Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,456

ظاهرا توی استریم فینال لیگ حرفه ای ESL یوبی سافت یه سری عکس و فلان از سیزن 3 + برنامه آینده شون برای سیزن 2 رو نشون دادن (من که نتونستم ببینم، همه عکسا از ردیت ـه :D). آپدیت اول سیزن رفع باگ و سیستم Matchmaking جدید هست (دیگه دو ساعت تو اون منو معطل نمیکنن پلیر ها رو، میشه راحت مثل بازی های دیگه موقع سرچ بازی وارد منو ها شد) آپدیت دوم هم Alpha Pack (همون سیستم دراپ Lootbox) و یه سری رفع باگ دیگه هست. طی سه ماه آینده هم سرور های قوی تر 60 tick میگیرن و تقریبا همه چیزو Server side میکنن.

ضمنا توی استریم یه تصویر نشون دادن که انگار مال منوی Operator های سیزن بعدی هست (آیکن های جدید نارنجی رنگ کنار Jackal و Mira. احتمالا اپراتور Attacker همون Dazzler ـه چون آیکنش شبیه نور فلش هست)

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی

ظاهرا توی استریم فینال لیگ حرفه ای ESL یوبی سافت یه سری عکس و فلان از سیزن 3 + برنامه آینده شون برای سیزن 2 رو نشون دادن (من که نتونستم ببینم، همه عکسا از ردیت ـه :D). آپدیت اول سیزن رفع باگ و سیستم Matchmaking جدید هست (دیگه دو ساعت تو اون منو معطل نمیکنن پلیر ها رو، میشه راحت مثل بازی های دیگه موقع سرچ بازی وارد منو ها شد) آپدیت دوم هم Alpha Pack (همون سیستم دراپ Lootbox) و یه سری رفع باگ دیگه هست. طی سه ماه آینده هم سرور های قوی تر 60 tick میگیرن و تقریبا همه چیزو Server side میکنن.

ضمنا توی استریم یه تصویر نشون دادن که انگار مال منوی Operator های سیزن بعدی هست (آیکن های جدید نارنجی رنگ کنار Jackal و Mira. احتمالا اپراتور Attacker همون Dazzler ـه چون آیکنش شبیه نور فلش هست)

سیستم دراپ لوت باکس دقیقا میخواد چی کار کنه؟؟یعنی آیتم شانسی میده؟؟؟

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,456
این اپدیت جدید کی میاد ؟ دیگه وقتش نیست؟ /-:
آپدیت اول Operation Health الان روی کلاینت تست هست، پس فردا (May 24) برای پی سی میاد آپدیت کنسول هم احتمالا یکی دو روز بعد از اون. مثل اینکه میخوان مثل بازی های دیگه اول همه چیزو روی کلاینت تست بذارن، بعد برای پی سی و بعد با تاخیر برای کنسول ریلیز کنن.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
سیستم Matchmaking جدید هست (دیگه دو ساعت تو اون منو معطل نمیکنن پلیر ها رو، میشه راحت مثل بازی های دیگه موقع سرچ بازی وارد منو ها شد)
توی یوبیسافت خونه رو از سقف میسازن!. بعد دو سال تازه از سیب زمینی میخوان برن سمت سرورهای درست درمون. خوبه، 4 ماه بازی رو اجرا نکردم :D. شاید دوباره برگردیم سمتش (کل بچه ها کلن)

• Like
Reactions: Big Band

Redfild

کاربر سایت
Jun 17, 2008
351
اصلا مقایسه نکن این دوتا رو با هم که کلاهمون میره تو هم:D
فرمولی که 20 سال داره جواب میده، بالای 90 درصد "پرو شوتر بازهای امروزی" یکروزی کانتر باز بودن و یا هنوز بازی میکنن.
حتما تنهائی بازی میکردی بهت حال نمیداد.
از اینکه اسم کانتر رو آوردم هدف این بود که بگم نیاز نیست سالی چندتا اپراتور جدید بیاد که برای بعصی ها تکراری نشه بازی.
بازی اونقدر جذاب هست که اگه همین الان UBI بگه دیگه هیچ اپراتوری اضافه نمیشه خیلی راحت بازی به بقای خودش ادامه میده، درسته ریلیز اپراتور بازیو زنده تر نگه میداره اما اینطوری نیست که اگه یک فصل اپراتور نیاد طرف بگه خوب RIP R6 من دیگه بازی نمی کنم!
هممون دیدیم دیگه.
:D
نگاه دوست من، کانتر اصلا با R6 در ذات خهودش قابل مقایسه نیست، منم حرفم همین بود. نه اینکه کانتر بد باشه،نه! ولی تو کانتر شما با توجه به نوع اوپراتور و مپ نمی تونی خلاقیت چندانی داشته باشی. کانتر بیشتر مهارت هست تا استاراتژی، از طرفی قابل تخریب نبودن مپش، نداشتن امکانات خاص اپراتورهاش، نبود دوربین و ... احتمالات بازی رو خیلی خیلی کم میکنه. بماند که هک تو این بازی غوقا میکنه، من همین چند سال پیش (رو سرور) واقعا دیگه متسائسل شده بودم از این هک های مسخرش. در نهایت اینکه به نظر شخصی من هر بازی ای یه عمری داره، اما هنوز درصد بالی بازی mine(مین) ویندوز رو انجام میدن، یا بازی کارتش رو، چون رایگانه و وقت پر کنه.
هر سیزن که تموم میشه سرورهای یوبی میخوابن، چرا؟ چون اپراتور جدید میاد، یه عده که دیگه بازی نمیکردن بر میگردن ویه عده جدید هم اضافه میشن. رینبو رو سرورهای یوبی هست، این یعنی همیشگی نیست، P2P نیست! تا موقعی که بصرفه زنده نگهش میدارن، مگه اینکه مثه سورس ملت نسخه کرک شدش رو بگیرن بین گروه های کوچیک خودشون شیر کنن و بازی کنن.

• Like
Reactions: Paradise Lost

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
560
نام
S O |-| E I L
این اپدیت جدید کی میاد ؟ دیگه وقتش نیست؟ /-:
سوم خرداد.......
توی یوبیسافت خونه رو از سقف میسازن!. بعد دو سال تازه از سیب زمینی میخوان برن سمت سرورهای درست درمون. خوبه، 4 ماه بازی رو اجرا نکردم :D. شاید دوباره برگردیم سمتش (کل بچه ها کلن)
به به :D فقط داک نداریم LOL

• Like
Reactions: Fratos

Redfild

کاربر سایت
Jun 17, 2008
351
کلی نوشته بودم، کپی هم گرفته بودم، فغایرفاکس کرش کرد، دیگه خلاصش میکنم چون حوصله ندارم.
خلاصه صحبت های دیروز UBI در مورد Operation Health:
1. ارتقاء سخت افزاری و تکنولوژیکی سرورها.
2. تبدیل Match Making دو مرحله ای به تک مرحله ای، یعنی الان یک تیم 5 نفره پیدا میکنن با یک تیم 5 نفره دیگه مچ میکنن، اما تو این سیستم اول 10 نفر رو پیدا میکنن، بعد 2 تا 5 تایی میکنن.
3. قابلیت بلا اثر کردن تغییرات در اپدیت ها، یعنی اگه اپدیت ها مشکل ایجاد کردن بدون اپدیت جدید و با کمترین تلاش همه چی رو برگردونن به حالت قبل (یعنی به عبارتی بازم باید پچ بدن براش، فقط از نظر تکنیکی کار خودشون رو راحت تر کردن).
4. تبدیل حالت کلاینت-به-کلاینت به کلاینت-سرور-کلاینت، یعنی دیگه ای پی کسی این وسط دیده نمیشه، پردازش ها بیشتر سمت سرور هست، حالا این برای ما که پینگ بالا داریم خوبه یا ختم کلامی هست به پایان این بازی باید دید(چون خیلی ها از پینگ بالای بقیه شاکی بودن).
5. آپدیت های جدید از این به بعد اول رو سرورهای تکنیکال میاد(قابل تست از چهارشنبه تا جمعه،کلی رینون و بوستر و اچیومنت و چارم به عنوان جایزه میدن رو اون سرورهای)، بعد برای PC ها اپدیت عرضه میشه، در اخر هم چند روز بعد برای کنسول دارها. یعنی کنسول دارها اخر از همه اپدیت هارو میگیرن.
6. باگ هایی که خیلی توسط کاربرها اشاره شده بود، تاپ ترین هاشون فیکس میشن! دقت کنین! تاپ ترین هاشون، یعنی نه هر باگی. مثلا باگ هیبانا(که ابروشون رو تو چند بازی پرو لیگ همین سیزن برد).
7. سیستم لوت یا پک های آلفا، اینجوریکه شما هر چقر بیشتر بازی کنی شانس دریافت پک آلفات میره بالا، بعد این پک ها هم مثه(کلش رویال) بهتون اسکین و چارم و رینون و اینا میده. هیچکدوم از اون باندل هایی که پول واقعی میخوان رو نمیده، ولی اونایی که با رینون میشه خرید رو بهتون میده.
NERF های این دوره:
گفتن خبری از تغییرات عظیم تو اپراتورها نیست، اما تغییرات کوچیک میدن.
مثلا Glaz قدرت تفنگش پایین میاد، دیگه بجای 1 شلیک باید 2-3 شلیک کرد، ریکویلش بالا میره، یعنی دقیقا مثه تفنگ بلک بیرد نمی تونی تند تند شلیک کنی، از اش و ترمایت هم اسموکشون رو میگیرن میدن به جکل و یکی دیگه که یادم نیست. یعنی احمق تر از اینها خودشونن، چون اسموک ترمایت واقعا یکی از ضروری ترین گجت هاش بود، مخصوصا تو گاراژ.
هیچ صحبتی از کوچیک شدن HeadBox بلیتز و بزرگتر شدن هدباکس اش نبود! کلا هم گیج میزدن موقع صحبت هم نیم دونستن چطوری اینارو کش بدن که برای همه هیجان انگیز باشه، این بنده خدا جلال منصوری بعضی جاها دیگه حرفی نداشت خودشو میزد به اون راه. خیلی ها هم رو توئیتر از یوبی انتقاد کردن، حالا ببینیم اینا که طرفداری این سیزن رو میکردن، مخصوصا کنسولی ها چقدر خوشحال میشن از این سیزن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,081
نام
مــاکــان
@Redfild
بحث به حاشیه رفته ولی احتمالا CS GO رو بازی نکردی، نزدیک به 20 برابر R6 پلیر ماهانه داره تو استیم.(CS GO مقایسه با مین ویندوز؟! )
اما در مورد گیم پلی آره سبکاسون فرق داره، منم همینو گفتم که مقایسه نکنیم.
هر سیزن که تموم میشه سرورهای یوبی میخوابن، چرا؟ چون اپراتور جدید میاد، یه عده که دیگه بازی نمیکردن بر میگردن ویه عده جدید هم اضافه میشن.
آها من همینارو میگم، من کل حرفم اینه که اینهائی که مینالن که اپراتور نمیاد، بازیکن وفادار به R6 نیستن.
کلا بخاطر اپراتورهاست که میان و درگیر بازی میشن.
من تمام حرفم همین یک عده هستن، که چرا اینجوریه؟
لااقل من دور و ریام یکدونه مثل اینها ندیدم، یک گروه 5 تا 10 نفره میشناسم که چه اپراتور بیاد و چه نیاد مشغول بازی هستن.
اینها بازیکنهای وفادار به بازین، اونی که وایمیسه اپراتور بیاد بعد 1 ماه بازی کنه بره تا فصل بعد برای من عجیبه!

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,456
این همه داد و هوارم تهش واسه 10 tickrate اضافه و چت server side و سرور برای Terrorist Hunt ـه، یعنی چیزایی که فقط کمپانی های خسیسی مثل یوبی سافت و اکتیویژن پول سرش خرج نمیکنن :|

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
به به :D فقط داک نداریم LOL
داک مون لفت داد، از زندگی هم لفت داده؟ :D
این همه داد و هوارم تهش واسه 10 tickrate اضافه و چت server side و سرور برای Terrorist Hunt ـه، یعنی چیزایی که فقط کمپانی های خسیسی مثل یوبی سافت و اکتیویژن پول سرش خرج نمیکنن :|
توی این چند سال اخیر یاد گرفتم یوبی سافت هرچی گفت، من به یک پنجمش اعتماد کنم :D. امیدوارم همه چی این گیم حداقل درمورد سرورش درست بشه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,081
نام
مــاکــان
Tikrate که پارسال شد 60. فکر کنم کافی باشه، دیگه نمیتونیم انتظار 128 کانتر رو داشته باشیم.
مشکل بازی این چیزا نیست، ضعف خود سرورهاست، نمیدونم میخوان سرورها براشون ارزونتر تمام شه یا چی.
کاش Ubi کلا تو وضع سرورهاش برای تمام بازیهاش یک بازنگری کنه، فکر میکنم هم پلیرهاشون بیشتر میشه و هم کمتر وقت ضرف بهینه کردن و پچ و آپدیت برای اونها میشه.
در کل باهات موافقم،Ubi و اکتی خیلی خسیسن، بهترین واژه همینه.

• Like
Reactions: Big Band

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,456
Tikrate که پارسال شد 60. فکر کنم کافی باشه، دیگه نمیتونیم انتظار 128 کانتر رو داشته باشیم.
مشکل بازی این چیزا نیست، ضعف خود سرورهاست، نمیدونم میخوان سرورها براشون ارزونتر تمام شه یا چی.
کاش Ubi کلا تو وضع سرورهاش برای تمام بازیهاش یک بازنگری کنه، فکر میکنم هم پلیرهاشون بیشتر میشه و هم کمتر وقت ضرف بهینه کردن و پچ و آپدیت برای اونها میشه.
در کل باهات موافقم،Ubi و اکتی خیلی خسیسن، بهترین واژه همینه.
60 Tick Servers is a Lie?! • r/Rainbow6
اون موقع که 60 تیک کردن سروراشون نکشید مثل اینکه، بعد یکی دو ماه کردن 50 تیک :))

ضمنا آپدیت بعدی مثل اینکه matchmaking نیست، فقط شروع رسمی سیزن جدیده :D

• Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر