مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام یعنی شما میگین کارت گرافیک asus turbo gtx 1080 دست دوم به پای یه 1070 کاستوم نو نمیرسه؟ منظورتون اینه؟
به این سوال منم جواب ندادین میشه با gtx 1070 رو نهایت تنظیمات گرافیکی واقعیت مجازی کار کرد؟
نه عزیز منظورم برعکسش بود. 1070 کاستوم به پای 1080 ریفرنس نمی رسه به خصوص این مدل 1070 که شما انتخاب کردی که خیلی فرقی هم با 1070 ریفرنس نداره.
در مورد واقعیت مجازی اطلاعی ندارم

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
سلام
اقا چرا من با این سیستم تو قول اچ دی تو بازی واچ داگز با تنظیمات گرافیک low 60 فریم ندارم؟؟!!!!!
p8p67
gtx 1080 g1
i7 2600
12G
منظورت واچ داگز 2 هست دیگه ؟
بعضی بازیها مخصوصا بازیهای اپن ورد خیلی از cpu کار میکشند.
شما هم با اینکه کارت گرافیکت مشکلی نداره ولی باید فکز cpu باشی

amd rx vega هم ازش بنچمارکی اومده که توانش در حد gtx 1070 نشون می ده ظاهرا amd کلا بیخیال رقابت با های اندهای nvidia شده یا به هر حال زورش نمی رسه دیگه
شایعه شده که این ضعیفترین کارت وگا هست و در مجموع 4 کارت داره سری وگا
برای ذقابت با 1070 و 1080 و 1080ti و یکی هم قوی تر

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: mrwalt and s.1

elysimai

کاربر سایت
Nov 27, 2016
28
نه عزیز منظورم برعکسش بود. 1070 کاستوم به پای 1080 ریفرنس نمی رسه به خصوص این مدل 1070 که شما انتخاب کردی که خیلی فرقی هم با 1070 ریفرنس نداره.
در مورد واقعیت مجازی اطلاعی ندارم
خب دوست عزیز من الان دقیقا چکار کنم ؟ 2 تومن سرمایمه یه کارت گرافیک میخوام که باهاش بتونم همه بازیا رو تا دو سال اینده روی الترا حداقل رزولوشن 1080p بتونم 40 تا 60 فریم بگیرم ! از لحاظ vr هم مشکلی نداشته باشم ! asus turbo gtx 1080 دست دوم که تقریبا مشخصاتش مشخصات همون مدل رفرنس هست کارو راه میندازه؟ ارزش داره اصلا ؟ یا 1070 بخرم 1.800 و پولمو نگه دارم؟

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
خب دوست عزیز من الان دقیقا چکار کنم ؟ 2 تومن سرمایمه یه کارت گرافیک میخوام که باهاش بتونم همه بازیا رو تا دو سال اینده روی الترا حداقل رزولوشن 1080p بتونم 40 تا 60 فریم بگیرم ! از لحاظ vr هم مشکلی نداشته باشم ! asus turbo gtx 1080 دست دوم که تقریبا مشخصاتش مشخصات همون مدل رفرنس هست کارو راه میندازه؟ ارزش داره اصلا ؟ یا 1070 بخرم 1.800 و پولمو نگه دارم؟
من قیمت دست دوم حقیقتش ندارم. ولی بستگی به شرایط اون کارت داره و با توجه به کاهش قیمت 1080 خودم باشم 1080 دست دو می گیرم چون بهترین 1070 هم حدود 15 درصد از 1080 ریفرنس ضعیف تره.

amirbkt

کاربر سایت
Sep 6, 2013
50
من با 1070 لب تاب msi به راحتی vr باش کار کردم مشکلی حس نکردم(اکلیوس ریفت)
برای خودم اگه بود سعی میکردم دست دوم نخرم
اگه 4k بازی نمیکنید همون 1070 فوقولادس

elysimai

کاربر سایت
Nov 27, 2016
28
من با 1070 لب تاب msi به راحتی vr باش کار کردم مشکلی حس نکردم(اکلیوس ریفت)
برای خودم اگه بود سعی میکردم دست دوم نخرم
اگه 4k بازی نمیکنید همون 1070 فوقولادس
اوکی ولی داداش من دستم یخورده خالیه بخوام سیستم ببندم باید لپتاپم رو بفروشم ! سوال اول : یه لپ تاپ msi pe60 6qe دارم 3400 خریدم الان فک کنم همین مدل نو بخوام 3600 مدل جدیدترش هم که به پاسکال مجهز شده شده هم 4500 پولش باشه ! یه هفت هشت ماهی هست دارم این لپتاپو ! بفروشم چقد میره؟ کالا به کالا با فروشنده چونه بزنم میتونم 3 تومن رد کنم بره؟
سوال دوم من میتونم به جای i7 6700k برای گیمینگ بیام یه i5 6600 ببندم ؟ ارزونتر در میاد ولی نمیدونم برا گیم تا دوسال جواب میده؟ مخصوصا تو vr کم نمیاره؟

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
اوکی ولی داداش من دستم یخورده خالیه بخوام سیستم ببندم باید لپتاپم رو بفروشم ! سوال اول : یه لپ تاپ msi pe60 6qe دارم 3400 خریدم الان فک کنم همین مدل نو بخوام 3600 مدل جدیدترش هم که به پاسکال مجهز شده شده هم 4500 پولش باشه ! یه هفت هشت ماهی هست دارم این لپتاپو ! بفروشم چقد میره؟ کالا به کالا با فروشنده چونه بزنم میتونم 3 تومن رد کنم بره؟
سوال دوم من میتونم به جای i7 6700k برای گیمینگ بیام یه i5 6600 ببندم ؟ ارزونتر در میاد ولی نمیدونم برا گیم تا دوسال جواب میده؟ مخصوصا تو vr کم نمیاره؟
اگه اون کارت ۱۰۸۰ دسته دوم کاملاً سالم باشه بهترین انتخابه.
پردازنده رو ضعیفترش نکن چون دنبال اجرای گیمهای روز با گرافیک بالا هستی. همون کارت ۱۰۸۰ اگه سالم باشه برای شما بهترین انتخابه. فقط قبل از خرید از سالم بودنش مطمئن شو.
اصلاً اگه من جای تو بودم، برای گیم یه ps4 میخریدم چون جمع کردن یه PC برای گیم در واقع وارد شدن به یک دنیای بی انتهای پول خرج کردنه که آخرشم میبینی فلان بازی لگ میزنه!!

آخرین ویرایش:

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
برای گیم واقعا 6600 و 6700 تفاوتشون زیاد نیست و اگر بودجه برات مهمه می تونی 6600 برداری.

elysimai

کاربر سایت
Nov 27, 2016
28
اگه اون کارت ۱۰۸۰ دسته دوم کاملاً سالم باشه بهترین انتخابه.
پردازنده رو ضعیفترش نکن چون دنبال اجرای گیمهای روز با گرافیک بالا هستی. همون کارت ۱۰۸۰ اگه سالم باشه برای شما بهترین انتخابه. فقط قبل از خرید از سالم بودنش مطمئن شو.
اصلاً اگه من جای تو بودم، برای گیم یه ps4 میخریدم چون جمع کردن یه PC برای گیم در واقع وارد شدن به یک دنیای بی انتهای پول خرج کردنه که آخرشم میبینی فلان بازی لگ میزنه!!
داداش من میخوام تنظیمات گرافیکی رو تا ناموس ببرم بالا ! نه اینکه بشینم پای کنسول با کنترلر بازی شوتر کنم با 30 فریم بر ثانیه! بعدشم پلی استیشن vr گرافیکش در حد gta 2 هست ! طوری که یه متر جلوتر تکسچر هاش لود نشده هنوز و اینقد مسخرست که پیکسل های هدست معلومه! کلا پی اس 4 هم گرافیک و هم فریم پایینه! اون قضیه 4k هم سوسول بازیه ! خیلی از بازیا رو نمیتونه رو 4k اجرا کنه و اگرم اجرا کنه گرافیکو میاره روی low ! من یه gtx 1080 میخرم خودمو راحت میکنم ! 200 هزار تومن 200 هزارتومن هم پول بالای خرید بازی اورجینال نمیدم که اشکم با تموم شدن بازی تو 10 ساعت در بیاد!
پ.ن : اگر میخواستم با کرافیک medium و 30 فریم بر ثانیه بازی کنم سیستم خودم این کارو برام تا 2 سال دیگه میکنه

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
داداش من میخوام تنظیمات گرافیکی رو تا ناموس ببرم بالا ! نه اینکه بشینم پای کنسول با کنترلر بازی شوتر کنم با 30 فریم بر ثانیه! بعدشم پلی استیشن vr گرافیکش در حد gta 2 هست ! طوری که یه متر جلوتر تکسچر هاش لود نشده هنوز و اینقد مسخرست که پیکسل های هدست معلومه! کلا پی اس 4 هم گرافیک و هم فریم پایینه! اون قضیه 4k هم سوسول بازیه ! خیلی از بازیا رو نمیتونه رو 4k اجرا کنه و اگرم اجرا کنه گرافیکو میاره روی low ! من یه gtx 1080 میخرم خودمو راحت میکنم ! 200 هزار تومن 200 هزارتومن هم پول بالای خرید بازی اورجینال نمیدم که اشکم با تموم شدن بازی تو 10 ساعت در بیاد!
پ.ن : اگر میخواستم با کرافیک medium و 30 فریم بر ثانیه بازی کنم سیستم خودم این کارو برام تا 2 سال دیگه میکنه
در مورد vr اطلاع زیادی ندارم و اظهار نظر نمیکنم،
ولی در مورد کنسول سخت در اشتباهی. اولاً گرافیکش بسیار بسیار نزدیک به یه PC های انده بطوری که تشخیصش واقعاً مشکله. ثانیاً شما با خدا تومن خرج کردن و جمع کردن pc، آخرش یه گیم پد میندازی روش! پس دسته کنسول رو مسخره نکن. اگرم اصرار داری که با موس و کیبرد گیم بزنی پس عوارضی مثل خستگی گردن و کمر و صدمه به این اعضا رو بپذیر. ps4 pro نود درصد بازیاش ۶۰ فریمه. گرافیکش هم اونقدر به pc های اند نزدیکه که قابل تشخیص نیست. شما اگه دوتا gtx Ti هم بندازی به سیستمت، گرافیک رو از یه حد مشخصی نمیتونی بالاتر ببری چون همه این بازیهایی که این روزها به بازار میاد تکسچرهاش بر اساس نسل هشتم نوشته شده. اشتباه نکن، برای بازی هیچی مثل کنسول نمیشه. شما اگه یه ps4 pro بخری و ۲۰ تا بازی هم براش بخری و برای هر بازی ۲۰۰ هم پول بدی باز قیمتش کمتر از یه pc های اند درمیاد! تازه بازیهایی رو میتونی تهیه کنی که روی pc عرضه نمیشه.

ببین اصلاً بزار خیالت رو راحت کنم، اگه واقعاً یه گیمری و میخوای توی دنیای بازی غرق بشی و ازش لذت ببری، باید از حواشی اش دور بمونی! گرفتار حواشی بشی دیگه از بازی لذت نخواهی برد!! (منظور از حواشی، دردسر هایی مثل دانلود کردن بازی های های حجیم، کرک کردن و پچ کردن، نصب dlc ، خراب شدن ویندوز و عوض کردن ویندوز و نصب درایورها و هزارتا کوفت و زهرمار دیگست که خودت بهتر میدونی). اگه بیفتی توی این حواشی، مطمئن باش دیگه از بازی لذت نخواهی برد چون حال و حوصله و انگیزه ات سر این مسائل حاشیه ای از بین میره! این حرفم رو جدی بگیر، از روی تجربه گفتم.
البته اگه الان قطعاتت رو تهیه کردی، دیگه دنبال کنسول نرو، یه کارت ۱۰۸۰ هم بگیر بنداز روش، ولی نگو برای بازی کردن pc بهتر از ps4 عه که این حرف بسیار دور از واقعیته. خودمونو که نمیخوایم گول بزنیم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: meysam_gamer

elysimai

کاربر سایت
Nov 27, 2016
28
در مورد vr اطلاع زیادی ندارم و اظهار نظر نمیکنم،
ولی در مورد کنسول سخت در اشتباهی. اولاً گرافیکش بسیار بسیار نزدیک به یه PC های انده بطوری که تشخیصش واقعاً مشکله. ثانیاً شما با خدا تومن خرج کردن و جمع کردن pc، آخرش یه گیم پد میندازی روش! پس دسته کنسول رو مسخره نکن. اگرم اصرار داری که با موس و کیبرد گیم بزنی پس عوارضی مثل خستگی گردن و کمر و صدمه به این اعضا رو بپذیر. ps4 pro نود درصد بازیاش ۶۰ فریمه. گرافیکش هم اونقدر به pc های اند نزدیکه که قابل تشخیص نیست.....
داداش ! من نمیخوام بحث قدیمی pc و کنسول رو دوباره اینجا باز کنم ولی در جواب به شما بگم که:
اولا: در زمینه vr کنسول تقریبا مثل گوشی عمل میکنه و اصلا نمیشه ازش انتظار داشت
ثانیا: گرافیکش کاملا قابل تشخیصه و فرقش در حد medium و ultra و در بهترین حالت high و ultra هستش که این تغییرات کاملا محسوسه بخصوص در قسمت کیفیت تکسچر ها توی زوم کردن و کیفیت و ریلستیک بودن سایه ها! به اخرای نسل هم که میرسی باید کنسولتو بندازی دور در صورتی که توی pc با 500 هزارتومن نهایتا 1 تومن کارت گرافیکتو عوض میکنی دوباره برمیگردی به دنیا (تعویض کارت گرافیک حدودا هر دو سه سال یه بار لازمه)
ثالثا:گیم پد رو مسخره نمیکنم ولی بازی شوتر و ترسناک اصلا با گیم پد حال نمیده ! از اون ور بازیهای ماشینی و ورزشی اصلا با کیبورد و ماوس حال نمیده! ولی روی pc میتونی بازیایی که با کیبورد حال نمیکنی رو با گیم پد بازی کنی ولی روی کنسول این امکانش نیست!
رابعا:ps4 pro همه بازیاش 60 فریمه؟ هیتمن رو بازی کردی با ps4 ؟ گاهی اوقات اونقدر افت فریم داره که اعصابت خورد میشه در صورتی که روی pc با یه gtx 1070 میتونی 80 90 فریم روی الترا بگیری! با gtx 1080 که جای خود دارد!
خامسا:دو تا ti کنار هم بندازی 4k رو میتونی روی 90 تا 120 فریم بازی کنی و خیلی تو پرفورمنس و کیفیت بافت ها و مخصوصا انتی الیاسینگ نسبت به یه gtx 1080 ti برتری داره !
سادسا: 20 تا بازی و یه کنسول و یه مانیتور قیمتش در حد یه pc اند درمیاد در صورتی که یه pc اند خیلی قویتر از کنسوله!
سابعا:بحث بازی انحصاری هم که forza و کوانتوم بریک جای هر بازی رو پر میکنن ! سری هیلو هم که برای pc منتشر شده دیگه هیچی!
ثمانیا:دردسر دانلود کردن که توی ps4 هم هست ! اگرم روی دیسک بخری که بدتر ! نصب درایور ها هم که به لطف nvidia و amd با یک کلیک انجام میشه و فقط برای یه بار نیازه! ویندوز 10 که کلا همه چیزای مورد نیاز بازی رو داره و هیچی نمیخواد اضافه نصب کنی بعدشم اگر بخوام بین خرید بازی اورجینال به قیمت سرسام اور 200 300 هزار تومن یا 15 دقیقه کلنجار رفتن با سیستم برای بازی کرکی
(15 دقیقه هم کلنجار نداره به قرآن از نصب روی ps4 هم سریع تره ) من بازی کرکی رو انتخاب میکنم الانم اگر ps4 رو مفتی بهم بدم بر نمیدارم چون میدونم به درد من نمیخوره الان امیدوارم فهمیده باشی واقعا کدوم بهتره کلا اگر هم گیمری یه ساعت ! فقط یه ساعت با pc بازی کنه دیگه دور کنسول نمیره! بعدشم با یه pc کنترل کامل روی گیمت داری و میتونی فایلاشو دستکاری کنی و یا به سلیقه خودت تغییرش بدی! هیج کنسول گیمری نمیتونه بدونه پخش اهنگ حامد پهلان توی ماشینت توی gta v چه حسی داره ؟ میدونه ؟ کلا کنسول راه درازی داره تا به pc برسه مخصوصا تو vr

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
داداش ! من نمیخوام بحث قدیمی pc و کنسول رو دوباره اینجا باز کنم ولی در جواب به شما بگم که:
اولا: در زمینه vr کنسول تقریبا مثل گوشی عمل میکنه و اصلا نمیشه ازش انتظار داشت
ثانیا: گرافیکش کاملا قابل تشخیصه و فرقش در حد medium و ultra و در بهترین حالت high و ultra هستش که این تغییرات کاملا محسوسه بخصوص در قسمت کیفیت تکسچر ها توی زوم کردن و کیفیت و ریلستیک بودن سایه ها! به اخرای نسل هم که میرسی باید کنسولتو بندازی دور در صورتی که توی pc با 500 هزارتومن نهایتا 1 تومن کارت گرافیکتو عوض میکنی دوباره برمیگردی به دنیا (تعویض کارت گرافیک حدودا هر دو سه سال یه بار لازمه)
ثالثا:گیم پد رو مسخره نمیکنم ولی بازی شوتر و ترسناک اصلا با گیم پد حال نمیده ! از اون ور بازیهای ماشینی و ورزشی اصلا با کیبورد و ماوس حال نمیده! ولی روی pc میتونی بازیایی که با کیبورد حال نمیکنی رو با گیم پد بازی کنی ولی روی کنسول این امکانش نیست!
رابعا:ps4 pro همه بازیاش 60 فریمه؟ هیتمن رو بازی کردی با ps4 ؟ گاهی اوقات اونقدر افت فریم داره که اعصابت خورد میشه در صورتی که روی pc با یه gtx 1070 میتونی 80 90 فریم روی الترا بگیری! با gtx 1080 که جای خود دارد!
خامسا:دو تا ti کنار هم بندازی 4k رو میتونی روی 90 تا 120 فریم بازی کنی و خیلی تو پرفورمنس و کیفیت بافت ها و مخصوصا انتی الیاسینگ نسبت به یه gtx 1080 ti برتری داره !
سادسا: 20 تا بازی و یه کنسول و یه مانیتور قیمتش در حد یه pc اند درمیاد در صورتی که یه pc اند خیلی قویتر از کنسوله!
سابعا:بحث بازی انحصاری هم که forza و کوانتوم بریک جای هر بازی رو پر میکنن ! سری هیلو هم که برای pc منتشر شده دیگه هیچی!
ثمانیا:دردسر دانلود کردن که توی ps4 هم هست ! اگرم روی دیسک بخری که بدتر ! نصب درایور ها هم که به لطف nvidia و amd با یک کلیک انجام میشه و فقط برای یه بار نیازه! ویندوز 10 که کلا همه چیزای مورد نیاز بازی رو داره و هیچی نمیخواد اضافه نصب کنی بعدشم اگر بخوام بین خرید بازی اورجینال به قیمت سرسام اور 200 300 هزار تومن یا 15 دقیقه کلنجار رفتن با سیستم برای بازی کرکی
(15 دقیقه هم کلنجار نداره به قرآن از نصب روی ps4 هم سریع تره ) من بازی کرکی رو انتخاب میکنم الانم اگر ps4 رو مفتی بهم بدم بر نمیدارم چون میدونم به درد من نمیخوره الان امیدوارم فهمیده باشی واقعا کدوم بهتره کلا اگر هم گیمری یه ساعت ! فقط یه ساعت با pc بازی کنه دیگه دور کنسول نمیره! بعدشم با یه pc کنترل کامل روی گیمت داری و میتونی فایلاشو دستکاری کنی و یا به سلیقه خودت تغییرش بدی! هیج کنسول گیمری نمیتونه بدونه پخش اهنگ حامد پهلان توی ماشینت توی gta v چه حسی داره ؟ میدونه ؟ کلا کنسول راه درازی داره تا به pc برسه مخصوصا تو vr
من بهترین راه برای لذت بردن از گیم رو خدمت شما گفتم، ولی شما ربطش دادی به فن بازی و طرفداری از کنسول. بنده نگفتم روی pro همه بازیا 60 فریم اجرا میشن، گفتم حدود 90 درصدشون اینطورین. ضمناً توی کنسول فریم هرگز از حد استاندارد پایینتر نخواهد آمد چون سازنده با اون سخت افزار قبلً تستش کرده و هماهنگش کرده. بگذریم...
خیلیا هستن که زجر کشیدن پای سیستم رو دوست دارن. حالا باز شما وضعیتت خوبه، کسایی هستن که حتی از شما هم این حالت توشون شدیدتره! طرف میره سیستم چند میلیونی میبنده فقط برای اینکه روش لینوکس نصب کنه و با سیستم عاملش ور بره! فقط برا همین! این حالت توی خیلیا هست، منتها تو بعضیا شدیدتره و تو بعضیا خفیف تر. بهرحال پول خودته و اختیارشو داری. میتونی حتی توی چاه بریزیش و کسی هم نمیتونه بهت بگه چرا، چون پول خودته.

آخرین ویرایش:

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
من بهترین راه برای لذت بردن از گیم رو خدمت شما گفتم، ولی شما ربطش دادی به فن بازی و طرفداری از کنسول. حالا باز شما وضعیتت خوبه، کسایی هستن که حتی از شما هم این حالت توشون شدیدتره! طرف میره سیستم چند میلیونی میبنده فقط برای اینکه روش لینوکس نصب کنه و با سیستم عاملش ور بره! فقط برا همین! این حالت توی خیلیا هست، منتها تو بعضیا شدیدتره و تو بعضیا خفیف تر. بهرحال پول خودته و اختیارشو داری. میتونی حتی توی چاه بریزیش و کسی هم نمیتونه بهت بگه چرا، چون پول خودته.
عزیز شما توی اون یکی پست هم مشاوره قطعات بحث ps4 کشیدی وسط ،طرف ی چیز دگ پرسیده شما میگی کنسول؟اینجا جاش نیست،شما حتی ی 1060 هم بندازی خیلی قوی تر از کنسول اجرا میکنه دلتم نمیسوزه برای هزینه بازیا

elysimai

کاربر سایت
Nov 27, 2016
28
من بهترین راه برای لذت بردن از گیم رو خدمت شما گفتم، ولی شما ربطش دادی به فن بازی و طرفداری از کنسول. بنده نگفتم روی pro همه بازیا 60 فریم اجرا میشن، گفتم حدود 90 درصدشون اینطورین. ضمناً توی کنسول فریم هرگز از حد استاندارد پایینتر نخواهد آمد چون سازنده با اون سخت افزار قبلً تستش کرده و هماهنگش کرده. بگذریم...
خیلیا هستن که زجر کشیدن پای سیستم رو دوست دارن. حالا باز شما وضعیتت خوبه، کسایی هستن که حتی از شما هم این حالت توشون شدیدتره! طرف میره سیستم چند میلیونی میبنده فقط برای اینکه روش لینوکس نصب کنه و با سیستم عاملش ور بره! فقط برا همین! این حالت توی خیلیا هست، منتها تو بعضیا شدیدتره و تو بعضیا خفیف تر. بهرحال پول خودته و اختیارشو داری. میتونی حتی توی چاه بریزیش و کسی هم نمیتونه بهت بگه چرا، چون پول خودته.
داداش بحث رو همینجا تموم میکنم ! من خودم دوسال کنسول نسل هفتم داشتم! اونقدر هم با ps4 pro کار کردم که بدونم چجوریه و جریان از چه قراره ! برتری pc بر کنسول غیر قابل انکاره! بازی های رایگان! مادینگ ! گرافیک بهتر! شخصی سازی ! و ... ! قبول دارم برای اینچیزا باید پول بیشتری داد ! ولی ارزششو داره و از زندان کنسول بیرونی و غیر از گیم هر کار دیگه ای که دلت خواست هم میتونی بکنی! تقریبا تنها دلیل خرید کنسول uncharted و قیمت پایینش نسبت به هزینه های سرسام اورpc هست ، اما همین pc کارایی میکنه که کنسول تو خواب هم نمیبینه ! بعدشم pc دیگه درگیر تغییر نسل نیس که بازی های قدیمی که دوست داری رو فراموش کنی! دیجیاتو به نکته خوبی اشاره کرد ! وقتی طرفدار های کنسول دارن درباره 900p بودن یا 1080p بودن و یا لاک بودن بازی روی فلان کنسول روی 720p بحث میکنن pc گیمر در حالی که یه بازی رو با نهایتا تنظیمات گرافیکی روی رزولوشن 4k بازی میکنن به جدل کنسولی ها میخندن! به قول داداشمون یعنی بین یه کنسول 500 دلاری و یه pc 1500 دلاری هیچ فرقی نیست؟ کنسول عالی تره ؟ پس این همه ملت با pc بازی میکنن کوسخولن؟ داداشم که میگی 1060 بهتر از کنسوله!1060 که سهله شما برو gta v رو با gtx 750ti و ps4 پرو مقایسه کن! ps4 لنگ باید بندازه جلوش! شما مقالاتی در این باره بخون یکم اطلاعاتتو ببر بالا بعد بیا صحبت کن! پردازنده ای که توی کنسول ها استفاده میشه با یه پردازنده core i3 3600 برابری نمیکنه! چه برسه core i7 6700k !پردازنده گرافیکی هم با یه rx 470 شاید بتونه رقابت کنه! در کل تنها مانع پی سی قیمت بیشترش نسبت به کنسوله که اونم توی ایران اینجوریه ! توی خارج اینقدر اختلاف قیمت نیست! یه جوری درباره pc حرف میزنی انگار pc عزراییله! یکم اطلاعاتتونو ببرین بالا جون هرکی دوس دارین مارو جوش ندین! عزیزم اونی که چند میلیون میده لینوکس میریزه رو سیستمش واسه برنامه نویسی جاوا یا اندروید و یا پایتون و پرل و برنامه نویسیس تحت وب میخواد و حتی برای هک کردن! اون حوصله نداره که دو ساعت بشینه پای سیستم تا یه پکت رو کرک کنه! یه سیستم غول میبنده که در عرض نیم ساعت کاراشو انجام بده! این حالتی هم که میگی تو بعضیا شدیدتره تو بعضیا خفیف تر بستگی به سطح دانش واگاهی طرف داره ! هر چی طرف اگاهیش از pc و گیمینگ روی pc کمتر باشه این حالت خیالی رو شدیدتر میبینه! بحث رو هم همینجا تموم میکنم !

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
داداش بحث رو همینجا تموم میکنم ! من خودم دوسال کنسول نسل هفتم داشتم! اونقدر هم با ps4 pro کار کردم که بدونم چجوریه و جریان از چه قراره ! برتری pc بر کنسول غیر قابل انکاره! بازی های رایگان! مادینگ ! گرافیک بهتر! شخصی سازی ! و ... ! قبول دارم برای اینچیزا باید پول بیشتری داد ! ولی ارزششو داره و از زندان کنسول بیرونی و غیر از گیم هر کار دیگه ای که دلت خواست هم میتونی بکنی! تقریبا تنها دلیل خرید کنسول uncharted و قیمت پایینش نسبت به هزینه های سرسام اورpc هست ، اما همین pc کارایی میکنه که کنسول تو خواب هم نمیبینه ! بعدشم pc دیگه درگیر تغییر نسل نیس که بازی های قدیمی که دوست داری رو فراموش کنی! دیجیاتو به نکته خوبی اشاره کرد ! وقتی طرفدار های کنسول دارن درباره 900p بودن یا 1080p بودن و یا لاک بودن بازی روی فلان کنسول روی 720p بحث میکنن pc گیمر در حالی که یه بازی رو با نهایتا تنظیمات گرافیکی روی رزولوشن 4k بازی میکنن به جدل کنسولی ها میخندن! به قول داداشمون یعنی بین یه کنسول 500 دلاری و یه pc 1500 دلاری هیچ فرقی نیست؟ کنسول عالی تره ؟ پس این همه ملت با pc بازی میکنن *******؟ داداشم که میگی 1060 بهتر از کنسوله!1060 که سهله شما برو gta v رو با gtx 750ti و ps4 پرو مقایسه کن! ps4 لنگ باید بندازه جلوش! شما مقالاتی در این باره بخون یکم اطلاعاتتو ببر بالا بعد بیا صحبت کن! پردازنده ای که توی کنسول ها استفاده میشه با یه پردازنده core i3 3600 برابری نمیکنه! چه برسه core i7 6700k !پردازنده گرافیکی هم با یه rx 470 شاید بتونه رقابت کنه! در کل تنها مانع پی سی قیمت بیشترش نسبت به کنسوله که اونم توی ایران اینجوریه ! توی خارج اینقدر اختلاف قیمت نیست! یه جوری درباره pc حرف میزنی انگار pc عزراییله! یکم اطلاعاتتونو ببرین بالا جون هرکی دوس دارین مارو جوش ندین! عزیزم اونی که چند میلیون میده لینوکس میریزه رو سیستمش واسه برنامه نویسی جاوا یا اندروید و یا پایتون و پرل و برنامه نویسیس تحت وب میخواد و حتی برای هک کردن! اون حوصله نداره که دو ساعت بشینه پای سیستم تا یه پکت رو کرک کنه! یه سیستم غول میبنده که در عرض نیم ساعت کاراشو انجام بده! این حالتی هم که میگی تو بعضیا شدیدتره تو بعضیا خفیف تر بستگی به سطح دانش واگاهی طرف داره ! هر چی طرف اگاهیش از pc و گیمینگ روی pc کمتر باشه این حالت خیالی رو شدیدتر میبینه! بحث رو هم همینجا تموم میکنم !

داداش گلم بحث رو تموم کن.کار داره به جای باریک میکشه:D
(ولی خوشم اومد.حرف دل همه رو زدی:D)
Pizza شما هم لطفا ادامه ندین plzz:-h

دوستان gtx 1070 و gtx 1060 تا چند سال دیگه به خوبی جواب میده؟
و این که تا چند سال دیگه میتونم با تنظیمات پایین یا خیلی پایین بازی های روز رو اجرا کنم؟
منظورم اینه که چند سال دیگه اینا جزء minimum requirement میشن؟

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر