Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

.DcoY.

کاربر سایت
Jun 16, 2010
815
نام
مــــیلاد
سلام دوستان
الان رفتم از استور انگلیس سیزن پس رو بخرم. اما متاسفانه غیر فعال شده و قابل خرید نیست !
اما یدونه باندل هست به اسم YEAR 2 PASS. میخواستم بدونم همین جایگزین سیزن پس هست ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
درود
الان چون off خورده بازی سیزن پس 2 رو غیرفعال کردن و این باندل جاش هست.
سیزن پس 2 اگه اشتباه نکنم 25 پوند بود.این باندل 40 پوندـه.دو هفته دیگه offer ها تموم میشه و فکر کنم سیزن پس 2 برگرده دوباره.

پ.ن : تو کنسول نمیاره ! تو سایت هست سیزن پس 2!

• Like
Reactions: iMahmoud

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
درود
الان چون off خورده بازی سیزن پس 2 رو غیرفعال کردن و این باندل جاش هست.
سیزن پس 2 اگه اشتباه نکنم 25 پوند بود.این باندل 40 پوندـه.دو هفته دیگه offer ها تموم میشه و فکر کنم سیزن پس 2 برگرده دوباره.
درود
سیزن پس ۲ در دسترس هست و فقط مشکل اینجاست که سیزن پس ۱ غیرقابل دسترس هست
0ce189494fdea428f5b7b51c6eb4fddd.png

65941cdf3d88fe73e24bded9b4597a6b.png

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
من در این مورد یه نظری توی تاپیک بخش کنسولی بازی دادم، اینجا کپی می کنم فقط. این نظر من هست و شاید هم از دید خیلی ها نادرست باشه!
میتونم بگم با حرفت تا حد زیادی موافق نیستم و به نظرم دلیل خوبی هم دارم. اینکه میگید سرور ها وضعیت خوبی ندارن و ... قبول. باید درست بشه. آرمین جان مطمعنا تو Division رو یادت هست. بعد از عرضه ی Underground پلیر های بازی به شدت کم شده بود و همه از بازی ناراضی بودن. باگ های زیادی داشت، لوت خیلی کم بود، PVE اصلا بالانس نبود. نمیتونستی پات رو بزاری توی دارک زون 6، باگ skill که به شدت روی گیم پلی تاثیر میزاشت وجود داشت. massive هم یه حرکت ریسکی زد و دو تا DLC رو عقب انداخت و با پج 1.4 و با کمک PTS بازی رو خیلی خیلی بهتر کرد. اون موقع 90 درصد نظرات در مورد این تاخیر کاملا مثبت بود. در صورتی Siege در حال حاضر مشکل محتوا یا بالانس نبودن گیم پلی و باگ های عجیب و غریب نداره. مشکل نوع سرور است که قراره درست بشه و اینکه الان DLC رو عقب انداختن کاملا مشخصه که کمبود نیرو دارن. دیگه DLC عرضه کردن به همراه فیکس کردن باگ و سرور مگه چقدر باید طول بکشه. بیشتر از یک سال وقت داشتن و الان یادشون افتاده!!!!!!!!!!!!!!

• Like
Reactions: armin_shadow

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
میتونم بگم با حرفت تا حد زیادی موافق نیستم و به نظرم دلیل خوبی هم دارم. اینکه میگید سرور ها وضعیت خوبی ندارن و ... قبول. باید درست بشه. آرمین جان مطمعنا تو Division رو یادت هست. بعد از عرضه ی Underground پلیر های بازی به شدت کم شده بود و همه از بازی ناراضی بودن. باگ های زیادی داشت، لوت خیلی کم بود، PVE اصلا بالانس نبود. نمیتونستی پات رو بزاری توی دارک زون 6، باگ skill که به شدت روی گیم پلی تاثیر میزاشت وجود داشت. massive هم یه حرکت ریسکی زد و دو تا DLC رو عقب انداخت و با پج 1.4 و با کمک PTS بازی رو خیلی خیلی بهتر کرد. اون موقع 90 درصد نظرات در مورد این تاخیر کاملا مثبت بود. در صورتی Siege در حال حاضر مشکل محتوا یا بالانس نبودن گیم پلی و باگ های عجیب و غریب نداره. مشکل نوع سرور است که قراره درست بشه و اینکه الان DLC رو عقب انداختن کاملا مشخصه که کمبود نیرو دارن. دیگه DLC عرضه کردن به همراه فیکس کردن باگ و سرور مگه چقدر باید طول بکشه. بیشتر از یک سال وقت داشتن و الان یادشون افتاده!!!!!!!!!!!!!!
خوب تیم کاری این ها مشخص هست. و مشکل سرورهای یوبی فکر کنم خیلی بحث پیچیده ای باشه که همچنان توی همه بازی هاشون ازش رنج می برن. اینجا هم تاخیر خورده و به جز یک مپ چیزی حذف نشده! همون برنامه زمانی رو هم حفظ کردن که برای سال بعد به تاخیر نخورن. دلیل حذف لهستان به صورت آپدیت مستقل هم گویا آماده بودن بخشی از کارهای Hong Kong بوده. در کل این تغییراتی که داره صورت می گیره خیلی مثبت هست و فقط به نوع سرور ختم نمیشه! با این آپدیت می تونیم انتظار اضافه شدن بخش های خیلی بیشتری رو هم بعدا داشته باشیم. همین الان توی One Step Matchmaking قراره موقع جستجو به تمامی منو ها دسترسی داشته باشی، تمام کانکشن ها روی سرور صورت بگیره (در حال حاضر چت نوشتاری و صوتی از طریق P2P هست)، سیستم Reward اضافه می شه و ... . به نظرم به خاطر عقب افتادن یه Season نباید اینقدر سخت گرفت و اگه نتیجه مثبتی هم داشته باشه جای تشکر هم داره! در مورد همون بخشی هم که قرمز کردین خودتون، توی این مدتی که بازی عرضه شده خیلی کارها صورت گرفته و اینطور نیست که تازه به فکرشون رسیده باشه، خیلی باگ ها فیکس شده، تغییرات اعمال شده، بالانس شده و ... . این 3 ماه رو اما به صورت کامل اختصاص دادن به بقیه مشکلات.

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,297
نام
مهدی
حالا به خاطر این سیزن سلامتی دلیل اینکه یکی از مپ ها حذف شد چیه؟؟؟ واقعا مسخرس.همونجور که قراره توی سیزن های بعد 3اپراتور بدن خب دوتا مپ جدید توی یه سیزن میدادن دندشونم نرم

• Like
Reactions: amir_k2m

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
حالا به خاطر این سیزن سلامتی دلیل اینکه یکی از مپ ها حذف شد چیه؟؟؟ واقعا مسخرس.همونجور که قراره توی سیزن های بعد 3اپراتور بدن خب دوتا مپ جدید توی یه سیزن میدادن دندشونم نرم
اگه دست اینا بود کلان اون 2 تا اوپراتور لهستانم حذف میکردن چون تو سیزن پس بازی قید شده 8 اوپراتور مجبور شدن بزارن.مپ ها کلان مجانی هست.
قشنگ مشخصه یوبی گشاد بازی در اورده سر این سیزن محتوا رو کم کرده.خدایی بازی مشکل انچنانی نداره که بخوان یه سیزن رو فقط واسه فیکس بزارن.

• Like

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,297
نام
مهدی
اگه دست اینا بود کلان اون 2 تا اوپراتور لهستانم حذف میکردن چون تو سیزن پس بازی قید شده 8 اوپراتور مجبور شدن بزارن.مپ ها کلان مجانی هست.
قشنگ مشخصه یوبی گشاد بازی در اورده سر این سیزن محتوا رو کم کرده.خدایی بازی مشکل انچنانی نداره که بخوان یه سیزن رو فقط واسه فیکس بزارن.
مشکلش کندی در اتصال سرور و لفت خوردن بی دلیل هست و به نظرم یه سیزن براش لازم نبود و اینکه با همین سیزن هم بعید میدونم درست شه چون شعار زیاد میدن ولی خب ایشالا واقعا عمل کنن.
باید توی سیزن سوم 4 اپراتور با دو نقشه اضافه میکردن یا اصلا بازی رو در سال دوم میکردن 5 سیزن و اینجوری از محتویات کم نمیشد.خداییش اخیرا خیلی بازی روند تکراری گرفته برای افرادی مثل من که از روز ریلیز دارن بازی میکنن.من از فردا که injustice2 رو گرفتم عمرا حالا حالا سمتش برم تا سیزن سوم

• Like

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
563
نام
S O |-| E I L
چه کرکر خنده ای داشتیم الان :))
تو رنک با یه تیم افتادیم، یکی از بچه ها راند دوم گفت یکی از اینا چیتره تا آخر بازی هم باهاش داشت بحث میکرد... تا اینکه خود من راند آخر رفتم داخل دیدم افتادم تو ترپ فراست :| حالا حریف اصلا فراست نداره! LOL
خلاصه اقا... 4-0 بردیمشون :D میخوام بگم اینا چه نووبی هستن که با چیت هم نمیتونن ببرن :)) (نسخه PC)
یارو کلکسیونی از چیت بود! همه ترپ و دوایس هارو داشت تقریبا و این اولین بار بود یه همچین چیزی میدیدم!!

• Like

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
چه کرکر خنده ای داشتیم الان :))
تو رنک با یه تیم افتادیم، یکی از بچه ها راند دوم گفت یکی از اینا چیتره تا آخر بازی هم باهاش داشت بحث میکرد... تا اینکه خود من راند آخر رفتم داخل دیدم افتادم تو ترپ فراست :| حالا حریف اصلا فراست نداره! LOL
خلاصه اقا... 4-0 بردیمشون :D میخوام بگم اینا چه نووبی هستن که با چیت هم نمیتونن ببرن :)) (نسخه PC)
یارو کلکسیونی از چیت بود! همه ترپ و دوایس هارو داشت تقریبا و این اولین بار بود یه همچین چیزی میدیدم!!
:Dخداروشکر که از این چیزا برای کنسول نیست وگرنا اگه از این چیزا ببینم دسته با کنسول رو میکنم تو tv:|:D

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
خوب تیم کاری این ها مشخص هست. و مشکل سرورهای یوبی فکر کنم خیلی بحث پیچیده ای باشه که همچنان توی همه بازی هاشون ازش رنج می برن. اینجا هم تاخیر خورده و به جز یک مپ چیزی حذف نشده! همون برنامه زمانی رو هم حفظ کردن که برای سال بعد به تاخیر نخورن. دلیل حذف لهستان به صورت آپدیت مستقل هم گویا آماده بودن بخشی از کارهای Hong Kong بوده. در کل این تغییراتی که داره صورت می گیره خیلی مثبت هست و فقط به نوع سرور ختم نمیشه! با این آپدیت می تونیم انتظار اضافه شدن بخش های خیلی بیشتری رو هم بعدا داشته باشیم. همین الان توی One Step Matchmaking قراره موقع جستجو به تمامی منو ها دسترسی داشته باشی، تمام کانکشن ها روی سرور صورت بگیره (در حال حاضر چت نوشتاری و صوتی از طریق P2P هست)، سیستم Reward اضافه می شه و ... . به نظرم به خاطر عقب افتادن یه Season نباید اینقدر سخت گرفت و اگه نتیجه مثبتی هم داشته باشه جای تشکر هم داره! در مورد همون بخشی هم که قرمز کردین خودتون، توی این مدتی که بازی عرضه شده خیلی کارها صورت گرفته و اینطور نیست که تازه به فکرشون رسیده باشه، خیلی باگ ها فیکس شده، تغییرات اعمال شده، بالانس شده و ... . این 3 ماه رو اما به صورت کامل اختصاص دادن به بقیه مشکلات.
بازم میگم که من از این تغییر سرور و ... به شدت استقبال میکنم ولی فکر کتم منظورم رو درست متوجه نشدی.حرف من اینه که اگه این مشکل اونقدر جدیه که همه چی رو عقب بندازی چرا سال اول اینکار رو نکردن. 17 ماه از عرضه ی بازی گذشته بعد تازه الان یادشون افتاده که بزرگترین مشکل بازی رو عوض کنن؟ مطمعنن خودشون هم فهمیدن که این مشکل اونقدر بزرگه که یه سیزن رو عقب انداختن.به نظرم قبل از هر بالانسی باید سرور و reward و درست میکردن و اصلا نباید با این نوع سرور و سیستم reward بازی عرضه میشد. بازم میگم دیویژن بعد 5 ماه فهمید که مشکل گیم پلی داره و سریعا دست به کار شد. تازه با این حساب اگوست attack یا defend یه operation اضافه داره.

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
حالا چرا قصاص قبل از جنايت مي كنيد:|

اخه مرض ندارن وقتي قول دادن يه چيزي رو ندن ! هم اون مپ رو ميدن هم كاراكترهارو
مپ چيز خاصي نيست كه بخوان بپيچونن اش يه كم صبر كنيد

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,297
نام
مهدی
حالا چرا قصاص قبل از جنايت مي كنيد:|

اخه مرض ندارن وقتي قول دادن يه چيزي رو ندن ! هم اون مپ رو ميدن هم كاراكترهارو
مپ چيز خاصي نيست كه بخوان بپيچونن اش يه كم صبر كنيد
مثل اینکه عکسی که یوبیسافت منتشر کرده رو ندیدی ! قید شده در سال دوم بازی 3 مپ جدید اضافه میشه یعنی رسما 1 مپ کنسل شده و لهستان مپ نخواهد داشت.اینم عکس:
http://cdn.akamai.steamstatic.com/s.../3747d1d30c5683df39ff35104f3d8d48d1624af4.png

• Like

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
مثل اینکه عکسی که یوبیسافت منتشر کرده رو ندیدی ! قید شده در سال دوم بازی 3 مپ جدید اضافه میشه یعنی رسما 1 مپ کنسل شده و لهستان مپ نخواهد داشت.اینم عکس:
http://cdn.akamai.steamstatic.com/s.../3747d1d30c5683df39ff35104f3d8d48d1624af4.png

چرا ديده بودم و اتفاقاً دقت كرده بودم چرا تو يكي از سيزن هاي بعدي ننوشته 2 تا مپ ولي اون نوشته هاي زير رو نخوندم فقط عكس هارو ديدم :|
ديگه اين هم مدلي توي پاچه رفتنه :|

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,291
نام
مــاکــان
منم مشکلی با نیومدن اپراتور و... و این سیزن ندارم، اصلا چرا باید داشته باشم؟
اصلا متوحه نمیشم وقتی یکی میگه اَه چرا اپراتور جدید نمیاد؟
اصلا تکراری شدن یک بازی آنلاین رقابتی رو متوجه نمیشم!
این بازیکنها فقط بخاطر المانهای جدیدی که با اپراتورهای جدید اضافه میشه، میشینن پای بازی!
مگه الان کانتر، Dota, , LOL که بازی میکنیم(بالاخص کانتر) کسی انتظار آپدیت اپراتور و مپ داره؟، چی بشه Valve سالی چیزی ریلیز کنه ولی مردم همون Dust و Nuke و... رو میلیونها بار بازی میکنن.
در مورد R6 هم من فکر میکنم حتی اگه 2 فصل هم چیزی ندن و به بهبود کیفیت بازی بپردازن من مشکلی نمیبینم، اما مشکل اونجا هست که یوبی برای تعمیر و نگه داری سرورهاش از مردم مستقیما پول گرفته، که کار خیلی مسخره ای هست.
اینجای کار با پوریا @Fifa 10 میتونم هم عقیده باشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر