Downloadable Games

zvxd_pg.png

طی دو نسل اخیر، بازی های دانلودی و Indie روی کنسول ها رفته رفته بیشتر میشن و محبوبیت بیشتری پیدا میکنند. اما خوب به خاطر محبوبیت کمترشون نسبت به بازی های AAA ، معمولا این بازی ها اینجا تاپیکی ندارن ، گفتیم یک تاپیک جامع بزنیم برای بحث و گزاشتن اخبار و معرفی و .... اینجور بازی ها!
یک سری بازی ها هم هستن که Indie نیستن،ولی فقط به صورت دانلودی عرضه میشن،اونا هم در این تاپیک جا دارن!
ممکنه یک سری بازی ها انحصاری باشن ، ولی چون نمیخواستیم به 3 تاپیک تقسیم بشه، اون بازی ها هم اینجا جاشون هست!

البته به این معنی نیست که دیگه تاپیک اینجور بازی ها رو جمع کنیم و همه بحث ها بیاد اینجا، اونایی که محبوبیت بالایی دارن و تاپیک جدا دارن، بحث هاشون همونجا ادامه داده بشه هم که چه بهتر!(اکثر بازی های عکس سر در تاپیک!!! )

دست احسان @Kaine هم برای عکس سر در تاپیک درد نکنه. :D

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
بسیار هم عالی :D حس تاپیک زدن نیست ولی حالا میشه اینجا بازیهایی که ممکنه خیلیا ازش خبر ندارن رو معرفی کرد و دربارش بحث کرد. فعلا واسه شروع یه عنوان مستقل که خیلی وقته منتظرشم رو معرفی می‌کنم بقیه هم باهاش آشنا بشن :D نمیدونم کلا توی بازیسنتر به بازی اشاره‌ای شده یا نه ولی به هر حال:

"Cosmic Star Heroine"
b741b337825879cda9a3f6a4ce1ff134_original.png
سبک بازی RPG نوبتیه و از سال 2013 در دست ساخت بوده. قرار بود تابستون پارسال منتشر بشه ولی نمیدونم چی شد که کلا بازیو حدود 1 سال تاخیر زدن! بازی از Chrono Trigger، Phantasy Star و Suikoden الهام گرفته و در یک کلام فوق‌العاده به نظر میرسه :x بازی فقط توسط 2 نفر داره ساخته می‌شه و بیشتر از 6 هزار نفر توی Kickstarter حامی داره. پلتفرم‌های بازی هم PC/PS4/VITA هستن. چنتا از تصاویر بازی:

cosmicstarheroine_610.jpg
808d006ec431a7d01050656cc6cbb2f6_original.png
581dedbc32bacd2061fea8fb6c1ca544_original.png
27129863780_9aef5d34a6_z.jpg

نسخه‌ی فیزیکی بازی هم بصورت محدود قراره عرضه بشه که عمرا به ما برسه :D:

26798784603_e540b01c27_b.jpg

پیشنهاد می‌کنم تریلر E3 بازیو حتما ببینید: یوتیوب
به نظرم موسیقی، طراحی هنری و طراحی شخصیت‌ها همشون در سطح خیلی خوبی قرار دارن. همین موسیقی تریلر به تنهایی می‌تونه آدمو واسه پیش‌خرید بازی راضی کنه :x قیمت بازی هم قراره 15 دلار باشه...
اولین باری که بازیو دیدم باورم نمی‌شد که نمی‌دونستم همچین چیزی در دست ساخته. در کل بازیهای مستقل خیلی راحت میتونن از نظر گیمرا پنهان بمونن واسه همین اگه کس دیگه‌ای عنوانی میشناسه که خیلی جالب به نظر می‌رسه و ممکنه خیلیا نشناسنش حتما بازیو معرفی کنه که آشنا شیم. چنتا بازی مستقل دیگه هم زیر نظرم دارم که در چند روز آینده بهتون معرفی می‌کنم.

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
یکی از بازی هایی که خودم خیلی منتظرشم، Forgotton Anne هست!

35vn_7bfee9_b5a6ec6ac56b4069bb1b98cdae3b6e14-mv2.png

سبک بازی مخلوطی از Puzzle-Platformer و Adventure هست. داستان هم در مورد دختری به نام Anne هست، که توی دنیای گمشده ها( کسایی که تو دنیای واقعی برای کسی اهمیت ندارن؟ ) گیر افتاده و به دنبال راهی برای برگشته!
چیزی که خیلی من رو بهش جذب کرد، سبک گرافیکی ـه بازی هست که شبیه به انیمیشن های کلاسیک هستش!
جدا از این توی همین یک تریلر، به نظر میرسه که گیم پلی متنوعی هم داشته باشه!

بازی هم تاریخ دقیقی نداره هنوز، ولی برای 2017 تاریخ زدن و برای Steam,PS4 و X1 عرضه میشه.

به سایت رسمی هم یه سری بزنید،عکس های بیشتری اونجا هست.
سایت رسمی : forgottonanne

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
خب میخوام یکی از بازی هایی که اخیرا تموم کردم رو معرفی کنم :D

u44z_138128.jpg

Layers of Fear
Developer: Bloober Team
Release Date: 16 February 2016
بازی یک سال پیش عرضه شده ولی اخیرا توسط سرویس GWG مجانی شد و بالاخره تونستم بازیش کنم چون قبلا یه سری تریلر دیده بودم و خوشم اومده بود، ولی حس پول خرج کردن نبود! :D بازی یه جور Walking Simulator هست تو سبک ترسناک، یعنی اینکه شما در طول بازی هیچ گونه اکشن و درگیری یا حتی صحنه فرار از دست دشمن نمی بینید، فقط باید از این اتاق برید به اون یکی اتاق و معدود معماهای بازی رو حل کنید. خب شاید مسخره به نظر بیاد ولی سازنده با خلق یه اتمسفر فوق العاده و روایت داستان به شکلی جالب، Layers of Fear رو به تجربه ای منحصر به فرد تبدیل میکنه. بارزترین ویژگی بازی تغییر محیط به شکل ریل تایم هست، یعنی مثلا دارید یه کمد رو بررسی میکنید یهو کل شکل اتاق عوض میشه یا وارد یه محیط دیگه میشید. این قضیه خیلی هوشمندانه طراحی شده و با توجه به فصاسازی عالی و موسیقی زیبا و طراحی هنری محشر اتاق ها، در تمام مدت یه حس دلهره همراهتون هست. البته بازی چندان ترسناک نیست، یعنی مثل بازی های Pure Horror نیست که هر لحظه بخواید منتظر یکی باشید بزنه تو گوشتون (!)، ولی طراحی بازی طوری هست که دقیقا همون حسی که باید رو به گیمر منتقل میکنه. کلی هم Collectible تو بازی وجود داره که با توجه به نحوه پیدا کردن اونا، می تونید 3 تا پایان متفاوت رو شاهد باشید که ارزش تکرار رو بالاتر میبره. البته مسلما بازی بدون ایراد نیست، ولی از این مدل بازی ها دوست داشته باشید دیگه ایراداتش خیلی به چشم نمیان ولی اصلی ترین ایراد بازی فریمش هست که من حس میکنم روی 20 قفل شده! خلاصه اگه بازی این مدلی دوست دارید، Layers of Fear میتونه انتخاب مناسبی باشه، خصوصا اگه توی GWG گرفته باشید و مطمئن نباشید ارزش تجربه کردن داره یا نه (قیمت بازی 20 دلاره و یه DLC به قیمت 5 دلار هم داره، حجمش هم 3.5 گیگه):D به شخصه به این عنوان امتیاز 8 میدم.

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
یکم در مورد بازی هایی که توی لیستم هستن و این اواخر منتشر شدن،خواهند شد و ... بگم :D

rabp_header.jpg

از بازی های اکشن Side Scroll کلاسیک هست! :D ، قبلیاش رو که بازی نکردم(زمان ناصرالدین شاه اون طرفا عرضه شدن:D ) ، ولی این یکی خیلی جالب میزنه:D
بازم اولین چیزیش که من رو جذب کرد، طراحی کاراکترها و محیط ـه! :D ، بازی کاراکترهای متنوع،با قابلیت های متنوعی داره! مثلا پرنده ای که پرواز میکنه، اژدهایی که آتیش میزنه و پسرکی که با شمشیر میجنگه :D
اما برای عزیزان Old School و خیلــــــــی نوستالژی طلب، باید گفت که بازی علاوه بر این گرافیک خوش رنگ و لعاب ، قابلیت سوئیچ آنی به گرافیک 8Bit رو هم داره! :D

بازی برای PS4-X1-Switch فردا ، 18 آپریل منتشر میشه ، PC هم کمی بعدتر عرضه خواهد شد. قیمت بازی هم 20$ خواهد بود.

تریلر معرفی بازی
تریلر رونمایی از قابلیت گرافیک 8bit
تریلر رونمایی از کاراکتر Wonder Girl

سایت رسمی بازی : Wonder Boy: The Dragon's Trap

---

lzcd_unspecified.png

بازی بعدی، آراگامی میباشد! یک بازی مخفی کاری با شخصیت اصلی نینجا که قدرت کنترل سایه رو داره.
داستان هم از این قراره که ایشون(آراگامی) از اون دنیا توسط پرنسسی به نام Yamiko به زندگی برگردونده شده ، و در راستای کمک کردن به این پرنسس، به گزشته ی آراگامی هم پی خواهیم برد.
سایه هم بهش قدرت هایی مثل تلپورت بین سایه ها ، احضار موجودات خاص ، ساخت کلون و سلاح و ... رو میده.
بازی رو میشه به صورت Co Op هم بازی کرد:D (2تا آراگامی:D )

البته بازی خیلی وقته عرضه شده ، 4 اکتبر 2016 برای PC و PS4 با قیمت 20$ منتشر شده.
منتظر یه تخفیف خفن بودم، ولی خوب...اخیرا هم تخفیف خوبی خورد،ولی دوتا بازی دیگه گرفته بودم و نوبت به این نرسید:(

لانچ تریلر

سایت رسمی بازی : Home
---
قرار بود 3تا بازی بگم...حالا اون یکی برای بعد! فعلا وقت نیست:D

آخرین ویرایش:

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
u0wt_34294730892_743306dc29.jpg

امروز LocoRoco برای PS4 منتشر شد! :D ، اون زمان که زیاد بازی های کوچیک و گوگولی( :-" ) روی کنسول ها طرفدار نداشتن، یادمه خیلی از این بازی روی PSP تعریف میکردن! :D
اینم جزو لیست خرید هست...ولی همچنان نه فعلا! :D
به مناسبت انتشار PS Blog یک مصاحبه ای با سازنده ها ترتیب داده، که آخرشم با وارد کردن ایمیل و جواب دادن سؤال ( PSP ) ، بهتون یک کد تم داینامیک از بازی رو میده:D
LocoRoco Creators on the Game That Made the World Smile

---

b9ab_header.jpg

Season After Fall هم برای کنسول ها تاریخ خورد! :D 16 می برای PS4 و XB1 عرضه میشه!
توی این بازی قدرت تغییر فصول رو دارید، که این تغییر فصل به شما در حل پازل های بازی کمک میکنه! مثلا زمستون آب ها یخ میبندن، یا فصل تابستون باعث رشد گیاهان میشه و ...!
جدای از اینم گرافیک هنریش عالیه! :D
تایید کردن روی PS4 ، تروفی پلات هم داره:p

تریلر بازی
سایت رسمی بازی

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین

گویای همه چیز هست دیگه! :-" (حجمش یکم زیاده...میدونم:| )
البته بازی برای PC هم میاد ( X1 رو مطمئن نیستم)
برای اونایی هم که نمیدونند، سازنده ی این بازی، همون سازنده ی Bastion و Transistor :x میباشد! :D
بازی به قسمت 20$ عرضه میشه، ولی با پیشخریدش از PSN شامل 10% تخفیف میشه ، تروفی پلات هم داره:p
اگر خبرهای قبلی هم دنبال کرده باشید، بازی برخلاف کارهای قبلشون بخش آنلاین ( Versus Mode ) هم داره:D

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
ydrg_1.jpg

درود
میخوام خدمت دوستان بازی Late Shift معرفی کنم
این بازی در سبک Live Action ساخته شده اما یک ویژگی بزرگ دارد که کل بازی به صورت یک فیلم رئال فیلمبرداری شده ، در واقع شما فیلم میبینید و انتخاباتون در سیر داستانی تاثیر داره
این بازی جز انتخاب تصمیم چیز دیگری ندارد:D
جالب است بدانید بازی دارای تروفی پلت برای PS4 هم هست
شاید خریدش برای یک گیمر زیاد جذاب نباشد ولی خب بخاطر ویژگی خاصش ارزش معرفی رو داشت
PS4 - XBOX ONE - PC

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
امروز ... بعد از کنفرانس البته:| ... Locoroco 2 Remaster هم برای PS4 معرفی شد!:-" ( @Dinosaur )
همچنان تاریخی از پاتاپون نیست :(
---
MatterFall ، بازی جدید سازنده های رزوگان هم توی همون سبک و حال و هوا ، برای 15آگوست تاریخ خورد!
انتظار داشتم استودیو پیشرفت کرده باشه و یه TPS باشه بازی:-"...سخت در اشتباه بودم:D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad
خب به لطف تخفیفات e3 تونستم یکی از عناوین جالب پارسال را تجربه کنم که به نظرم بد نیست یک نگاه کلی بهش داشته باشیم :D

ou5l_cc45aa46027fdbf5fe1bdb92e34c3b251.jpg

بازی یک ادونچر معمایی 2.5 بعدی با اتمسفر به شدت سنگین ماورایی که داستانش حول سفر یک گروه تین ایج به جزیره ای اسرار امیز و پر از لوپ های زمانی روایت میشه.
ما در بازی دختری کنجکاو و ریلکس به نام Alex را کنترل میکنیم. گیم پلی بازی تا حدودی شبیه بازی های Point & Click و البته به شدت در تعامل با پلیر به سر میبره. ایده خاص گیم پلی هم استفاده از رادیو به عنوان Use/Action . به طوری که بازی با رادیو پیش میره. و در همین حین اوایل بازی به طوری اتفاقی یکی از همین موج های رادیو دریچه ای به دنیایی در زمان و حتی مکان شیطانی و تسخیر شده باز میکنه که میشه گفت oxenfree از اینجا حرف هاش تو داستان شروع میشه !

نمیخوام خیلی داستان رو اسپویل کنم پس به همین بسنده میکنیم :D و اینکه با انتخاب های دیالوگ مسیر داستانی و پایان بازی تغییر میکنه و این سیر های مختلف داستانی به خوبی برای پلیر قابل لمس و درک هستند که به نظرم نقطه قوت این بازی از نظر داستان گویی و نریتیو محسوب میشه.
در کنار این ها اتمسفر ماورایی بازی که که با وجود موزیک های اسرار امیز به سبک مدیاهای قدیمی به شدت ماورایی تر شده که میشه گفت بارز ترین ویژگی ظاهری بازی . تصور کنید یک تصویر 2.5 بعدی به سبک کارتون های قدیمی که در عین زیبایی یک تابلو نقاشی یکهو سر تا پا به هم میریزه و حالت ویدئویی پیدا میکنه که استریمش به هم ریخته و در نهایت یک حالت LSD وار پیدا میکنه که هر لحطه هم ممکنه دوباره عوض بشه :D
سازندگان و طراحان اصلی بازی هم 2 فامیل به نام Adam hines و Sean Krankel که ظاهرا پسر دایی هستند :D
در کل. به نظرم اگر به بازی های عجیب غریب یا 2.5 بعدی یا مدیاهای کلاسیک و سورئال علاقه دارید این بازی به شدت پیشنهاد میشه :D تروفی هانترز های عزیز هم احتمالا بپسندند چون جز طلا نقره و پلت تروفی دیگه ای ندارند ! :D

Oxenfree
By Night School Studio
May 31 2016

5bid_oxenfree01.jpg

f60x_1e2c0ee849307ceed05b119007b15dab.jpg

ajga_oxenfree_20170622235555.png

lfh4_oxenfree_20170623002229.png

از قسمت های خفن بازی هم عکس نذاشتم که اتمسفر کامل براتون اسپویل نشه :D
و جالب اینکه همین الان بازی رو استیم هم تخفیف خورده و شده 4.99 $ در حالی که قیمت پایه 19.99 $ :D

آخرین ویرایش:

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
پست آخر رو چرا من ندیده بودم؟ :| بازی خیلی جالبی میخوره باشه! :D توی تخفیف ها چشمم بهش خواهد بود:D ، خبری شد هم خبر بدید:-" ( PSN :-" )
---
هفته ی دیگه به سلامتی Pyre منتشر میشه،اینطور که به نظرم میرسه نتونم Day1 بزنم:( ،پس احتمالا صبر میکنم برای تخفیف خوردن:-"
برای پیش خرید بازی هم 10% تخفیف در نظر گرفته شده (2$) :-"
و همینطور گفتن بازی بیش از 50عدد تروفی داره، و گرفتنشون باعث میشه که راه های مختلفی رو برای بازی کردن امتحان کنید :D (پلات هم داره:-")

---
Patapon هم برای 1August تاریخ خورده! >:) امیدوارم بعدی هاش هم تایید بشن، مثل لوکوروکو2 که تایید شد:D
اینم فکر کنم برای پیشخریدش 10% تخفیف در نظر گرفته شده:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
What Remains of Edith Finch

What-Remains-of-Edith-Finch_20170424171505.jpg
بعد از اینهمه سال واقعا ارزش صبر کردنو داشت :x
از Giant Sparrow انتظار کمی نداشتم ولی واقعا فکر نمی‌کردم همچین شاهکاری رو تحویلمون بدن...بازی از نظر داستانسرایی، جزئیات، روایت و نوآوری بی نظیره.
مدت زمان بازی کلا 2 ساعته ولی انصافا از بعضی بازیهای 100 ساعته ارزش بیشتری داره...20 دلار واسه 2 ساعت گیم‌پلی ممکنه قبل از تجربه‌ی بازی خیلی زیاد به نظر برسه ولی باید بگم، اگه بازی 60 دلاری بود و میدونستم همچین چیزی در انتظارمه، با کمال میل میخریدمش...کلا بازی در حداقل زمان ممکن، بیشترین ارزش ممکن رو نشون میده... کاش همه‌ی بازیها میتونستن، توی همین زمان کم، هر چیزی رو که دارن رو ارائه بدن...
نمی‌خوام چیزی رو اسپویل کنم یا تصویرای بیشتری قرار بدم چون اگه چشم‌بسته برید سمتش خیلی لذت‌بخش تره...فقط بگم که مطمئن باشید آخر سال، قراره جوایز زیادی رو درو کنه و صددرصد یکی از شانس‌های بهترین بازی سال هم هست :D پیشنهاد می‌کنم اگه بازی نکردید توی اولویت‌های اصلیتون قرارش بدید...مهم هم نیست که از این سبک خوشتون میاد یا نه! :D اگه به اندازه‌ی کافی از زبان انگلیسی سر در میارید، الکی صبر نکنید چون بعدا پشیمون میشید :D
در پایان تنها چیزی که لازمه بدونید اینه که واسه همین 2 ساعت، 5-4 سال زحمت کشیده شده، قدرشو بدونید <:-P
========================
این هفته دو تا بازی مستقل جذاب عرضه میشه یکیش Pyre که نیازی به معرفی نداره و امروز عرضه میشه... یکیش هم Sundered که 3 روز دیگه عرضه میشه و جالب به نظر میرسه :D<:-P

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
پاتاپون هم بالاخره منتشر شد(هعی...هعی...هعی...) ، به مناسبت انتشارش PSبلاگ مصاحبه ای با عوامل ساخت و اینکه چی شد که ساخته شد و از اینجور چیزا ترتیب داده:D
یدونه تم متحرک هم توی این صفحه که برید میدن:D
Marching to the Beat of Their Own Drum — An Interview with the Creators of Patapon

جواب هاش هم...احتمالا بلد باشید! ولی یکی از اینا رو وارد کنید : pata - pon - chaka - don
هنوز صدای دستورات بازی تو ذهنمه! خیلی خوب و جالب بودن:D کلا ریتم خیلی باحالی داشتن،با این کاراکترهای فسقلی و دوست داشتنی هم ترکیب خفنی میشد:D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
پاتاپون هم بالاخره منتشر شد(هعی...هعی...هعی...) ، به مناسبت انتشارش PSبلاگ مصاحبه ای با عوامل ساخت و اینکه چی شد که ساخته شد و از اینجور چیزا ترتیب داده:D
یدونه تم متحرک هم توی این صفحه که برید میدن:D
Marching to the Beat of Their Own Drum — An Interview with the Creators of Patapon

جواب هاش هم...احتمالا بلد باشید! ولی یکی از اینا رو وارد کنید : pata - pon - chaka - don
هنوز صدای دستورات بازی تو ذهنمه! خیلی خوب و جالب بودن:D کلا ریتم خیلی باحالی داشتن،با این کاراکترهای فسقلی و دوست داشتنی هم ترکیب خفنی میشد:D
چقدر خوبن فقط این locoroco (درست گفتم ) تخفیف بخورن ما هم بخریم 15$ خیلی زیاده:((

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
Hidden Dragon Legend
جذاب میزنه! :D اکشن سریعی داره،حرکات خفن و این حرفا...شاید چیزایی که از Strider و Shadow of the Beast انتظار داشتم و با مخ رفتن تو دیوار، این یکی بتونه برآورده کنه:D
البته تو تریلرها معمولا صحنه های اکشن و خفن رو انتخاب میکنند،حالا بازی بیاد ببینیم چطور میشه:D
این فیلتر رنگ ـه رنگ و رو رفته ای که روی بازی هست اصلا باحال نیست:| مثلا اون بخش هایی که درخت و ... داره...خیلی مرده ـست:-"

و همچنان...کاش بعضی ها Shanks میساختن:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر