بازی Command & Conquer Generals : Zero Hour بصورت آنلاین!

درود بر جنرال های عزیز.
این تاپیک برای اون دسته از دوستانی که مایل هستند این بازی رو آنلاین تجربه کنند ایجاد شده.

بازی C&C Generals ZeroHour رو می شه به 2 روش آنلاین بازی کرد.
1- از بخش آنلاینِ رسمی درون بازی. (در گذشته برای بازی در این قسمت نیاز به سریال اوریجینال بود. ولی در حال حاضر بدون داشتن سریال اوریجینال قادر خواهید بود به این محیط کانکت شوید. توضیحات برای بازی در بخش آنلاین رسمی در انتهای تاپیک داده شده است.)
2- نرم افزار GameRanger و Hamachi

در ادامه این پست می توانید تمام نکات مربوط به انجام بازی به صورت آنلاین و حل مشکلات مربوط به این بخش رو مرور کنید.

• 2whj_c_cgeneralszh_mersad_persia.png

مــقــدمــه:
دوستان عزیز، بنده سعی کردم تا جائی که امکانش هست تمام مشکلات و مباحث مربوط به بازی رو در این تاپیک بیان کنم!
بی شک، 99 درصد از موضوعات مربوط به بازی در این تاپیک بطور کامل بیان شده!
اما اگر بعد از خوندن مطالب این تاپیک مشکلات شما همچنان پا برجاست، می تونید بصورت مستقیم با بنده تماس بگیرید!

GameRanger ACC: 424588
و یا در صورت نیاز می تونید از دوستان خوب بنده کمک بگیرید!

کوچیک تک تک شما ژنرال ها ;

z9vx_1_khat.png

ابزار لازم برای انجام بازی آنلاین:

1- ستاپ اصلی دو بازی C&C Generals و C&C Generals ZeroHour (شما می تونید ستاپ اصلی شرکت EA رو از ایــن لــیــنــک دانلود کنید. توجه داشته باشید که برای انجام بازی ZeroHour باید نسخه C&C Generals رو نصب کرده باشید.)

2- نرم افزارهای کمکی. (توضیحات در مورد نرم افزارهای مَد نظر در ادامه این تاپیک موجود است.)
3- پچ 1.04 برای بازی C&C ZH (برای دانلود پچ 1.04 بازی ZeroHour روی ایــن لــیــنــک کلیک کنید)

z9vx_1_khat.png

نــرم افــزارهای کمکی:

در حال حاضر، دو نرم افزار مناسب برای انجام بازی C&C Generals بدون نیاز به بخش آنلاین رسمی درون بازی موجود است.
GameRanger
bxio_gricon.png

Hamachi
orl2_hamachiicon.png

شما با کمک این نرم افزارها، می تونید توسط حالت LAN درون بازی، به افراد دیگه متصل بشید و به بازی بپردازید.

توضیحات در مورد نرم افزار GameRanger
bxio_gricon.png
در حال حاضر، بهترین و ساده ترین نرم افزار موجود برای انجام بازی، نرم افزار محبوب GameRanger هست.
این نرم افزار به دلیل ساده بودن رابط کاربری و ساپورت بازی های بی شمار، طرفدارهای زیادی داره.
شما با کمک این برنامه می تونید بازی Generals رو بدون هیچ دردسری بازی کنید.
روش کار این برنامه به این شکل هست که شما توسط حالت LAN درون بازی، می تونید به بقیه کانکت بشید و یک گیم نت بزرگ و جهانی رو ایجاد کنید!
پیشنهاد بنده به شما استفاده از این نرم افزاره. مهمترین دلیل استفاده از این برنامه، وجود محیط شلوغ و پر از بازیکن هست. معمولا در گیم رنجر شما لنگ بازیکن و همبازی نمی مونید! تنها با ایجاد کردن یک ROOM در محیط نرم افزار و یا پیوستن به یک ROOM ساخته شده، به سادگی با دوستانتون بازی کنید.
برای دانلود این نرم افزار، به این سایت مراجعه کنید.
www.GameRanger.com
اگه در نصب این نرم افزار به مشکل خوردید، می تونید به تاپیک زیر سَر بزنید.
آموزش نصب و راه اندازی GameRanger ، بهترین نرم افزار برای بازی های آنلاین!

توضیحات در مورد نرم افزار Hahamchi
orl2_hamachiicon.png
نرم افزار هاماچی یک نرم افزار پرقدرت در زمینه شبکه ست. این نرم افزار کابردهای زیادی داره که یکی از اون ها گیم هست.
این نرم افزار سرعت و پینگ قابل قبولی داره، اما استفاده از اون دردسرهای خاص خودش داره!
از معایب و دردسرهای رایج این برنامه می شه به ایجاد کردن نتورک، اد کردن نتورک و بازیکن های کَم اشاره کرد. به عبارتی، شما برای اینکه بتونید از این برنامه برای بازی استفاده کنید، می بایستی درون برنامه یک نتورک ایجاد کنید و به مقدار محدود بازیکن دعوت کنید.
این برنامه تا حدودی حالت شخصی داره و شما می تونید با ایجاد کردن نتورک های خصوصی، تعدادی از بازیکن ها رو در اونجا گرد هم بیارید و به بازی بپردازید.
با این حال، اگر تمایل دارید از این برنامه استفاده کنید، می تونید اون رو از لینک زیر دانلود کنید.
دانلود نرم افزار هاماچی

z9vx_1_khat.png

بررسی خطاها و حل مشکلات رایج در بازی

حل مشکل نصب نشدن پچ 1.04
اگر در حین نصب پچ 1.04 با ارور زیر مواجه شدید، وارد ایــن لــیــنــک بشید و فایل RAR رو دانلود کنید. محتویات فایل رو در فولدر بازی کپی کنید و مجددا بازی رو پچ کنید.

apa2_errorrr.jpeg
اگر می خواید از پچ شدن و ارتقای ورژن بازی مطمئن بشید، بعد از پابان عملیات پچ، وارد OPTION بازی بشید و در انتها پنجره، ورژن بازی رو چک کنید. شما باید با تصویر زیر رو به رو بشید.
patchhhhhh1_04.png

حل مشکل ارور MISMATCH
گاهی پیش میاد شما با این ارور مواجه می شید و بعد از چند ثانیه بازی متوقف می شه!
jey7_aaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg
دلیل ارور همین طور که از اسمش پیداست، هماهنگ نبود دیتا هست!
خیلی ساده بخوام بگم، یعنی اطلاعاتی که از بازی شما به هاست ارسال می شه، با اطلاعاتی که از بازیکن یا بازیکن های دیگه ارسال می شه، مطابقت نداره و مشابه هم نیست!

این ارور 2 تا دلیل داره:
1- یکسان نبودن ورژن بازی
2- استفاده از MOD
3- استفاده کردن از Trainer برای تقلب

معمولا با آپدیت کردن بازی به ورژن 1.04 مشکل شما حل می شه.

حل مشکل سریال مشابه Your Serial Is Already In Use
اگر در بازی با مشکل سریال مشابه روبرو شدید، می تونید از این نرم افزار برای ساخت سریال جدید استفاده کنید.
دانـلـود نـرم افـزار سـریـال سـاز

رفع مشکل رجیستری و انهدام سازه ها در ابتدای بازی!
خیلی از دوستان پیام دادن و فرمودند یک مشکل عجیب دارن و زمانی که وارد بازی می شن بعد از یک دقیقه تمام سازه هاشون منهدم و بازی به پایان می رسه!
این مشکل به دلیل رجیستر بازی هست و در 99 درصد مواقع با نصب مجدد بازی، این خطا رفع می شه!
اما اگر با نصب مجدد بازی، همچنان این مشکل برای شما پابرجاست، از روشی که dr.demo فرموده استفاده کنید!
دوستانی که این مشکل رو دارند این فایل رو یه بار اجرا کنن به احتمال زیاد مشکلشون حل بشه اگه نشد یه بار بازی رو از اول نصب کنید(جواب داده)
http://contra.cncguild.net/Downloads/DatGen.exe
دلیل این مشکلم عوض کردن سریال و فعال شدن سیستم امنیتی بازیه تا اونجایی که من میدونم
درباره این مشکل در این صفحات تاپیک به صورت جدی بحث شده که می تونید برید و مطالعه کنید.

مشاهده منوی قطع اتصال DISCONNECTION MENU

436b_disis_menu.jpg
از اسم این منو مشخصه که کارش چیه! این منو بازیکن(ها) که ارتباطشون قطع شده رو نشون میده (با کم کردن شماره! این شماره زمان هست!) و 60 ثانیه فرصت میده تا اون بازیکن(ها) دوباره برگردن که البته شما با زدن گزینه VOTE می تونید اون شخص(ها) رو از بازی حذف کنید! (با تعداد آرای بیشتر)
اما برخی اوقات این منو دقیقا در ابتدا بازی ظاهر می شه! یعنی به محض اینکه شما می خواهید بازی رو آغاز کنید، این منو رو می بینید!
دلیل ظاهر شدن این منو در اول بازی و کم کردن شماره بعضی از بازیکن ها، داشتن ITALIC توسط اون اشخاص هست!
واضح تر بگم، یعنی اون اشخاصی که دقیقا در شروع بازی در DC MENU شماره کم میکنن در حقیقت DC نشدن، بلکه اون ها در روم ITALIC داشتن و حالا بازی در حال برقراری ارتباط اون افراده! شما تنها کاری که باید بکنید 60 ثانیه شکیبائی باشید!
بعد از 60 ثانیه ارتباط اون ها وصل و به بازی میان! (در این مدت اون اشخاص در LOADING هستند)
اما اگه این منو در اواسط یا اواخر بازی نمایان شد، مفهومش DC شدن و قطع ارتباط هست.
شخصی که شماره کم کنه ارتباطش از بازی قطع شده و اگر همه بازیکن ها برای شما در حال کم شدن شماره باشن، یعنی این شمائی که DC شدی! (و شایدم همه از بازی خارج شدن)

نکته: اگه کسی در روم برای شما ITALIC بود، پس در DC MENU برای شما شماره کم می کنه، حتی اگه تو بازی باشه! در حقیقت نه شما اون رو می بینید و نه اون شمارو! پس به این نکته توجه داشته باشید.

رفع مشکل ایتالیک در GameRanger و ارور TIMED OUT و حل خطای Unable to connect to other players در بخش آنلاین درون بازی.

timeerrorororor.PNG

بدون شک در حین استفاده از نرم افزار GameRanger با اشخاصی مواجه شدید که اسم آنها کَج و مورب هست. مثل عکس زیر:
5rx_sddsfsdf.png

این مشکل که اصطلاحا به اون ITALIC گفته می شه، مشکل در اتصال صحیح به سرور GameRanger و باز نبود پُورت هست. اشخاصی که اسمشون برای شما ایتالیکه، قادر نیستن به شما CONNECT بشن.
البته این موضوع تا زمانی که فرد ایتالیک سازنده ROOM نباشه مشکل خاصی نیست و شما می تونید به راحتی بازی کنید. اما اگر شخصی که برای شما ایتالیکه صاحب روم باشه، عملنا شما قادر به بازی کردن در اون روم نیستید! به عنوان مثال، در عکس بالا سازنده روم ایتالیک نیست و شما می تونید بدون خطا بازی کنید. ولی اگر SEGA که ایتالیک هست سازنده روم بشه، شما به مشکل می خورید!

برای رفع این مشکل و از بین بردن ایتالیک دو راه پیش روی شماست:

1- تنظیم مودم 2- استفاده از وی-پی-ان (کافیست یک وی پی ان تهیه کنید تا تمام مشکلات ایتالیک حل بشه! اما به دلیل بالا رفتن پینگ و کاهش سرعت، پیشنهاد نمی کنیم!)

بنده در اینجا روش تنظیم کردن مودم برای رفع مشکل ایتالیک رو به شما آموزش می دم. این آموزش می تونه ارور Unable to connect to other players در بخش آنلاین رسمی بازی رو هم رفع کنه.

در مرحله اول وارد CMD بشید. برای این کار، دکمه پنجره کیبورد رو نگه دارید و دکمه R رو بزنید. تایپ کنید CMD و OK کنید. بعد از وارد شدن به محیط CMD، جمله ipconfig رو تایپ کنید و اینتر رو بزنید.
شما با پنجره زیر مواجه خواهید شد. در قسمت Ethernet adapter Ethernet، آی پی Default Getway کپی کنید. این IP کلید ورود به تنظمیات مودم شماست. شما این کد رو کُپی کرده و وارد مرورگر کنید تا وارد بخش مودمتون بشید. در ضمن، IPv4 Address رو هم یادداشت کنید تا جهت باز کردن پورت ها مورد استفاده قرار بگیره.

modemcmd.png

در مرحله بعد با وارد کردن IP مورد نظر، وارد تنظمیات مودم بشید.
modem11.png

بعد از وارد شدن به محیط تنظمیات مودم، از بین آپشن های موجود، گزینه PORT FORWARDING رو پیدا کنید و واردش بشید.
modem22.png

در پنجره جدید، شما امکان وارد کرد پورت های گوناگون به مودم رو دارید. شما می تونید این عملیات رو برای هر برنامه ای که بخواید انجام بدید. همینطور که در تصویر پائین ملاحضه می کنید، بنده برای Tunngle، ZeroHour و GameRanger پورت باز کردم. شما برای انجام این کار، روی دکمه ADD کلیک کنید.
modem33.png

در پنجره جدید، شما قادر خواهید بود برای هر برنامه دلخواهی پورت باز کنید. ما در اینجا یک پورت برای نرم افزار GameRanger باز می کنیم. مثل تصویر زیر، در قسمت CUSTOM SERVER یک اسم دلخواه بنوسید. مثلا GameRanger. در کادر SERVER IP ADDRESS(HOST NAME) آی پی IPv4 رو که در CMD گرفته بودید رو وارد کنید. در ادامه، یک PROTOCOL برای TCP و یکی برای UDP مشخص کنید. EXTERNAL و INTERNAL را هم در حالت UPD و هم در حالت TCP روی 16000 قرار بدید. دقیقا مثل تصویر پائین. بعد از انجام این مراحل، Apply کنید تا تنظیمات شما ذخیره بشه.

modemmmmmm.png

روشی کلی باز کردن پورت به همین صورت هست که توضیح داده شد. برای باز کردن پورت بازی C&C Generals Zero Hour به صورت جداگانه، از کُدهائی که در عکس ماقبل آخر قرار داده شده استفاده کنید. با باز کردن پورت برای بازی Generals ZeroHour دیگه شاهد ارور Unable to connect to other players در بخش آنلاین رسمی بازی نخواهید بود.

توجه: اگر با انجام تمام این مراحل همچنان مشکل شما پابرجاست، تاپیک زیر رو چک کنید.
تتظیم پورت های UPD و TCP برای بازی های آنلاین!

امــــــــا...
اما گاهی پیش میاد با اینکه تمام اصول رعایت شده و هاست برای شما ایتالیک نیست، همچنان شاهد ارور TIMED هستید و نمی تونید وارد بازی بشید! این اتفاق می تونه چند تا دلیل داشته باشه. مثلا سرعت نت، پینگ بالا و غیره...! ولی مهمترین دلیل می تونه تغییر IP بازی شما باشه. گاهی به دلیل نصب نرم افزارهای جدید، آی پی بازی تغییر می کنه و گیم رنجر قادر به متصل کردن شما به بقیه بازیکن ها نیست!
برای اینکه مطمئن بشید مشکل ارور TIMED که شاهدش هستید به این دلیله، مراحل زیر رو دنبال کنید.

در ابتدا وارد این سایت بشید: www.whatismyipaddress.com
آی پی که سایت بهتون نشون داده رو به خاطر بسپارید.
حالا وارد یک روم بشید و صبر کنید تا بازی استارت بشه.
به محض اینکه گیم رنجر شما رو وارد محیط بازی کرد، سریعا BACK بزنید و وارد OPTION بازی بشید. در پائین صفحه شاهد چنین قسمتی هستید! (تصویر زیر) برای تغییر IP شما باید LAN و ONLINE IP رو به همون IP که سایت بالا بهتون نشون داد تغییر بدید. به این شکل...

h68s_ip_zh_mersad_persia.png
تائید کنید و تمام! مشکل شما حل شد!

z9vx_1_khat.png

نحوه ورود به بخش آنلاین رسمی C&C Generals Zero Hour و انجام بازی بدون نرم افزارهای کمکی!

on_lineeee.png

در گذشته برای ورود به این بخش نیاز به سریال اوریجینال بود و داشتن این سریال منوط بر خریداری کامل بازی بود. به همین جهت هر شخصی قادر به بازی در این بخش نبود.
اما در حال حاضر، بخش ONLINE برای تمام افراد قابل دسترس هست و شما بدون داشتن سریال اوریجینال قادر هستید وارد این محیط بشید!

اما برای بازی در این بخش به دو چیز احتیاج دارید:
1- ثبت نام در سایت www.cnc-online.net
2- افزونه Gentool

برای شروع وارد سایت www.cnc-online.net بشید و یک اکانت ایجاد کنید.
پس از ایجاد حسابدر سایت cnc-online، وارد سایت www.gentool.net بشید و نرم افزار GENTOOL رو دانلود کنید.

توجه: نرم افزار GENTOOL علاوه بر اینکه ضد تقلب هست، کلید ورود شما به بخش آنلاین رسمی بازی نیز می باشد! در حقیقت، شما بدون داشتن افزونه GENTOOL، قادر به اتصال در بخش ONLINE نیستید! از امکانات دیگه این افزونه می شه به رزولوشن های متنوع برای مانیتورهای عریض و حل مشکل سیاهی گوشه تصویر اشاره کرد. حتی شما با این نرم افزار می تونید دوربین و دید بازی رو به زاویه های دلخواه تغییر بدید که در حالت عادی وجود نداره! برای observer هم قابلیت چت کردن ایجاد می کنه!

با نصب افزونه GENTOOL و ثبت نام در سایت www.cnc-online.net، حالا وقتش رسیده که وارد بازی بشید! بازی رو اجرا کنید و به بخش ONLINE برید. پس از ورود به این بخش، کافیست در سمت چپ تصویر، تمام اطلاعاتی که در سایت www.cnc-online.net ایجاد کردید رو وارد کنید و LOGIN رو بزنید. تمام، از بازی لذت ببرید!

نکته:
اگر بعد از وارد کردن مشخصات کاربری و زدن دکمه LOGIN با ارور you must be 13 years old to play this game online مواجه شدید، در سمت راست مشخصات، آپشنی برای وارد کردن تاریخ تولد وجود داره. در اون قسمت روز، ماه و سال تولد رو 11/11/1111 قرار بدید و مجددا مشخصات کاربری رو نوشته و دکمه LOGIN رو بزنید! با این کار مشکل شما حل خواهد شد.

z9vx_1_khat.png

افزونه های دلخواه بازی

نرم افزار Shell Map Randomizer
dmt5_shellmap.png
شما به وسیله این نرم افزار می تونید پوسته بازی رو عوض کنید!
این نرم افزار پوسته های متنوعی داره که با انتخاب اون ها و اجرا کردن بازی توسط این نرم افزار محیط بازی تغیر می کنه!
این نرم افزار رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید . . .
Shell Map Randomizer 1.5

Command and Conquer Generals Shockwave
vhl_svvvvvsssss.png

syoa_render6.jpg
Command and Conquer Generals Shockwave یک MOD هست که روی بازی نصب می شه اما نسخه اصلی بازی رو از بین نمی بره! پس بهتره بگیم در کنار بازی نصب میشه و شما با نصب این MOD یک بازی جدید خواهید داشت!
حجم این MOD تقریبا 250 مگابایت هست و شما می تونید این MOD رو بصورت آنلاین در GameRanger بازی کنید!
دانلود Command and Conquer Generals Shockwave

مپ های جدید

m3r4_usa_ax.jpg
خودم چند تا مپ درست کردم که می تونید اون ها رو آنلاین هم بازی کنید.
برای دانلود مپ ها روی لیست زیر کلیک کنید.

مپ ها رو در این آدرس کپی کنید

My Documents\Command and Conquer Generals Zero Hour Data\Maps

z9vx_1_khat.png

از بــازی لــــذت بـــبـــریـــد

آخرین ویرایش:

boy-98

کاربر سایت
Jun 30, 2017
2
سلام. من بیشتر پستا و خوندم و فهمیدم این ستابی که دارم اصل نیست
ایا من جنرال 1 رو که بدون سریال نصب شده رو داشته باشم ولی جنرال 2 رو اصلی نصب کنم مشکلی پیش میاد

اگه بازی شما پچ نشد و چنین اروری داد . . .
apa2_errorrr.jpeg

برید به این لینک فایل RAR رو دانلود کنید و محتویات اون رو توی فولدر بازی کپی کنید و مجددا بازی رو پچ کنید . . .

بعد در مورد این پست من همین مشکل رو دارم
این لینکش رو بروز کنید
ممنون

آخرین ویرایش:

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
کسی میدونه اگه بخایم قانونی اینو اجرا کنم اونم از تقیر استیم باید چ کرد؟
متاسفانه تو استیم موجود نیست (نمیشه درخاست داد برا ادد کردنش؟)

• Like
Reactions: Adroit

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
اینکه از طرف استیم بخواید بازی رو تهیه کنید غیر ممکنه.
میتونید بازی رو از Origin تهیه کنید.

• Like
Reactions: Adroit

XboxLiveVirus

کاربر سایت
Sep 2, 2012
1,427
نام
علی
سلام. من بیشتر پستا و خوندم و فهمیدم این ستابی که دارم اصل نیست
ایا من جنرال 1 رو که بدون سریال نصب شده رو داشته باشم ولی جنرال 2 رو اصلی نصب کنم مشکلی پیش میاد

اگه بازی شما پچ نشد و چنین اروری داد . . .
apa2_errorrr.jpeg

برید به این لینک فایل RAR رو دانلود کنید و محتویات اون رو توی فولدر بازی کپی کنید و مجددا بازی رو پچ کنید . . .

بعد در مورد این پست من همین مشکل رو دارم
این لینکش رو بروز کنید
ممنون
اول این فابل رو دانلود کن احتمالن مشکل از game.dat هست برا همین نمی تونی آپدیت کنی بازی رو. این فایل رو تو پوشه بازی بریز و اکسترکت کن
بعد این کرک رو بگیر و بازی رو اجرا کن generals.zip

XboxLiveVirus

کاربر سایت
Sep 2, 2012
1,427
نام
علی
بصورت رسمی دیگه نمیشه این بازی رو کرد و سرور های بازی به gentool منقل شده شما میتونی برنامه ی gentool رو بگیری و بصورت آنلاین بازی کنی

boy-98

کاربر سایت
Jun 30, 2017
2
اول این فابل رو دانلود کن احتمالن مشکل از game.dat هست برا همین نمی تونی آپدیت کنی بازی رو. این فایل رو تو پوشه بازی بریز و اکسترکت کن
بعد این کرک رو بگیر و بازی رو اجرا کن generals.zip
داداش میگم لینکش رو بروز کنید. می خوام دانلود کنم میگه چنین فایلی نیست

Wararmageddon

کاربر سایت
Mar 1, 2017
5
سلام دوباره
من با استفاده از برنامه gentool وارد قسمت آنلاین جنرال میشم
ولی وقتی که وارد یه هاست میشم و گیم شروع میشه ارور unable to connect to other players رو میده
ممنون میشم کمک کنید^:)^^:)^^:)^\m/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر