امروز Dreamcast سیزده ساله شد...

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
نه دلیل شکست سگا دریمکست این نبود
سگا دریمکست زمانی لانچ شد که اکثرا همه داشتن نینتندو 64 و ps1 بازی میکرد و میخریدن , دریمکست سال 1998 لانچ شد در صورتی که ps2 سال 2000 لانچ شد و بقیه کنسول ها 2001 لانچ شد
یعنی وقتی ps2 لانچ شد دریمکست شکست خورده بود

این زود لانچ شدن 3 تا عیب و اشکال مهم داشت
1- همه کنسول ها درایوش dvd بود اما درمکست دیسک cd داشت
2- انقدر زود لانچ شد که زمانی که ps2 حدود 2 سال بعدش لانچ شد املاتور دریمکست ساخته شده بود و راحت بازی ها رو اجرا میکرد همون زمان روی pc
3- چون زودتر از موعد لانچ شده بود در اصل ضعیفترین سخت افزار بین کنسول ها داشت

مثلا سی پیو ها هر 4 کنسول مقایسه کنی
cpu کنسول Dreamcast حدود 200 مگاهرتز بود
cpu کنسول ps2 حدود 299 مگاهرتز بود
cpu کنسول gamecube حدود 486 مگاهرتز
cpu کنسول xbox original حدود 733 مگاهرتز

از نظر ram و gpu ضعیفترین کنسول بود + کپی خور شدن سریعش + استفاده از فناوری منسوخ دیسک cd
( طوری که شبیه سازا ps1 هنوز درست کار نمیکردن اما شبیه سازا دریمسکت راحت کار میکردن همون زمان )

خود کمپانی سگا فروش ها خوبی تو آمریکا شمالی داشت اما بیشتر بازی هاش برای بازار آسیا و ژاپن بودن
داداش کدوم املاتور؟؟؟؟ همینجوری مال خودت میبافی؟؟؟
۹۰ در صد علت شکست دریمکست پشتیبانی نکردن شرکت ها بود وگرنه دریمکست برایه رقابت با ایکس باکس و پی اس دو به بازار نیومد !!!
ایکس باکس ۳۶۰ با دی وی دی جلو بلوری ایستاد و به طورایی شکستش داد

بعضی اوقات فکر میکنم نینتندو الان باز nes رو عرضه کرده چی میشد سگا باز دریمکست رو بهینه میکرد و عرضه میکرد مثلا با فرمت دی وی دی

یکی از بزرگترین رویاهام شده

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
من از فنای سرخت سگا بودم و تمام کنسولاشو داشتم کلا سگا از زمان ساترن بدجوری قافیه رو باخت
دریم کست فقط تیر خلاص رو خورد
حتی قبل از ساترن دو تا ارتقای میان رده برا جنسیس یعنی ۳۲x و مگا سی دی هم به نوعی شکست بودن
یعنی سه شکست پیاپی و یکی از یکی سنگین تر ،قبل از عرضه دریم کست.
در هر حال بعد از اینکه سه تا جونت رو از دست بدی دفعه چهارم گیم اوری و این به دریم کست افتاد

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
ng49_img_20170412_120010_373.jpg

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
هایپی که سر خریدن این کنسول شدم، سر هیچ کنسولی نشدم حتی آتاری که اولین کنسولم بود

آره واقعا کنسول خیلی دوست داشتنییه :x
طراحیش - گیم پد هاش - گیم هاش و ..............

روحش شاد
کنسول دوست داشتنی سگا:((

شاید جالب باشه بدونی سر ساخت کنسول dreamcast , مایکروسافت با سگا همکاری کرد
سیستم نرم افزاری این کنسول ساخت , windows ce سیستم عامل دریمکسته

سر کنسول مایکروسافت xbox original سگا با مایکروسافت همکاری کرد و طراحی خود کنسول و گیم پد ها سگا انجام داد
بخاطر همینه خیلی شبیه همن
خیلی از طرفدارا sega و فن ها سر سختش الان فن xbox هستن

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,820
نام
پدرام
واقعا نو اوری که سگا تو این کنسول انجام داد از زمان خودش جلو تر بود ، دموی باز MSR واقعا اون موقع ادمو تکون میداد ، مخصوصا virtual tennis و بازی های دیگش
یعنی میشه سگا ذوباره دریم کستو احیا کنه؟
اگر سگا کنسولی بسازه فارغ از اینکه خوب باشه یا بد, ساپورت بشه یا نه , من حتما یدونه میخرم چون بهترین کنسولی که داشتم همون سگا مگا درایو بوده
پ.ن:
دریم کست یه بازی ریسینگ داشت که توی شهر میرفتی پشت ماشینای دیگه و نوربالا میدادی بعد باهاش مسابقه میدادیم !!! شما اسم اون بازی رو یادتونه؟

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
واقعا نو اوری که سگا تو این کنسول انجام داد از زمان خودش جلو تر بود ، دموی باز MSR واقعا اون موقع ادمو تکون میداد ، مخصوصا virtual tennis و بازی های دیگش
یعنی میشه سگا ذوباره دریم کستو احیا کنه؟

اگر یادت باشه یه خبری اومد به اسم دریمکست 2
که تریلر و ...... اومد اما بعد سگا گفت نه این یه کنسول ارکیده برای دستگاه ها ارکید
فکر کنم نقشه های داشت اما پشیمون شدن

• Like
Reactions: Dreamcast

Dreamcast

کاربر سایت
May 25, 2012
98
اگر سگا کنسولی بسازه فارغ از اینکه خوب باشه یا بد, ساپورت بشه یا نه , من حتما یدونه میخرم چون بهترین کنسولی که داشتم همون سگا مگا درایو بوده
پ.ن:
دریم کست یه بازی ریسینگ داشت که توی شهر میرفتی پشت ماشینای دیگه و نوربالا میدادی بعد باهاش مسابقه میدادیم !!! شما اسم اون بازی رو یادتونه؟
من metro police street racing رو بازی میکزدم واقعا عالی بود این بازی ، چه روزایی با این بازی نگذروندم ،اونو اسمشو یادم نیست ، اون تو اتوباناو خیابونای ژاپن بود فقط فکر کنم ،

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,820
نام
پدرام
من metro police street racing رو بازی میکزدم واقعا عالی بود این بازی ، چه روزایی با این بازی نگذروندم ،اونو اسمشو یادم نیست ، اون تو اتوباناو خیابونای ژاپن بود فقط فکر کنم ،
ممنون دوست عزیز
همون ژاپن که گفتی یادم اومد
این بود
tokyo xtreme racer :-bd

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر