سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Pooya HL

کاربر سایت
May 15, 2015
106
نام
پویا
سلام
دوستانی که کنسول رو خریدن لطفا نظرشون رو در مورد کنسول بگن
با درنظر گرفتن اینکه گیم های نینتندو تو ایران کمیاب هست ایا واقعا ارزش خرید داره ؟
ارزش خرید که صد در صد داره ولی خب باید به علایق و سلیقتون تو بازی هم توجه کنید.
قیمت بازیاش زیاده ولی خب کیفیتشون هم اینقدر بالا هست که ساعت های زیادی مشغولتون میکنه.
الان من خودم نزدیک ۳۰ ساعت ماریو کارت دلوکس بازی کردم و یکی دوتا از دوستان هم نزدیک ۷۰ ساعت زلدا بازی کردن.
با توجه به کیفیت کنسول و بازیایی که براش عرضه میشه صد در صد بهتون پیشنهاد میکنم.

Vmouse

کاربر سایت
May 2, 2017
22
سلام
دوستانی که کنسول رو خریدن لطفا نظرشون رو در مورد کنسول بگن
با درنظر گرفتن اینکه گیم های نینتندو تو ایران کمیاب هست ایا واقعا ارزش خرید داره ؟
درود بر تو دوست عزیز
برای بنده که از 4 سالگی انواع کنسول های روز رو داشتم نینتندو سوییچ یک معجزه بود چون من رو به دوران پلی استیشن وان و گیم بوی و پی اس پی و ... برد که ببهترین کنسول هام بودند و ازشون لذت بردم
خرابی خاستی این کنسول نداشته تا به امروز (دوتا در هر میلیون رو فاکتور بگیر) و با خیال راحت خرید بکن به کسی هم کاری نداشته باش . روز لانچ تو تلگرام یکی از سویس خرید کرده بود میگفت خرابه و ال و بل رفته بود پس داده بود و میگفت از هر 5 تاش 3 تاش خرابه ! در کل از این شایعه های بوق و شعر زیاده کاری نداشته باش
عنوان هاشم مثل نقل و نبات نریخته ولی کم یابم نیست انچنان راحت تهران با قیمت مناسب 225 برای مثال برای ماریو کارت پیدا میشه .
عنوان های نینتندو هم همانطور که مییدونی گیم پلی خالص و جذابیت بی انتها هستند از طرفی عنوان های مولتی پلتفرم هم تجربشون رو سوییچ لذتی فوقلعاده داره برای مثال بنده ایزاک رو 50 ساعت پلی کردم هنوز هم خسته نشدم
75 ساعت زلدا رفتم که کمه ولی خوب یک بار تمومش کردم
25 ساعت شاول نایت
و حال هم تازه ماریو کارت رو شروع کردم 20 ساعت که فکر کنم برای سه ستاره کردن تمام کلاس هاش به چیزی حدود 60 ساعت نیاز داشته باشم از طرفی بخش انلاین فوقلعاده ایی هم داره این عنوان هم بخش ریسینگش و هم بخش بتلش که نسبت به نسخه ی وی یو بسیار بهتر و لذت بخش تر شده در حدی که مد بتل بر ریسینگ برای من اولویت داره همچنین در نسخه ی سوییچ دو دی ال سی نسخه ی وی یو به صورت رایگان در نسخه ی دلوکس هست که به نظر من فوقلعاده هست برعکس بعضی هایی که میگن بدرد نخوره . همین دو دی ال سی بیش از 20 ساعت برای سه ستاره کردنش در تمام کلاس ها تایم نیاز داره .

froka

کاربر سایت
Sep 20, 2014
253
درود بر تو دوست عزیز
برای بنده که از 4 سالگی انواع کنسول های روز رو داشتم نینتندو سوییچ یک معجزه بود چون من رو به دوران پلی استیشن وان و گیم بوی و پی اس پی و ... برد که ببهترین کنسول هام بودند و ازشون لذت بردم
خرابی خاستی این کنسول نداشته تا به امروز (دوتا در هر میلیون رو فاکتور بگیر) و با خیال راحت خرید بکن به کسی هم کاری نداشته باش . روز لانچ تو تلگرام یکی از سویس خرید کرده بود میگفت خرابه و ال و بل رفته بود پس داده بود و میگفت از هر 5 تاش 3 تاش خرابه ! در کل از این شایعه های بوق و شعر زیاده کاری نداشته باش
عنوان هاشم مثل نقل و نبات نریخته ولی کم یابم نیست انچنان راحت تهران با قیمت مناسب 225 برای مثال برای ماریو کارت پیدا میشه .
عنوان های نینتندو هم همانطور که مییدونی گیم پلی خالص و جذابیت بی انتها هستند از طرفی عنوان های مولتی پلتفرم هم تجربشون رو سوییچ لذتی فوقلعاده داره برای مثال بنده ایزاک رو 50 ساعت پلی کردم هنوز هم خسته نشدم
75 ساعت زلدا رفتم که کمه ولی خوب یک بار تمومش کردم
25 ساعت شاول نایت
و حال هم تازه ماریو کارت رو شروع کردم 20 ساعت که فکر کنم برای سه ستاره کردن تمام کلاس هاش به چیزی حدود 60 ساعت نیاز داشته باشم از طرفی بخش انلاین فوقلعاده ایی هم داره این عنوان هم بخش ریسینگش و هم بخش بتلش که نسبت به نسخه ی وی یو بسیار بهتر و لذت بخش تر شده در حدی که مد بتل بر ریسینگ برای من اولویت داره همچنین در نسخه ی سوییچ دو دی ال سی نسخه ی وی یو به صورت رایگان در نسخه ی دلوکس هست که به نظر من فوقلعاده هست برعکس بعضی هایی که میگن بدرد نخوره . همین دو دی ال سی بیش از 20 ساعت برای سه ستاره کردنش در تمام کلاس ها تایم نیاز داره .

واقعا ارزشمنده من سال پیش نیو تری دی اس و ویو رو داشتم می گفتم چی میشد بین بازی هاشون سینک می کردن ادامه بازی تو خانه و بیرون ادامه می دادم و دیدم سوویچ جواب این ارزو بود و بر اورده شد واقعا ارزشمنده

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
سلام بچه ها یه سوال دارم
من می خوام از اطلاعاتم بکاپ بگیرم برا یه کنسول دیگه چرا جایی تو تنظیمات نداره؟ حالا اکانتامم ذخیره بشه کافیه
ضمن اینکه می خوام کنسول رو کامل ریست فکتوری کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

Royal_Star

کاربر سایت
Nov 19, 2012
461
نام
Saeed Star
دوستان عزیز به نظرتون خرید Switch برای بازی FIFA 18 به صورت پرتابل ارزش داره ؟؟
من هدفم این هست که میخوام فیفا 18 رو کامل و آنلاین مخصوصا قسمت التیمت تیم رو بازی کنم !
البته بازیهای دیگه هم بهش فکر میکنم اما مهمترینش فیفا 18 هستش ...
نظرتون چیه دوستان ؟؟

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
من هدفم این هست که میخوام فیفا 18 رو کامل و آنلاین مخصوصا قسمت التیمت تیم رو بازی کنم !
نظرتون چیه دوستان ؟؟
فکر نمیکنم fifa18 ns گرافیک جذابیت نسخه های ps4 xbox pc رو داشته باشه بنظرم اگه از عناوین انحصاری این کنسول خوشتون میاد بخریدش اونجوری ارزشی نداره

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
نظرتون چیه دوستان ؟؟

بازی fifa رو نینتندو بخصوص سوییچ خوبه
ولی به نظر من اگر فقط میخواید برا fifa یه سوییچ بخرید بهتره نخرید
کلا هیچ کنسولی بخاطر یه فیفا ارزش خرید نداره

• Like
Reactions: Pooya HL

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
بنده یک بررسی ای روی سویچ داشتم

کل دیتا دانلود شده از سرور ها با استفاده از پروتکل TLS 1.2 و یک Certificate اه Self Signed با رمزنگاری AES 256 انتقال پیدا می کنه
در نتیجه امکان پورت کردن Bay Life (و به طور کل Pr0xy ها) برای دانلود بازی ها و آپدیت ها از طریق PC و انتقال اون به کنسول در حال حاضر غیر ممکن هست

استفاده از این روش انتقال باعث تحمیل بار زیادی بر روی سرور های نینتندو می شه و درگیری پردازنده کنسول در زمان دانلود فایل ها نیز بسیار قابل توجه تر از انتقال به وسیله HTTP هست
همچنین با توجه به محدودیت های قرار داده شده بر روی اینترنت ایران، سرعت انتقال بر روی این پروتکل محدود شده هست

آخرین ویرایش:

Pooya HL

کاربر سایت
May 15, 2015
106
نام
پویا
نظرتون چیه دوستان ؟؟
اگه به خاطر فیفا میخواد بگیرید به هیچوجه نگیرید.
بازی کردن فیفا با حداکثر امکانات و پردازش فقط با کنسول های سونی و مایکروسافت ممکنه.
کساییکه سوییچ میگیرن فقط به خاطر فرست پارتی های بی نظیرشه.
اینو هم نباید فراموش کنیم که حتی ادامه ی عرضه ی فیفا روی سوییچمشهص نیست و ممکنه فیفا ۱۸ تنها نسخه باشه.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
اولین بازیهای Switch وارد کشتی دزدان دریایی شدن \m/

Code:
The.Legend.of.Zelda.Breath.of.the.Wild.NSW-BigBlueBox
Mario.Kart.8.Deluxe.NSW-BigBlueBox
ARMS.NSW-BigBlueBox
Has.Been.Heroes.NSW-BigBlueBox
Puyo.Puyo.Tetris.USA.NSW-BigBlueBox
Lego.City.Undercover.USA.NSW-BigBlueBox