اینترنت فیبر نوری (تانوما)

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
با ارائه سرویس فیبر نوری به منازل توسط مخابرات، از این پس مشترکان می‌توانند با انتخاب بسته مورد نظر خود که هر کدام دارای سرعت و حجم متفاوت است، از اینترنت با سرعت و کیفیت بالا بهره ببرند.

به گزارش ایسنا، تانوما (تار نوری مخابرات ایران) به معنی «فیبرنوری تا ساختمان/خانه» است. این سرویس به تکنولوژی جدیدی اطلاق می‌شود که به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا محل مشتری بهره می‌برد و می‌توان سرویس‌های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس‌های چندرسانه‌ای و دیگر سرویس‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار داد.

درخواست فیبر برای مشترکان رایگان است و با ارائه سرویس فیبر، مشترکان می‌توانند از هر یک از بسته‌های موجود در پورتال مخابرات استفاده کنند. تمامی این بسته‌ها، برگردان رایگان از سیم مسی به فیبر دارند و مدت قرارداد آنها ۱۲ ماه است. مشترکان می‌توانند در پورتال مخابرات و در بخش تانومای اینترنت، از جزئیات بسته‌ها آگاه شده و آنها را سفارش دهند.

استعلام شماره تلفنتون برای تانوما:

ورود به سامانه
بسته‌های تانوما، اینترنت فوق پرسرعت

بنا بر اعلام، طرح الماس ۱، با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و حجم ۱۰۰ گیگابایت، به قیمت ۱۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود. این طرح همچنین یک هفته اینترنت رایگان دارد. نوع پرداخت طرح الماس ۱، روی قبض تلفن خواهد بود.

سرعت طرح الماس ۲، همانند الماس ۱، ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است اما این طرح، ۵۰۰ گیگابایت حجم دارد و قیمت آن ۴۸۰ هزار تومان است. این طرح همچنین یک هفته اینترنت رایگان دارد و هزینه آن به صورت پیش‌پرداخت دریافت می‌شود.

طرح الماس ۳ نیز مانند دیگر طرح‌های الماس ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه سرعت دارد. با این تفاوت که الماس ۳ دارای ۱۰۰۰ گیگابایت (یک ترابایت) حجم است و ۹۲۰ هزار تومان قیمت دارد که مشترکان هزینه آن را به صورت پیش‌پرداخت می‌پردازند.

اما طرح زمرد ۱، با ۵۰ مگابیت بر ثانیه سرعت و ۲۰۰ گیگابایت حجم، ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد. هزینه این طرح به صورت پیش‌پرداخت از مشترکان دریافت می‌شود.

طرح زمرد ۲، ‌ تنها طرح فیبر نوری مخابرات با مدت قرارداد ۶ ماه است. این طرح ۵۰ مگابیت بر ثانیه سرعت و ۵۰۰ گیگابایت حجم دارد و هزینه آن ۶۵۰ هزار تومان و به صورت پیش‌پرداخت است.

طرح مروارید ۱، ۵۰ مگابیت بر ثانیه و ۵۰ گیگابایت حجم دارد. مروارید ۱ همچنین از مکالمه رایگان درون استان برخوردار است. این طرح ۶۰ هزار تومان است و هزینه آن روی قبوض تلفن محاسبه می‌شود.

طرح مروارید ۲ دارای ۵۰ مگابیت بر ثانیه سرعت و ۱۰۰ گیگابایت حجم و مانند مروارید ۱ دارای مکالمه رایگان درون استانی است. این طرح ۱۱۰ هزار تومان قیمت دارد و پرداخت آن نیز روی قبوض تلفن انجام می‌شود.

بدین ترتیب مشترکان مخابراتی می‌توانند با مراجعه به پورتال شرکت مخابرات ایران آگاه شوند که تحت سرویس فیبر نوری قرار دارند، در آن صورت به مراکز مخابرات مراجعه کنند و با توجه به بسته‌هایی که انتخاب می‌کنند، هزینه بپردازند. یا اگر تحت پوشش نبودند درخواست فیبر دهند که تبدیل کابل مسی به فیبر نوری بر اساس اولویت برای آنها رایگان خواهد بود.

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
ما که خطمون فیبره ... ولی شمارمونو میزنم میگه امکان نصب ftth روی این خط نیست !! جالبه
اون قضیش فرق داره
این سرویس تازه داره تو کشور راه اندازی میشه و یه عده خیلی محدود دسترسی دارن
خلاصه من با سرعتش کاری ندارم همین 200 کیلوبایت هم بدن ولی حجمش ارزون باشه من راضیم اگه قیمت های این سرویس رو تغییر ندن خیلی خوبه (ولی مطمئنا تغییر پیدا میکنه چون قیمت ها با عقل جور درنمیاد مثلا 100مگ با 100گیگ حجم قیمتش با 50مگ 100گیگ یکیه)

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
ما که خطمون فیبره ... ولی شمارمونو میزنم میگه امکان نصب ftth روی این خط نیست !! جالبه
شماره رو تو خود سایت مخابرات زدید برای اینکه بفهمید فیبر هست؟
اگه اره میشه لینک صفحشو بدید منم بزنم ببینم خطمون فیبر هستش یا نه؟ سایتشو گشتم ولی پیداش نکردم جایی که شماره بخواد

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

ahmadreza.2153

کاربر سایت
Mar 7, 2017
388
بنده تو اصفهان 6 سال دارم زندگی میکنم تو این 6 سال بعد 5 سال بهمون تلفن داده بعد 6 سال هنوز ما تو منطقه تحت پوشش قرار نداریم جالبه مکان زندگی ما وسط شهر هم هست بعد میخان ماهواره هوا کنن

Sent from my PLK using Tapatalk

• Like
Reactions: Fratos

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
اون قضیش فرق داره
این سرویس تازه داره تو کشور راه اندازی میشه و یه عده خیلی محدود دسترسی دارن
خلاصه من با سرعتش کاری ندارم همین 200 کیلوبایت هم بدن ولی حجمش ارزون باشه من راضیم اگه قیمت های این سرویس رو تغییر ندن خیلی خوبه (ولی مطمئنا تغییر پیدا میکنه چون قیمت ها با عقل جور درنمیاد مثلا 100مگ با 100گیگ حجم قیمتش با 50مگ 100گیگ یکیه)
فرق دارن باهم.
دومی مکالمه رایگان درون استانی داره

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
من زنگ زدم گفتن حداقل باید 10 نفر باشید تا سرویسش رو بهمون بدن :|

و گفت 500-600 تومن هزینه خود فیبره :|

300 به بالا هم قیمت مودم :|

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
در سایت مخابرات شماره تلفن خونه رو وارد کردم و نوشته که اصلا امکان ارائه سرویس FTTH وجود نداره. :|
معلوم نیست اصلا به کجا ها سرویس میدن. :|
ما تهران هستیم.
یعنی از سال 2009 تا الان که 2017 هستیم سرعت بین 512 کیلوبیت تا حداکثر 4 مگابیت رو تجربه کردم. :|

naeim_n1

کاربر سایت
Feb 2, 2016
222
الان توی منطقه ما این سرویس را ارایه میدن ولی موندم که بگیرم یا نه
اگه کسی تجربه داره یه خبر بده که اگه می صرفه ادم بگیره

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek