آموزش تعویض هارد دیسک پلی استیشن 4

sad pisces

کاربر سایت
Oct 9, 2013
42
سلام دوستان
میشه بهترین هارد ۲ترا که میشه رو دستگاه نصب کرد رو معرفی کنید؟ بدون در نظر گرفتن قیمت
امکانش هست همزمان ۲تا هارد اینترنال تو دستگاه باشه ؟ یعنی اسلاتش هست یا نه فقط یه هارد میشه؟ من یه هارد اکسترنال وصل کردم هارد رو نخوند به خاطر فرمت هارد درسته؟
بعد از چه چیزایی میشه بک آپ گرفت؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
خوب دوستان هارد PS4 PRO مدل 1 ترابایتی رو عوض کردم و یک هارد سیگیت 2 ترابایتی مدل Backup Plus Slim جایگزین شد

خوب اول از همه باید بگم هارد خود ps4 pro هارد بی خودی هست دلیل استفاده از این هارد هم اینه که مصرف و گرمای هارد ملاک بوده نه کارایی و سرعت اش
(( البته هارد PS4 PRO بسیار سریعتر و بهتر از هارد PS4 های معمولی گزاشته شده )

مدل این هارد Ps4 Pro این هست :

HGST HTS541010A9E680
Hitachi_HGST_HTS541010A9E680.jpg
مشخصات :
SATA 3.0Gb/S- 1TB - 8 MB Cache - 5400 RPM
سرعت خواندن و نوشتنش :
PS4 PRO 1 T.png
البته عکس بالا مدل ساتا 3 هست ولی این مدل هارد متاسفانه و متاسفانه ساتا 2 هست !!!! که از شاهکارهای سونی هست که در سال 2016 میاد از ساتا 2 استفاده میکنه !!!
طبق آخرین اخباری که دوستان گزاشتن فعلا تنها هارد موجود و قابل اطمینان در بازار که ریسک لحیم بودن داک USB3.0 به هارد رو نداره مدل SEGATE BACKUP PLUS SLIM هست .

اما هارد داخل این مدل هارد
Seagate ST2000LM007 2TB 128MB Cache SATA 6.0Gb/s 2.5" 5400 RPM
هست که اخیرا به این مدل تغییر کرده ( قبلا از نوع سامسونگ سری
ST2000LM003 بوده )
3821557.jpg
سرعت خواندن و نوشتنش به مراتب بالاتر از هارد اصل ps4 pro هست
back up plus slim 2 t.png
این تست رو خودم گرفتم و وقتی با داک usb 3.0 خودش هست

قیمت هم من 329 هزار با گارانتی سازگار گرفتم ( که البته باطل شد ) و از پاساژ ایران در میدان ولیعصر

در انتها باید بگم از نظر من هارد چیزی حدود 30 درصد تا 35 درصد در سرعت خواندن و نوشتن پیشرفت داشته و سریعتر شده البته پشت دستگاه هم بیشتر داغ میشه

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
چند نکته :
بازکردن قاب هارد بسیار راحت هست فقط نیاز به یک خط کش پلاستیکی دارید ( از پیچ گوشتی استفاده کنید قاب آسیب جدی میبینه )
باز کردنش 30 ثانیه طول میکشه و بقیه داستان هم بسیار راحته
میتونید هارد خود ps4 رو به داک usb3.0 وصل کنید و در قاب رو ببندید و یک هارد 1 ترا بایتی جداگانه داشته باشید

از موقع نصب تا راه اندازی دستگاه 15 دقیقه هم نمیشه
میتونید بازی ها رو بجای بکاپ گیری move کنید به هارد اکسترنال و باز برگردونید به هارد قبلی

نکته بسیار مهمی که فهمیدم :
اصلا از هارد های با دور 7200 استفاده نکنید به دلیل اینکه هم دمای هارد بالا میره و مستقیم وارد کنسولتون میشه و در دراز مدت ممکنه به خرابی قطعات برخورد کنید یا چون مصرف هارد های 7200 دور بالا هست به منبع تغذیه دستگاه فشار وارد میکنه که عواقب اش میشه کرش کردن و هنگ کردن یا کند شدن یا حتی افت فریم کنسول در بازی های سنگین که کنسول تمام توانش رو برای cpu و GPU گزاشته و در نتیجه هارد درست تغذیه نمیشه و دچار کردش و خرابی زود هنگام میشه

آخرین ویرایش:

Ps4game

کاربر سایت
Apr 19, 2017
21
سلام دوستان
من PS4 slim دارم یه مدته که دستگاه تق تق می‌کنه اما این صدا با فاصله هست یعنی یه تق می‌کنه ۱ دقیقه بعد دوباره تق میکنه، حتی وقتی دیسک داخل دستگاه نیست و حتی وقتی دستگاه خاموشه این صدا میاد،از یکی دونفر پرسیدم گفتن که مشکل از هارد دستگاهه.
به نظر شما این صدا می‌تونه از هارد باشه؟یا چیزه دیگه ای هست مثلاً فن دستگاه.

شوکی

کاربر سایت
May 11, 2013
65
سلام به همه دوستان گرامی من میخوام هارد کنسولم رو ارتقا بدم به مدل یک ترا بایت یا بیشتر میخواستم بدونم نظر شما اهل فن چه مارکی هستش و چه مدلی قیمت هم تا 300 شاید یکمی بیشتر.
اگر امکانش هست سایت فروش معتبر رو هم معرفی کنید با تشکر فراوان

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
سلام به همه دوستان گرامی من میخوام هارد کنسولم رو ارتقا بدم به مدل یک ترا بایت یا بیشتر میخواستم بدونم نظر شما اهل فن چه مارکی هستش و چه مدلی قیمت هم تا 300 شاید یکمی بیشتر.
اگر امکانش هست سایت فروش معتبر رو هم معرفی کنید با تشکر فراوان
هارد اکسترنال وصل کنین دیگه نیازی به عوض کردن هارد داخلی نیست

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: شوکی

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
دوستان من هم می‌خوام هارد رو عوض کنم، می‌خواستم بپرسم این هارد Seagate Backup Plus Slim هنوز هم قابلیت باز شدن و درآوردن هارد داخلی رو داره؟ لحیم نشده باشه؟!
کسی از SSHD استفاده کرده؟ تفاوتش محسوسه یا نه؟

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
شرمنده ها میخوام از این اکانت هکی ها استفاده کنم با اکسترنال هم میشه بازی رو نصب کرد آیا؟
نه فرقی نداره مثه هارد داخلی روش بازی میریزی
دوستان من هم می‌خوام هارد رو عوض کنم، می‌خواستم بپرسم این هارد Seagate Backup Plus Slim هنوز هم قابلیت باز شدن و درآوردن هارد داخلی رو داره؟ لحیم نشده باشه؟!
کسی از SSHD استفاده کرده؟ تفاوتش محسوسه یا نه؟
تولیدات جدیدش دیگه نمیشه شمام از هارد اکسترنال استفاده کن از ۳.۵ اینچی های دسکتاپی استفاده کنی سرعت بالایی هم داره

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
تولیدات جدیدش دیگه نمیشه شمام از هارد اکسترنال استفاده کن از ۳.۵ اینچی های دسکتاپی استفاده کنی سرعت بالایی هم داره

هارد اکسترنال زیاد خوشم نمیاد هم توی دست و پاست و هم یکی از پورت های USB اشغال میشه
پس با این حساب یه هارد اینترنال ۲.۵ اینچی بگیرم مطمئن تره!
این مدل چطوره؟
Seagate BarraCuda ST1000LM048

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
هارد اکسترنال زیاد خوشم نمیاد هم توی دست و پاست و هم یکی از پورت های USB اشغال میشه
پس با این حساب یه هارد اینترنال ۲.۵ اینچی بگیرم مطمئن تره!
این مدل چطوره؟
Seagate BarraCuda ST1000LM048
مدل خوبیه هر هارد ۲.۵ اینچی کمتر از ۹ میلیمتر جواب میده

• Like
Reactions: White Injun

mybook

کاربر سایت
Jul 18, 2011
437
درود دوستان
من یه اکانت خریدم بازیهاشو اد کردم رویه دستگاه
حالا هارد خود دستگاه جا نداره چطوری میشه از رویه هارد اینترنال خود دستگاه بازیها رو انتقال بدم رویه هارد اکسترنال؟
کسی میدونه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر