شایعه شایعه: قیمت پروژه اسکورپیو 400 دلار خواهد بود

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
از زمانی که مایکروسافت از کنسول بسیار قدرتمند با نام رمز «پروژه اسکورپیو» (Project Scorpio) رونمایی کرد، یک سؤال بسیار مهم در ذهن همه افراد شکل گرفت: قیمت این کنسول چقدر خواهد بود؟ احتمال دارد که قیمت رسمی این کنسول در نمایشگاه E3 سال 2017 به‌طور رسمی معرفی شود؛ ولی انگار قیمت آن توسط یک خرده‌فروش اسپانیایی لو رفته است.

یکی از کاربران توییتر، DesiXBL، تصویری از وب‌سایت اسپانیایی XtraLife منتشر کرده است که در آن تصویر این فروشگاه قیمت پروژه اسکورپیو را 399.99 یورو لیست کرده است. درصورتی‌که این شایعه حقیقت داشته باشد قیمت این کنسول معادل 399.99 دلار خواهد بود. بااین‌وجود باید متذکر شویم که معمولاً خرده‌فروش‌های آنلاین از قیمت‌های جایگزین، قیمتی که بعد از عرضه رسمی محصول با قیمت اصلی جایگزین می‌شوند، برای محصولات آینده خود استفاده می‌کنند تا زمان اعلام رسمی قیمت این کنسول توسط مایکروسافت نمی‌توان به اطلاعات این‌چنینی اعتماد کرد. تصویر قیمت این کنسول در فروشگاه مذکور را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

upload_2017-4-21_11-50-52.png

هرچند ما نمی‌توانیم این شایعه را تأیید کنیم؛ ولی برای یک لحظه فکر کنید قیمت 399.99 دلار کنسول اسکورپیو صحت داشته باشد. این قیمت شوک زیادی را به این صنعت وارد خواهد کرد. بیشتر تحلیلگران با توجه به اطلاعات منتشر شده درباره این کنسول و قدرت آن و اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K قیمت آن را 500 دلار تخمین زده‌اند. بااین‌حال اگر مایکروسافت بتواند کنسول Scorpio را با قیمت 399.99 دلار عرضه کند، این قیمت برگ برنده‌ای برای کمپانی در رقابت با رقیبان خود خواهد بود.

در حال حاضر، کنسول پلی‌استیشن 4 در بخش فروش، هرماه در حال پیشی گرفتن از کنسول ایکس باکس One است. اگر مایکروسافت بتواند کنسول ایکس باکس One آپگرید شده با قدرت پروژه اسکورپیو و قیمت پایین به بازار عرضه کند، احتمال اینکه ورق به نفع مایکروسافت برگردد بسیار زیاد است.

موضوع دیگری که مایکروسافت باید برای موفقیت پروژه اسکورپیو در نظر بگیرد این است که باید عناوین فرست-پارتی خود را برای این کنسول بهینه کند. در حال حاضر مایکروسافت بازی‌های انحصاری زیادی برای عرضه در آینده نزدیک ندارد؛ ولی درصورتی‌که مایکروسافت بخواهد به صدر رقابت کنسول‌ها برگردد نیاز به تغییراتی در این بخش دارد.

آیا به نظر شما مایکروسافت می‌تواند این مهم را به انجام برساند و با عرضه پروژه اسکورپیو با قیمت پایین و انتشار بازی‌های انحصاری بیشتر به موفقیت دست پیدا کند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
آقا من راستش بیشتر طرفدار سونی بودم، ولی واقعا اگه قیمتش 400 باشه میشه یک جورایی حساب کرد که پایان این نسل رو ماکرو میبره، یعنی عملا خرید ps4 pro غیر منطقی میشه مگه یک نفر پولش به 400$ نرسه بخواد بین ps4 معمولی و xbox one s انتخاب کنه یا فقط برای یک سری انحصاری ها سونی بره سمت سونی، وگرنه با این قیمت خیلی هم عالی هست. ایشالا کسایی هم که قصد خرید دارد نهایت لذت رو ازش ببرن، ولی والا بعید هست این قیمت، گرافیک این کنسول تا اونجا که شنیدم در حد 1070 GTX هست که الان 380$ خوب واقعا نمی گنجه برام این عدد، یعنی یک جورایی نه فقط سونی با این قیمت حتی pc gaming هم تحت تاثیر قرار میگیره!!! خوب مثلا چه کاریی طرف بره سیستم ببنده، 1070-1060 که در نهایت به Cpu و mother board و .... بخواد بیش از 1000 $ خرج کنه بعد یک Xbox با همون performance با قیمت 400؟ من نظرم رو 600$ هست بیشتر.

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,819
نام
پدرام
اگر بیشتر از 400تا قیمت گذاری بشه بنظرم هیچ تاثیر مثبتی برای کم کردن فاصله بین سونی و ماکرو نخواهد داشت
ماکرو اگر میخاد خودشو به رقابت برگردونه مجبوره اسکورپیو رو با قیمتی بده که گیمر متقاعد بشه بره سمتش

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
قبلا گفتم مایکروسافت اگر میخواست کنسول با قیمت بیشتر از 400دلار عرضه کنه 1 سال از سونی عقب نمی‌افتاد و دیوانه نبود باز از همون CPUهای جگوار استفاده کنه.

شما احتمالا اون 4 گیگابایت رم با نزدیک به 100GB/s فرکانس بیشتر، درایو بلوری 4K، سیستم کولینگ بسیار پیشرفته محفظه بخار که فقط روی کارت گرافیکی 1080 موجوده و کارت گرافیک با 1.8 ترافلاپس را مفت در نظر میگیری دیگه فقط به اون جگووار اشاره میکنی؟تازه همون جگووار هم 30 درصد قوی تره.

جالبه خبری همین پارسال بیرون اومده بود که در صورت استفاده سونی از Bluray 4K قیمت هر دستگاه حدود 20-30 دلار فقط افزایش پیدا میکرد (خبر دقیق را پیدا نمیکنم).

نه خیر گرچه با یکسال تاخیر اسکورپیو نسبت به Pro عرضه میشه ولی افزایش سخت افزار خیلی بیشتر از اونه که شما قصد داری نشون بدی و طبیعتا قیمتش هم اگه در عرضه بیشتر از Pro باشه هم نباید تعجب کرد (همونطور که خیلی از تحلیلگر ها پیش بینی می کنند).گرچه اگه این خبر هم واقعیت داشته باشه عالی میشه

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
شما احتمالا اون 4 گیگابایت رم با نزدیک به 100GB/s فرکانس بیشتر، درایو بلوری 4K، سیستم کولینگ بسیار پیشرفته محفظه بخار که فقط روی کارت گرافیکی 1080 موجوده و کارت گرافیک با 1.8 ترافلاپس را مفت در نظر میگیری دیگه فقط به اون جگووار اشاره میکنی؟تازه همون جگووار هم 30 درصد قوی تره.

جالبه خبری همین پارسال بیرون اومده بود که در صورت استفاده سونی از Bluray 4K قیمت هر دستگاه حدود 20-30 دلار فقط افزایش پیدا میکرد (خبر دقیق را پیدا نمیکنم).

نه خیر گرچه با یکسال تاخیر اسکورپیو نسبت به Pro عرضه میشه ولی افزایش سخت افزار خیلی بیشتر از اونه که شما قصد داری نشون بدی و طبیعتا قیمتش هم اگه در عرضه بیشتر از Pro باشه هم نباید تعجب کرد (همونطور که خیلی از تحلیلگر ها پیش بینی می کنند).گرچه اگه این خبر هم واقعیت داشته باشه عالی میشه
تمام چیز هایی که گفتی با توجه به اختلاف 1سال توی عرضه و کاهش هزینه‌های Yield هیچی نیست. سیستم کولینگ رو دقیق نمیدونم اما ماژول‌های 1گیگابایتی رم جزو کم هزینه ترین بخش های بورد هست. گرافیک هم همون معماری Polaris با 40 تا CU هست که فقط فرکانسش برای یک کنسول خیلی بالاست. CPU هم همینطور.
درکل با این مشخخصاتی که اسکورپیو داره 1000٪ قیمتش 400دلار هست.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان

همه این صحبت ها درست و منطقیه، یعنی با توجه به سخت افزاری که داره قیمت حداقل 500 دلاری کاملا معقول به نظر میرسه. اما با تمام این تفاسیر من شخصا بعید میدونم مایکرو دوباره اشتباه اول نسل رو تکرار کنه و کنسول گرون تر بده بیرون. حتی اگه مجبور باشه با ضرر بفروشه قیمت رو 400 میزاره.

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
بر فرض مثال کنسول با قیمت مفت صد دلار عرضه بشه ارزش خرید این کنسول تو چی هست؟قرار چی اجرا بکنه؟این همه وقت و هزینه رو میذاشت برای حمایت از بازیسازی و چندتا گیم خوب اختصاصی عرضه میکردن خیلی بهتر بود؟سونی یه PROعرضه کرده با کلی انحصاری که هنوز در راه اما مایکروسافت چی؟هنوز قضیه scalebound خاک نخورده اصلا هم مهم نیست به چه دلیلی کنسل شد اصل قضیه اینکه اگر مایکروسافت تمرکزش رو بزاره روی ساخت بازی های اختصاصی خیلی بهتره
من کنسولی نموده که دیگه بخرم اگر هم همین الان scorpioرو داشتم میذاشتمش واسه فروش....من طرفدار هیچ یک از کنسول ها هم نیستم

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
تو این زمینه سر رشته ندارم ولی یه چیزی هست به اسم دامپینگ که شرکت ها برای صادرات به کشور های خارجی و رقابت انجام میدن، کلیتش هم اینه که کالا رو با قیمتی حتی کمتر از قیمت تمام شده عرضه میکنن تا یه سهمی تو بازار به دست بیاره. این قضیه تو صنعت گیم شدتش بیشتره چون سود فروش محصولات دیجیتالی کنسول ها بالاست و اون ضرر اولیه رو جبران میکنه.
حالا مایکروسافت برای اینکه سهمش تو بازار رو بیشتر بکنه مجبوره یه دامپینگه اساسی با اسکورپیو انجام بده، در نتیجه قیمت 400 دلار اصلا دور از ذهن نیست:D

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
بر فرض مثال کنسول با قیمت مفت صد دلار عرضه بشه ارزش خرید این کنسول تو چی هست؟قرار چی اجرا بکنه؟این همه وقت و هزینه رو میذاشت برای حمایت از بازیسازی و چندتا گیم خوب اختصاصی عرضه میکردن خیلی بهتر بود؟سونی یه PROعرضه کرده با کلی انحصاری که هنوز در راه اما مایکروسافت چی؟هنوز قضیه scalebound خاک نخورده اصلا هم مهم نیست به چه دلیلی کنسل شد اصل قضیه اینکه اگر مایکروسافت تمرکزش رو بزاره روی ساخت بازی های اختصاصی خیلی بهتره
من کنسولی نموده که دیگه بخرم اگر هم همین الان scorpioرو داشتم میذاشتمش واسه فروش....من طرفدار هیچ یک از کنسول ها هم نیستم
خب مگه الان شما می دونید که مایکروسافت برنامه هاش چیه؟ اگه می دونید که به ما هم بگید دیگه این همه منتظر E3 نمونیم :D

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
خب مگه الان شما می دونید که مایکروسافت برنامه هاش چیه؟ اگه می دونید که به ما هم بگید دیگه این همه منتظر E3 نمونیم :D
فکر کنم عملکرد این شرکت تو بازی های انحصاری در مقابل رقیب خودش کاملا مشخص باشه چیزی که ارزش یک کنسول رو بیشتر میکنه همون انحصاری هاست الان اکثر کسایی که nintendo switchدارند دلیل خریدشون واقعا چی بود؟اکثریت جز این نبود که می خواستن Zeldaرو تجربه کنند من کل حرفم اینه

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
فکر کنم عملکرد این شرکت تو بازی های انحصاری در مقابل رقیب خودش کاملا مشخص باشه چیزی که ارزش یک کنسول رو بیشتر میکنه همون انحصاری هاست الان اکثر کسایی که nintendo switchدارند دلیل خریدشون واقعا چی بود؟اکثریت جز این نبود که می خواستن Zeldaرو تجربه کنند من کل حرفم اینه
حتی اگر در نظر بگیریم که مایکروسافت هیچی (تاکید زیاد رو هیچی) بازی انحصاری نداشته باشه ولی اسکورپیو بهشت گیمر ها برای بازی های مولتی پلتفورم میشه و از PS4 و سوییچ گیمرها برای انحصاری هاشون استفاده میکنن و مابقی بازی ها روی اسکورپیو،همین این خودش کلی مزایا داره،تمرکز سازندگان تردپارتی رو اسکورپیو بیشتر از باقی کنسول ها میشه،اشتراک گلد بیشتری فروش میره،سرویس ها مایکروسافت مثل گیم پس بیشتر فروش میره نتیجه ی کلی اینا پر شدن حساب مایکروسافت ه،حساب که پر بشه جا پاشون محکم بشه مایکروسافت هم بازی های انحصاری بیشتری میسازه و با اطمینان بیشتری سرمایه گزاری میکنه.اینا چرخشون اینجوری میچرخه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
قرار چی اجرا بکنه؟

اتفاقا جواب این سوال خیلی واضح هست و نیازی هم نیست تا E3 صبر کنیم.

فارغ از بحث قیمت، اسکورپیو با اختلاف قابل توجهی بهترین کنسول خواهد بود. و به احتمال بسیار زیاد نزدیک تر به PC. در نتیجه میشه انتظار داشت بهترین ورژن همه بازی ها روی اسکورپیو باشه (در قیاس با PS4). در نتیجه گیمرهایی که میخوان از آخر امسال تازه کنسول بخرن یا انقدر پول دارن که مجدد هزینه کنن، اسکورپیو رو انتخاب میکنن. دقت کنید بخش اعظم بازی هایی که ما گیمرها بازی میکنیم انحصاری نیستن. در نتیجه برای ما اینکه مثلا BF بعدی رو چه کنسول بهتر اجرا میشه قطعا مهمه.

الان تنها نقطه مجهول اینه که اختلاف گرافیکی بازی های بین ورژن اسکورپیو و پرو چقدر میشه؟ آیا بازیسازها حاضرن برای کنسولی که تازه امده و عملا Installed Base ـی نداره هزینه کنن و گرافیک خیلی خفن تری بسازن؟ و یا اینکه تشابه معماری اسکورپیو با PC باعث میشه به راحتی ورژن Win10 بازی هارو اجرا کنه و اتوماتیک کیفیت بازی هاش مثل PC خفن باشه؟

اگه مایکرو واقعا روی این اختلاف قدرت مانور بده اسکورپیو هم پتانسیل خوبی برای رقابت خواهد داشت. مثلا ببینیم این E3 گرافیک بازی هایی که برای اسکورپیو نمایش داده میشه چیه و چه فرقی با بازی های انحصاری سونی داره. با این سخت افزار حداقل فرست پارتی های مایکرو باید گرافیک هایی نشون بدن که راحت ورژن پرو بازی های انجصاری PS4 رو قورت بده. چون اختلافشون خیلی زیاده. مایکرو موفق بشه همچین نمایش فک براندازی ترتیب بده و دو سه تا انحصاری فوق خفن هم رو کنه، + یه قیمت مناسب، باعث میشه اسکورپیو در مسیر موفقیت قرار بگیره.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
آقا من راستش بیشتر طرفدار سونی بودم، ولی واقعا اگه قیمتش 400 باشه میشه یک جورایی حساب کرد که پایان این نسل رو ماکرو میبره، یعنی عملا خرید ps4 pro غیر منطقی میشه مگه یک نفر پولش به 400$ نرسه بخواد بین ps4 معمولی و xbox one s انتخاب کنه یا فقط برای یک سری انحصاری ها سونی بره سمت سونی، وگرنه با این قیمت خیلی هم عالی هست. ایشالا کسایی هم که قصد خرید دارد نهایت لذت رو ازش ببرن، ولی والا بعید هست این قیمت، گرافیک این کنسول تا اونجا که شنیدم در حد 1070 GTX هست که الان 380$ خوب واقعا نمی گنجه برام این عدد، یعنی یک جورایی نه فقط سونی با این قیمت حتی pc gaming هم تحت تاثیر قرار میگیره!!! خوب مثلا چه کاریی طرف بره سیستم ببنده، 1070-1060 که در نهایت به Cpu و mother board و .... بخواد بیش از 1000 $ خرج کنه بعد یک Xbox با همون performance با قیمت 400؟ من نظرم رو 600$ هست بیشتر.

من فکر میکنم مایکروسافت نقشه هایی داره
اینکه آخر نسلی بیاد یه کنسول قویتر از xbox one ها قبلی بده که فوقش چنتا بازی خاص بیاد براش نیست
بنظر من حتما نقشه هایی داره

مثلا ممکنه این کنسول یه کنسولی باشه وقتی نسل نسل جدید شد دیگه بازیا رو همین بیاد کنسول جدیدی معرفی نکنه

ممکنه این کنسولی باشه که وقتی نسل بعد با کنسول جدید شروع شد بازی هایی که میان هم رو کنسول جدید کار کنه هم رو این کنسول با تنظیمات در حالت ضعیفتر اجرا بشه

ممکنه بازی که برا کنسول نسل بعد بیاد نسخه مخصوصی هم برا این کنسول داشته باشه
البته این فرضیات منه ممکنه اشتباه باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر