تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام...دوستان یه هارد A80 silicon power نزدیک به 6 ماه که دارم استفاده میکنم....امشب وقتی به لپتاب وصل بود خواستم روشن کنم سیستم رو دیدم از هارد صدای بوق های کوتاه و پیاپی میاد(حدود 10 بار) و چراغ هارد هم روشن میمونه بدون چشمک زدن....سیستم هم بالا نمیومد....توی همون حالت هارد رو کندم و سیستم شروع به بالا اومدن کرد....وقتی سیستم بالا اومد هم هارد رو زدم و نخوند اما صدای وصل شدن از سیستم اومد و از هارد هم همون صداها...هارد رو به ps 4 هم زدم همین حالت پیش اومد با این تفاوت که مشکلی توی سیستم بوجود نیومد و چون ps4 کلا فورمت ntfs رو نمی خونه نتونستم فایل هارو تست کنم...
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه....

سلام
با نرم افزار HD Tune از تب Health یه اسکرین شات بگیر بزار تا مطمئن بشی هارد مشکلی سخت افزاری نداره
خودم هاردم با مشکل شناخته نشدن و RAW شدن پارتیشن داشت که اول ریکاوری کردم و بعد دوباره فرمتش کردم درست شد
به شماره من در تلگرام پیام بده تا راهنماییت کنم
09353319713

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
میخوام فن cpu رو عوض کنم منتها نمی دونم چ نکاتی رو باید توجه کنم. ی چیزایی فهمیدم از نت ولی باز میخوام مطمئن شم.
case: XclioA380BK
CPU: i7 4770k
Motherboard: saberthooth z87
اگر نیاز بود که عکس از داخل کیس بفرستم

کارت گرافیکم هم gtx770SLI هست و میخوام براش فن بگیرم چون تو گیم داغ میشه واقعا. امکانش هست؟

آخرین ویرایش:

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
سلام
کیسم صدا میده:D
که کمی جابجاش کنم صداش قطع یا کم میشه ولی کاملا رندوم هست این اتفاق!
بیشتر شبیه صدای جیر جیر هست...
و یک صدای خر خر که فکر میکنم از قسمت هارد باشه!
یه صدای صعودی و نزولی مثلا:
1111233456543211112334565432111
...............
یه سوال دیگه که فکر نکنم به این بخش مربوط بشه ولی ممنون میشم جواب بدید چون بخش های دیگه پاسخ داده نمیشه معمولا!
انتی ویروس kaspersky دارم که وقتی کروم رو باز میکنم بخوام صفحه ای رو باز کنم حدود 30 ثانیه طول میکشه که بالا بیاد...هروقت انتی ویروس رو میبندم مشکل حل میشه
راه حلی دارید براش یا انتی ویروس دیگه ای نصب کنم
ممنون از راهنماییتون

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
سلام دوستان. من یه کارت گرافیک msi rx 480 gaming x 8g حدود یه هفته اس خریدم و متوجه شدم که کارت موقع گیم یه صدای وزوز ازش میاد اول فکر کردم صدای فن یا پاور باید باشه و کیس رو باز کردم و با دقت گوش دادم دیدم از کارت گرافیکه! از دوستانی که تجربه و اطلاعات دارن لطفا راهنمایی کنن.
(یه نکته جالب هم اینکه داخل بازی وقتی vsync رو فعال میکنم صدا کمتر میشه و وقتی خاموشش میکنم صداش بیشتر میاد!)

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,723
سلام دوستان. من یه کارت گرافیک msi rx 480 gaming x 8g حدود یه هفته اس خریدم و متوجه شدم که کارت موقع گیم یه صدای وزوز ازش میاد اول فکر کردم صدای فن یا پاور باید باشه و کیس رو باز کردم و با دقت گوش دادم دیدم از کارت گرافیکه! از دوستانی که تجربه و اطلاعات دارن لطفا راهنمایی کنن.
(یه نکته جالب هم اینکه داخل بازی وقتی vsync رو فعال میکنم صدا کمتر میشه و وقتی خاموشش میکنم صداش بیشتر میاد!)

سلام
وزوز یا ناله؟ بنظرم coil whine ممکنه باشه
این کلیپ در مورد coil whine توضیح میده:

درمورد vsync هم اگه مانیتورت 60 هرتز هس وقتی فعال ش کنی کارت گرافیک ت 60 فریم تولید میکنه ولی وقتی خاموش کنی حداکثر زورش رو میزنه تا می تونه فریم تولید کنه و صدا بیشتر میشه.

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
سلام
وزوز یا ناله؟ بنظرم coil whine ممکنه باشه
این کلیپ در مورد coil whine توضیح میده:

درمورد vsync هم اگه مانیتورت 60 هرتز هس وقتی فعال ش کنی کارت گرافیک ت 60 فریم تولید میکنه ولی وقتی خاموش کنی حداکثر زورش رو میزنه تا می تونه فریم تولید کنه و صدا بیشتر میشه.
مانیتورم benq gw2470h هست و رزولیشن ۱۰۸۰ گذاشتم و هرتز رو هم از ۵۹ به ۶۰ تغییر دادم و گذاشتم. کول واین راه حلی نداره؟

راه حل نداره کم شه؟

Last edited by a moderator:

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,723
مانیتورم benq gw2470h هست و رزولیشن ۱۰۸۰ گذاشتم و هرتز رو هم از ۵۹ به ۶۰ تغییر دادم و گذاشتم. کول واین راه حلی نداره؟

نه راه حل نداره.
شما چون تازه خریدی یه تماس با فروشنده یا گارانتی بگیر ببین برات عوض می کنن یا نه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مشکلی نیست هر چقدر فریم بیشتر بشه صدا بیشترم می شه کلا همه ی کارت ها هم بالای 300 400 فریم صدای کاملا قابل شنیدن دارن اما اگر در 60 فریم صداش در میاد می تونید به گارنتیش بگید عوضش کنه.

• Like
Reactions: m2relax

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
مشکلی نیست هر چقدر فریم بیشتر بشه صدا بیشترم می شه کلا همه ی کارت ها هم بالای 300 400 فریم صدای کاملا قابل شنیدن دارن اما اگر در 60 فریم صداش در میاد می تونید به گارنتیش بگید عوضش کنه.
والا تو بتل ۱ تست کردم فریم حدود ۶۰ تا ۷۰ صدا میده و وقتی vsync رو روشن میکنم فریم یه نمه کم میشه و صدا هم یه نمه کمتر میشه

OLD SNAKE_BIG BOSS

کاربر سایت
Jan 4, 2008
202
نام
snake
با سلام خدمت دوستان عزیز دوستان من دیروز(96/2/2) یه مودم adsl خریدم مدل ASUS DSL-N14U N300 و اونو نصب کردم ولی یه مشکلی هست پشت مودم کلید WPS وWiFi on\off یکی شده و مثل قدیم جدا نیست و فقط یک دکمه داره من مواقعی که نیازی به وای فای دستگاه ندارم می خوام اونو خاموش کنم ولی نمیشه هرچی دکمه رو میزنم چراغ وای فا خاموش نمیشه و فقط رمز و اسم وای فا رو تغییر میده در واقع فقط wps کار میکنه . می خواستم بدونم دوستانی که کلا مودم های asus دارن همشون این مشکل رو دارن ( با توجه به اینکه دکمه خاموش و روشن وای فا و wps تو تمام مدل های مودم های asus یکی شده) یا نه مودم من خرابه . اگر کسی نحوی خاموش و روشن کردن رو میدونه بده ممنون میشم چه سخت افزاری یه از طریق نرم افزاری در ستینگ و...
روش های برسی شده : یک بار زدن دکمه تا 2 الی 5 بار زدن پشت سر هم . نگه داشتن دکمه به مدت 5 الی 30 ثانیه ولی جواب نداد و وای فا خاموش نمیشه و می توان استفاده کرد .
https://www.webantics.com/content/i...sl-n14u-n300-adsl2-wireless-modem-router.jpeg

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
دوستان خواهش میکنم کمک کنید.
امروز کارت گرافیکم رو باز کردم که خمیر سیلیکونشو عوض کنم.جا زدم روشن کردم چند دقیقه روی حالت دسکتاپ گذاشتم خوب بود که یه دفعه مانیتور تصاویر رو رنگی رنگی و گاهی برفک و گاهی خط عمودی نشون میداد.مانیتور سالمه.چیکار کنم؟
کابل هم چک کردم.

فک کنم مشکل از اون خروجی تصویر بود که یذره ور رفتم درست شد.اولش موقع بوت ارور system halted میداد.بعد درستش کردم
فقط الان با این که خمیرسیلیکون زدم ولی دما 10 درجه رفته بالا.
طبیعیه؟یا چون در کیس بازه اینجوریه؟

Last edited by a moderator:

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
دوستان من اینترنت رو از طریق روتر وایرلس کردم
همیشه رو لبتاب بدون مشکل کار میکنه ولی رو گوشی اندوید یا ایفون و یا ps4 یکدفعه قطع میشه در حالی که رو لبتاب همچنان وصله و کار میکنه تا کل وایلسم ریست نکنم درست نمیشه یا بعد چند ساعت خود به خود
اون وقتی که قطع میشه رو ps4 بدون مشکل کار میکنه با کابل لن ایراد از چیه؟
chanel هم عوض کردم درست نشد
دستگاه 2 فرکانس هستش هم 2گیگاهرتز هم 5 گیگاهرتز مشکل داره ولی باlan اوکی اوکی هستش یا میبینی رو لبتاب با وایرلس نت دارم ولی رو هیچ دستگاه دیگه کانکت نمیشه
DHCP مودم فعال هستش

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
کسی بلده این گراف‌ها رو آنالیز کنه؟ با نرم افزار aida64 تست پایداری زدم، میخوام بدونم پایداری سیستمم در چه حده:
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
-------
سوال بعد اینکه پردازنده من تو حالت بیکاری ۴۰ درجه سانتیگراد دما داره (تو بایوس هم همین دما رو زده) و با توجه به اینکه یه خنک کننده خفن coolermaster hyper 612 ver 2 روش نصبه، به نظر شما این دما برای حالت بیکاری یکم زیاد نیست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر