بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
اگه این حرف وزیر عملی شه
باید از وبرگردی ساده هم خداحافظی کرد چون همه شروع میکنن به پایرسی و دانلودهای بی هدف
با این وضع گیم انلاین که دیگه ارزو میشه :|

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
اگه این حرف وزیر عملی شه
باید از وبرگردی ساده هم خداحافظی کرد چون همه شروع میکنن به پایرسی و دانلودهای بی هدف
با این وضع گیم انلاین که دیگه ارزو میشه :|
دو دقیقه وقت بزارید بخونید پیشگویی های همینجوری هم نکنید ! خبر از اساس دروغه !
ضمن اینکه ISP ها نمیذارند همچین اتفاقی بیوفته اگر هم بیوفته برای مصرف داخلی هست چیکار به گیم بازی کردن داره؟ گیم استفاده خارجیه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
دو دقیقه وقت بزارید بخونید پیشگویی های همینجوری هم نکنید ! خبر از اساس دروغه !
ضمن اینکه ISP ها نمیذارند همچین اتفاقی بیوفته اگر هم بیوفته برای مصرف داخلی هست چیکار به گیم بازی کردن داره؟ گیم استفاده خارجیه
این حرف رو خود وزیر گفته و سخنگوش تکذیب نکرده که گفته:
بنابر اعلام وزیر پیشنهاد توقف فروش اینترنت حجمی در وزارت ارتباطات مطرح است که این پیشنهاد در صورت تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات مراحل اجرایی آن طی می شود.
و گفته فعلا خبری نیست ولی وزیر گفتش

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
برای پروفایل گیمینگ چیکار میکنن که پینگ میاد پایین ؟
چون ISP من هیچ ایده ای از این قضیه نداره
داستان این پروفایل گیم از این قراره که ما در تکنولوژی ADSL دو نوع Mode داریم: Interleave و Fast
مد Interleave در حقیقت برای خط های با نویز بالا هست که با مرتب سازی بیت ها قبل از ارسال باعث میشه هرگونه ارور احتمالی در ارسال بیت ها شناسایی و تصحییح بشه اما در مد Fast این اتفاق نمیفته. نتیجه این کار اینه که در مد Interleave کشش خط یا حداکثر سرعت قابل ارائه روی خط به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکنه اما اینکار به قیمت افزایش زمان رسیدن بیت ها که همون پینگ هست تموم میشه. اما در مد Fast چون این کار انجام نمیشه کشش خط پایین تر و پینگ کمتر هست.
پس به طور خلاصه مد Interleave : سرعت بالاتر و پینگ بالاتر
مد Fast : سرعت کمتر و پینگ کمتر
مثلا اگر شما یک خط عالی داشته باشی رو مد Interleave راحت تا 16 مگابیت سرعت میگیری اما این مقدار در مد Fast به حدود 9 الی 12 مگابیت کاهش پیدا میکنه
حالا بعضی شرکت ها این قرار دادن خط روی مد Fast رو اسمش رو گذاشتن پروفایل گیم که یه چیز من درآوردی هست و همچین چیزی در واقعیت وجود نداره!
اکر پشتیبان ISP تون سواد کافی داشته باشه و بهش بگید که مد ADSL رو براتون بزاره روی Fast میشه دقیقا همون پروفایل گیم.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
هزینه ی اضافی دریافت میکنن؟
تاثیری هم داره؟
نه هزینه ای نداره . چون فقط خطتتون رو از interleave به fast ( no interleave ) تغییر میدن که حالا بعضی شرکتا اسمشو میذارن سرویس گیمینگ
من خودم پینگم تو بتلفید 200 بود ، درستش کردم الان 140 هست

• Like
Reactions: o|d man

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,499
نام
mohammad
دوستانی که TD lte همراه اول و ایرانسل و مبین نت رو تجربه کردن کدوم رو پیشنهاد میدن؟
___
چند روزه سرویس شونزده مگ اسیاتک وسوسم کرده... ولی از طرفی سرعت رو زده بین دو مگ تا شونزده مگ... کسی راضی بوده؟
از پارس انلاین راضی نیستم... یعنی حجمی دو مگش رو دارم نهایت با یک مگ دانلود می کنم اونوقت برای همین سرویس هم زده سرعت بین دو تا شونزده مگ
زیاد دانلود می کنم... به سرویسی احتیاج دارم که در ساعات شبانه بهترین سرعت رو ارائه بده...

o|d man

کاربر سایت
Jul 29, 2014
255
نام
محمد رضا
دوستانی که TD lte همراه اول و ایرانسل و مبین نت رو تجربه کردن کدوم رو پیشنهاد میدن؟
___
چند روزه سرویس شونزده مگ اسیاتک وسوسم کرده... ولی از طرفی سرعت رو زده بین دو مگ تا شونزده مگ... کسی راضی بوده؟
از پارس انلاین راضی نیستم... یعنی حجمی دو مگش رو دارم نهایت با یک مگ دانلود می کنم اونوقت برای همین سرویس هم زده سرعت بین دو تا شونزده مگ
زیاد دانلود می کنم... به سرویسی احتیاج دارم که در ساعات شبانه بهترین سرعت رو ارائه بده...
در رابطه با آسیاتک باید اينو متذکر بشم که يه سری بسته ها داره به اسم گیگ باکس که با قیمت کمتر حجم های بالا (با محدودیت زمانی، البته محدودیت زمانیشون در حدی نیست که نتونین کامل از بستتون استفاده کنید) ارائه میده. مثلا 15 گیر رو میده 13هزار تومن ولی 15 روزه. یا يه زمانی 90 گیر رو میداد 73هزار تومن
در رابطه با دانلود شبانه :
برای خوده من چند روز اول سرعتش خوب بود مثل همون سرعت عادی روزانه بود حدود 700-800 ولی بعد از دو سه روز سرعت رو به 200و حتی کمتر کاهش دادن که بعد از ارجاع دادن به پشتیبانی دلایل مسخره ای میاوردن که البته با یه بحث جدی اوضاع بهتر شد

یکی از دوستان من شاتل داشت(پارسال) بشدت از اینترنت شبانش راضی بود حالا نميدونم هنوزم سرویس هاش به همون کیفیت هستن یا نه

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
دوستان هاي وب Highweb دار كسي تونسته برا كاهش پينگ كاري انجام بده از طريق isp ؟؟

تاثيري داشته؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر