نسخه Special Edition بازی با محتویاتی شامل جعبه فلزی، کتابچه راهنما، محتویات دانلودی اضافه، نقشه و ... معرفی گشت . این نسخه با قیمت 49.99 دلار در دسترس خواهد بود
  • بازی دارای قابلیت Photo Mode نیز خواهد بود که از فیلترهای مختلف تصویری و کنترل آزادانه ی دوربین پشتیبانی خواهد کرد (در قسمت تصاویر می توانید تعدادی تصویر که با استفاده از این ویژگی تهیه شده اند را مشاهده کنید)
  • لیست تروفی های بازی منتشر شد
  • نقدها و امتیازات بازی منتشر شد؛ در این تاپیک می توانید لیست کاملی از آن را مشاهده کنید
xbb0_characters_600.jpg

Wander: او شخصیت اصلی بازی است . یک مرد جوان با گذشته ای مبهم که به سرزمین ممنوعه پا نهاده تا دختری به نام "Mono" را احیا کند ؛ Dormin به او می گوید در صورت نابود کردن شانزده کلوسی در سرتاسر سرزمین ممنوعه، Mono به زندگی بازخواهد گشت. البته این بهای سنگینی نیز در پی خواهد داشت که Wander با آغوشی باز آن را می پذیرد
Mono: "او به خاطر سرنوشت خود قربانی شده است" این تنها چیزی است که Wander در مورد Mono می گوید . Mono دختر جوانی است که جان خود را از دست داده و برای احیا، توسط Wander به سرزمین ممنوعه آورده شده است
Agro: تنها یار و دوست همیشگی Wander در مقابل تنهایی، سکوت و سختی های خفته در دل سرزمین ممنونه . Agro اسب شجاع و چابکی است که همواره گوش به فرمان و مطیع Wander است حتی اگر جانش در خطر باشد
Dormin: موجودی اسرار آمیز که هر بار صدای او را در پرستشگاه سرزمین ممنوعه خواهید شنید؛ Wander در ابتدای بازی برای احیای جان Mono از او طلب کمک می کند. Dormin از بهای سنگین اینکار به Wander می گوید اما او از تصمیم خود باز نخواهد گشت
Lord Emon: او در انتهای بازی به Wander می گوید: "یک روز شاید برای کاری که انجام دادی از تو به خوبی یاد شود" . انگیزه اصلی او در بازی نامشخص است و از او هم به عنوان یک شخصیت مثبت و هم منفی تعبیر می شود

znoh_picture_artworks_600.jpg

E3 2017

TGS 2017

Paris Games Week 2017

PlayStation Experience 2017

Photo Mode

Digital Foundry

gw42_videos_trailers_600.jpg

5ar5_e32017.jpg

Shadow of the Colossus - PS4 Trailer | E3 2017

آپارات -- HQ 1080 -- HQ 4K -- YouTube

5rpj_v_tgs2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – TGS 2017 Trailer | PS4
آپارات -- HQ 1080 -- YouTube

l48j_v_pgw2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – Paris Games Week 2017 Trailer | PS4
آپارات -- YouTube

ew3x_v_pgw2017gp.jpg

Shadow of the Colossus | PGW 2017 Gameplay Trailer | PS4

09yy_v_ps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus PS3 vs PS4 Pro 4K Graphics Comparison
(PS3 Remaster vs PS4 Remake)
آپارات -- YouTube

kohc_v_psx2017_ps2vsps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus - PSX 2017: Comparison Trailer | PS4
(PS2 Original vs PS3 Remaster vs PS4 Remake)

آخرین ویرایش:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
وای اولین و اخرین باری که بازیش کردم یادمه منم وقتی باس اول پیدا کرده بودم با تیرکمان میزدم تو چشمش:tearsofjoy: بعدش رفتم پاش گرفتم در برابر فیزیک عجیب غریب فوق العاده بازی مقاومت :Weightlift: کردم ودر نهایت کله اش سوراخ کردم:Sniper::wow:

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
واقعا خیلی حرفه شما بازی بسازید که نه دشمن خاصی داشته باشه نه آیتمی نه حتی npc کلا خودتون باشید و یه اسب وفادار و 16 کلوسوس که پیدا کردن هر کدوم خودش داستانی بود ولی با این حال بازی اینقدر جذاب و درگیر کننده و افسانه ای بشه که بعد از 12 سال هنوزم ستایش بشه و ازش ریمیک بزنند واقعا این بازی یه جادوی ویژه داره

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
خب من رفتم رو ps2 امتحانش کنم حالا نمیدونم مشکل از ps2 یا dvd ولی بخاطر عظمت بازی افت فریم شدید داره نتونستم تحملش کنم دوتا کلوسوس با دیدن جاشون تو نقشه زدم بازی واقعا جالبه برا خودش پازلیه البته دنبال کلوسوس ها نگشتم

Anonymous M3

人類に栄光あれ
کاربر سایت
Jul 30, 2014
1,074
نام
امیر مسعود
Ueda پیشنهاد یه سری تغییرات رو تو نسخه ریمیک به سونی داده اما نمیدونه که اونا اعمالش میکنن یا نه .
تو کنفرانس Gamelab بارسلونا Ueda گفته که درخواستشو برای یه سری تغییرات تو محتوا و تنظیمات به سونی اعلام کرده اما نمیدونه که تو محصول نهایی اعمال میشن یا خیر .
مترجمش هم گفته که Uedaـست که یه سری تغییرات میخواد اما نمیدونه که همه چیزایی که میخواد تغییر کنن انجامشون ممکنه یا نه .
درآخر هم اشاره کرده نمیتونه بگه چه تغییراتی رو میخواد چون اگه تو محصول نهایی نباشن ، تبدیل به مشکل میشه .

Shadow of the Colossus game director Fumito Ueda submitted a proposal of changes to Sony for the upcoming and recently announced PS4 remake. But he doesn't know if they'll get in.

Speaking to me via translator at the Gamelab conference in Barcelona, he said, "I transmitted my petition about the content and tuning but I don't know the implementation will be what I told."

"It's he who wants to change something," his translator clarified, "but he doesn't know if it is possible to change all of the things he [wants] to change."

Ueda continued: "Those things of the remake that I would like to change, I can't mention, because if I say one thing and in the final version that thing is not included, it's a problem."​

Fumito Ueda submitted a proposal of changes for the Shadow of the Colossus PS4 remake

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
بچه ها به نظرتون ارزش داره ادم پیش خرید کنه ؟
به نظر من یکی از معدود بازی‌هایی هست که ارزش پیش خرید کردن داره 100٪. SotC روی PS2 یکی از 5 تجربه برتر من توی تاریخ بازی های ویدئویی هست و اعلام ساخت این ریمیک یکی از بهترین خبرهای ممکن برای من در چند سال اخیر بود.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
خب یه سری تغییرات ب پست اول دادم ... به مرور اطلاعات بیشتری بهش اضافه میکنم و کاملترش میکنم ! ;)
عالیه از tlg خوشگل تر دمت گرم هر وقت متاش امد به پست اول اضافه کن تا دوباره در برابرش به این حالت دردبیایم^:)^=))

• Like
Reactions: GUѦRDiAN

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
زمانی که یوشیدا گفت این ریمیک اخری چیزیه که ما تو این بازی پیاده کردیم گفتم دارن الکی هایپ میکنند تا این که رفتم اسکرین شات هایی که با کیفیت بالا از بازی گرفته شد رو دیدم
حس میکنم گرافیک بازی زیادی بالاست:|
باید یه دانگریدی بکنند اینطوری نمیشه:D

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
امیدوارم مدل شخصیت Wanderer نهایی نباشه و عوض بشه چون تو این تریلر شبیه سطل زباله بود :|

اسمش Wander بود نه Wanderer. :D

--------------------

بازیش خیلی خاطره انگیزه. کلا PS2 کنسول فوق العاده خوبی بود و بازی های خیلی قشنگی داشت.
از Final Fantasy X و Final Fantasy XII بگیر تا Shadow of the Colossus و سری بازی های Devil May Cry و Gran Turismo و Metal Gear Solid و Silent Hill و Tekken و Prince of Persia و Fatal Frame و همچنین عناویتی مثل Resident Evil 4 و Resident Evil Code Veronica X و GTA San Andreas.

آخرین ویرایش:

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
حالا خوش به حال من که اصلا این بازی رو تا آخر نرفتم همون اوایل بازی رو یکم رفتم زمان ps2 ... :D
و چه اشتباهی کردی تو:D
بعد از چندین بار تموم کردن توی بازه های زمانی متفاوت از PS2 و PS3 حالا همچنان عطش تموم کردن روی PS4 رو هم دارم. علی الخصوص با این گرافیک فوق العاده!
لااقل این یکی رو از دست نده خیلی خوبه:D

• Like
Reactions: S@nic and idahadi21

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر