مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
منم برا همین گفتم دسته دو بگیر چون مثلا الان نو 710 هست 130-140 یا 5450 همین حدود
اما تو این رنج میتونی دسته دو gts 250 بگیری یا یکم بیشتر هزینه کنی کارتهای خیلی بهتری میتونی بگیری
بعید میدونم کارت دیگه ای قدیمیتر و ارزونتر از اینا نوش باشه مگه تو بار طرف مونده باشه از قدیم که باید بگردی

فدات داداش دمت گرم
منظورم از ارزون مثلا ۴۰ هزار تومنی نیست :D دیگه کارت tnt ها ۳۲ مگی ماقبل تاریخی که نیست :D
میخوام حدود قیمتیش از ۱۰۰ هزار تا حداکثر ۲۵۰ هزار باشه
کارت گرافیک نو میخوام بخاطر اینکه میخوام یه مدت کارکنه بعد pc بندازم دور دیگه خیلی قدیمیه سال ۸۸ یا ۸۹ تو اوج گرونیا ۲ میلیون جمعش کردم عمرشو کرده
همین الان تبلت ها ویندوزی اومدن که نیازا منو برآورده میکنن یا mini pc ها

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
فدات داداش دمت گرم
منظورم از ارزون مثلا ۴۰ هزار تومنی نیست :D دیگه کارت tnt ها ۳۲ مگی ماقبل تاریخی که نیست :D
میخوام حدود قیمتیش از ۱۰۰ هزار تا حداکثر ۲۵۰ هزار باشه
کارت گرافیک نو میخوام بخاطر اینکه میخوام یه مدت کارکنه بعد pc بندازم دور دیگه خیلی قدیمیه سال ۸۸ یا ۸۹ تو اوج گرونیا ۲ میلیون جمعش کردم عمرشو کرده
همین الان تبلت ها ویندوزی اومدن که نیازا منو برآورده میکنن یا mini pc ها
خسته نباشید،پس ما که 16 tnt داشتیم ماله دوران کرتاسه حتما هستیم
من سیستم اولم 20 سال پیش سی پی یو 233،رم 32 و گرافیک 16 tnt بود
ببین من برات چند تا پست میدم اگه میخوای بندازی دور بعد یکی دو سال و کار خاصی نداری اینا خوبن
فروش سه عدد گرافیک 5450 1g
فروش تعدادی گرافیک ایسوس GT640
ولی بازم اگه نو میخوای اینا هستن
gt730,r7 240
نمیدونم دیگه تو بازار چه مدلایی دیگه هنوز پیدا میشن

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
خسته نباشید،پس ما که 16 tnt داشتیم ماله دوران کرتاسه حتما هستیم
من سیستم اولم 20 سال پیش سی پی یو 233،رم 32 و گرافیک 16 tnt بود
ببین من برات چند تا پست میدم اگه میخوای بندازی دور بعد یکی دو سال و کار خاصی نداری اینا خوبن
فروش سه عدد گرافیک 5450 1g
فروش تعدادی گرافیک ایسوس GT640
ولی بازم اگه نو میخوای اینا هستن
gt730,r7 240
نمیدونم دیگه تو بازار چه مدلایی دیگه هنوز پیدا میشن

دمت گرم خیلی آقایی :x
خوب من سیستم 386 قبل پنتیوم ۱ هم داشتم :D اولین بار که اینترنت وصل کردم سال ۷۸ بود اگر اشتباه نکنم ایمیل یاهو داشتم زیر ۵ مگ فضا داشت
اون زمانا خیلی خرج handheld pc و pc و گوشیا ویندوزی و کنسول کردم هر چی کار میکردم میدادم پا اونا الان فکر میکنم پولامو جمع کرده بودم یه خونه ای چیزی داشتم ولی خوب دیگه مثل قدیم نیستم هیچ پخی ام نیستم :D البته لذتشو بردم ولی خوب لذت قبل نمیبرم

من زیاد کارت گرافیک سوزوندم :)) ، کارت گرافیک tnt ام سوخت ، یه کارت گرافیک ۶۴ مگ داشتم چیپ sis بود سوخت ، کارت گرافیک گیگابایت ۱۲۸ مگی تازه اومده بود خریدم gta بازی میکردم سوخت گارانتی آواژنگ بود پدرمو در آوردن ، و چنتا کارت گرافیک دیگه
اونا نو میخریدم میسوختن میترسم دست دوم بخرم کار نکرده بسوزن

البته همیشه فن اضافه چنتا میبستم ، فن رو کیس ، فن چراغ دار ، فن هارد و ......
ولی بازم زیاد سوزوندم کارت گرافیک
از لینک هایی که گذاشتی لینک اولی خوب بود نظر خودت چیه؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
دمت گرم خیلی آقایی :x
خوب من سیستم 386 قبل پنتیوم ۱ هم داشتم :D اولین بار که اینترنت وصل کردم سال ۷۸ بود اگر اشتباه نکنم ایمیل یاهو داشتم زیر ۵ مگ فضا داشت
اون زمانا خیلی خرج handheld pc و pc و گوشیا ویندوزی و کنسول کردم هر چی کار میکردم میدادم پا اونا الان فکر میکنم پولامو جمع کرده بودم یه خونه ای چیزی داشتم ولی خوب دیگه مثل قدیم نیستم هیچ پخی ام نیستم :D البته لذتشو بردم ولی خوب لذت قبل نمیبرم

من زیاد کارت گرافیک سوزوندم :)) ، کارت گرافیک tnt ام سوخت ، یه کارت گرافیک ۶۴ مگ داشتم چیپ sis بود سوخت ، کارت گرافیک گیگابایت ۱۲۸ مگی تازه اومده بود خریدم gta بازی میکردم سوخت گارانتی آواژنگ بود پدرمو در آوردن ، و چنتا کارت گرافیک دیگه
اونا نو میخریدم میسوختن میترسم دست دوم بخرم کار نکرده بسوزن

البته همیشه فن اضافه چنتا میبستم ، فن رو کیس ، فن چراغ دار ، فن هارد و ......
ولی بازم زیاد سوزوندم کارت گرافیک
از لینک هایی که گذاشتی لینک اولی خوب بود نظر خودت چیه؟
بجز کامپیوتر اولم تا امروز هیچ سوختگی نداشتم
من کامپیوتر پانچی هم داشتم بابام میاورد برام
من از بدو حضورم تو اینترنت تا الان ایمیلم همین اسم یوزرنیمم هست
اما سوختگی تا حالا بجز کامپیوتر اولم که بعد 7 سال مادربوردش سوخت دیگه نداشتم
شاید توجه نمیکنی به دمای کارتات
من تجربه سوختن با وجود کارکرد روزانه بالای 10 ساعت ندارم فقط یه فن سیلوراستون بعد 8 سال سوزوندم
یه کیبورد هم داشتم بعد 11 سال خراب شد ماوس هم پاخور خرابی بود چون موسهای قدیمی که غلطکی بود کلی پرز میرفت توش و خراب میشد موس آخرم که a4tech x7b هست داره 7 ساله کار میکنه برام
هیچ فنی هم رو کیسم نصب نکردم فن کیسم هم سوخت دیدم دمای قطعات اوکی هست نرفتم فن بزارم روش
اگه بازم نو میخوای این یکی از ارزون قیمت ترین قیمتها برا این کارته
XFX HD-5450-1GB-DDR3 - کارت گرافیک یک گیگابایت ایکس اف ایکس
تمام گفته های من پیشنهاده و قصد دخالتی ندارم
انشاالله هر چی گرفتی چرخش برات بچرخه
1.کارت داخلی گرافیکش بد نیست
2.سی پی یو هاش بخاطر hyper threading دست کمی از core i 3 7100 نداره
3.قیمتش مناسبه حدود 54 دلار

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
بجز کامپیوتر اولم تا امروز هیچ سوختگی نداشتم
من کامپیوتر پانچی هم داشتم بابام میاورد برام
من از بدو حضورم تو اینترنت تا الان ایمیلم همین اسم یوزرنیمم هست
اما سوختگی تا حالا بجز کامپیوتر اولم که بعد 7 سال مادربوردش سوخت دیگه نداشتم
شاید توجه نمیکنی به دمای کارتات
من تجربه سوختن با وجود کارکرد روزانه بالای 10 ساعت ندارم فقط یه فن سیلوراستون بعد 8 سال سوزوندم
یه کیبورد هم داشتم بعد 11 سال خراب شد ماوس هم پاخور خرابی بود چون موسهای قدیمی که غلطکی بود کلی پرز میرفت توش و خراب میشد موس آخرم که a4tech x7b هست داره 7 ساله کار میکنه برام
هیچ فنی هم رو کیسم نصب نکردم فن کیسم هم سوخت دیدم دمای قطعات اوکی هست نرفتم فن بزارم روش
اگه بازم نو میخوای این یکی از ارزون قیمت ترین قیمتها برا این کارته
XFX HD-5450-1GB-DDR3 - کارت گرافیک یک گیگابایت ایکس اف ایکس
تمام گفته های من پیشنهاده و قصد دخالتی ندارم
انشاالله هر چی گرفتی چرخش برات بچرخه
1.کارت داخلی گرافیکش بد نیست
2.سی پی یو هاش بخاطر hyper threading دست کمی از core i 3 7100 نداره
3.قیمتش مناسبه حدود 54 دلار

من که یه بار کل سیستمم بخاطر نوسان برق یکجا نابود شد :D یه سری اومده بودن لامپ خیلی بزرگ وصل کنن نوسان برق شده بود مانیتورم که crt بود ترکیده بود - پاور سوخته بود اما نمیدونم چرا پاور برق رد داده بود کل مادربورد و ...... سوخته بودن :D آتیش گرفتم
2 روز بعدش یه سیستم دیگه جمع کردم خودم اسمبل کردم =))

مشکل اینجاست pc تو خونه تو میز کامپیوتر که دارم جاش محدوده - فضا باز یا نیست یا اگر هست گردش هوا کمه
و مشکل دیگه اینه pc من یهو میبینی از 24 ساعت 20 ساعت روشنه یک سره x_x - غیر از خودم خانواده هم ازش استفاده میکنن :D جوری که من اصلا نمیتونم رو pc بازی کنم

از وقتی بیخیال pc شدم دیگه بهش نمیرسم چند وقت پیش کار نکرد pc - فهمیدن پاورشه - اومدم درش بیارم ببرم تعمیر درکیس باز کردم اومدم تکون بدم باز شه توفان خاک شد - فقط یه روز سرفه میکردم =)) قبلا جارو برق مخصوص pc داشتم تمیز میکرد همش - دیزاین میکردم کیس رو ;;)

فکر کنم نو رو بگیرم یا همون نو گارانتی تموم شده فردا یا شنبه اقدام میکنم میخرم
بازم دمت گرم خیلی کمکم کردی خیلی راهنماییم کردی وقت گذاشتی

نه دیگه این آخرین pc منه داداش :D وصله پینه اش میکنم تا روزی که به خواب ابدی بره 8-}

@rahyarpaul

داداش دیروز رفتم گشتم یه کارت گرافیک ارزون پیدا کردم خریدم
Point OF View Geforce 210 1GB DDR3 Graphic Card
خریدم 65 هزار تومن :D

Last edited by a moderator:

aliani

کاربر سایت
Sep 26, 2007
171
سلام خسته نباشید دوستان

من مشخصات سیستمم اینه :

MB Asus P8Z68-V
CPU core i5 2500k
Ram 8GIG
Power gp635b us

کارت گرافیکم ضعیفه قصد ارتقاش رو دارم . بنظرتون با این مشخصات میتونم یه کارت گرافیک بگیرم که هم بازیهای الان و هم چند سال دیگه رو خوب جواب بده ؟ مثلا اگه کارت گررافیم GTX 1060 یا بالاتر بگیرم ؟ پاور کم نمیاره ؟

ممنون

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
سلام خسته نباشید دوستان

من مشخصات سیستمم اینه :

MB Asus P8Z68-V
CPU core i5 2500k
Ram 8GIG
Power gp635b us

کارت گرافیکم ضعیفه قصد ارتقاش رو دارم . بنظرتون با این مشخصات میتونم یه کارت گرافیک بگیرم که هم بازیهای الان و هم چند سال دیگه رو خوب جواب بده ؟ مثلا اگه کارت گررافیم GTX 1060 یا بالاتر بگیرم ؟ پاور کم نمیاره ؟

ممنون
واسه شما دقیقاً همون 1060 مناسبه مدل 6 گیگ رو تهیه کنید اگر هم AMD میخواید میتونید Rx 480 رو تهیه کنید
کارتی مثل 970 روسیستمتون خوب جواب میده ولی خب قدیمیه ارزش نداره. پاورتون هم یه مقدار تحلیل رفته ولی احتمال زیاد مشکلی نخواهید داشت و جواب میده

• Like
Reactions: aliani

aliani

کاربر سایت
Sep 26, 2007
171
واسه شما دقیقاً همون 1060 مناسبه مدل 6 گیگ رو تهیه کنید اگر هم AMD میخواید میتونید Rx 480 رو تهیه کنید
کارتی مثل 970 روسیستمتون خوب جواب میده ولی خب قدیمیه ارزش نداره. پاورتون هم یه مقدار تحلیل رفته ولی احتمال زیاد مشکلی نخواهید داشت و جواب میده
خیلی ممنون amd بیشتر نظرتون هست یا nvidia ؟ نظرتون در مورد gtx 1080 چیه ؟ یه چیزی میخوام که تا سالها جواب بده برای این سیستم ؟ برند هم ممنون میشم معرفی کنید.

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
amd rx vega هم ازش بنچمارکی اومده که توانش در حد gtx 1070 نشون می ده ظاهرا amd کلا بیخیال رقابت با های اندهای nvidia شده یا به هر حال زورش نمی رسه دیگه

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
amd rx vega هم ازش بنچمارکی اومده که توانش در حد gtx 1070 نشون می ده ظاهرا amd کلا بیخیال رقابت با های اندهای nvidia شده یا به هر حال زورش نمی رسه دیگه

خیلی عذر میخوام ولی اون بنچ مارک مزخرفه! هزارتا تا الان بنچمارک داشتیم هر کدوم یه چیز میگن. چیزی نمونده نهایت آخر آخرش دو ماه دیگه وگا میاد و همه چی مشخص میشه.
نظر خیلی ها اینه که وگا چیزی در حد 1080 شایدم بالاتر اما نه در حد 1080ti میشه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خیلی عذر میخوام ولی اون بنچ مارک مزخرفه! هزارتا تا الان بنچمارک داشتیم هر کدوم یه چیز میگن. چیزی نمونده نهایت آخر آخرش دو ماه دیگه وگا میاد و همه چی مشخص میشه.
نظر خیلی ها اینه که وگا چیزی در حد 1080 شایدم بالاتر اما نه در حد 1080ti میشه.

کلا amd عدد زیاد می ده الانم می گه 12.5 ترا توانایی داره کارتم اما بی.... اره این عدد یعنی از تایتان xp هم بیشتره اما فکر کنم تهش بین 1070 تا 1080 بیافته اما با قیمت مناسب

mrwalt

کاربر سایت
May 9, 2011
70
نام
farhad
سلام
اقا چرا من با این سیستم تو قول اچ دی تو بازی واچ داگز با تنظیمات گرافیک low 60 فریم ندارم؟؟!!!!!
p8p67
gtx 1080 g1
i7 2600
12G

elysimai

کاربر سایت
Nov 27, 2016
28
سلام به همه دوستان و اساتید ! یه راهنمایی میخوام ! تا الان هیچ کس نتونسته جواب سر راست بهم بد و هرکی یه چیزی میگه! دلیلشم اینه که چون بلد نیستن جواب میدن! من یه کیس بستم به این مشخصات :
z27e motherboard
i7-6700k
16gb ram ddr4 2800mhz
2t hdd 7200rpm
خب تا اینجا که هیچ مشکلی نیست ! من میخوام کارت گرافیک بخرم یکی از دوستانم یه مدل Asus turbo gtx 1080 8gb داره که هشت ماهی کار کرده و دست دومه و میده 1900 تومن خودمم میخوام یه asus rog strix gtx 1070 8gb بخرم! حدود 2100 . من موندم بین این دوتا ! کدوما قویترن؟ بنچمارکا بعضی وقتا اولی و بعضی وقتا دومی رو بهتر نشون میدن! من الان کدومو بخرم ؟ دست دوم gtx 1080 از سری توربو یا نو 1070 از سری راگ استریکس؟
سوال دوم اینکه این کارت گرافیکایی که معرفی کردم ! (همین دوتا بالاییا) میتونن بازی های vr رو روی تنظیمات الترا به راحتی اجرا کنن یا نه؟

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام به همه دوستان و اساتید ! یه راهنمایی میخوام ! تا الان هیچ کس نتونسته جواب سر راست بهم بد و هرکی یه چیزی میگه! دلیلشم اینه که چون بلد نیستن جواب میدن! من یه کیس بستم به این مشخصات :
z27e motherboard
i7-6700k
16gb ram ddr4 2800mhz
2t hdd 7200rpm
خب تا اینجا که هیچ مشکلی نیست ! من میخوام کارت گرافیک بخرم یکی از دوستانم یه مدل Asus turbo gtx 1080 8gb داره که هشت ماهی کار کرده و دست دومه و میده 1900 تومن خودمم میخوام یه asus rog strix gtx 1070 8gb بخرم! حدود 2100 . من موندم بین این دوتا ! کدوما قویترن؟ بنچمارکا بعضی وقتا اولی و بعضی وقتا دومی رو بهتر نشون میدن! من الان کدومو بخرم ؟ دست دوم gtx 1080 از سری توربو یا نو 1070 از سری راگ استریکس؟
سوال دوم اینکه این کارت گرافیکایی که معرفی کردم ! (همین دوتا بالاییا) میتونن بازی های vr رو روی تنظیمات الترا به راحتی اجرا کنن یا نه؟
هیچ کدوم!
یک 1070 یا 1080 از برندی غیر از ایسوس بگیر که قیمتش کمتر باشه. هر دو کارتی که اشاره کردی کلاکشون تقریبا همون کلاک ریفرنس هست. در ضمن تو بنچمارک ها امکان نداره دومی از اولی جلوتر بره.
اگر پول داری 2400 بده galax 1080 hof یا gigabyte 1080 g1 بگیر سایت همسایه 2400 می ده. اگر هم کمتر داری برو سراغ یک 1070 با قیمت حدود 1800. الکی پول پای برند ایسوس نده اونم کارتی که کلاکش تقریبا همون کلاک ریفرنسه

elysimai

کاربر سایت
Nov 27, 2016
28
هیچ کدوم!
یک 1070 یا 1080 از برندی غیر از ایسوس بگیر که قیمتش کمتر باشه. هر دو کارتی که اشاره کردی کلاکشون تقریبا همون کلاک ریفرنس هست. در ضمن تو بنچمارک ها امکان نداره دومی از اولی جلوتر بره.
اگر پول داری 2400 بده galax 1080 hof یا gigabyte 1080 g1 بگیر سایت همسایه 2400 می ده. اگر هم کمتر داری برو سراغ یک 1070 با قیمت حدود 1800. الکی پول پای برند ایسوس نده اونم کارتی که کلاکش تقریبا همون کلاک ریفرنسه
سلام یعنی شما میگین کارت گرافیک asus turbo gtx 1080 دست دوم به پای یه 1070 کاستوم نو نمیرسه؟ منظورتون اینه؟
به این سوال منم جواب ندادین میشه با gtx 1070 رو نهایت تنظیمات گرافیکی واقعیت مجازی کار کرد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر