مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,002
نام
Ali
سلام اقا فرشيد
براي ارشيو فيلم و سريال قصد خريد هارد اكسترنال پرتابل 2 و 4 ترا دارم
ميخواستم بدونم كدوم برند و مدل رو پيشنهاد ميديد؟ ترجيحا هم مدل ضد ضربه و هم ساده
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان سوالی کهشایذ بی ربط باشه نرم افزاری هست میزان توان مصرفی سیستم رو بگه ؟

نرم افزار که نه، اما سایت های سازنده ی پاور و یرخی نرم افزارهای خاص هستن که می تونن میزان مصرف سیستم شما رو بر اساس قطعات تخمین بزنن و پاوری رو که نیاز دارید معرفی کنن.

سلام اقا فرشيد
براي ارشيو فيلم و سريال قصد خريد هارد اكسترنال پرتابل 2 و 4 ترا دارم
ميخواستم بدونم كدوم برند و مدل رو پيشنهاد ميديد؟ ترجيحا هم مدل ضد ضربه و هم ساده
ممنون

مدلهای ساده که از WD و سی گیت هر دو میشه انتخابها خوبی داشت
از مدلهای ضد ضربه هم از Adata سری HD 710/720 و مدلهای دیگش انتخابهای خوبی هستنو

• Like
Reactions: Sarvior

nash

کاربر سایت
Feb 20, 2011
309
نام
Mohsen
سلام دوستان یه جای مناسب رو برای خرید GTX 1080 TI 11 GIG معرفی میکنید!؟
من دیروز ولیعصر بودم ظاهرا یکی دو نفر بیشتر این مدل و وارد نمیکنن!! که اونا رو هم با قیمت های غیر واقعی و تخیلی باره ملت همیشه در صحنه میکنن!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان یه جای مناسب رو برای خرید GTX 1080 TI 11 GIG معرفی میکنید!؟
من دیروز ولیعصر بودم ظاهرا یکی دو نفر بیشتر این مدل و وارد نمیکنن!! که اونا رو هم با قیمت های غیر واقعی و تخیلی باره ملت همیشه در صحنه میکنن!

فعلا موجودی این مدل کمه و مدلهای اختصاصی هم از برندها زیاد نشدن در بازار، کمی حوصله کنید تا انتخابها بیشتر بشه و قیمت ها واقعی تر.

• Like
Reactions: nash

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
درود
کیس پیشنهاد کنید با بودجه 6 میلیون
قطعاتش ایسوس باشه و قیمت قطعات رو هم ذکر کنید لطفا

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
یه مادر برد دارم که تا DDR3 1600 ساپورت می کنه و CPU I5 2400 که تا 1333 ساپورت می کنه. روش الان دو تا 4 گیگ باس 1600 دارم ولی میخواستم دو تا 8 باس 1866 استفاده کنم
می دونم تقریبا بلا استفاده است سرعت باسش ولی سوالم اینه که اصلا این رم ها روی این مادر برد بالا میاد یا خیر؟ مادر برد مدلشAsrock H61M-VS3 هست. لطفا راهنمایی کنید. چون نمونه رم هم ندارم نمی تونم تست کنم. در ضمن بخاطر این 1866 دارم می گیرم چون از جایی دارم ارزون تر گیر میارم و به نفعمه ولی خب می خوام مطمئن شم که روی سیستم بالا میاد چون راه برگشتی نیست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود
کیس پیشنهاد کنید با بودجه 6 میلیون
قطعاتش ایسوس باشه و قیمت قطعات رو هم ذکر کنید لطفا

Intel Core i5 7600 CPU
ASUS ROG STRIX Z270H GAMING MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
Inno3D iChill GTX 1080 X3 Air Boss 8GB GDDR5X VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case

سلام مناسبترین انتخاب برای مانیتور گیمینگ FHD یا 2K چه گزینه ای هست ترجیحا Gsync داشته باشه

مدلهای FHD با 2K کلی از لحاظ قیمتی فاصله دارن و در واقع دو مقوله ی مجزا هستن.
اگر مدل FHD و 144 هرتز گیمینگ رو بخواید
  • - مدل (1080*1920) جدیدِ ASUS ROG SWIFT PG248Q با فرکانس ۱۴۴ هرتز و قابل اورکلاک تا ١٨٠ هرتز و قیمت دو میلیون و ۲۰٠ هزار تومان دارای تراشه‌ی G-Sync انویدیا
اگر 2K بخواید:

• - ASUS ROG SWIFT PG278Q با رزولوشن 2K، پنل ۱۴۴ هرتزی و تراشه‌ی G-Sync انویدیا که حدود سه میلیون تومان قیمت دارد
  • - ASUS ROG SWIFT PG279Q با رزولوشن 2K، پنل ۱۴۴ هرتزی IPS (تا ۱۶۵ هرتز با اورکلاک) و تراشه‌ی G-Sync انویدیا که حدود سه میلیون و ۵۰٠٠ هزار تومان قیمت دارد

یه مادر برد دارم که تا DDR3 1600 ساپورت می کنه و CPU I5 2400 که تا 1333 ساپورت می کنه. روش الان دو تا 4 گیگ باس 1600 دارم ولی میخواستم دو تا 8 باس 1866 استفاده کنم
می دونم تقریبا بلا استفاده است سرعت باسش ولی سوالم اینه که اصلا این رم ها روی این مادر برد بالا میاد یا خیر؟ مادر برد مدلشAsrock H61M-VS3 هست. لطفا راهنمایی کنید. چون نمونه رم هم ندارم نمی تونم تست کنم. در ضمن بخاطر این 1866 دارم می گیرم چون از جایی دارم ارزون تر گیر میارم و به نفعمه ولی خب می خوام مطمئن شم که روی سیستم بالا میاد چون راه برگشتی نیست

بله، قاعدتا این رمها با همون فرکانس 1333 یا 1600 بالا میاد که استاندارد JEDEC هست و بعد می تونید دستی فرکانس رو روی XMP ولی باس 1600 یا هر فرکانسی که پایدار باشه تنظیم کنید.

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
سلام.چند تا سوال دارم.
اگه من امسال gtx 1070 بگیرم، تا چند سال دیگه روی fhd حتی تنظیمات و جزئیات پایین و خیلی پایین جوابگوئه؟
و این که من کلا تازه وارد مبحث گیم شدم و میخوام یه پی سی یا کنسول بگیرم.
به نظرتون امسال ps4 با چند تا بازی بگیرم یا صبر کنم تا سال دیگه یه پی سی با gtx 1070 ببندم یا امسال کنسول بگیرم و سال دیگه موقع خرید پی سی ، کنسولو بفروشم.
همونطور که اطلاع دارید خیلی از حرفه ای های این انجمن با کارت های 3-4 سال پیش یا قدیمی تر دارن بازی میکنن.

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
Intel Core i5 7600 CPU
ASUS ROG STRIX Z270H GAMING MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
Inno3D iChill GTX 1080 X3 Air Boss 8GB GDDR5X VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case

مدلهای FHD با 2K کلی از لحاظ قیمتی فاصله دارن و در واقع دو مقوله ی مجزا هستن.
اگر مدل FHD و 144 هرتز گیمینگ رو بخواید
  • - مدل (1080*1920) جدیدِ ASUS ROG SWIFT PG248Q با فرکانس ۱۴۴ هرتز و قابل اورکلاک تا ١٨٠ هرتز و قیمت دو میلیون و ۲۰٠ هزار تومان دارای تراشه‌ی G-Sync انویدیا
اگر 2K بخواید:

• - ASUS ROG SWIFT PG278Q با رزولوشن 2K، پنل ۱۴۴ هرتزی و تراشه‌ی G-Sync انویدیا که حدود سه میلیون تومان قیمت دارد
  • - ASUS ROG SWIFT PG279Q با رزولوشن 2K، پنل ۱۴۴ هرتزی IPS (تا ۱۶۵ هرتز با اورکلاک) و تراشه‌ی G-Sync انویدیا که حدود سه میلیون و ۵۰٠٠ هزار تومان قیمت دارد

بله، قاعدتا این رمها با همون فرکانس 1333 یا 1600 بالا میاد که استاندارد JEDEC هست و بعد می تونید دستی فرکانس رو روی XMP ولی باس 1600 یا هر فرکانسی که پایدار باشه تنظیم کنید.
سی پی یو رو نوشتید core i5
core i7 نیست این مدل؟ و اینکه مدل معمولی مد نظره یا مدل K ?
اگه بخوام سی پی یو رو i7 7700K بردارم و گرافیک رو یدونه ایسوس 1070، بقیه قطعات چه تغییری می کنن؟ مثلا مدل K فن نداره باید فن بگیرم یا تغییر مادربورد.
سیستم رو فقط برای گیم نمی خوام 1070 کارمو راه می ندازه
پیشاپیش تشکر

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
سلام.چند تا سوال دارم.
اگه من امسال gtx 1070 بگیرم، تا چند سال دیگه روی fhd حتی تنظیمات و جزئیات پایین و خیلی پایین جوابگوئه؟
و این که من کلا تازه وارد مبحث گیم شدم و میخوام یه پی سی یا کنسول بگیرم.
به نظرتون امسال ps4 با چند تا بازی بگیرم یا صبر کنم تا سال دیگه یه پی سی با gtx 1070 ببندم یا امسال کنسول بگیرم و سال دیگه موقع خرید پی سی ، کنسولو بفروشم.
همونطور که اطلاع دارید خیلی از حرفه ای های این انجمن با کارت های 3-4 سال پیش یا قدیمی تر دارن بازی میکنن.
با اجازه آقا فرشید و کارشناسان محترم، اگه جسارت نباشه بنده نظرم و تجربه ام رو در مورد سوال شما عرض بکنم؛
دوست من اگه دنبال وسیله ای هستی که چند تا کار مختلف باهاش انجام بدی که هیچ، ولی اگه دنبال یه وسیله برای گیم هستی، شک نکن که هیچ چیز جای کنسول رو نخواهد گرفت. به چند دلیل:

۱- همه جور بازی ای براش هست (منجمله انحصاریهای ممتازی که فقط برای کنسول عرضه میشه و روی pc ازش خبری نیست)

۲- با قیمت پایین دستگاهی میخری که توانایی اجرای بازیها با بالاترین گرافیک رو داره. حتی ۲۰ تا بازی ۲۰۰ تومنی هم براش بخری باز قیمتش پایینتر از یه pc های اند درمیاد! و از اونجایی که تکسچر بازیها بر اساس نسلشون طراحی میشه، حتی با دوتا کارت gtx Ti هم نمیشه گرافیکی ایجاد کرد که با کنسول تفاوت فاحشی داشته باشه. چون اصلاً تکسچر بازی چنین اجازه ای نمیده. البته رو pc یه سری جینگولک بازی هست به اسم ماد و... که گرافیک بازی رو زرق و برق میده و به اصطلاح پالیش میکنه که اولاً باعث تفاوت زیادی نمیشه ثانیاً برای هر بازی ای عرضه نمیشه.

۳- وقتت بصورت مفید برای گیم مصرف میشه نه برای مسائل حاشیه ای مثل دانلود کردن بازیها، کرک کردن و پچ کردن و عوض کردن ویندوز و ....

۴- دستگاهت بمدت ۶ الی ۷ سال از طرف شرکت سازندش و شرکتهای بازی ساز ساپورت خواهد شد و از روز اول تا روز آخر، بازی ای که میسازن برای همون سخت افزار میسازن و نگران این نیستی که یه وقت بازی رو سیستمت سنگینی کنه یا بهینه نباشه.

----------------

اگه دنبال گیم هستی، سمت pc نرو، که اگه بری می‌افتی توی یک مسیر بی‌انتهای پول خرج کردن و آخرشم میبینی یه بازی جدید اومده که برای سیستمت سنگینه!

• Like
Reactions: Cr3diT0r

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
با اجازه آقا فرشید و کارشناسان محترم، اگه جسارت نباشه بنده نظرم و تجربه ام رو در مورد سوال شما عرض بکنم؛
دوست من اگه دنبال وسیله ای هستی که چند تا کار مختلف باهاش انجام بدی که هیچ، ولی اگه دنبال یه وسیله برای گیم هستی، شک نکن که هیچ چیز جای کنسول رو نخواهد گرفت. به چند دلیل:

۱- همه جور بازی ای براش هست (منجمله انحصاریهای ممتازی که فقط برای کنسول عرضه میشه و روی pc ازش خبری نیست)

۲- با قیمت پایین دستگاهی میخری که توانایی اجرای بازیها با بالاترین گرافیک رو داره. حتی ۲۰ تا بازی ۲۰۰ تومنی هم براش بخری باز قیمتش پایینتر از یه pc های اند درمیاد! و از اونجایی که تکسچر بازیها بر اساس نسلشون طراحی میشه، حتی با دوتا کارت gtx Ti هم نمیشه گرافیکی ایجاد کرد که با کنسول تفاوت فاحشی داشته باشه. چون اصلاً تکسچر بازی چنین اجازه ای نمیده. البته رو pc یه سری جینگولک بازی هست به اسم ماد و... که گرافیک بازی رو زرق و برق میده و به اصطلاح پالیش میکنه که اولاً باعث تفاوت زیادی نمیشه ثانیاً برای هر بازی ای عرضه نمیشه.

۳- وقتت بصورت مفید برای گیم مصرف میشه نه برای مسائل حاشیه ای مثل دانلود کردن بازیها، کرک کردن و پچ کردن و عوض کردن ویندوز و ....

۴- دستگاهت بمدت ۶ الی ۷ سال از طرف شرکت سازندش و شرکتهای بازی ساز ساپورت خواهد شد و از روز اول تا روز آخر، بازی ای که میسازن برای همون سخت افزار میسازن و نگران این نیستی که یه وقت بازی رو سیستمت سنگینی کنه یا بهینه نباشه.

----------------

اگه دنبال گیم هستی، سمت pc نرو، که اگه بری می‌افتی توی یک مسیر بی‌انتهای پول خرج کردن و آخرشم میبینی یه بازی جدید اومده که برای سیستمت سنگینه!
خیلی مممون از راهنماییتون!
دقیقا همین پاسخ رو جای دیگه دیده بودم:D
ولی به هر حال نمیتونم با 30fps یا 60fps با تنظیمات پایین تر کنار بیام.اصولا وقتی پی سی رو درک میکنین دیگه حتی قوی ترین کارت ها هم بزارن جلوتون باز ارضا نمیشین.ولی باز سعی میکنم امسال ps4 بگیرم و سال دیگه اگه پول دستم اومد یه پی سی با galax gtx 1070 میبندم.
مرسی از راهنمایی جامعتون:x

ps4 only

کاربر سایت
Jun 7, 2015
993
نام
علی جون
سلام
دوستان
خوبید؟
یک سیستم مناسب بدون مانیتور و اسپیکر فقط کیس در حد ۵ تومن بگید برا بستن رو کیس
با تشکر
پ ن : کیس های اسمبل شده کی داره؟

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
سلام
دوستان
خوبید؟
یک سیستم مناسب بدون مانیتور و اسپیکر فقط کیس در حد ۵ تومن بگید برا بستن رو کیس
با تشکر
پ ن : کیس های اسمبل شده کی داره؟
برای چی؟
گیم؟رندر؟مدلسازی؟سرور؟گرافیک؟

اگه گیم:

MSI B250M MORTAR ARCTIC LGA1151 B250 MainboardIntel® Core™ i5-7400 Kaby Lake Processor Kingston HyperX FURY 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 GALAX GTX 1070 HOF 8GB GDDR5 GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU DeepCool DUKASE Black V3 Case GREEN Notus200-PWM CPU Cooler
Ssd و hdd هم انتخاب کن خودت.قطعات بالا حدود 4.5 میلیون درمیاد.الان چک نکردم ولی همین حدوداست.
یذره سر کیسه رو شل کنی میتونی 1080 gaming x بذاری به جای این

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر