خاطره انگیز ترین بازی های کنسول های قبلی برای شما کدوما بودن؟

retro1911

کاربر سایت
Apr 30, 2017
65
cartridge_title.jpg

کارتریج که در تصویر مشاهده میشه واقعیت نداره. در واقع این بازی هیچوقت واسه کنسول های خانگی عرضه نشده. بلکه یه عنوان آرکید در دهه 80 میلادی هست که در همون دوران نتونسته محبوبیتی کسب کنه و بدل به یه شکست بزرگ تجاری میشه. این بازی توسط یک زن ژاپنی نوشته شده.

خب حالا این سوال بوجود میاد ما اینو دیگه از کدوم سوراخی پیدا کردیم؟! :D این بخاطر کتابی هست بهمین نام که توسط D.B. Weiss (بله دقیقا همون تهیه کننده معروف Game of Throne :D) نوشته و در سال 2003 منتشر شد. داستان کتاب یخرده پیچیده است ولی درباره یه پسر geek آمریکایی هست که تقریبا به سبک رمان ناطوردشت بدنبال پیدا کردن معنا در زندگی، یه نوع رابطه معنوی با بازیهای قدیمی دهه 80 برقرار میکنه... و در واقع چون مثل کاراکتر بازی "پسر سرگردان خوش شانس" در این راه سرگردان و آواره هست، این بازی براش حکم یه جام زرین گمشده داره. البته در کتاب کلی درباره Donkey Kong و بازیهای دیگه هم صحبت میشه. و یک تصویر کابالیستی و گنوسی از Donkey Kong بعنوان برهمزننده تعادل طبیعت آورده میشه که در این مجالش نیست. یا همین آسانسور توی Lucky Wander Boy اشاره به عروج معنوی هست؟!

بازی رو میشه در این سایت تحت مرورگر انجام داد. اگر شما فهمیدید چی به چیه به ما هم بگید: :D
Lucky Wander Boy

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,875
نام
حسين
250px-Monster_in_my_Pocket_cover_%28NES%29.PNG

نسخه هک شده ی عنوان monsters in my pocket که در ایران و سایر کشورها بجز آمریکا و ژاپن یافت میشد. هکرها بجای فراکنشتاین و دراکولا، بتمن و فلش رو گذاشته بودن!!

NES--Batman%20Flash_Nov29%2017_54_57.png

اشکام :-(

این فکر کنم اولین بازی بود که تو زندگیم تموم کردم :-( تابستون زیر باد خنک کولرگازی ... هی روزگار پیر شدیم رفت

retro1911

کاربر سایت
Apr 30, 2017
65
اشکام :-(

این فکر کنم اولین بازی بود که تو زندگیم تموم کردم :-( تابستون زیر باد خنک کولرگازی ... هی روزگار پیر شدیم رفت
آره نسخه هکی بجای 3تا جون نسخه اصلی 10تا جون برای ادامه داشت. :D منم یادمه با برادرم این بازیرو تابستون کرایه میکردیم میرفتیم آخرش... فکر کنم تو یه کارتریج 4لبه بود. جقدر هیجان زده بودیم که بلاخره یه بازی بتمن دونفره هم عرضه شده. (همه بازیهای رسمی بتمن روی NES سینگل‌پلیر هستن) تازه فکر میکردیم اون کاراکتر قرمز رابین باشه نه فلش. =)) غافل از اینکه همه اینا هک و ساختگیه. :D

• Like
Reactions: New Shredder

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
بازی هایی هستن که خاطره ساز بودن. مثلا gt . رزیدنت اویل و گاد اف وار و نید فور اسپید و یک عالمه بازی دیگه. ولی خوب ادامه پیدا کردن و هنوز هم میبینیمشون
بازی هایی که یادم میاد بازی کردم و ادامه هم نداشتن رو میتونم به بازی god hand اشاره کنم که خیلی لذت داشت. انگشت برای ادم نمیذاشت
یکم گذشته تر بریم میشه یادی از اون بازی gun fighter کرد که خیلی حس کابوی به ادم دست میداد( کاش میشد یه ریمیک با همون گیم پلی ازش بسازن)
گذشته تر هم بریم با flicky یا Flintstones یا street of rage خیلی خاطره دارم
عناوین زیادی بود که اسم نبردم چون که بعضی هاشون ادامه دار بودن به طور مثال مورتال کمبت که روی سگا بازی میکردیم

شینوبی ها رو هم یادم رفت که بگم

hossein hme

کاربر سایت
Oct 22, 2016
128
بازی هایی هستن که خاطره ساز بودن. مثلا gt . رزیدنت اویل و گاد اف وار و نید فور اسپید و یک عالمه بازی دیگه. ولی خوب ادامه پیدا کردن و هنوز هم میبینیمشون
بازی هایی که یادم میاد بازی کردم و ادامه هم نداشتن رو میتونم به بازی god hand اشاره کنم که خیلی لذت داشت. انگشت برای ادم نمیذاشت
یکم گذشته تر بریم میشه یادی از اون بازی gun fighter کرد که خیلی حس کابوی به ادم دست میداد( کاش میشد یه ریمیک با همون گیم پلی ازش بسازن)
گذشته تر هم بریم با flicky یا Flintstones یا street of rage خیلی خاطره دارم
عناوین زیادی بود که اسم نبردم چون که بعضی هاشون ادامه دار بودن به طور مثال مورتال کمبت که روی سگا بازی میکردیم

شینوبی ها رو هم یادم رفت که بگم
شاهکار معروف پلی 2 اوکامی رو که نگفتی

retro1911

کاربر سایت
Apr 30, 2017
65
Duck%20Tales_Jan17%2015_39_30.png

یادگاری از روزهایی که capcom و disney عالی بودن. حالا البته انیمیشن باز نیستم اطلاعی ندارم دیزنی هم انقدر افت کرده باشه. :D مهم نیست کارتونش رو دیده باشید یا نه. بدلیل گیمپلی فوق العاده اش سریع باهاش ارتباط میگیرید. نسخه remastered هم در سال 2013 اومد و دوباره ترکوند. هرچند که ما retroـبازها بعیده از کارتریج اورجینال دل بکنیم. :D بعلاوه اینها الهام برای ساخت عنوان بسیار زیبا و ستودنی shovel knight هم شد:

003.jpg

retro1911

کاربر سایت
Apr 30, 2017
65
^^^

جفت بازیها سخت و زمخت هستند ولی اون جیسون نیست اسمش فِرِدی هست :D کاراکترش توسط یه کارگردان سابق فیلم های پور*نو* خلق و ساخته شد. (فکرشم نمیشد کرد:D) تو سال 2003 هم توی یه فیلم مشترک در برابر همون جیسون قرار گرفت. کلا بازیهای اقتباسی اون موقع هم مثل الان خوب از آب درنمیومدن.

• Like
Reactions: silent ops

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714
خودم همیشه تو اسم این دو تا احمق اشتباع دارم :Dیه عنوان دیگه fridey برای شبکه psn و xbox ‌اومد نمیدونم بازیش بدرد بخور بود یا نه امتیاز بازی متوسط بود..احتمالأ خوب نباشه..

retro1911

کاربر سایت
Apr 30, 2017
65
خب میرسیم به عنوان وزین "1942":

1942_-_NES_-_Flying.png

این بازی توسط ژاپنی ها ساخته شده ولی در آن در نقش هواپیماهای آمریکایی به قلع و قمع کردن ژاپنی ها میپردازید. :|=)) همانطور که دیده میشود ژاپنی ها هنوز بسیار از جنگ جهانی دوم بسیار شرمنده و خجل هستند!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر